Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Stycznia 2018, 13:06   

Obejrzałem sezon po tym jak siostra się w końcu dowiedziała (albo przynajmniej zacząłem).
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 6 Stycznia 2018, 15:06   

Spoiler:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 7 Stycznia 2018, 17:32   

Templariusze nawet się rozkręcają i robią się calkiem nieźli. Trochę porozwijali wątki polityczne, trochę pokombinowali z postaciami drugoplanowymi, nieźle rozwijają De Nogareta jako super machera stojącego za wszystkimi prawie łąjdactwami. Jego rozmowy z papieżem bywają nawet fajne.
Tylko trzeba pammiętać, że to fantasy a z historii ma głównie nazwy i imiona:).
_________________
drugi obieg
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Stycznia 2018, 19:36   

Taboo - wczoraj był na hbo maraton, to wzięlismy w nim udział. 
Bardzo dobry, choć można mieć kilka ale. Hardy Tomek gra jak zawsze, ale dla mnie "najlepszą" postać odgrywa Jonathan Pryce ( sirSS). Klimatycznie z nieglupia intygą, wizualnie bardzo porządnie, Lądek Zdr. uroczy. 
8/10 - dałby może i więcej gdyby zakończenie było bardziejsze. 
Jerzy 4 całkiem zabawny


Z tymi Templariuszami to żartujesz.....
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 9 Stycznia 2018, 08:12   

Nie, dlaczego? To przyjemny serial fantasy - szlachetni rycerze pełniący rolę mniej - więcej policjantów (tacy Jedi) a naokoło nich spiski. Do tego asasyni przebrani dla niepoznaki za jakiś islamski zakon), którzy są trochę zbrodniczy ale chyba też honorni. Do tego spiski ze strasznie przebiegłym złym w przebraniu (normalnie Palpatine) usłużnego sługi państwa.

Jasne, nie jest to serial klasy Rome (na przykład, w podejściu do historii to raczej Spartakus, ale imo lepszy), ale jako fantasy miłe dla oka z awanturami i spiskami spisuje się nieźle. A ukazanie templariuszy jako jedi (choć z wewnętrznymi problemami, no i trochę brutalnych) jest odświeżające na tle sięgającej chyba jeszcze Waltera Scotta (jeśli nie po prostu propagandy Filipa Pięknego) mody by ukazywać ich przede wszystkim negatywnie.
_________________
drugi obieg
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Stycznia 2018, 09:57   

eh, jeżeli tak na to spojrzeć - wszystko zależy od tego czego oczekiwało się od serialu
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 9 Stycznia 2018, 10:32   

Black Mirror (sezon 4)

Jak dla mnie serial wciąż trzyma poziom. Może całościowo nie jest to ten kaliber co w pierwszych dwóch sezonach, ale wciąż potrafi mocno trzepnąć po głowie.
USS Callister - sugestywna wizja kontroli wewnątrz gry komputerowej i kolejna dywagacja na temat świadomości kopii osobowości. 8/10
ArkAngel - przerażająca przyszłość kontroli rodzicielskiej. 8/10
Crocodile - odczyt wspomnień przynosi bardzo niespodziewane rezultaty. 10/10
Hang the DJ - ciekawa przyszłość randkowania online. 8/10
Metalhead - sztuczny pies poluje na człowieka w świecie post-apo. Opowieść stosunkowo prosta, ale intrygująca. 8/10
Black Museum - opowieść o kolejnych wersjach uwięzionych osobowości. 9/10

Czytywałem opinie, że poziom spada, ale absolutnie nie mogę się z tym zgodzić. Ja jestem bardzo zadowolony.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Stycznia 2018, 10:28   

Przeczytałam wywiad z jedną z twórczyń pierwotnej wersji Korony królów i kurde, wygląda na to że to mogło nie być złe, jakby w tym nie namieszano i nie zrobiono z projektu telenoweli.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Stycznia 2018, 18:22   

Bo producenci zawsze wiedzą lepiej...
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 11:12   

Martva napisał/a
Przeczytałam wywiad z jedną z twórczyń pierwotnej wersji Korony królów i kurde, wygląda na to że to mogło nie być złe, jakby w tym nie namieszano i nie zrobiono z projektu telenoweli.

Też czytałam. I smutno mi się zrobiło.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 12:10   

mogło być zaje&iście - wyszło jak zwykle :)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 13:05   

nureczka, mnie te babole historyczne wciśnięte nie wiadomo po co (z chrztem na przykład) ujęły szczególnie. Tym bardziej że słyszałam argumenty żeby się nie czepiać serialu bo tak, kiepska gra aktorska i kostiumy, ale może ludziom przynajmniej jakieś wiadomości historyczne zostaną :fp:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 14:01   

Martva napisał/a
ale może ludziom przynajmniej jakieś wiadomości historyczne zostaną

Wszystko opada.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 20:58   

Designated Survivor W zamachu ginie prezydent USA, cała rządowa i parlamentarna wierchuszka. Prezydentem zostaje sekretarz urbanistyki, w zasadzie z łapanki. Trzeba przywrócić porządek. Serial ma dobry start i początkowo jest w miarę interesująco ale z odcinka na odcinek banialuki i głupoty rosną wykładniczo. Po szóstym odcinku nie chce mi się już tego dalej oglądać.
Naciągane 5/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 21:59   

Brzmi znajomo.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 17 Stycznia 2018, 23:04   

W DS mają większy rozmach. Wybucha Kongres w trakcie prezydenckiego orędzia. Ginie koło tysiąca ludzi.
Ale faktycznie jeden z wątków przypomina mi Homeland.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Stycznia 2018, 01:07   

Chyba nie zrozumiałaś
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 18 Stycznia 2018, 09:41   

Mam dwa skojarzenia z Twoją wypowiedzią. Oba zawarłam w poprzednim poście.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2018, 15:31   

nureczka napisał/a
Martva napisał/a
ale może ludziom przynajmniej jakieś wiadomości historyczne zostaną

Wszystko opada.


Wiadomość historyczna jest taka, że między innymi Kazimierz to był dziwkarz, z jego powodu pewnej Węgierce odrąbano ręce i wożono po wsiach na postrach. Nie starczyło mu wszelako wzwodu na przedłużenie piastowskiej dynastii, przez co na tronie siadły węgierskie/litewskie itp dynastie. W dodatku oddał bez wojny ziemie Krzyżakom. W dzisiejszej narracji politycznej - typowy peowiec.

O ucieczce młodego Kazimierza z pola bitwy pod Płowcami nie mówię, bo to ówczesna publicystyka ( a może coś na rzeczy?)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18 Stycznia 2018, 22:01   

Fidel-F2 napisał/a
Designated Survivor W zamachu ginie prezydent USA, cała rządowa i parlamentarna wierchuszka. Prezydentem zostaje sekretarz urbanistyki, w zasadzie z łapanki. Trzeba przywrócić porządek. Serial ma dobry start i początkowo jest w miarę interesująco ale z odcinka na odcinek banialuki i głupoty rosną wykładniczo. Po szóstym odcinku nie chce mi się już tego dalej oglądać.
Naciągane 5/10


Ja zobaczyłem dalej, streszczę Ci:
nie jest najlepiej
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 19 Stycznia 2018, 10:13   

a ja porzuciłem oglądanie tego po pilocie, dalej nie miałem ochoty tego oglądać
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Stycznia 2018, 16:00   

Godless

Jak ktoś lubi westerny - jak ja - obejrzy.
Fajna rola Jeffa Danielsa (choć nie wymagała zbyt szerokiej skali zachowań), najlepszy jednak młody chłopak w roli średnio bystrego zastępcy szeryfa.

Można zjeść za jednym posiedzeniem, bezpretensjonalne, ładnie filmowane.
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 20 Stycznia 2018, 19:19   

Odwołuję wszystko, co niedobrego powiedziałem o "Templariuszach". To superwierny faktom serial o głębokich i realistycznie napisanych postaciach i fabule zasługującej na najwyższe uznanie.
W każdym razie w porównaniu z "Brytanią".
Poważnie na tle tej niewiarygodnej chały "Korona Królów" jest serialym wartym uwagi.
Brytania jest tak zła, że prawie dorównuje pod względem grzebania pod dnem mułu "Muszkieterom" BBC.
Więcej raczej nie napiszę, bo nie da się bez słów powszechnie uważanych za wulgarne. Zwykłe nie oddadzą tej nędzy.
_________________
drugi obieg
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Stycznia 2018, 19:30   

Dno zawsze okazuje się względne i od spodu zawsze ktoś zapuka. To jakieś prawo przyrody.
Przerobiłem to odnośnie innego medium, w Prószyńskim.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 22 Stycznia 2018, 18:45   

agrafek napisał/a
Brytania jest tak zła, że prawie dorównuje pod względem grzebania pod dnem mułu Muszkieterom BBC.

Ach, prawie dorównuje! Czyli jednak nie jest gorsza! ;) Znaczy jest to jakaś propozycja na czas podwyższonej bez żadnego uzasadnienia tolerancji, albo dzień dobroci dla bliźnich... :twisted:

Ale na razie Czarne lustro oglądam. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 23 Stycznia 2018, 08:31   

Być może dla mnie "Muszkieterowie" są gorsi, bo odwołują się do jednej z moich ulubionych powieści z dzieciństwa, przeczytanej wielokrotnie i mającej niebagatelny wpływ na moje gusta.
Ponieważ serial stanowi brutalny gwałt na materiale źródłowym, to i odbieram to mocniej.

"Brytania" z kolei to najwyraźniej rodzaj eksperymentu, co zapowiada już czołówka okraszona jakimś neohipisowską muzyką, chyba, że chodzi o taki styl zapożyczony od "Peaky Blindres". Ale chyba nie, bo faktycznie plemiona Brytów mogą kojarzyć się ze zwichrowanymi hipisami, którzy porzucili święty czas niewinności by pozmieniać się w bandę Mansonów, permanentnie naćpanych i spragnionych krwi.

Byłabyż to jakaś wizja, tym bardziej, że serial pełen jest mistyki i to nie jakiejś tam przeżywanej duchowo, ale mistyki w działaniu. Niestety, zgodnie z dzisiejszym paradygmatem przedstawiania wiary, ta jest taką wiarą nie do końca działającą. Innymi słowy wiara to raczej magia, bogów należy mieć generalnie w *beep* (przejmują się nimi dwie postacie - kapłan i fanatyk). Z jednej więc strony co chwila bohaterowie trafiają na takie albo inne cuda, z drugiej kompletnie nie przekłada się to na ich podejście do religii (która jest jak należy: trochę opresyjna oraz postrzegana przede wszystkim jako część polityki). Na tym tle interesującym punktem jest ów kapłan, właściwie druid, który faktycznie zdaje się wierzyć w bogów (ale już jego bliska współpracowniczka niekoniecznie).
Obrazu Brytów dopełnia Merida Waleczna, która pewnie nie gryzłaby tak w oczy, gdyby nie wspomniana kreskówka.

Przy czym tych Brytów dałoby się kupić w takiej wersji i gdyby na nich oprzeć serial nie byłoby aż takiej tragedii. Dobrze by też nie było, bo scenariusz jest kiepski a dialogi nielepsze, ale uszłoby to jakoś.

Gdyby nie Rzymianie.

Ci... OK, to jest ten słynny IX legion, co to wszedł do lasu i zaginął. Serial ukazuje część legionistów jako postacie żywcem przeniesione z... Asteriksa. Poważnie. Patrząc na legionistów w serialu przestaję się dziwić, że zaginęli:). Są tak karykaturalnie nieporadni, że dziw iż w ogóle udało im się do Brytanii dopłynąć:P. Ich obrazu dopełnia supersprytny demoniczny dowódca - UWAGA SPOILER, TO WYCHODZI NA JAW DOPIERO W CZWARTYM DOCINKU - satanista (w rzymskiej konwencji, więc nie czci dosłownie szatana), który jest bardzo mocno nijaki.

Przy okazji czwartego odcinka skończył mi się w domu alkohol, więc dalej już nie pociągnąłem. I pewnie już nie pociągnę.
_________________
drugi obieg
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Stycznia 2018, 14:11   

agrafek, hmm, niezłe rekomendacje :wink: a co sadzisz o Spisku prochowym, bo takie coś tez się pęta po HBO ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
agrafek 
Stalowy Szczur


Posty: 1024
Skąd: z Podgórza
Wysłany: 23 Stycznia 2018, 15:15   

Jeszcze nie widziałem. Zacząłem od Templariuszy, bo jednak średniowiecze leży mi bardziej. A teraz trochę się boję tykać.
_________________
drugi obieg
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Stycznia 2018, 18:31   

Spisek jest ok. *beep* może nie urywa - w spokojnym tempie, ale oglądać można( tylko 3 odc ma)
Dbały w szczegółach (przynajmniej takie wrażenie sprawia )
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Stycznia 2018, 22:34   

Widziałem 1 odc. Brytanii.
agrafek przesadza / przynajmniej na razie.
Na razie średnio+
Choć oczywiście trzeba mieć od początku świadomość że mamy do czynienia z serialem fantasy osadzonym w realiach historycznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group