Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 23 Marca 2018, 23:03   

Od kiedy SEAL Team jest mniej proceduralny (tj. od wyjazdu do Afganistanu), milej się ogląda. Nie bardzo ogarniam, jakie są zarzuty, bo jak pogooglać to się widzowie krzywią tu czy tam - grunt, że jest akcja i jednocześnie nie pokazują facetów w silikonie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2018, 00:23   

A ja ostatnio zachwyciłam się chyba najbardziej porąbanym serialem, jakie dane mi było oglądać. Nie rzuciło mi się w oczy by ktos tutaj polecał, zatem jeśli macie ochote na sporą dawkę brutalności i absurdu, okraszonych niepoprawnym poczuciem humoru, to polecam wam serial Happy!.
Dodatkowo, poza oglądanymi na totalne odmóżdżenie "iZombie" i "Lucifer" (byli jeszcze "Magicians", ale było to tak durne że w końcu nawet ja wymiękłam) właśnie zaczęłam oglądanie drugiego sezonu starego dobrego Carnivale i już cichutko łkam, że więcej poza tymi dwoma sezonami nie będzie.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Marca 2018, 10:09   

Silaqui napisał/a
Carnivale
straszna nędza, nie dotarłem nawet do połowy sezonu. Treści tam nie ma żadnej. Koncepcja polega na tym, że przed kręceniem scen każdy z aktorów dostaje lewatywę. Zapewnia to każdemu z nich nieustające spięcie pośladów i minę srającego kota na pustyni.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Marca 2018, 12:56   

Fidel-F2 napisał/a
Silaqui napisał/a
Carnivale
straszna nędza, nie dotarłem nawet do połowy sezonu. Treści tam nie ma żadnej. Koncepcja polega na tym, że przed kręceniem scen każdy z aktorów dostaje lewatywę. Zapewnia to każdemu z nich nieustające spięcie pośladów i minę srającego kota na pustyni.

A mnie tam wkręciło śledzenie nawiązań i wskazówek rzucanych to tu, to tam w poszczególnych odcinkach.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 24 Marca 2018, 22:28   

Po S03E07 mogę odetchnąć z ulgą: jeszcze Crisis on Earth X i będę mógł spokojnie ignorować Legends of Tomorrow oraz Supergirl - szczególnie Legendy to zabawa studentów przy trawce, cholerna zabawa, tylko do jakiegokolwiek sensu w poczynaniach nikt się nie posuwa. Taka jazda z nogami na kierownicy...
Spoiler:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 26 Marca 2018, 07:37   

Silaqui napisał/a

A ja ostatnio zachwyciłam się chyba najbardziej porąbanym serialem, jakie dane mi było oglądać. Nie rzuciło mi się w oczy by ktos tutaj polecał, zatem jeśli macie ochote na sporą dawkę brutalności i absurdu, okraszonych niepoprawnym poczuciem humoru, to polecam wam serial Happy!.


W sumie nie widziałem Happy, ale najdziwniejszym serialem jakim widziałem było: "Legit". Obraźliwe w sumie chyba dla każdego, ale pomimo tego całego brudnego języka, kubłów pomyj, coś fajnego po nim zostawało.

za wikipedią:
"Legit was an American comedy television series created by Peter O'Fallon and Jim Jefferies. The series premiered on January 17, 2013, on the American cable television network FX and ended on May 14, 2014, on FX's sister channel FXX.[1] Jefferies, O'Fallon, Rick Cleveland, and Lisa Blum are the show's executive producers."
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Kwietnia 2018, 21:29   

Czarna lista - The Blacklist Szpiegi, przestępępcy, efbiajcy i agentka. Wszyscy upośledzeni umysłowo. Aż przykro na nich patrzeć. Scenarzyści płakali jak pisali. Obejrzałem jeden odcinek i wystarczy. 1/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Kwietnia 2018, 22:38   

Sposób na morderstwo - How to Get Away with Murder Serial prawniczy. Super-duper-paniprofesor-prawniczka pobiera z uczelni grupę studentów do roboty przy sprawach sądowych i wszyscy wikłają się w morderstwo. Początkowo jest nawet przyzwoicie ale z czasem robi się coraz bardziej gamoniowato. Nie wiem czy dotarłem do końca pierwszego sezonu, chyba tak, ale nie jestem pewien. W sumie, od biedy, dałoby się to oglądać, ale już mi się nie chce, całkowicie straciłem zainteresowanie. 5/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 17 Kwietnia 2018, 23:36   

Fidel-F2 napisał/a
The Blacklist (...) Obejrzałem jeden odcinek i wystarczy. 1/10


Krzywdząca opinia. To jest serial Spadera, same jego występy powinny dać min. 4/10 ;) Dla mnie to taki "serial obiadowy" - jeden odcinek co jakiś czas nie szkodzi, a z czasem się rozkręca. Choć faktem jest, że początek był słabawy, środek mocny, a później zaczęło grzęznąć w melodramacie.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 00:10   

Weź przestań, przecież to makabrycznie głupie jest i dodatkowo amatorsko zrobione. Obserwując aktorstwo Spadera w tym serialu odczuwałem tylko zażenowanie, bo to w sumie fajny aktor a tu jest żałosny. 1/10 to łaskawa i przeszacowana ocena.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 07:10   

tak mnie jakoś naszło, że odgrzewane kotlety sie zaczynają robić. Co to jest, brakuje pomysłów?

obejrzałem Zagubionych w kosmosie - takie sobie. A to przecież w 60 latach pokazywali.
Widziałem Star treka i jakoś mnie nie zachwycił
Punisher - o ten to całkiem całkiem był.
Krypton - prequel Supermana.

a tak w ogóle to pojawił się Netflixowy trailer do wiedźmina.
I jakoś tak nie do końca misię.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 07:20   

heh
sie okazuje że ten trailer to nie trailer tylko film fanowski.
Ehh
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 13:04   

Fidel-F2, oj, dla mnie to taki rozrywkowy akcyjniak, coś w stylu Castle'a (którego ostatnich sezonów w sumie już nie oglądałem). Mnie się spodobał koncept, w którym tworzy się historie "przestępców doskonałych", o których istnieniu oficjalne służby nie mają zupełnego pojęcia. Plus nieskończone zasoby Reddingtona, pozwalające mu na wszelkie zaskakujące machloje. Ale to wybrzmiało dobrze dopiero w drugim sezonie chyba.
Nie namawiam, po prostu dziwi mnie tak niska ocena, szczególnie w zestawieniu z "Designated Survivor" :)

Nocturn napisał/a
odgrzewane kotlety sie zaczynają robić

Nocturn, ale pośród tego zdarza się i taki "Mindhunter" albo "Manhunt" i przywraca wiarę ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 13:39   

Dziś gadali o Wiedźminie w Rzymie na imprezie Netflixa. Ale coś pokretnie i bez entuzjazmu.

https://naekranie.pl/aktualnosci/kiedy-serial-wiedzmin-netflix-odpowiada-3104485
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 17:04   

Kruk Siwy, skończy się Gra o T, to Wiedźmina pociągną :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 17:08   

Ale to chiba insze ludzie robią?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 17:15   

Insze ale ten cały biznes i tak się łączy w jeden syf :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 07:25   

dalambert napisał/a
Insze ale ten cały biznes i tak się łączy w jeden syf :mrgreen:


Czasem jednak ten syf produkuje tak fajne seriale jak "Treme". Dwa pierwsze sezony były świetne, wspaniała muzyka i nienadęci bohaterowie bez misji zbawiania świata. Trzeci (jestem w 2/3) nieco słabszy, ale nadal dobry. Jeśli ktoś lubi jazz, bluesa, r&b - koniecznie :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 07:43   

Ech, Treme to cudowna rzecz. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 07:50   

Za mało seriali oglądam, żebym mógł zaryzykować takie twierdzenie, ale niewątpliwie jest to jeden z najlepszych, jakie widziałem. Choć wielu powie "nuuudny" :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 07:55   

W ogóle się nie nudziłem, a po tym jak skończył się trzeci sezon, miałem holernie silny syndrom "i co ja teraz mam robić???".
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 08:15   

No właśnie ja też nie tylko się nie nudzę, ale wręcz oderwać nie mogę, natomiast zerknąłem na opinie w sieci, stąd ten tekst o nudzeniu się :)
BTW, jest zamknięcie w postaci czwartego, niepełnego sezonu, widziałeś?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Kwietnia 2018, 08:32   

Nieee, tylko trzy widziałem/wiedziałem. Muszę poszukać. Dzięki.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwietnia 2018, 17:14   

Fidel-F2 napisał/a
Ech, Treme to cudowna rzecz. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że to najlepszy serial jaki kiedykolwiek oglądałem.


Zaryzykowałeś ...

Dopatrzyłem Walking Dead - wstydzę się, że to oglądam.
Dolina Krzemowa - już nie tak dowcipna jak w poprzednich sezonach.
Terror - nadmuchane nic.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 21 Kwietnia 2018, 08:08   

Dopatrzyłem Walking Dead - wstydzę się, że to oglądam, +1

jak ja się ciesze, ze oglądając to mogłem przyspieszać prędkość odtwarzania nagrania, odcinek zamykał się w czasie duzo krótszym, z ostatniego sezonu to może ze dwa odcinki by jako takie, cala reszta bardzo kiepska, imo osiągnęli dno.

Lost in space, Robinsonowie w kosmosie, jak już się pogodzi z pewna naiwnością przyjętej konwencji to bardzo przyjemnie to się ogląda.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 16:45   

Ja też, Konopia, przesuwam do przodu. Zwłaszcza jak ględzą albo są "wzruszające sceny", wata, którą się zapycha ten serial, aby trwał w nieskończoność. W sumie te żywe trupy to już tam do niczego niepotrzebne, smęcą się gdzieś w tle jak poranna mgła.
Jak zobaczysz pierwszego żywego trupa, to możesz dostać zawału. Jak widzisz stutysięcznego, to chcesz sobie z nim zrobić fotkę.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 21:19   

konopia napisał/a
Dopatrzyłem Walking Dead - wstydzę się, że to oglądam, +1

jak ja się ciesze, ze oglądając to mogłem przyspieszać prędkość odtwarzania nagrania, odcinek zamykał się w czasie duzo krótszym, z ostatniego sezonu to może ze dwa odcinki by jako takie, cala reszta bardzo kiepska, imo osiągnęli dno.

Oglądałam ten serial w zasadzie tylko kątem oka, ale jak coś mnie zaciekawiło, to siadałam i patrzałam. I stwierdzam, że w swojej klasie całkiem sensowny był nawet.

Do czasu. Dwa ostatnie sezony, to jakieś niewiadomoco z tkliwą muzyką, zaglądaniem sobie w oczka, rozpamiętywaniem, filozofowaniem i rozciąganiem wszystkiego x2. Gdyby połowę wyrzucić a resztę trochę inaczej zmontować, nadal dawałoby się to oglądać. W obecnej postaci rzecz jest kompletnie niestrawna :(
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 24 Kwietnia 2018, 10:19   

Zagubieni w kosmosie - najpierw denerwowała mnie ta naiwność, wpadki i przewidywalność fabuły, ale potem zdałam sobie sprawę, że to jest dla dzieci. To dziecko ma być tutaj bohaterem, stąd akcja toczy się tak, a nie inaczej. Po rozmowach z osobą, która oglądała oryginał, wyszło, że to w sumie dość udana przeróbka serialu, który już w XX wieku był uważany za lekko obciachowy.
  
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Kwietnia 2018, 11:11   

Kibicowałam kurze :mrgreen:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 26 Kwietnia 2018, 09:25   

Martva, Mhm!!! :) :D

Godless (Bezbożnicy) - zapowiada się bardzo dobrze. Krwawy, w konwencji westernu, zobaczę jak się rozwinie, ale na pewno obejrzę kolejne odcinki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group