Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio czytane
Autor Wiadomość
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Lutego 2017, 17:16   

A to zboczeniec na ślimaku!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 24 Lutego 2017, 18:23   

Kiedy go czytałem pewnie zrobiłbym to samo, gdyby nie był z biblioteki ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Lutego 2017, 08:32   

Dział kulinaria piętro wyżej. :wink:
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 28 Lutego 2017, 10:29   

Kolejny raz wciągam Cryptonomicon i bawię się znakomicie. W ogóle mi nie przeszkadza, że wiem dokładnie, co się wydarzy, ba - bardzo dobrze, że to wiem, bo śledzenie akcji mnie nie rozprasza, a mogę swobodnie napawać się dygresjami i nawiązaniami. Jednak Stephenson jest najlepszy w tych kawałkach, które są gęsto pisane.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 28 Lutego 2017, 11:00   

Hehe, też za niedługo tak zrobię.
Wczoraj zacząłem czytać Peanatemę po raz kolejny :omg:
Ależ to dobre.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Marca 2017, 07:20   

Katarzyna Bonda - Pochłaniacz, Okularnik i Lampiony.
Bardziej czytadła dla zajęcia oczu niż literatura.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 3 Marca 2017, 13:37   

Czytadło to łagodne określenie. Grafomania blądyny.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Marca 2017, 14:48   

Ale się starała. Opracowała topografię i odniesienia historyczne. Okularnik nawet narobił sporo szumu w Hajnówce i okolicach. I bardzo a`propos ostatnich wydarzeń z udziałem "narodowców".
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Marca 2017, 20:25   

Aneta Jadowska Akuszer bogów / cd Dziewczyny z Dzielnicy cudów/ niezłe czytadło i daje nadzieję na ciągi dalsze.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Marca 2017, 09:46   

Piknik na skraju drogi - Arkadij Strugacki, Borys Strugacki
W ramach nadrabiania zaległości. Dziwne, wiem, ale jakoś tak się złożyło, że Piknik czytam dopiero teraz. Być może to konsekwencja traumy jakiej nabawiłem się podczas lektury Ślimaka na zboczu, dłuższy czas nie byłem w stanie tknąć niczego co wyszło spod pióra braci. W porównaniu do dzisiejszej prozy fantastycznej Piknik jest wyraźnie ascetyczny. Jak komputer Apollo, o mocach obliczeniowych dzisiejszego kalkulatora, sprawnie prowadził astronautów na Księżyc, tak krótka i oszczędna powieść Strugackich, bez zbędnych meandrów, dowozi nas do celu. Fabuły tu w zasadzie brak, to kilka obrazków mających nam pokazać pewne rzeczy. Jest w tym jakaś elegancja prostoty, kanty i niezgrabności nie przeszkadzają. O czym ta powieść jest? Żona mówi, że o marzeniach, ja bardziej znajduję tu konstatację pyłu na wietrze, bezduszności świata, podłości ludzi, bezsensu istnienia. I to się chyba nie wyklucza, a nawet pasuje do siebie. Oczywiście ktoś zaprotestuje, że można tu znaleźć jeszcze to i to i tamto. I będzie miął rację. Myślę, że to opowieść o wielu rzeczach, można ją rozpatrywać w wielu płaszczyznach. Dobra lektura. 5,5/6
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 7 Marca 2017, 22:11   

Fidel-F2, a Stalkera oglądałeś? Mam na myśli Stalkera Tarkowskiego, oczywiście.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Marca 2017, 22:37   

He, he, ja to na szczęście najpierw czytałem Piknik, a potem sięgnąłem po Ślimaka i odpadłem po paru stronach. Ale znam też osoby, które się Ślimakiem zachwycają, odnajdując w nim jakąś aluzyjną głębię, więc de gustibus...
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Marca 2017, 22:59   

nie widziałem, ale chyba trzeba
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Marca 2017, 18:21   

Cixin Liu
Problem trzech ciał.

Warto, jeśli ktoś lubi science fiction z naciskiem na science, a jednocześnie nie jest fanatycznym zwolennikiem fabuł, które "szybko" się czytają. Jedyne co może zniechęcić to fakt, iż "Problem..." jest pierwszym tomem trylogii. Jednak wątki są tam w znacznym stopniu domknięte.
Nie żebym doznał satori po lekturze, ale uważam, że miło i niegłupio spędziłem czas.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 9 Marca 2017, 15:05   

Fidel-F2 napisał/a
nie widziałem, ale chyba trzeba

Też tak uważam. O ile lubisz specyficzną narrację Tarkowskiego. Ponadto Tarkowski, tak jak on to lubi, skoncentrował się głównie na jednym problemie, więc rozkłada akcenty inaczej niż w książce.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Marca 2017, 16:58   

Najwspanialszy parostatek - Philip José Farmer
Siadałem do lektury z obawą, nasłuchałem się wcześniej jaka to straszna lipa. Zanim zacząłem, już miałem poczucie straconego czasu, ale coś mnie, mimo wszystko, do tej powieści ciągnęło. I w sumie nie było najgorzej. Koncept co prawda mocno naciągany, motywacje bohaterów niespecjalnie mnie przekonują, ale prawdę mówiąc, zawsze miałem problem ze zrozumieniem nadmiernie ambitnych ludzi, więc może to problem po mojej stronie. Nie wierzę też, w tak szybki rozwój technologiczny jaki został przedstawiony, to po prostu niemożliwe fizycznie. Zresztą, do zamierzonych celów głównego bohatera zupełnie pewne rzeczy nie były potrzebne. Można też znaleźć kilka innych dziur logicznych. Niemniej czytało mi się dość przyjemnie, bo Najwspanialszy parostatek to literacka krzyżówka dwóch klasycznych gier - Cywilizacji i Settlersów (a ja lubię tego typu rozrywkę), rozwijamy, kopiemy, budujemy, walczymy, zdradzamy, budujemy, rozwijamy, itd., itp., stale kombinując jak nie dać się wykolegować rywalom. Pamiętajmy jednak, że rzecz napisana była długo przed pojawieniem się tych tytułów. Zresztą, K.J. Parker, pisząc Składany nóż czy Młot , stosuje podobny schemat, ale robi to lepiej.

Warsztat Farmera do najdoskonalszych nie należy ale ostatni też nie jest. Taką ocenę mam zapisaną w pamięci, trudno mi ją zweryfikować na podstawie ostatniej lektury, bo niestety, czytałem powieść w przekładzie Oleny Waśkiewicz. Nie popełniajcie tego błędu, strasznie marna robota.

5/10 (być może w lepszym przekładzie dodałbym punkcik)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Marca 2017, 11:30   

Mam kryminalną przeszłość, zaczęło się od Harlana Cobena (oj nierówno, nierówno), a skończyło na Agacie (oj nierówno, nierówno). Wczoraj teściowa przyniosła siatkę swoich kryminałów co by mnie dokarmić, bo w desperacji zacząłem ósmy raz Wagnera czytać.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 14 Marca 2017, 11:54   

Z kryminałów to ostatnio czytałem kolejnego Indridasona, islandzkiego pisarza, specyficzne ale niezłe oraz zupełnie mi dotąd nieznanego Roberta Dugoniego - Grób mojej siostry. Oba kryminałki mogę polecić, Hipotermia jest mroczna jak należy zaś Grób to kryminał kamelon, który z klasycznego kryminału zmienia się w kryminał sądowy, by wreszcie ewoluować w kierunku lekkiej sensacji i thillera.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Marca 2017, 12:41   

Dugoni brzmi apetycznie, dzięki za polecankę, będę się rozglądał :)
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Marca 2017, 22:26   

Kruk Siwy napisał/a
Cixin Liu
Problem trzech ciał.

Warto, jeśli ktoś lubi science fiction z naciskiem na science, a jednocześnie nie jest fanatycznym zwolennikiem fabuł, które szybko się czytają. Jedyne co może zniechęcić to fakt, iż Problem... jest pierwszym tomem trylogii. Jednak wątki są tam w znacznym stopniu domknięte.
Nie żebym doznał satori po lekturze, ale uważam, że miło i niegłupio spędziłem czas.

Się na Farenheicie wywnętrzam na ten temat. Jakby ktoś chciał poczytać, to zapraszam tutaj.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 24 Marca 2017, 20:33   

Czytałam. Zgadzam się z Twoją oceną, czyli - podobała mi się bardzo. Mam parę ulubionych scen: zdjęcia i prototyp komputera (tego z gry) - zwłaszcza opis tego ostatniego jest na tyle plastyczny, że z łatwością zwizualizowałam sobie. :D Masz rację, że widać, że pisał inżynier - powieść jest konsekwentna, przemyślana i pozbawiona powtórzeń. Dobra rzecz.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 24 Marca 2017, 23:10   

Beata napisał/a
prototyp komputera (tego z gry)

Komputer wymiata!
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marca 2017, 15:54   

nureczka napisał/a
Beata napisał/a
prototyp komputera (tego z gry)

Komputer wymiata!


Zgadzam się w z Wami, swoją drogą ten właśnie element jest tak bardzo "chiński", nieprawdaż? :)

A ja właśnie jestem świeżo po lekturze The Dark Forest i przyznam, że - co bardzo rzadkie w trylogiach - drugi tom jest nawet lepszy od pierwszego. Też jest parę całkiem oryginalnych pomysłów, jeszcze większy rozmach i choć na pewnym ogólnym poziomie czujemy, do czego akcja zmierza, to jest również parę fajnych twistów (tu też pewna przewaga nad pierwszym tomem).
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Marca 2017, 10:30   

Blackout - Marc Elsberg
Powieść katastroficzna z domieszką sensacyjnego thrillera czy coś koło tego. Europa, a kilka dni później USA, tracą zasilanie. Ponieważ prąd elektryczny jest konieczny w zasadzie do każdej istotnej działalności ludzkiej, dotknięte klęską tereny błyskawicznie popadają w głęboką zapaść cywilizacyjną. Na tym tle obserwujemy przygody kilku bohaterów, tak dobranych, by najlepiej i najpełniej przedstawić obraz tragedii. Powieść posłużyła autorowi do przedstawienia krytycznych poglądów na kierunki rozwoju cywilizacji, beztroski w korzystaniu z zasobów środowiska, lekceważenia zasad bezpieczeństwa na skalę ogólnoświatową, nierówności społeczne, itp. Ostrzega, że żyjemy w świecie balansującym na ostrzu noża i o upadek, po którym dotkliwie się potłuczemy a potem będziemy długo podnosić, nietrudno.

Książka jest napisana dość sprawnie, językiem prostym, bez finezji ale i bez szczególnych niezgrabności. Ciągle się coś dzieje, brak tu dłuższych, opisowych fragmentów służących czemu innemu jak przedstawieniu dramatyzmu sytuacji. Rzecz znacznie bardziej przypomina fabularyzowany dokument niż literaturę piękną. Znajdziemy tu też kilka luk logicznych (np. niewykorzystanie zasobów i autonomiczności armii, niezwykłe tempo regresu), ale pokrytych szpachlem na tyle zgrabnie, że nie rzucają się w oczy. Czyta się szybko i z zainteresowaniem.

6/10
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 27 Marca 2017, 12:44   

dziko napisał/a
drugi tom jest nawet lepszy od pierwszego.

To prawda.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Marca 2017, 18:26   

Jakub Ćwiek - Chłopcy 2: Bangarang

Ciężko napisać coś więcej niż przy pierwszym tomie. Poziom jest podobny - to wciąż fantastyka lekka i wyjątkowo "szybkoczytelna".
Ćwiek ma bardzo lekkie pióro (czasem może zbyt lekkie), zaś konstrukcja kolejnych opowiadań jest zazwyczaj dosyć prosta, ale autor potrafi ułożyć poszczególne elementy w taki sposób, że o przygodach Chłopców i Dzwoneczka czytamy z dużym zainteresowaniem.
Mnie się podobało i niebawem sięgnę pewnie po "trójkę".
6/10
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 27 Marca 2017, 19:02   

To może skończę zanim wyjdzie po naszemu, bo Rebis jakoś nie idzie szybko za ciosem. Drugiej części Nagaty nawet w zapowiedziach nie widziałem. Skoro tylu twierdzi, że The Dark Forest jest lepszy, to może jest to prawda.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 27 Marca 2017, 19:55   

bio napisał/a
Drugiej części Nagaty nawet w zapowiedziach nie widziałem.

Nieprawdą jest jakoby.

Nagata ma się ukazać 11 kwietnia. Info znajdziesz np. tutaj
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 27 Marca 2017, 21:02   

To się cieszę. Moja ulubiona okularnica. Chudzinka w kwietnej kiecce.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 1 Kwietnia 2017, 16:44   

Tatiana Jachyra Teatr wskrzeszonych
Mroczny thriller pełen makabry i przemocy o nieuchwytnym mordercy. Historia interesująca, ale kreacja głównego bohatera wypada co najwyżej średnio. Nie sposób go polubić, lecz gra jaką później podejmuje z mordercą i dywagacje tego drugiego na temat swojej działalności wniosły wiele do samej opowieści. Ogólnie rzecz biorąc thriller psychologiczny pełen mroku i zła.

Marcin Podlewski Głębia : Skokowiec
Świetna space opera, którą przeczytałem błyskawicznie. Wiele walk, pościgów i szybkiej akcji, ale nie pozbawiony został również świetnie skonstruowanych postaci. Jestem zadowolony z lektury, bo podczas czytania bawiłem się znakomicie.

Carlos Fuentes Aura
Do posiadłości przybywa młody historyk w celu opracowania wspomnień generała. Jest to tylko preludium do wydarzeń, które będą mieć tam miejsce. Przesycona niesamowitym klimatem opowieść po części o starym nawiedzonym domostwie i sekretach skrywanych w nim. Po części o nieprzemijającej miłości. Porwała mnie historia i wciągnęła, a samo zakończenie dość zaskakujące.

Chloe Palov Arka ognia
Lekka i rozrywkowa lektura z artefaktem oraz jego poszukiwaniem. Dobra książka przygodowa z ciekawymi bohaterami, którą czyta się szybko.

Agatha Christie Tajemnicza historia w Styles
Tajemnicze morderstwo w posiadłości jest okazją do ukazania skandali dotyczących rodzinny, której tajemnice pomału wychodzą na wierzch. Trudnych relacji i skrywanych niechęci do innych osób z rodzinny. Wyjaśnieniem zagadki podejmuje się sam Hercules Poirot. Bardzo dobry kryminał z ciekawym tłem obyczajowym.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group