Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Małgorzata Lewandowska
Autor Wiadomość
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 3 Sierpnia 2017, 10:47   

Ogarnęłam się po wakacjach i zamówiłam Wielką księgę legend Warszawy i właśnie przyszło.
Ładne wydanie, miłe wizualnie. Duże literki to i w półmroku da się czytać.
Reszta wrażeń później, jak rozpracujemy legendy z chłopakami - obejrzymy i poczytamy wieczorem :wink: .

Bravo Goria :bravo O autograf upomnę się kiedyś przy okazji.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 6 Sierpnia 2017, 16:20   

<3 Miód na moje serce i ego po prostu :) Bardzo dziękuję :) Jest mi niezwykle miło czytać, że się podoba!!!!
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 12 Sierpnia 2017, 21:37   

No to Ci jeszcze posłodzę ;P:
Legendy sprawdzają się też w praktyce - chłopaki najpierw przeglądają ilustracje a potem wybierają legendę do czytania "po obrazku". Czasem jest wojna co najpierw, który obrazek ciekawszy :wink:

Naprawdę fajnie Wam wyszło.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 13 Sierpnia 2017, 17:53   

Kurczaki, słów mi zabrakło, więc będzie przeciągłe "iiiiiiiii" :) . Bardzo się cieszę!!!!!!!!! :) . Akurat przyplątał mi się dzisiaj jakiś popołudniowy-niedzielny dół, ale po twoich słowach znika :) , więc bardzo dziękuję za nie. Zaraz też przekażę Ani Wilczyńskiej.

----
Dzisiaj wyszedł kolejny numer magazynu Silmaris. Miałam ponownie przyjemność zilustrować przygody Kaspara i Meele spod pióra Anny Szumacher. Przeprawa przez mąkę to kontynuacja nominowanego do Zajdla To byliśmy my.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 29 Sierpnia 2017, 09:57   

Dzięki ludziom Polcon był super. Ogromnie fajnie było znowu zobaczyć Martvą. Wisiorek ze srebrnym drzewem jest przepiękny. Jeszcze do tego starsi i nowi znajomi. Bardzo doceniam fakt, że właściwie wszyscy, dowiadując się, iż Steven nie bardzo mówi po Polsku, starali się prowadzić rozmowy po angielsku, nawet jeśli były to nocne Polaków rozmowy. :) .

Wreszcie też mogłam poznać w świecie rzeczywistym Martę Krajewska i Annę Szumacher - autorki nominowane do Zajdla, które do tej pory znałam wyłącznie z kontaktów internetowych. To było bardzo pozytywne.

Na Polconie mogłam też obejrzeć sobie pierwszy raz wydaną przez wydawnictwo Solaris książkę pana Wiktora Żwikiewicza Delitrium w Tharsys z fragmentem mojej grafiki na okładce.

I nawet się załapałam na jedno Polconowe zdjęcie, wiec mam dowód, iż chodziłam na wykłady :D



Dziękuję za bardzo pozytywny weekend!

Delirium.png
Plik ściągnięto 3953 raz(y) 177,43 KB

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2017, 17:50   

Pokazał się nowy Szortal Na Wynos. :) z moją grafiką na okładce. Ołówek i pastele z akrylem na papierze + obróbka w programie. Co jakiś czas po prostu muszę narysować smoka :) .

 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2017, 18:38   

Awwww, jaki slodziak!
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2017, 19:09   

Goria, ładne ,, ale to smok jajeczny . przed wykluciem ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2017, 20:58   

Taki kawał czasu, a nawet nie wiedziałem, że jesteś. Przecież już na targach sprawdziłem, jak wyglądasz - i to w czerwonym, żeby było dowcipniej... A naganiałem się między budynkami jak wariat :omg: , to nie mam pojęcia, czemu tak mało twarzy widziałem.

Gastronomia była chyba najlepszym punktem :wink:

Smoczek ma ciepło, na pewno nie jest z białka?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2017, 11:05   

Martva, <3 - dziękuję! :)

dalambert, - tak, przed wykluciem :) . Kiedyś nawet zaczęłam pisać rymowankę o smokach, które stwierdziły, iż czas już podbić Kosmos... nigdy nie udało mi się jej skończyć. Może kiedyś odkopie i się uda?

gorat, - sprawdzisz priv? :) . Gastronomia był zaiście najlepszym punktem! Smoczek, jak bakterie żyjące w wodach termalnych :) .
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2017, 08:05   

Rodzanice. Narysowałam je w zeszłym roku, odłożyłam, w tym dodałam ramkę i dopiero teraz, z babim latem nadszedł czas, by je pokazać. Przez niektórych traktowane jako Boginie. Niektórzy piszą o Trzech Siostrach, jako o demonach, ale to może być skutek wieków stosowanej przez KRK taktyki obrzydzania wierzeń przed-chrześcijańskich. Tak, czy tak, jeśli zna się greckie Mojry czy rzymskie Parki, wydaje mi się, że warto znać i nasz Rodzanice.

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Wrzeœśnia 2017, 16:41   

Z obłędnie krótkim wyprzedzenia, ale na moim ilustracyjnym końcu wszystko zdaje się być na bardziej wariackich papierach - gdyby ktoś chciał sobie wspólnie pomarznąć na Literackim Pikniku nad Wisłą w ten weekend w Warszawie, to Ania Wilczyńska, autorka Wielkiej Księgi Legend Warszawy będzie w sobotę na stoisku wydawcy - Skarpy Warszawskiej. W godzinach 12-15. Zaś w niedzielę, będę się chłodzić (ponoć to dobre na urodę :P ) razem z Anią w godzinach 13-15.

Zapraszam! :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2017, 10:40   

Na Pikniku Literackim mżyło, bądź padało, z nielicznymi przejaśnieniami. Tym bardziej jestem pełna podziwu, dla ludzi którzy przyszli, szczególnie tych z dziećmi. To jest po prostu czysta miłość do książek.
Były też fajne promocje, więc i ja i Ania wróciłyśmy ze znacząco cięższymi torbami niż przyjechałyśmy. Głupio zrobiłam, że nie zrobiłam listy rzeczy, ale następnym razem będę już (może) mądrzejsza ( :?: )
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Października 2017, 16:13   

Zostaliśmy zaproszeni ze znajomymi do pracę nad kolejnym Kalendarzem Słowiański na 2018 rok.
Pierwszy raz mają być podejścia zdjęciowe, więc sama jestem trochę ciekawa, jak to wyjdzie.

Efekt pracy z Mashą. Masha zrobiła zdjęcie uroczyska, a ja na nim malowałam ogniki/zmierzch.mgłę:

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Października 2017, 16:43   

Goria, Bardzo interesujące, jak zdobyć ten kalendarz ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Października 2017, 17:28   

Dalambercie pod tym adresem, gdybyś chciał do nich napisać: https://www.facebook.com/KalendarzSlowianski/
Z tego co wiem, prace nad są jeszcze nie zamknięte.

Jeśli byłyby jakieś problemy, to ja moge poprosić, by moja grupa zamówiła jeden więcej. Tylko wtedy, musiałbyś sie uzbroić w większą cierpliwość z dostawą, bo jestem dość rzadko :( .
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Października 2017, 18:05   

Goria, zapłem na ejsie - zobaczymy :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 14 Października 2017, 18:07   

dalambert, tylko na papier nie zczyj, bo wsiąka.

W tym kalendarzu będą też ludzie?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Października 2017, 22:30   

gorat, pia liter, klawiatura mi skacze
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 16 Października 2017, 13:26   

Dalambercie rozumiałam :)

I kolejna zapowiedź Kalendarza, jakoś tak się trafiło, że znowu z całościowo moją grafiką. A do tego krótkie opowiadanie siostrzycy:

Skrzaty w czasach popkultury

Minionej wiosny byłem najszczęśliwszym skrzatem na ziemi. W końcu, po dziesięcioleciach samotności, w progi mego domostwa zawitali nowi gospodarze. Przyjechali automobilem, zgodzili wielu najemnych. Eh, jaki byłem dumny, że tak dobrze im się powodzi! Jakże radowałem się, gdy zaczęli odbudowywać dom, wzmacniać fundamenty, wymieniać dach.
Teraz, po zaledwie kilku miesiącach, przeklinam dzień kiedy przekroczyli próg mego domostwa.
Zaczęło się od tego, że zburzyli mój piec. Potem przestali mnie karmić - jak harpagony jakieś, pazernie schowali jadło w żelaznym sejfie. Potworem, którego nazywali odkurzaczem, przeganiali mnie z każdego kąta, w którym chciałem się, jak niegdyś na zapiecku, urządzić. Na dodatek, jakby dachu nad głową i obfitości strawy było im mało, wciąż czegoś szukali. A to internatu, a to sieci, a to łajfaj jakiegoś. Początkowo pomagałem im w tych poszukiwaniach, ale gospodarze za nic mieli moje wysiłki. Nie dość, że prospekty burs wyrzucali, nie dość, że sieci przeze mnie znalezione palili, to jeszcze zaczęli mnie złym duchem nazywać! Mówić, że dom nawiedzony! Takich obelg żaden skrzat nie może przecież znieść!
Dlatego dziś po raz ostatni przechodzę przez ten płot. Nigdy już nie spojrzę na dom, którego strażnikiem byłem od pokoleń. Ze złamanym sercem - odchodzę. Poszukam innego domu, miejsca gdzie gospodarze szanują mój lud a za pracę w obejściu miłym słowem, mlekiem i okruszkami nagradzają. Być może zajrzę i pod twój dach? Czy mnie należycie ugościsz?

 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 16 Października 2017, 14:13   

Bardzo przyjemne :)
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 16 Października 2017, 16:36   

Cieszę się i przekażę siostrzycy :) .
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 17 Października 2017, 08:46   

No to puszczą nas dzisiaj z Annią Wilczyńską w Folk Off, dzisiaj o północy (Polskie Radio , Czwórka). Obydwie byłyśmy chore (te chusteczki na pierwszym planie!), na paracetamolach i innych, więc nasze miny są przednie :) , i mam wrażenie, ze się czasem kałapućkałam. Ale fajnie, że miałyśmy taką możliwość.

Tutaj o tym Folk Offie

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 28 Października 2017, 11:28   

Strasznie dawno nie było u mnie niczego strzygowego i komiksowego, ale wreszcie się zebrałam. Tym razem o Halloween :) dla naszego projektu Witiowego.
Przy okazji odkryłam jak wdzięcznym obiektem do rysowania są melony, tfuj, dynie :) . Fajnie było na moment wrócić do tej komiksowej konwencji.

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Listopada 2017, 08:15   

Kiedyś obok rysowania i pisania, miałam jeszcze jedną pasję - śpiewanie. Teraz rysowanie przejęło właściwie wszystko - tzn. cały dostępny czas. Niemniej zawiązałyśmy wtedy z dwiema wspaniałymi instrumentalistkami Agatą Kurzyk i Katarzyną Garncarek projekt Goria Trio, obok innego projektu WiDowego, łączącego biały śpiew, muzykę ludową, gitarę i bitbox - z którym dotarliśmy nawet do konkursu Nowej Tradycji (2009) .
Z WiDem nagraliśmy wtedy demo, zaś z Goria Trio - kilka kawałków, które ukazały się potem jako dodatek do magazynu wydawanego pod Folk 24.
Teraz dwa z nagranych wtedy utworów zostały wybrane do ukazania się na płycie wspierającej budowę "Centrum Kultury Słowiańskiej" we Wrocławiu. Obok wielu innych utworów zacnych zespołów pojawi się muzyka bardzo lubianego przeze mnie: Tomasz Kocko z zespołem (bardzo fajny zespół koncertowy), Żywiołaka, swego czasu chodziłam na ich wszystkie koncerty w Warszawie i moich znajomych z Brzezicy.

Ufff- po takim długim wstępie, za który przepraszam - ale nie wiedziałam, jak inaczej wyjaśnić, skąd to się wzięło - pierwsza zapowiedź projektu:

 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Listopada 2017, 09:23   

Gratuluję. Muzyka Goria Trio jest naprawdę fajna.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 6 Listopada 2017, 11:26   

Dziękuję za ciepłe słowa!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 9 Listopada 2017, 07:58   

Falkon był super. :) Cieszę się, że mogłam spotkać tylu znajomych, poznać nowych ludzi oraz pochodzić na wykłady i warsztaty. Zorganizowano warsztaty komiksowe - wiec akurat coś, co mnie bardzo interesowało. Był też Fantom i wreszcie mogłam sobie zrobić zdjęcie przy smoku :) . Szczerzę się - ale to jest i tak najbardziej normalne ze wszystkich zdjęć. Strasznie fajnie jest zobaczyć swoją pracę w takiej skali. :)

Porzeczkowe kolczyki są od Martvej. Są śliczne!


 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 11 Listopada 2017, 10:06   

Ruszyła przedsprzedaż Kalendarza Słowiańskiego, w którym jest też moja praca. Dalambercie, gdybyś był zainteresowany, to tu jest strona Kalendarza: https://www.facebook.com/KalendarzSlowianski/

Okładka z Nocnicą wygląda tak :) :
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Listopada 2017, 15:01   

Gdyby ktoś był zainteresowany, to jest już dostępny nowy numer magazynu Silmaris. Link do pobrania znajduje się tutaj: http://silmaris.pl/silmaris-42017/
Miałam sobie zrobić przerwę od demonów... ale mi nie wyszło ;) , co najlepiej widać po okładce i ilustracji do Inkluza Magdaleny Lewańskiej. Dzięki zaś Barbarze Mikulskiej mogłam przenieść się w magiczny świat za Dziurą w płocie.
Obok 11 zróżnicowanych opowiadać, w numerze znajdują się recenzje, wywiad z Martą Krajewską i zapowiedź kolejnego konkursu pisarskiego.

Silmaris 7.png
Plik ściągnięto 7 raz(y) 110,04 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group