Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Czerwca 2018, 15:02   

Goria, ale jewgienij przecież pisze o czymś zupełnie innym.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Czerwca 2018, 16:11   

Nie widziałam tego serialu, ale czytałam książkę - ja na przykład wczułam się w sytuację bohaterki aż za dobrze, normalnie jakbym się do podstawówki przeniosła. Pewnie nie uwierzycie, ale nastolatki takie są - nadwrażliwe, egocentryczne i egzaltowane. I bardzo, bardzo czułe na oceny środowiska. Nawet jeśli to środowisko to banda nastoletnich idiotów, tadam.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 08:13   

To nie jest dobry serial, ale nie mogę się zgodzić, że opowiada o wydumanych problemach. Tam dwie dziewczyny zostają zgwałcone - w jednym przypadku w sposób oczywisty, w drugim pojawia się kwestia braku przyzwolenia.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 12:43   

Martva, Romek P., tak.

Najśmieszniejsze w tym jest to, że gdyby dziewczyna była brzydka, to pewnie pojawiałyby się komentarze, że serial jest nieprawdziwy, bo kto by taką brzydką tknął palcem :/, albo, że jeśli już tknął ją ktoś, to dziewczyna się powinna cieszyć iż ktoś ją chciał, a nie robić z tego problem. :/
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 14:22   

Nie problemy są wydumane, lecz koncepcja serialu.

Cała ta historia z zemstą zza grobu jest na poziomie fabuły z opery komicznej, tak nieprawdopodobna, że aż śmieszna. Dziewczyna mająca takie problemy nie miałaby głowy do wymyślania czegoś tak złożonego, chyba że mamy do czynienia z psychopatką (o tym świadczyłaby satysfakcja ze swego "dzieła" słyszalna w jej głosie na taśmach).

Jeśli to jednak była psychopatka, to łatwiej wejść do szkoły z ganem i zastrzelić tych gości.

Sztuczność tego zabiegu osłabia przekaz, a bohaterkę stawia w dwuznacznym świetle, a przede wszystkim czyni ją niewiarygodną.

Do tego inne postaci. Ci kolesie to oczywiście schemat z komedii o nastolatkach: szczerzą zęby w szatni, grają w koszykówkę, klepią dziewczyny po tyłkach i piją piwo. Jakby ich przenieść do " American Pie", "Carrie" czy "Słonecznych lat" jako gnębicieli grzecznego bohatera, to by nie widać było szwów.
W czym więc mamy jakieś wnikliwe podejście do tematu? Bo tak to nazwali sami twórcy?
  
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 15:25   

jewgienij, twoje niezrozumienie wynika z tego, że po prostu bardzo mało wiesz o problemie - https://www.kryminalnapol...godziny-zycia/#
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 15:35   

jewgienij napisał/a
Robi show ze swojej śmierci, obwiniając za swoją niedojrzałość wszystkich wokół.


Otóż nie - ona obwinia wszystkich o zrobienie zbyt mało, bierność albo aktywne zacieranie śladów związanych z gwałtem na sobie i na koleżance. I sorry, ona próbuje ROBIĆ coś z tym, ale finalnie postanawia się zabić, kiedy szkolny psycholog, osoba dorosła, a nie jej rówieśnicy, mówi, że nic się nie da zrobić, będzie musiała z tym żyć, mijając codziennie nieukaranego sprawcę.
Jakby to delikatnie powiedzieć... to chyba jednak nie jest kwestia niedojrzałości :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 16:12   

Goria napisał/a
jewgienij, twoje niezrozumienie wynika z tego, że po prostu bardzo mało wiesz o problemie - https://www.kryminalnapol...godziny-zycia/#


Jasne, nie jestem amerykańską nastolatką ani szkolnym psychologiem, po co w ogóle dyskutuję?

Romek, gdyby jedną trzecią tej pomysłowości, której użyła do urządzenia spektaklu, wykorzystała w walce o siebie za życia, to by może efekty były inne.

A tak, wybacz, wygląda na ziszczenie ponurych fantazji niedojrzałej szkolnej ofiary: samobójstwo jako rodzaj zemsty, plan, w którym wszyscy mają za swoje, ale jest już za późno, bo się zabiłam/zabiłem. To jest infantylne i o tyle niebezpieczne, że melodramatyzuje i czyni samobójstwo czymś serialowo atrakcyjnym. Bo jakie wnioski mają wyciągnąć ludzie z takim problemem z tej fabuły? Zabić się jak owo piękne dziewczę? A jeśli chodzi o dręczycieli, to raczej się serialem nie wzruszą, tylko pośmieją - bo mózg wrednego nastolatka tak ma.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 17:50   

jewgienij +1
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 15 Czerwca 2018, 18:02   

Fidel-F2, +1
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Czerwca 2018, 08:24   

jewgienij, bo ty się od razu urodziłeś stary i zgorzkniały.


The Keepers - serial dokumentalny. Rozkręca się powoli, ale polecam. Bardzo dobry. Na pewno pochwali go jewgienij, ponieważ regularnie gwałcone dziewczyny nie zabijają się, przynajmniej te o których wiemy, tylko dają się dalej gwałcić. Trauma rzuca je na skraj szaleństwa, ale co tam, przecież zawsze można kogoś naszprycować lekami? No i zamiast niedojrzałego samobójstwa mamy morderstwo - to lepiej jewgienij nie?. "Bo kiedyś było jakoś fajniej." :/.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Czerwca 2018, 09:37   

Goria, jeśli w ten sposób podchodzisz do dyskusji, to szkoda z Tobą gadać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Czerwca 2018, 14:03   

Fidel-F2, jakiej dyskusji? Upierania się przy swoim zdaniu, że ładni i utalentowani ludzie nie popełniają samobójstw? A więc taka fabuła jest szyta grubymi nićmi? Że gwałt i notoryczne naruszenia nietykalności osobistej to nie powód by targnąć się na swoje życie? Czy może negowania, że samobójcy bardzo często przygotowują się do finału?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Czerwca 2018, 15:23   

Goria, niespecjalnie interesujesz się cudzymi wypowiedziami, stawiasz chochoły z własnych uprzedzeń i wyobrażeń a potem z nimi walczysz, by na końcu oskarżyć kogoś kto akurat Ci się nawinął, o draństwo, przypisując mu wymyślone poglądy. Ja tak to widzę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Czerwca 2018, 17:04   

Goria, wytłuściłaś mój nick trzy razy w jednym krótkim wpisie, obawiam się obsesji z Twojej strony.

I masz rację: urodziłem się stary i zgorzkniały. A w miarę upływu lat staję się jeszcze gorszy.
  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Czerwca 2018, 19:13   

Oglądam Most nad Sundem (The Bridge). Fabuła jak to fabuła kryminalna, nawet wciąga, ale ten tego, żaden cud. Warta oglądania jest relacja dwóch głównych bohaterów, śledczych, kobiety i mężczyzny o kompletnie różnych rysach charakterologicznych. Ładne to jest.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Czerwca 2018, 09:08   

Westworld 2. O ile pierwszy przy swoich wadach był naprawdę dobry (tak, wiem, niektórzy uważają go za szajs :D ), to drugi jest tragedią. A wyprowadzenie do W 3 wcale nie jest ciekawe. Pytania i potencjał zawarte w W 1 gdzieś się rozmyły. Szkoda, bardzo.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 09:33   

Most nad Sundem (The Bridge)
Dwa sezony. Pierwszy lepszy ale niewiele. Historia wciągająca, chociaż tu i tam są drobiazgi które delikatnie irytują. Np. gdy śledztwo utyka w martwym punkcie, ni stąd ni zowąd, dokładnie w momencie w którym był potrzebny, zdarza się całkowicie przypadkowy przypadek dzięki któremu jedziemy dalej. Ale na szczęście wmontowane jest to zgrabnie i daje się przełknąć. Więcej jest pozytywów. Przede wszystkim doskonale pomyślana para głównych detektywów prowadzących śledztwo. W aspekcie psychologicznym jest to piękne. Pozostałe postaci też zrobione bardzo dobrze. Drugi plus to fabuła. Z pomysłem, kilkoma niespodziewanymi zwrotami akcji (chociaż nie tak całkiem niespodziewanymi, bo jeśli już zgrokujemy modus operandi scenarzystów, a na dodatek wszystko wskazywałoby na to, że sprawa jest rozwiązana chociaż jesteśmy w połowie serii, no to siłą rzeczy spodziewamy się wolty, ale na to nie ma rady). Kolejny mocny punkt to nastrój stworzony przy pomocy dźwięku i obrazu. Bardzo zręcznie stworzona atmosfera niepokoju, przygnębienia, nieuchronności. Ładne. No i na koniec warstwa problemowa. Są tu w sumie dwie warstwy. Jedna dotyczy problemów emocjonalnych/psychicznych pojedynczych ludzi, w relacjach międzyludzkich, problemów rodzinnych, itp. typowych dla dzisiejszego świata, druga zaś problemów w skali makro, handlu ludźmi, dyktatu korporacji, zanieczyszczenia środowiska, wrażliwości współczesnego społeczeństwa na terroryzm, itp.

Warte zobaczenia 8/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 11:21   

jewgienij napisał/a
Goria, wytłuściłaś mój nick trzy razy w jednym krótkim wpisie, obawiam się obsesji z Twojej strony.

I masz rację: urodziłem się stary i zgorzkniały. A w miarę upływu lat staję się jeszcze gorszy.


oj chciałbyś - to nie ja tylko szybka odpowiedź i cytowanie. :/ Kilka dni bez internetu - wracam i proszę takie kwiatki :D .
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 13:02   

Goria napisał/a
jewgienij napisał/a
Goria, wytłuściłaś mój nick trzy razy w jednym krótkim wpisie, obawiam się obsesji z Twojej strony.

oj chciałbyś - to nie ja tylko szybka odpowiedź i cytowanie. :/ Kilka dni bez internetu - wracam i proszę takie kwiatki :D .


Nie tłumacz się, Goria, bo to gorzej wygląda.
Co noc czuję w plecach ból, kiedy wbijasz szpilki w moją woskową figurkę, przez co wstaję niewyspany i zły. :D To tylko serial, pogódźmy się.
Jakąś wartość edukacyjną ma. Przestań być tak na serio.
  
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 14:45   

Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego . Pamiętam że czytałam książkę i całkiem mi się. Mam mgliste wrażenie że książka ma z serialem wspólne tylko imię i nazwisko głównego bohatera (ale nie dam głowy bo słabo pamiętam fabułę). Niemniej pokręcone ale fajne :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 15:25   

jewgienij, a z czego to niby Goria się tłumaczy? Wyjaśnia Ci proste sprawy których nie rozumiesz.

Btw, żyłeś do tej pory w przekonaniu, że każde wytłuszczenie Twojego nicku oznacza jakąś specjalną atencję? Grubo. :omg: :bravo :mrgreen: No to zaczynam rozumieć to Twoje ego. ;P:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 18:14   

Czy możemy wrócić do tematu, czy mam kasować posty bez ostrzeżenia?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 18:39   

Czemu post Fidela nie jest skasowany? Według Lowenny albo pracuje, albo śpi. W przerwach prowokuje.
Martva się zawiesiła...
  
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 19:35   

Musi, jak zwykle, przyjść Agi, by naprawdę posprzątać.
 
 
Iwan 
Żona astronauty


Posty: 7255
Skąd: Radlin
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 19:54   

Oglądał ktoś Patrick Melrose, je to jakie?
_________________
...i oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń... [JHB]

wymień się książkami i nie tylko:
http://www.finta.pl/ref/iwan
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Czerwca 2018, 19:56   

nie oglądałem ale słyszałem pochlebne opinie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Lipca 2018, 08:37   

Fidel-F2, +1
Martva, +1

Era Wodnika (Aquarius) - Po 3 odcinak nadal mi się podoba. Bazuje na historii sekty Mansona. W serialu gra Duchowny, na początku obawiałam się, że będzie jak w Californications, ale jednak dali mu inna charakterologicznie postać, czego stara się trzymać.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2 Lipca 2018, 15:35   

Luke Cage. Drugi sezon jest jeszcze gorszy niż pierwszy. Naiwnie myślałem, że to nie będzie możliwe.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 8 Lipca 2018, 14:56   

Treme. W końcu obejrzałam* i jestem zachwycona. Serial jest absolutnie kompletny, pokazuje specyfikę kulturową Nowego Orleanu, ale bez zadęcia, bez lukrowanych wątków, no i ta muzyka! - wściekle eklektyczna: nigdy w życiu nie myślałam, że będę z przyjemnością słuchała rapu podpartego sekcją instrumentów dętych. Coś fantastycznego.


* czasem dobrze jest wejść w spór z dostawcą telewizji - do końca lipca mam HBO GO za darmo i nadrabiam zaległości. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group