Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 8 Lipca 2018, 20:22   

Zbieram się od dawna by odświeżyć. To serial z mojego top 10
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Lipca 2018, 09:35   

thinspoon napisał/a
Luke Cage. Drugi sezon jest jeszcze gorszy niż pierwszy. Naiwnie myślałem, że to nie będzie możliwe.


Kurczaki, podałam się w po kilku odcinkach pierwszego sezonu. Po tym co napisałeś, nawet nie będę robiła podejścia do 2.

Las - francuski serial - po trzech odcinkach i mam ochotę na więcej. Podoba mi się.
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 24 Lipca 2018, 23:16   

Goria napisał/a
thinspoon napisał/a
Luke Cage. Drugi sezon jest jeszcze gorszy niż pierwszy. Naiwnie myślałem, że to nie będzie możliwe.


Kurczaki, podałam się w po kilku odcinkach pierwszego sezonu. Po tym co napisałeś, nawet nie będę robiła podejścia do 2.

Podziwiam. Ja odpuściłam sobie po pierwszym odcinku. Ogólnie jakoś od większości Netflixowych seriali z MCU się odbijam.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 25 Lipca 2018, 19:41   

Melfka, w sumie podobnie, poza pierwszymi epizodami Daredevil i Jessici Jones - bardzo lubię pierwszy sezon, ale w zawiesiłam się na drugim.

Francuski serial "The Mantis" po pierwszym odcinku ogromnie przypomina mi Hannibala. Przez pewne kalki człowiek po prostu wie, co będzie.

Dark Tourist - program o podróżach z dreszczykiem. Jest dość specyficzny, ale może dlatego mnie zainteresował? Po dwóch odcinkach i na pewno obejrzę przynajmniej kolejny.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Lipca 2018, 20:14   

produkują różne badziewie, a Grima zdusili w połowie wrrr
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Sierpnia 2018, 15:11   

Seria niefortunnych zdarzeń (Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events) - (Sezon 1) Bardzo dobre i zarazem angażujące rozrywkowe kino familijne. Pierwowzoru nie znam, ale po tym co tu dostałem, mam ochotę się z nim zapoznać. 8/10

The Walking Dead - Zaczynam nadrabiać. Pierwszy sezon bardzo dobry. Takie trochę socjologiczne podejście do apokalipsy zombie. Mnie się podoba, będę jechał dalej z tematem. 8/10

Orange Is the New Black - (Sezon 1) Nadrabiam kolejny tytuł z tych powszechnie uznawanych za bardzo dobre. I faktycznie jest solidnie. Komediowo-obyczajowe zacięcie pasuje tu jak ulał. 8/10

Peaky Blinders - Sezon 4 - Ufff. Serial powrócił na właściwe tory i znowu jest angażujący i emocjonujący. Brody dobry, ale momentami szarżuje, wciąż czarują Murphy i Hardy. 8/10

Ash kontra martwe zło (Ash vs. Evil Dead) - Trzeci sezon, po słabym początku, od połowy tylko zwyżkował. 8/10

Terror (The Terror) - Solidny, równy serial. I choć literacki pierwowzór jest dostrzegalnie lepszy, to ekranizacja także trzyma poziom. 8/10

Mr. Robot - Drugi sezon za mną. W mojej opinii jest równie dobry jak pierwszy, nie rozumiem narzekań. Ciekawie rozbudowuje świat przedstawiony i motywację bohaterów. 8/10

Z archiwum X (The X-Files) - Sezon 11. Poza słabym pierwszym odcinkiem każdy kolejny przynajmniej dobry. Dwa otarły się nawet o świetność. 8/10

Star Trek: Discovery - Ostatecznie skończyłem gdzieś koło 10-go odcinka. Nie chce mi się dalej. Ten serial to nic specjalnego, a żeby świadomie oglądać średniaki, szkoda mi czasu. 5/10

Krypton - Przemęczyłem dwa odcinki. Sztampa, schematy i dość drewniane aktorstwo. Nie zachęciło do dalszego oglądania, więc odpuszczam temat. 3/10

Twin Peaks - (Sezon 3) Minął rok, ja nie zamierzam do tego wracać, więc chyba można ocenić. Zatrzymałem się na ósmym odcinku i niestety jak dla mnie jest to nieoglądalny bełkot. 2/10

The End of the F***ing World - Na początku wydał mi się naciągany i pretensjonalny, ale na szczęście ostatecznie rozwinął się w ciekawym kierunku. 7/10

Westworld - Drugi sezon wyraźnie słabszy. Często miałem wrażenie, że forma przerasta treść, a całość jest sztuką dla sztuki. Jest dosyć dobrze, ale dostrzegalnie gorzej. 6/10

Legion - Tematyka superhero w zupełnie innym, jakże świeżym wydaniu. Czyste złoto i wyższy level rozrywki. 10/10

Gomorra - Sezon 1. Bardzo dobry tytuł pokazujący brzydkie oblicze mafii i odzierający ją z niezasłużonego romantyzmu. 8/10

The Expanse - Trzeci sezon potwierdza dużą klasę tego tytułu. To jedno z najlepszych sci-fi, jakie kiedykolwiek zaproponowała telewizja. Czwarta seria zapowiada się wybornie. 9/10

Narcos - Sezon drugi porównywalny jakościowo do pierwszego. Ja oglądałem go z podobnym zainteresowaniem. Bardzo dobry serial. 8/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Sierpnia 2018, 08:25   

Właśnie skończyłem drugi sezon Legion - wow... robi się ciekawie, bitwa Davida (jeszcze) z Faroukiem kapitalnie przedstawiona, i to bez niewiadomo jakich efektów. Rewelacja.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 20:05   

The Handmaid's Tale (Opowieść Podręcznej) Sezon 2 - ta seria jest bardzo powolna, ale kto wie czy nie jeszcze mocniejsza, jeśli idzie o ładunek emocjonalny. Znakomity serial. Wciąż. I oby w trzecim sezonie to wrażenie się nie rozmyło. 9/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 09:54   

Mamy SuperWiedźmina! https://www.geeksaresexy....t-of-rivia-pic/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 10:30   

No,no ten trykociarz Supermenio Wiedźminem ? ale aktor niezły.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 11:15   

Zastanawia mnie czemu na Geralta wzięli takiego ładniutkiego gościa ;) no ale spoko, zobaczymy jak wyjdzie, może to kwestia charakteryzacji :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 11:19   

Dunadan, Oczywiście, że charakteryzacji, ważna jakość aktora i ogólne warunki i sprawność.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 11:49   

Jest spoko.
Fajnie że nie brali jakiego noname znaczy ze bardzo poważnie podchodzą do serialu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 12:28   

Większość obsady Gry o Tron to byli "no-name" teraz to gwiazdy występujące w coraz większe liczbie filmów. Expanse też ma świetną obsadę której nie znałem wcześniej... szczerze to nie widzę związku.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 13:31   

1. GoT ma bardzo, bardzo szeroką obsadę - nic dziwnego że brali dużo "nowych" - ale nie zapominajmy o "starych" (Stark czy Cersei)
2 Expanse było robione przez "budżetową" tv, dlatego nie brali gwiazd
3. Cavill jest juz gościem z "marką" za którego pewnie trzeba zapłacić - znaczy że N nie boi się ryzykować, I pewnie sypnie niemałym groszem na serial.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 20 Sierpnia 2018, 18:38   

Ale-ale przecież to raptem nieoficjalna wizualizacja jest, nikt niczego nie podpisywał.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Sierpnia 2018, 14:39   

Zaczęliśmy z J. oglądać Gravity Falls i łiii, jakie to fajne :omg:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Sierpnia 2018, 15:21   

Dunadan, gorat, czy w tym co ewentualnie szykuje N macza palce Bagiński, czy to inna bajka ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 21 Sierpnia 2018, 17:05   

Bagiński jest i współproducentem, i jednym z reżyserów.

http://weekend.gazeta.pl/...nski-swiat.html
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Sierpnia 2018, 19:30   

gorat, dzięki,może jak się skończy GoT to to jakoś ruszy :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Sierpnia 2018, 19:25   

Ostre Przedmioty (Sharp Objects) - Wow. Takiej dawki emocji dawno nigdzie nie widziałem. Świetnie rozpisany serial z przemyślaną intrygą i doskonałą gra aktorską. Rośnie z każdym odcinkiem, aż do świetnego finału. Serial jest bardzo powolny, ale to żaden Marvel, żeby akcja zapieprzała do przodu na złamanie karku. Świetny tytuł, który lada moment zgarnie wszystkie możliwe nagrody. 10/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Sierpnia 2018, 08:43   

Wild Wild Country - serial dokumentalny o sekcie guru Bhagwana Shree Rajneesha (Osho). Rewelacyjny, po pierwszym odcinku, który jest może trochę wolniejszy, akcja zaczyna się toczyć wartko, jak w jakimś filmie kryminalnym z bronią biologiczną i terroryzmem w tle. Bardzo dobry, polecam.
  
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 31 Sierpnia 2018, 15:12   

Chal-Chenet napisał/a
Ostre Przedmioty (Sharp Objects) - Wow. Takiej dawki emocji dawno nigdzie nie widziałem. Świetnie rozpisany serial z przemyślaną intrygą i doskonałą gra aktorską. Rośnie z każdym odcinkiem, aż do świetnego finału. Serial jest bardzo powolny, ale to żaden Marvel, żeby akcja zapieprzała do przodu na złamanie karku. Świetny tytuł, który lada moment zgarnie wszystkie możliwe nagrody. 10/10


Zaczęłam oglądać dzięki twojej recenzji :) . Po 1 odcinku i nie wiem czemu wydaje mi się (zapewne błędnie), że chyba ruda się mści ale raczej nieświadomie (rozdwojenie/wyparcie) niż świadomie. Wiec z ogromna przyjemnością obejrzę dalej, żeby się dowiedzieć, jak się rozwinie, bo w sumie może być ktokolwiek.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2018, 11:01   

Goria, daj koniecznie znać po seansie całości. ;) Ciekawy jestem jak dalej podeszło, bo pierwszy odcinek w sumie był ledwie wprowadzeniem.
PS. Ostatni odcinek oglądaj cały, do samego końca, także podczas napisów.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
  
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2018, 11:20   

Chal-Chenet napisał/a
Goria, daj koniecznie znać po seansie całości. ;) Ciekawy jestem jak dalej podeszło, bo pierwszy odcinek w sumie był ledwie wprowadzeniem.
PS. Ostatni odcinek oglądaj cały, do samego końca, także podczas napisów.


Wciągnęło mnie!! I to jak i mojego faceta też. Jesteśmy za połową i teraz na miejsce główne wśród podejrzanych wysunęła się sadystyczno-psychopatyczna matka. W sumie dawno nie miałam tak, żebym się nie mogła doczekać wieczora, coby obejrzeć kolejny odcinek. :) Dziękuję za zawrócenie uwagi na ten serial!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2018, 16:01   

gorat napisał/a
Ale-ale przecież to raptem nieoficjalna wizualizacja jest, nikt niczego nie podpisywał.

Już oficjalnie: https://twitter.com/seewhatsnext/status/1036984735854026755
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2018, 16:09   

O proszę. Śmieszne jest to, jak większość komentarzy to "NIEEEE!!!" albo "nie lubię". Co on im zrobił?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2018, 16:06   

żona powiedziała , że jest OK
a ja go jakoś nie kojarzę :oops: superman hm, niby cos tam oglądałem, ale nie pamiętam za bardzo
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2018, 22:38   

Charakteryzacja go ustawi :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Wrzeœśnia 2018, 08:44   

Rojst
Po trzech odcinkach, średnica z plusem. Ani się nie wyciągnąłem ani zniechęciłem. W reklamach pełno Fronczewskiego, w serialu pojawia się na sekundy i to bez większego znaczenia, prawie jak regularny enpis. Ale może to strzelba nad kominkiem. Za to w głównej roli Seweryn, którego w reklamie nie widziałem i który jakoś mnie nie kręci. To taki mój Słowacki. Fabularnie morderstwo z wieszanie partyjnym aparatczykiem, póki co sugestia kilku warstw i długich macek kogoś tam. Standard. Obrazki jak na polski serial ok, anturaż, aktorstwo, narracja przaśnawe. Chyba będę oglądał, ale głównie przez głód Fronczewskiego.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group