Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2018, 12:23   

Chal-Chenet napisał/a
Goria, daj koniecznie znać po seansie całości. ;) Ciekawy jestem jak dalej podeszło, bo pierwszy odcinek w sumie był ledwie wprowadzeniem.
PS. Ostatni odcinek oglądaj cały, do samego końca, także podczas napisów.


Skończyłam! SUUPER!! Numer 2 na drugiej liście jednak wziął pierwsze miejsce :) .

obejrzeliśmy do końca napisów. Dzięki :) .


Co do Wiedźmina - na Żebrowskiego na plakatach ludzie się cieszyli, a serial był beeee, to może teraz będzie odwrotnie?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2018, 15:53   

Fidel-F2 napisał/a
Obrazki jak na polski serial ok, anturaż, aktorstwo, narracja przaśnawe

A jak z dźwiękiem? Chodzi mi o to, czy słychać dialogi, a nie o ocenę muzyki.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2018, 16:00   

Podstawowe pytanie :mrgreen:
Więc jak jest? Słychać co mówią?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2018, 16:25   

zasadniczo jest ok, oglądanie pod tym względem nie boli, chociaż są momenty, raczej nieliczne, nawiązujące do klasyki polskiego udźwiękowienia :lol:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2018, 12:14   

Goria napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Goria, daj koniecznie znać po seansie całości. ;) Ciekawy jestem jak dalej podeszło, bo pierwszy odcinek w sumie był ledwie wprowadzeniem.
PS. Ostatni odcinek oglądaj cały, do samego końca, także podczas napisów.


Skończyłam! SUUPER!! Numer 2 na drugiej liście jednak wziął pierwsze miejsce :) .

obejrzeliśmy do końca napisów. Dzięki :) .

Służę. ;)

Rojst będzie raczej krótki, zostały dwa albo trzy odcinki (o ile się dobrze orientuję miało być koło sześciu). Mnie się naprawdę podoba (po trzech odcinkach), fabuła jest całkiem angażująca, a aktorstwo przekonujące. Zobaczymy jak to wszystko zakończą, ale na razie jestem na tak.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2018, 17:11   

Dexter - Późno bo późno, ale dokończyłem. Pierwsze cztery sezony były wybitne, cztery pozostałe dostrzegalnie słabsze. 8/10 to sprawiedliwa ocena całości.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2018, 08:13   

dostrzegalnie słabsze ?
wielceś łagodny w ocenie.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 16 Wrzeœśnia 2018, 21:24   

Castle Rock (Sezon 1) - Bardzo dobry tytuł przeplatający tajemniczy klimat z motywami obyczajowymi, czyli jednym słowem "kingowski", na którego to Kinga twórczości zresztą bazuje. 8/10

Luc du Lac napisał/a
dostrzegalnie słabsze ?
wielceś łagodny w ocenie.

Wiesz, aż tak źle mi się ich nie oglądało, sezon z Doomsday Killerem był na dobrą sprawę całkiem przyjemny, ale to jednak nie było to co serie 1-4. Jeśli autorzy skończyliby wtedy, mielibyśmy jeden z najwybitniejszych seriali w historii telewizji.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2018, 17:01   

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (Seria Niefortunnych Zdarzeń) - Drugi sezon równie dobry jak pierwszy. To interesujące, bardzo dobrze zrealizowane kino familijne z lekko makabrycznym zacięciem i specyficznym humorem. Ja to kupuję. 8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
  
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2018, 08:08   

Maniac - Klimatem trochę przypomina wybitny "Legion", ale całościowo jest to inny serial. Jego wydźwięk, mimo pozornego skomplikowania formy, jest w sumie dosyć prosty i optymistyczny, co mi odpowiada. Netflix po raz kolejny udowadnia, że umie w seriale. 8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2018, 08:46   

Chal-Chenet napisał/a
Maniac - Klimatem trochę przypomina wybitny Legion,

A mnie się skojarzyło z "Black Mirror". :) Nie zmienia to faktu, że obejrzałam z niejaką przyjemnością.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2018, 09:00   

Faktycznie, "Black Mirror" tez wyczuwalne, co w sumie jest najlepszą rekomendacją. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Wrzeœśnia 2018, 21:47   

Chal-Chenet napisał/a
Maniac - Klimatem trochę przypomina wybitny Legion, ale całościowo jest to inny serial. Jego wydźwięk, mimo pozornego skomplikowania formy, jest w sumie dosyć prosty i optymistyczny, co mi odpowiada. Netflix po raz kolejny udowadnia, że umie w seriale. 8/10

Jestem na 4 odcinku. Póki co rewelacja. Uwielbiam taki surrealizm i absurd. Ciekawa wizja świata i realizacja i fajna gra aktorska. Strasznie mi się podoba też od strony wizualnej, kolory i użycie obiektywów anamorficznych. Zobaczymy jak będzie dalej.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 30 Wrzeœśnia 2018, 21:40   

Dunadan napisał/a
Chal-Chenet napisał/a
Maniac - Klimatem trochę przypomina wybitny Legion, ale całościowo jest to inny serial. Jego wydźwięk, mimo pozornego skomplikowania formy, jest w sumie dosyć prosty i optymistyczny, co mi odpowiada. Netflix po raz kolejny udowadnia, że umie w seriale. 8/10

Jestem na 4 odcinku. Póki co rewelacja. Uwielbiam taki surrealizm i absurd. Ciekawa wizja świata i realizacja i fajna gra aktorska. Strasznie mi się podoba też od strony wizualnej, kolory i użycie obiektywów anamorficznych. Zobaczymy jak będzie dalej.

Myślę, że po sensie całości też nie powinieneś być rozczarowany. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 9 Października 2018, 14:06   

Rojst - W środku był świetny, ale bardzo dobre wrażenie rozmyło się w samym finale, który był mocno naciągany. Patrząc ogólnie jest to jednak, przynajmniej w mojej opinii, dobry serial. 7/10

Better Call Saul (sezon 4) - Może przez sporą część sezonu za wiele się nie działo, a jak już się działo to niespiesznie, ale ja uwielbiam styl tego serialu, bo nawet w tych spokojniejszych momentach całość angażuje. Plus uwielbiam Jimmy'ego. I znowu rok czekania na kolejny (ostatni?) sezon. Smutno. 9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 11 Października 2018, 08:20   

No i pojawiła się oficjalna obsada do Wiedźmina: https://www.purepc.pl/roz...ciri_i_yennefer - bedo gadoć o Yenn i Fringilli...

Nie znamy jeszcze Jaskra i Triss.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 12 Października 2018, 00:54   

"Ciri" bardzo OK, a tyle piany ubili o casting, że fal na Bałtyku nie widać spod niej. Ciekawy dowcip, że widziałem jej epizod tuż przed ogłoszeniem obsady - kilka godzin nie mogłem dwóch do dwóch dodać, skąd znam twarz.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Października 2018, 14:49   

The Haunting of Hill House (Nawiedzony dom na wzgórzu) - Świetny. Dużo tu dramatu, ale wyjątkowo dobrze współgra on z horrorem. Serial jest pełen emocji, trzyma w napięciu i intryguje dobrze przedstawioną i umiejętnie rozwijaną tajemnicą. 9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Października 2018, 16:16   

Chal-Chenet napisał/a
The Haunting of Hill House (Nawiedzony dom na wzgórzu) - Świetny. Dużo tu dramatu, ale wyjątkowo dobrze współgra on z horrorem. Serial jest pełen emocji, trzyma w napięciu i intryguje dobrze przedstawioną i umiejętnie rozwijaną tajemnicą. 9/10

W pełni zgadzam się z przedpiścą.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Października 2018, 18:44   

Ciekawe czy w obliczu naprawdę wielu dobrych recenzji i średnich na filmowych serwisach typu IMDB i RT, Netflix zdecyduje się na drugi sezon. Osobiście bym wolał, żeby takowy nie powstał, skoro otrzymaliśmy zamkniętą całość, ale zdarzało się, już, że coś, co kontynuacji nie wymagało, takową otrzymywało. Zobaczymy jak będzie w tym przypadku.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 19 Października 2018, 07:43   

Chal-Chenet napisał/a
Osobiście bym wolał, żeby takowy nie powstał,

I znowu mogę jedynie przyklasnąć przedpiścy. Uważam, że z serialami (i cyklami książek) jest jak z imprezą - lepiej wyjść trochę za wcześnie i zachować wspomnienie, że było super, niż bujać się nad zimnym schabowym i ciepłą wódką do nieuchronnego końca.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Października 2018, 07:59   

Ale końcówki imprez bywają spektakularne, albo mistyczne. A na pewno godne opowieści przy ognisku.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Października 2018, 11:56   

Jak wam się podoba 3 sezon Daredevila? Ja jeszcze nie skończyłem ale mam wrażenie że jest dość wolny i czasem wieje nudą. Ale sceny walk zdecydowanie na plus, bardzo się poprawiły. Scena w więzieniu była mega :shock:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
  
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 23 Października 2018, 09:14   

Dunadan, nie oglądałam 3ciego sezonu. Przestałam oglądać już w połowie 2giego. :(

Norsemen - świetna odskocznia od Wikingów :) . Uśmiałam się :) .
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Października 2018, 10:44   

Goria napisał/a
Norsemen - świetna odskocznia od Wikingów . Uśmiałam się .

A już myślałam, że to ze mną coś nie tak, bo w sumie nie powinno bawić, a jednak bawi :) Widzę wszelako, że nie tylko mnie śmieszy :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Października 2018, 11:58   

Dunadan napisał/a
Jak wam się podoba 3 sezon Daredevila? Ja jeszcze nie skończyłem ale mam wrażenie że jest dość wolny i czasem wieje nudą. Ale sceny walk zdecydowanie na plus, bardzo się poprawiły. Scena w więzieniu była mega :shock:

Jeszcze przede mną, jestem w trakcie drugiego, ale mam przy okazji pytanie - coś trzeba przed tym trzecim oglądać, są kontynuowane jakieś wątki z innych netflixowych Marveli? Poza, rzecz jasna, drugim DD. Defendersi? Któryś Cage albo Immortal IF?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
  
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Października 2018, 22:40   

Nikt? Szkoda.

Tymczasem...
Ozark - Drugi sezon jeszcze lepszy niż pierwszy. Dużo tu było emocji (często tłumionych) i, co mi się bardzo spodobało, jeszcze więcej knowań, zahaczających tym razem o politykę. Wszystko bardzo dobrze zagrane i w znacznej mierze emocjonujące. Autorzy dobrze pokazali reakcję kolejnych bohaterów na niecodzienną sytuację i wiarygodnie sportretowali ich zachowanie. Moralna degrengolada nie stoi jeszcze na tym poziomie co w "Breaking Bad", ale całościowo zmierza to w tym kierunku. 8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27 Października 2018, 09:49   

Chal-Chenet napisał/a
Dunadan napisał/a
Jak wam się podoba 3 sezon Daredevila? Ja jeszcze nie skończyłem ale mam wrażenie że jest dość wolny i czasem wieje nudą. Ale sceny walk zdecydowanie na plus, bardzo się poprawiły. Scena w więzieniu była mega :shock:

Jeszcze przede mną, jestem w trakcie drugiego, ale mam przy okazji pytanie - coś trzeba przed tym trzecim oglądać, są kontynuowane jakieś wątki z innych netflixowych Marveli? Poza, rzecz jasna, drugim DD. Defendersi? Któryś Cage albo Immortal IF?


Nie, możesz spokojnie LC i IF odpuścić. Zresztą, litościwie zamknęli oba seriale po drugim sezonie. A akcja Defenders, z tego co kojarzę, ma miejsce przed wydarzeniami z DD2.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Października 2018, 21:00   

thinspoon, dzięki za info.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 28 Października 2018, 10:50   

nureczka napisał/a
Goria napisał/a
Norsemen - świetna odskocznia od Wikingów . Uśmiałam się .

A już myślałam, że to ze mną coś nie tak, bo w sumie nie powinno bawić, a jednak bawi :) Widzę wszelako, że nie tylko mnie śmieszy :)


Pokazaliśmy znajomemu i też się śmiał, więc jest nas więcej ;) !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group