Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Małgorzata Lewandowska
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Maj 2018, 15:25   

Goria, Zdolna Pani jesteś :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 17 Maj 2018, 13:18   

Spotkanie z Anią (Anną Wilczyńską) na WTK :)

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Maj 2018, 13:35   

Ciekawe sprawy, dobrze że Skarpa warszawska działa :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 17 Maj 2018, 20:14   

To jest stoisko Olesiejuka?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 29 Maj 2018, 09:27   

Tak i przepraszam, że nie odpowiadałam, utonęłam najpierw w przygotowaniach przed-pyrkonowych, a potem w szyciu mangi. Nawet nie zauważyłam, kiedy mi minął ten czas. Nie sądziłam, że kiedyś będę wiedziałam kim jest Sakura Haruno z Naruto, czy Frau Faust, nie mówiąc o tworzeniu ich strojów. Ale czego się nie robi dla bliskich!

W ramach nadrabiania zaległości, w majowym Szortalu jest moja tyci ilustracja do opowiadania “Miś Uszatek i Mechaniczny Hitler” Karola Koziarskiego.

Zanim mnie wciągnęło w szyci, powstała kolejna część "Z życia poganina". Może tym razem nie tak zabawne, ale niemniej prawdziwe.

  
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Maj 2018, 18:01   

Właśnie, swastyka, szukałem I nie potrafię znaleźć wiarygodnej strony z opisem słowiańskich symboli.
Tatuaż chodzi mi po głowie, lewe przedramię puste, może by jakaś mozaika słowiańskich symboli by tam pasowała...
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Maj 2018, 18:25   

Cep i grabie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 29 Maj 2018, 19:35   

Nie wiem, dokładnie czego szukasz, ani co uznajesz za wiarygodne, ale zawsze możesz spróbować sięgnąć do wiedzy muzealnej np. symbole garncarskie czy wzory na ceramice oraz ozdobach. Hafty słowiańskie - te pierwotne - symboliczne, przeważnie wykonywane czerwoną i czarną nicią, może coś ci się spodoba? Sama mam wytatuowaną lunulę i swarzycę z haftu.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Maj 2018, 21:36   

Że co masz gdzie?
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 29 Maj 2018, 21:44   

Dzięki za podpowiedź.
Lunula to był taku wisior, a te drugie to ošmiokątna polamana swastyka, znak szczęśliwy, na tarczach kiedyś go widzialem, o ile się nie mylę.

To jest smutna sprawa,, w Polsce chodziłem do szkół różnych, nawet parę razy na religii byłem a nie mam najmniejszego pojęcia o pogańskich zwyczajach itp...
Tylko marzannę chodziłem topić.
Głupia komuna zmarnowala szans na zamieszanie dzieciom w głowach.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Maj 2018, 11:42   

Niestety czasu się nie cofnie, jedyne co można, to próbować coś zmienić teraz. Bo sprawa faktycznie smutna :( .
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 01:51   

Hmm czemu ?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 02:53   

Ale co czemu? Że czasu się nie cofnie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 09:20   

Że tylko topił.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 10:06   

Copił?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 10:33   

Co pił, jak topił?
Tego nikt nie wie.
Zawiesił sakwy
na tamtym drzewie.

Bukłak też wisiał,
zaraz przy sakwie.
A on wciąż topił
w rzece i w Nakle.

I topił dzielnie,
topił wytrwale.
A co pił przy tem? -
On nie pił wcale!

Edit:
Topił na sucho,
topił w pośpiechu -
bo czas go gonił.
Był na bezdechu.

;P:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 11:40   

Smuci was fakt że komuna w ramach zwalczania krk nie poszła w kierunku wierzeń słowiańskich ? :lol:
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 13:11   

co w tym stylu, nie było wtedy takiego splątania władzy z KK jak to jest teraz.
By czas wprowadzić do szkol zagadnienia słowiańskie (kultura, wierzenia, zwyczaje itd.), może nie którym dałoby to do myślenia, a na pewno w niczym by nie zaszkodziło.

A tak, taki 'ja' nie mam pojęcia prawie o niczym i właśnie to sobie uzmysławiam, ze więcej wiem o Wikingach, Celtach, Aztekach, Apaczach itp niż o Słowianach, i jest mi trochę wstyd.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Czerwca 2018, 14:47   

Beata, :omg:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Czerwca 2018, 09:57   

Wygląda na to, że premiera Witii zostanie przesunięta, więc złapałam lekkiego doła. :(

Tymczasem wczoraj wyszedł nowy numer magazynu Silmaris nr 9. W nim dwie moje prace do opowiadania Anny Szumacher “Miecz czy być” zaś druga do opowiadania Łukasza Skonecznego “Nic nadzwyczajnego”.

I nowy Witiowy "odcinek" cyklu:

Kurczaki, może jednak mam doła większego niż lekki. No nic, nastawiłam się jakoś na czerwiec :( .
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 18 Czerwca 2018, 22:29   

Luc du Lac napisał/a
I nowy Witiowy odcinek cyklu:

To teraz dorysuj jeszcze kolejną część za kilkanaście lat ;) p
Parę dni temu miałam okazję oglądać występy kumpla, który bawi się w grupę rekonstrukcyjną już będzie ze dwie dekady. Kiedyś przeżywał i walczył o autentyzm, bo np. prawdziwa kolczuga to tylko z ciętego drutu, a nie żadnych podkładek i też używał słowa "mroki" wymawianego w taki specyficzny sposób. A teraz żyje głównie z robienia dzieciakom placu zabaw w klimatach, a jak pytam, czy te nakrętki motylkowe są historyczne, to tylko dziwnie patrzy :D
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Czerwca 2018, 15:11   

Freja Draco, :bravo dla kumpla! Też mi się tak zrobiło :) I tak jest jakoś pozytywniej! Chociaż kilka lat temu na widok np. suwaka w stroju, czy pasmanteryjnej krajki aż zgrzytałam zębami :D . Inny kumpel sam robił sobie kółeczka do kolczugi, ale też już mu przeszło :) .

Kilka dni temu Anna Szumacher zapytała mnie, czy nie miałabym nic przeciwko temu, by pokazała na swoim profilu autorskim ilustracje, które zrobiłam dla niej do serii opowiadań "To byliśmy My" (ukazały się w magazynie Silmaris). Oczywiście zgodziłam się i było mi miło. Przeglądając te prace, które powstały w okresie 2016 - 2018 wyszło mi, że przy okazji widać całkiem dobrze ewolucję mojego rysowania. Ilustracje w większej rozdzielczości na profilu Ani

Dla Anny Szumacher.png
Plik ściągnięto 4915 raz(y) 203,7 KB

  
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 27 Czerwca 2018, 21:30   

Nieplanowany tydzień bez dostępu do internetu. uff. 23 czerwca ukazał się nowy Szortal na wynos - czerwiec, z moją okładką. Kupalna z przymrużeniem oka.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Lipca 2018, 09:57   

Beata, :) Super! :)

I taki krótki komiks-zestawienie. Dla Wtii, pomysł Magdy:



NA razie nadal wydanie Drzewa Wspomnień jest przesunięte na bliżej nieokreślone okolice sierpnia. Jak się coś zmieni, to napiszę!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Lipca 2018, 16:04   

Z frontu wydawniczego: wydawnictwo Alegoria dało dzisiaj na swojej stronie zapowiedź powieści Barbary Mikulskiej "Smutna dziewczyna". Książka ma się ukazać za 2 tygodnie i zawiera 13 opowiadań i odpowiadających im ilustracji. Na okładce został wykorzystany także trochę przerobiony fragment mojego rysunku. Przed ilustrowaniem czytałam wszystkie opowiadania i bardzo mi się spodobały, chociaż są skierowane do młodzieży. :)
Trochę więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj.

Barbara Mikulska jest autorką "Łez Boga Deszczu" oraz "Myszki Hani".

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Lipca 2018, 16:23   

No,no pewnie kupię wnukom
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Lipca 2018, 10:27   

:) Ciesze się i Basia na pewno się ucieszy :) . Mi czytanie tego zbiorku sprawiło ogromną przyjemność - najpierw założyłam sobie, że przeczytam jedno opowiadanie, narysuję coś i dopiero potem przejdę do kolejnej historii, ale tak jakoś wyszło, że... skończyłam wszystko czytać, a zrobione były tylko 2 ilustracje :) .

Sama jestem ciekawa jak to wyjdzie po druku.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Lipca 2018, 16:15   

Goria, kiedy Cię do Polski przyniesie ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 19 Lipca 2018, 19:11   

Jest po jednej ilustracji na opowiadanie - czy więcej?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 25 Lipca 2018, 07:27   

Goracie - Ma być po jednej do opowiadania.

Dalambercie - planowałam coś pod koniec sierpnia - ale tylko na chwilkę :( . A potem może uda mi się na dłużej - tylko jeszcze nie wiem kiedy. Jakoś ta drugą część roku mam/zapowiada się na trudną do ogarnięcia planowo i czasowo.

Dziękuję, że tu zajrzeliście! Mordowałam kolejny projekt - stąd znowu mnie wycięło z netu. Zobaczymy co będzie.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group