Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Małgorzata Lewandowska
Autor Wiadomość
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 15 Lutego 2017, 09:43   

Mhm! :) Od dzieciństwa uwielbiałam legendy i gdzieś mi zostało :) Dziękuję! :) i cieszę się, że widać :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 14 Marca 2017, 10:09   

Zostałyśmy poproszone o zrobienie kartek świątecznych na Jare Gody, z których zysk miałby być przeznaczony na rzecz budowy Centrum Kultury Słowiańskiej we Wrocławiu. W związku z przeznaczeniem, zdecydowałyśmy się przygotować je pro bono. Klasycznie moje grafiki, tym razem bazujące na hafcie, wycinankach oraz pieśni "Czerwone jajeczko" z podaniem o żar ptaku. Magda dodała pasujące czcionki. Pocztówki pojawiły się na licytacji, która zakończyła się sukcesem. Ogromnie mnie to ucieszyło, bo przecież to, iż mi się podoba, nie musi oznaczać, że i innym ludziom. Szczególnie, że całość zbiegła się w czasie z informacją o tym, iż nie będę robiła ilustracji do drugiej części "Idź i czekaj mrozów".





 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 23 Marca 2017, 16:55   

:bravo Mnie też się podobają :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 24 Marca 2017, 07:46   

Cieszę się bardzo :) :) :) <3
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 25 Marca 2017, 10:51   

Wróciłam do swojego najstarszego nicka (Agi dziękuję za pomoc) - stąd ta zmiana na Gorię, coby już nie mieć rozdwojenia. :) Tymczasem powstała Marzanna. Tradycyjnie włożyłyśmy na stronę fb Witii

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 25 Marca 2017, 12:12   

Goria, Gorią, ale Czaga dobra jesteś. a opowieść o Marzannie bardzo zacna :bravo :D :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 25 Marca 2017, 13:58   

:P Siostrzycy przyszła do głowy taka opowieść, a ja namalowałam. Magda ma talent do snucia historii. :)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marca 2017, 10:53   

Jaka ładna Marzanna.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 27 Marca 2017, 12:55   

:) dziękuję!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 28 Marca 2017, 15:35   

Kurczaki, myślałam, że padnę na zawał, kiedy zobaczyłam. Niby człowiek wie, ale jakoś szokowo to działa. Tzn. pozytywnie, ale tak jakoś wstrząsowo. Szczególnie, że ona dopiero od maja :) . Skupić się muszę na robieniu rzeczy, a siedzę i się uśmiecham :) : http://www.skarpawarszawska.pl/mity-i-legendy.html

Edit.





i kilka innych.
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 28 Marca 2017, 15:52   

Ha! :D Gratulacje. :bravo
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 28 Marca 2017, 16:07   

Aaaaa :) Z radości. Nie dziękuje może na razie - bo dopiero będzie dostępna od maja - ale normalnie tak się cieszę!!!!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Marca 2017, 00:27   

Goria, a na Bonito można to kupić, bo znaleźć u nich nie mogę, a chcę :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 29 Marca 2017, 08:02   

Ta Wielka Księga Legend będzie dostępna dopiero w maju - na razie to zapowiedzi, więc może dlatego?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Marca 2017, 12:57   

Goria, OK, "Świat książki" proponuje co by już u nich nabywać. Poczekam do Bonito, bo publikacja zacna, a ilustracje wiadomo - DOSKONAŁE :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 29 Marca 2017, 13:52   

Noooo, Dziewczyno :omg: :bravo
Rozkręciłaś się znakomicie. Miło popatrzeć, jak podbijasz rynek :wink: :D
Bardzo jestem z Ciebie dumna!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Marca 2017, 08:12   

:* :) na razie to bliżej do określenia, że przebijam się z uporem i raz coś przychodzi, a raz odchodzi. W trakcie prac nad Wielką Księgą Legend Warszawy dowiedziałam się, że jednak nie będę robić ilustracji do 2 części Idź i czekaj mrozów, co nie ukrywam trochę mnie zasmuciło. Ale z drugiej strony ilością ilustracji do Wielkiej Księgi Legend (aż 25 rozkładówek + okładka) pobiłam wszystkie moje dotychczasowe projekty, a do tego mogłam sobie odświeżyć klasyczne i poznać nowe podania :) . To było na prawdę bardzo fajne przy tej pracy :) .
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Marca 2017, 12:19   

Goria, Ale "Idź i czekaj mrozów2" to będzie bez obrazków ? Czy Cię podmienili? I tak na książkę czekam!
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Marca 2017, 14:19   

Podmienili. Najpierw miałam robić, a potem zaszło jakieś salto i z fb dowiedziałam się, że już nie. Marta na pewno się ucieszy, że czekasz!

edit.

więc tak jeszcze niewykorzystana ilustracja do pierwszego tomu jeszcze z 2015, nie sądzę, bym kiedyś miała ja do czegoś użyć. Kurczaki, muszę wrócić kiedyś do farb akrylowych. :)

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Kwietnia 2017, 11:14   

Jeszcze ze starszych prac zeszłoroczne 2 z 5, które znalazły się w "Światach Polskiej Fantastyki" pana Wojtka Sedeńko. Bardzo fajnie było móc stworzyć coś do tak klasycznych utworów. Szczególnie, że miałam sporą dowolność i mogłam wrócić do stylu, od jakiego zaczynałam przy ilustracjach do wierszy.

Do "Apostezjonu" Edmunda Wnuk-Lipińskiego


Do "Sennych Zwycięzców" Marka Oramusa
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 8 Kwietnia 2017, 11:14   

W Skarpie Warszawskiej pojawiła się zapowiedz Wielkiej Księgi Legend Warszawy. :) Mała rzecz, a cieszy :)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Kwietnia 2017, 16:13   

Goria, i bardzo łedznie , jak się po 11 maja pojawi wreszcie na Bonito KUPUJĘ , kiedzy Cię do Warszawy przywieje :?:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 08:29   

Mam zamysł coby spróbować dotrzeć na Polcon do Lublina i spróbować zahaczyć o Warszawę. Jeśli się nie uda, to koło jesieni będę w Warszawie, bo po prostu będzie mi się tęskniło. Tak jakoś głupio mam, że są z najbliższego lotniska (około godziny drogi od miejsca gdzie mieszkam) bezpośrednie loty do Lublina czy Krakowa, a nie ma do Warszawy. Do Warszawy są z lotniska oddalonego ode mnie o około 2,5-3h drogi (samochodem, a pociągiem 2 przesiadki i oczywiście dłużej oraz w bardzo wybranych porach dnia, wiec potem jest długie czekanie na lotnisku), ale też nie ma tanich linii. Widać za mało tu ludzi z Warszawy i okolić, coby im się opłacało. Wywiało mnie po prostu w okolice, gdzie wskakiwanie na chwilę jest utrudnione :( jak na razie. Ale za to jak będę to dłużej :) .


A z innej, bardziej pozytywnej, beczki, to najnowszy Szortal pojawił się z moją ilustracją na okładce :)



Edit
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 09:33   

całkiem sympatyczny stworek. :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 11:19   

Dziękuję :) To wychowaniec, który powstał dzięki inspiracji, jakiej dostarczyła mi znajoma. Kiedy myślałam co tu dać na ilustracje, Karolina umieściła link dotyczący etnograficznych zapisków z Lubelszczyzny na temat wierzeń związanych z jajkiem. Tak mi się przypomniało o (wy)chowańcach, opiekuńczych duchach domowych, które są tak długo uczynne, jak długo je się karmi :) , a które na Lubelszczyźnie można sobie było wykluć z jajka noszonego przez człowieka przez 9 dni.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 10 Kwietnia 2017, 18:40   

Ładna okładka :) .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 11 Kwietnia 2017, 08:04   

Dziękuję :) :) . Malowanie go dawało mi sporo radości. Chyba po prostu lubię rysować lekko potworzaste rzeczy.

Miałam okazję rzucić okiem na notkę w Skarpie Warszawskiej o Księdze i aż 4ry strony przerosły moje oczekiwania. Jest i krótki wywiad z nami ( Anią i ze mną) i moje wypociny odnośnie tego kim jestem :D , nawet migam na jakimś zdjęciu ze spotkania w redakcji. Jakbym wiedziała wtedy wcześniej, że będą robić zdjęcia, to bym się jakoś uczesała może lepiej, czy coś :D .

Edit.

I najważniejsze spis treści:

 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 7 Maj 2017, 11:55   

Jak już robić porządki, to porządnie. Malarz też twórca.

Wybrałem ten temat z czterech, gdyż najwięcej jest tutaj o rzeczach wydanych drukiem. W sumie nie jestem pewien, czy pozostałe zostawić jako oddzielne. Goria, forma nazwiska odpowiednia? Żeby było jasne - wcale nie mówię o tym, jak jesteś zapisana na okładce widocznej na zdjęciu powyżej ;)

Wszystkie:
Nasieję ja jarej ruty i inne (ten, przeniesiony)
Wilcza kołatka
Idż i czekaj mrozów
ilustracje do powieści Witia - Drzewo wspomnień
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 7 Maj 2017, 20:21   

Komentarz będzie bardzo nielietracki, ale "yyyy kopara mi opadła, ło Matko, co ja turobię?!". Dziękuję, absolutnie się nie spodziewałam!

Goracie, nie sądzę, by to zmieniło wiele jeśli chodzi o dorobek pisarski pozanaukowy, ale dawno temu, w odległej galaktyce... :oops: Zdarzyło mi się popełnić wiersze, które ukazały się w małej antologii: "Słońcem Pisane II" i w książce "Modlitwy Słowiańskie" pod reakcją Rafała Merskiego. Natomiast proza ukazywała się głównie on-line: drabble w DNN oraz w antologii stusłówek "PoStoSłowie", do której miałam przyjemność także stworzyć okładkę. Zespół Szortalowy oraz Gniazda przyjął także kilka moich prac o różnej długości, za co im serdecznie dziękuję! Te Gniazdowe ukazały się drukiem w magazynie: opowiadanie i wiersze. Z formy komiksowej, poza AKT-14 , jeszcze wcześniej moja praca ukazała się w "Kajko i Kokosz - Komiksowa archeologia". :oops:

Kurczaki, wiem, że się powtarzam, ale kompletnie się nie spodziewałam! Jeszcze raz dziękuję!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 7 Maj 2017, 20:27   

Prozy się nie spodziewałem, ale dobrze wiedzieć - do przeniesienia tematu działalność pędzlem wystarczyła.

Edit: jak już sprawdzamy, Gildia twierdzi, że AKT-15 też ma coś zawierać:
http://www.komiks.gildia....ata-lewandowska
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group