Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje
Autor Wiadomość
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Czerwca 2018, 20:57   

Beata, spoko, ja zwykle się rozgaduję, można przeoczyć :) Ważne, że się w tej kwestii zgadzamy, co do tego nie miałem wątpliwości.
Co do naszego udziału czy wręcz wpływu. Mam sporo znajomych, którzy/które od lat narzekają na poziom, jaki dzisiaj panuje w wydawnictwach. Że byle szajs przechodzi, nikt się tam nie zna na literaturze, jakieś panie zarządzają tym z przypadku, bo są kobietami właścicieli, śpiące królewny itp. Kiedy jednak jako redaktor jednego z takich wydawnictw - i to wcale nie małego - postawiłem się i napisałem, że jedna czy druga książka nigdy nie powinna nawet trafić na poziom redakcyjny, ci sami ludzie próbowali mnie przekonywać, że po co się rzucam, przecież "teraz wszędzie tak jest".
No więc dlaczego "wszędzie tak jest"? Bo wszyscy się z tym godzą. Ja się nie zgadzam i jedną redakcję porzuciłem bez wzięcia kasy, choć tydzień się namordowałem. Następnych w tym wydawnictwie już nie dostałem, a ich stawka była naprawdę godziwa, więc dużo kasy w tym momencie straciłem. Nie żebym teraz robił za hirosa, ale to jest fakt, który uprawnia mnie w jakiejś mierze do zwrócenia uwagi na naszą odpowiedzialność.

Nasza rozmowa tutaj też świadczy o tym, że leży nam to na sercu. Fakt, że ogranicza się do dialogu między nami, ale na tym pustkowiu i tak to uznaję za sukces.
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Czerwca 2018, 19:33   

Przysmuca mnie, że Polacy znowu są ofiarami losu - nie Losu, ale losu właśnie.
To tradycyjna impotencja.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 3 Lipca 2018, 09:40   

Sku***sony

https://www.antyradio.pl/...mu-ksieza-23783
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 3 Lipca 2018, 11:07   

Martyniuka i Sławomira też powinni zbanować za obniżanie poziomu kultury narodu.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 3 Lipca 2018, 16:15   

Ale uny do kultury nic nie mają, uny się drą, że sataniści i że profanacja. Bo na Kopcu tylko msze polowe mogą się odbywać. No chyba zmilczę, bo na usta pchają mię się różne wyrazy... :evil:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Lipca 2018, 11:37   

Konkubent zaproponował, że mi ułatwi życie i zrobi zdjęcia bransoletek na mojej ręce (jak próbowałam sama, to nie dawałam rady równocześnie patrzeć w obiektyw i pstrykać, a na ślepo udawało się jedno ujęcie na kilkadziesiąt). Poszło szybko, ale jak cielę przejrzałam te zdjęcia dopiero w domu, i naprawdę nie wiem dlaczego uważał że f/2.8 wystarczy, skutek jest taki że w kadrze jest dłoń, połowa jest wyraźna ale palce (a czasem również kawałek bransoletki) się rozmywają i wygląda to *beep*. Dawno nie chciało mi się płakać ze złości ale to właśnie ten moment. A nie mogę mu nawet powiedzieć co myślę bo gasi pożary w pracy :/
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 14 Lipca 2018, 15:26   

Audioteka. Wprowadzili ulepszenie, a jak wiadomo, lepiej jest wrogiem dobrego. Zamiast zipów dają do ściągnięcia jeden wielki plik mp3. Efekt:
- plik się ciągnie dłużej
- jeśli ktoś woli mieć plik podzielony na rozdziały (a ja tak zdecydowanie wolę), to trzeba "dociągnąć" listę rozdziałów (osobny plik) i zainstalować program do cięcia audiobooka na kawałki, czyli wykonać szereg czynności może niezbyt trudnych, ale jednak dodatkowych i perfekcyjnie jałowych.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
  
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 19 Lipca 2018, 07:54   

Dlaczego Polacy to naród kompletnych partaczy? Jako perfekcjoniście ciężko mi zrozumieć, czemu ludzie robią swoją robotę byle jak - wszyscy dookoła. Cyklinowali mi podłogę - zj***li po całości, żałuję że nie położyłem paneli. Próbuję się umówić z dwoma malarzami od półtora miesiąca, nie mają czasu nawet wejść ocenić roboty, ale bezczelnie ściemniają, że w tym tygodniu to już nie ma problemu (ale akurat tutaj nie szukam kogoś trzeciego, bo ci potrafią robić ściany, co jest na Pomorzu wielką rzadkością). Hydraulik rozwalił mi rurki od CO po czym powiedział, że nie da się zrobić i uciekł. A ostatnio byłem u optyka na wymianę szkieł i baba nie dość, że źle mi wymierzyła wadę wzroku, to jeszcze źle szkła wycięła przez co musiała pogiąć całe oprawki, żeby je wcisnąć. Czekałem tydzień, teraz czekam kolejny, bo kolejne szkła musieli zamówić. Babka z biura nieruchomości gdzie kupowałem mieszkanie - leniwa ściemniara. Babka z banku z którą załatwiałem kredyt - leniwa ściemniara. Od kilku miesięcy nie spotkałem jednego uczciwego człowieka (no, ok, poza notariuszem), przy czym oni nie opierdzielają się, bo robią za minimalną - nie wiem jak babsztyl od okularów, ale cała reszta jeździ dobrymi furami i chodzi w drogich ubraniach. To nie tak, że nie mają motywacji, po prostu mają wylane - gdzie się nie pójdzie cokolwiek załatwić, to sami partacze. Ja wiem, że wszelkiej maści pajaców zwyczajnie pełno w całym kraju, ale naprawdę, nie w takiej kondensacji jak tutaj. Morskie powietrze chyba szkodzi na mózgi.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 29 Lipca 2018, 17:46   

Jestem wściekła na siebie, bo nie oddałam głębi miotających mną uczuć, gdy gupia panienka w autobusie zaczęła zmywać lakier z paznokci. Zapach, który się rozszedł, jest jednym z dwóch, które potrafią wywołać u mię naprawdę spektakularną reakcję, i jest to jedyne wytłumaczenie nierozpuszczenia języka - bo zbyt byłam zajęta błyskawiczną ucieczką na drugi koniec autobusu i powstrzymywaniem się od wymiotów. Ale może powinnam zostać... pannica miałaby okazję zapamiętać organoleptycznie, dlaczego nie otwiera się buteleczek z acetonem w miejscach publicznych. Usiadła sobie naprzeciwko mnie. ;P:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 31 Lipca 2018, 17:10   

Dzisiaj miałem mieć skończone podłogi. Czterdzieści metrów listew przyszło połamanych. Pojutrze wyjeżdżam na prawie trzy miechy. *beep* mać.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 2 Sierpnia 2018, 19:34   

Chłopie, może jesteś w ukrytej kamerze, bo to nieprawdopodobna kumulacja. Żeby tak każda z tych listew na 40 metrów przyszła połamana.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 13 Sierpnia 2018, 19:06   

Właśnie przed chwilą otwierałam butelkę wody mineralnej kombinerkami, głośno błogosławiłam producentów za wściekle solidną robotę i uświadomiłam sobie, że równie gorącymi uczuciami obdarzam producentów wszelkiego rodzaju tubek, z których nie daje się wydłubać całej maści/pasty bez rozcinania, producentów butelek z pompką, które regularnie traktuję nożem w poprzek, żeby się dobrać do kończącej się zawartości, ryzykując przy tym utratę co najmniej palca, jeśli nie ręki, producentów różnych innych rodzajów pojemników, o których w tej chwili nie pamiętam, ale niechybnie przypomnę sobie, gdy do dobierania się do ostatków przyjdzie. Czy naprawdę wyprodukowanie opakowania, z którego da się wydłubać zawartość w całości, nie wspominając już o opakowaniu, które da się otworzyć bez kombinerek/paluszków kumpla jest takim straszliwym wyzwaniem, którego nikt się jest w stanie się podjąć?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 13 Sierpnia 2018, 22:02   

Ha, ha, ha Beato. Jakie ekonomiczne uzasadnienie by miało opakowanie, które by łatwo się mogło otworzyć na przykład w transporcie i z którego łatwo byłoby wydobyć ostatnią kroplę (za którą przecież i tak klient zapłacił) zamiast kupić następne opakowanie. A ta dodatkowo nakręca się rynek kombinerek (nie wiem jak z paluszkami kumpla, ale może też).
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Sierpnia 2018, 15:31   

Łeee, przez gupie święto w środku tygodnia nie dostanę jutro koralików na pawie ogony :evil:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Sierpnia 2018, 16:34   

Beata, gogle ochronne, nauszniki ochronne, rękawice kevlarowe i tnij,
zastanawiam się na kaskiem ochronnym, jeśli chcesz to też kup, będziesz bardziej pro!

I tnij mieczem samurajskim! :omg: bo piła łańcuchowa niestety może rozciapać zawartość po ścianach.
ja tnę takie rzeczy nożem z takimi delikatnymi ząbkami - falami, nie jestem pro.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 14 Sierpnia 2018, 19:57   

Nie tnę, nie skrobię nie labidzę nad tubka pasty zdaje mi sie to gupie. Zakładam, że 5% idzie na zwałkę, wliczam to w koszta. Grunt to się nie przejmować i mieć wygodne buty.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Sierpnia 2018, 20:03   

Kruk Siwy, też tak mam.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 15 Sierpnia 2018, 15:33   

woow, jesteście niewzruszeni,
ja jeszcze do tego nie dorosłem, zapłaciłem to wymagam.
Tu 5% tam 5% i zaoszczędzona tubka, mniej odpadów wyprodukowane, więcej środków na inne rzeczy, może piwo, może książki


właśnie policzyłem ze w 24 lata można w ten sposób zaoszczędzić na weekendowy wypad rodzinny do Flamingoland :omg:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 15 Sierpnia 2018, 18:14   

Hej, stoicy, ale książkę błędnie wydrukowaną (np. brak jednego arkusza) wymieniacie, a nie kupujecie drugiej, co? ;P:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 15 Sierpnia 2018, 21:49   

konopia, janusz zakupów i fantasta dnia codziennego.

Beatko a co ma kaczor do Gruzji? Przedmiot ewidentnie wadliwy należy wymienić. Tubki zaś nie są wadliwe. One TAK mają. A co do ksiązek Kupuję sporo takich które mają ostatnią stronę pustą, I qurde jakoś mnie nie oburza, że zapłaciłem za czystą kartkę.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 07:56   

Kruku, no różnimy się, powiedziałabym nawet, że różnimy się fundamentalnie. :) IMHO opakowanie, które uniemożliwia wydostanie z niego całej zawartości jest wadliwe.
Kruk Siwy napisał/a
Kupuję sporo takich które mają ostatnią stronę pustą

Pustą pustą, czyli wynik procesu wydawniczego czy też pustą wskutek niewydrukowania na niej tekstu, który miał tam być? Bo jeśli pustą pustą, to wcale mnie nie dziwi Twój brak oburzenia - w cenie książki masz gratis czystą kartkę na notatki. ;P:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 08:15   

Beata, skoro tak to nie rezaj go bezlitośnie a oddawaj i bierz nowe. Do skutku. hi hi!

Oczywiście pustą jako wynik procesu.

Jakbys była niedaleko Wawy to wpadnij, pożyczę Ci noża szturmowego Sturmabtailung z dobrej niemieckiej stali. Tym tnie się nadzwyczaj łatwo i miło. Cokolwiek.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 08:27   

Dzięki. Trzymam za słowo, choć biorąc pod uwagę moją zręczność... hmm... cóż, kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi. :wink:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 09:04   

Producenci wódki robią opakowania, które można opróżnić do ostatniej kropli. Może idź w tę stronę?
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 09:25   

Beata - rozumiem że keczup w szklanych butelkach doprowadza cię do rozpaczy ?:)
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 16 Sierpnia 2018, 18:35   

Kruk Siwy napisał/a
janusz zakupów

jak to rozumieć? co to jest?
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 10:19   

Takie szmaty mnie wkurw¡@!ą.

http://wiadomosci.gazeta....wypowiedzi.html

Powinien śmieć odpowiadać za obrazę uczuć ludzi inteligentnych. Ewentualnie należy uznać to za zgodę na sranie po ołtarzach, szczanie na krucyfiks, itp.

"Całe szczęście, ze jesteśmy rozumni ludzie, bo już byś dotąd miał w żebrach kilka bagnetów, Ty niemiecka gnido."
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 14:39   

Im bardziej czytam, tym bardziej mam wrażenie, że do stolców biskupich obowiązuje dobór negatywny.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 18:12   

A mnie ostatnio irytuje płacenie gotówka - znaczy się jak przede mną w kolejce ktoś wyciąga banknoty i np. płaci 33,73. To całe predoenie się z drobnymi, kasjera który szuka reszty. ..,,Kurła.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 17 Sierpnia 2018, 21:11   

O, to bym cię Luc irytowała, bo gdzie mogę płace gotówką. Ba, nie mam karty. Ale to w zasadzie temat na wpis co mnie cieszy.

edit: co do biskupów, mają swój kraj, Watykan, niech tam sobie wdrażają co chcą przed czym chcą. Ale gdy są na terytorium innego kraju wypadałoby szanować jego zasady.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group