Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nas wk***wia, znaczy się, irytuje
Autor Wiadomość
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 10:05   

Romek P., to nie kwestia cenzury, ale wrednego hejtu uprawianego tu radośnie, naprawdę sadzisz , że te potoki chamskiego jadu wrzucane na forum mają coś wspólnego ze szlachetną szkutą polemicznej wymiany poglądów ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 10:10   

Nie oceniam, bo nie do tego się odnoszę. Uważam jedynie, że argument, iż musimy usuwać w obawie, że trafi tu ktoś z gugla albo zajrzy wiadomy urząd - jest inwalidą. I mam za tchórzostwo zasłanianie się tym, zamiast uczciwego napisania, że ktoś poczuł się urażony.
Obaj wiemy, jak działała cenzura, ja jej sobie nie życzę, nawet jeśli ktoś na tym forum wypisuje rzeczy, z którymi się nie zgadzam. Jedyny wyjątek: ktoś wprost powie, że tu na tym forum coś go dotyka i pokaże to palcem. Tyle.
I podkreślę: nie ma to związku z konkretnymi treściami. Moja uwaga jest ogólna. Ziebreń de facto proponuje nam cenzurę prewencyjną. Jestem bardzo mocno przeciw.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 10:31   

dalambert napisał/a
Romek P., to nie kwestia cenzury, ale wrednego hejtu uprawianego tu radośnie, naprawdę sadzisz , że te potoki chamskiego jadu wrzucane na forum mają coś wspólnego ze szlachetną szkutą polemicznej wymiany poglądów ?


Kpisz sobie. Bardzo chętnie udzielasz się w wątkach politycznych, a Twoja "szlachetna sztuka polemicznej wymiany poglądów" sprowadza się do pogardy okazywanej przeciwnikom jedynej słusznej partii i radości, że "teraz, *****, my". Ale to Ty się czujesz dotknięty komentarzami. Ręce opadają.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 10:31   

Ja się z Romkiem bardzo mocno zgadzam.
Czasy z cenzurą pamiętam aż nadto dobrze.
I bardzo mnie wkurza zawłaszczanie przestrzeni publicznej dla jedynie słusznych poglądów.
Dyskutujmy nie ubliżając sobie nawzajem i nie dyskwalifikujmy rozmówcy z powodu odmiennych poglądów.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 10:56   

Agi napisał/a
I bardzo mnie wkurza zawłaszczanie przestrzeni publicznej dla jedynie słusznych poglądów.
tak sie dziwnie składa, ze jedynie słusznymi poglądami tutaj są Hejt jad i inwektywy które radośnie toleruje forumowa demokracja A może by tak cytując bprez. Komorowskiego "przywalić deską' ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 17:02   

dalambert napisał/a
A może by tak cytując bprez. Komorowskiego przywalić deską' ;P:

Na Twoim miejscu nie dopraszałabym się. ;P:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sierpnia 2017, 18:24   

Właśnie przypomniałam sobie, dlaczego tak rzadko tu jestem.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Wrzeœśnia 2017, 22:02   

Beznadziejna jest sytuacja, gdy ktoś z pracy, kogo codziennie widzisz, i jeszcze jesteś zależna służbowo robi cholerne świństwo i nie ma jak zareagować, bo ktoś jest za głupi żeby zrozumieć. Beznadziejna. Nie chce mi się chodzić do pracy.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2017, 06:30   

ihan, przytulam. Radzić nie będę, bo podpadałoby to pod kk.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Wrzeœśnia 2017, 09:12   

ihan napisał/a
Beznadziejna jest sytuacja, gdy ktoś z pracy, kogo codziennie widzisz, i jeszcze jesteś zależna służbowo robi cholerne świństwo i nie ma jak zareagować, bo ktoś jest za głupi żeby zrozumieć. Beznadziejna. Nie chce mi się chodzić do pracy.


na pocieszenie powiem ci że to standard na uczelniach. taki macie klimat ;)

we Wro na wydziale bodaj w zeszłym roku były wybory dziekana - poprzedni nie chciał już, żaden z profów też się nie pchał no i wybrali jedyną osobę która zgłosiła kandydaturę...

uczelnie wyższe to chory układ, mimo że powoli się reformują to i tak ...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2017, 15:03   

Agi, dzięki wielkie.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Października 2017, 20:18   

Widzę, że głównie ja się tu uzewnętrzniam, głównie pracowo (ale to chyba dobrze, gorzej gdyby przyjaciele lub bliscy mnie zawodzili). Potrzebuję kupić odczynnik z grantu. Z USA. Z wysyłka do Niemiec, bo tam będą mi robić co potrzebuję, a bez sensu by przychodziło do nas, a my byśmy go wysyłali, zwłaszcza, że wysyłka w suchym lodzie zawsze jakieś histerie w firmach przewozowych wzbudza. I zwłaszcza, że jak się coś pokici, to producent nie będzie miał wymówki, że wysyłaliśmy w nieodpowiednich warunkach. No i nie da się. Pracodawca nie załatwi takiego skomplikowanego zamówienia, bo przecież cło. Bo z USA. Bo musi przyjść do nas, znaczy do Polski. Chyba umknęło mi, my i Niemcy nie jesteśmy już razem w UE? Tak długo unikałam oglądania telewizji?
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Października 2017, 20:22   

ihan, jeszcze w UE jesteśmy, ale decydenci już chyba niekoniecznie.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Października 2017, 20:26   

Myślę, że decydenci niekoniecznie na jednej planecie z nami nawet.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 19 Października 2017, 20:41   

Ci Niemcy to grantowi partnerzy czy zleceniobiorcy?

Edit: bo jeśli nawet zleceniobiorcy (domniemuję, że z partnerem byłoby łatwiej papierowo), to czy oni sami nie mogą kupić i doliczyć do faktury za wykonaną usługę?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 19 Października 2017, 22:23   

Dzięki Beata, też wpadłam na takie rozwiązanie :) długoletnie doświadczenie. Ale i tak mnie to drażni.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 20 Października 2017, 08:01   

Tylko że wtedy nie będziesz mogła tego odczynnika rozliczyć w materiałach. Nie rozumiem, dlaczego zakład tak utrudnia. Sprawdzają, ile wytrzymasz?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Października 2017, 09:52   

ihan - M. mówi że u nich (Uwr) nie ma najmniejszego problemu ze sprowadzaniem z USA, nawet mają "sekcję" która zajmuje się tymi wszystkimi cłami/procedurami
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 20 Października 2017, 11:21   

Ale my też mamy sekcję. I nie ma problemu ze sprowadzeniem z USA. Tylko, wg sekcji, polskie prawo nie pozwala zamówić z Polski, zapłacić z Polski, a żeby dostarczyć bezpośrednio do innego kraju niż Polska (naprawdę myślałam, że w jakimś celu jesteśmy w UE). Muszą dostarczyć do nas, a potem możemy sobie to wysyłać gdzie chcemy. A tego krążenia bez sensu odczynników chcę uniknąć, bo bardzo nie lubię jak krąży coś co powinno być w -20C.
Beata, dziubie mnie czy materiał czy nie, w każdym razie już rozwiązałam, tylko drażni mnie tworzenie bezsensownych komplikacji, które zabierają mi czas dodatkowo. Swoją drogą tłumaczy to, po co są potworzone firmy prywatne wokółuczelniane, które obsługują projekty. Są w stanie sprowadzić każdy odczynnik, sprzęt, sprzęt używany, cokolwiek i stawać do przetargów. Bo przy polskich przetargach, gdy trzeba zaświadczenia z USu, GUSu i od proboszcza, gdy nie da się przetłumaczyć na angielski (to znaczy mogę, za prywatne pieniądze, bo uczelnia tego, nawet mając pierdyliard wydziałów filologicznych, nie zrobi) nie ma jak normalnie kupić, mimo, że ma się pieniądze i ma się w grancie. Oczywiście te firemki biorą swoją marżę, a jak. Nooo, różne rzeczy przerabiałam.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Października 2017, 12:40   

ihan napisał/a
gdy nie da się przetłumaczyć na angielski (to znaczy mogę, za prywatne pieniądze, bo uczelnia tego, nawet mając pierdyliard wydziałów filologicznych, nie zrobi) .


to jest naprawdę zabawne - M. musiała sama (bodaj w 2006) "przetłumaczyć" cały statut UWr na angielski żeby 'jej" zespół mógł uczestniczyć w NoE.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Listopada 2017, 12:35   

brak kompetencji na infolinii porad prawnych PIP :)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 10 Listopada 2017, 13:35   

:mrgreen: :lol: :mrgreen:

Doprawdy? :lol:
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 28 Listopada 2017, 21:54   

Od końca września z kilkudniowymi przerwami oko mnie swędzi i piecze i drażni mnie to niemożebnie. Wrrrrrr. Wrrrrr. Wr.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Listopada 2017, 21:55   

Jak mnie bolał ząb to go wyrwałem.....
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Listopada 2017, 22:38   

ihan napisał/a
Od końca września z kilkudniowymi przerwami oko mnie swędzi i piecze i drażni mnie to niemożebnie. Wrrrrrr. Wrrrrr. Wr.


Idź do okulisty.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Grudnia 2017, 18:48   

Luc, proste rozwiązania są dla cieniarzy.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Grudnia 2017, 12:45   

Zepsuło mi się coś. Obstawiam że tym czymś jest sterownik do lampy, ta część od strony lampy a nie aparatu. W gruuuudniuuuu. Trochę słabo.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Grudnia 2017, 14:57   

*beep* mnie, że w Krakowie/Nowej Hucie trwa nieustający remont. Wszędzie wiercą , stukają, w jaką ulicę się nie skręci, są barierki, koparki, rozgrzebana droga. Na mojej klatce, pod samymi drzwiami, tydzień wiercili, żeby światło nie zapalało się przyciskiem, tylko na fotokomórkę. Robię redakcję dłuuuuugiej książki i nawet zatyczki nie pomagają.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 12 Grudnia 2017, 17:09   

jewgienij, spróbuj słuchawek z aktywna redukcja hałasu (noise cancelling z angielska),

http://www.komputerswiat....cja-halasu.aspx
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Grudnia 2017, 18:36   

konopia napisał/a
jewgienij, spróbuj słuchawek z aktywna redukcja hałasu (noise cancelling z angielska),

http://www.komputerswiat....cja-halasu.aspx


Sprawdzę to, dzięki!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group