Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Byliśmy na Księżycu? Będziemy na Marsie?
Autor Wiadomość
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 24 Lipca 2006, 13:19   

Autorem jest (jeżeli się nie mylę) pan Truchan. NAjbardziej podobało mi się porównanie Wojtusiów i Jasiów rodem z Konopnickiej i Porazińskiej, z członkami Hitlerjugend :mrgreen:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Lipca 2006, 13:41   

no to tutaj pasuje
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 24 Lipca 2006, 18:05   

Pako napisał/a
Nie wierzę w spiski zbytnio :P


Wiele teorii spiskowych wydaje się zbyt nieprawdopodobna aby w nie uwierzyć a jednak okazują się prawdziwe. Na przykład czy wierzysz, że polskie wojsko może współpracować z mafią? Tzn. udostępnia mafii infrastrukturę wartą miliardy dolarów (zamknięte linie kolejowe, porty morskie, statki, dźwigi, ciężarówki, ochronę, środki łączności itp.) aby mafia mogła bezpiecznie dystrybuować nielegalny towar?
_________________
...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Lipca 2006, 18:26   

Nie. Ale jeśli dostanę na to dowody to uwierzę. Po prostu teorie spiskowe do mnie nie przemawiają :)
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Lipca 2006, 21:22   

Czasem bardziej nieprzemawiajace sa wersje oficjalne. Zamach na JFK, na przyklad (wiem, troche ograny). Oswald niby oddal 3 perfekcyjne strzaly w kilka sekund, mimo ze podczas sluzby w USMC byl tragicznym strzelcem. I, jak udowodniono w 1978 roku, musial te strzaly oddawac z kilku miejsc naraz :twisted:
Poniekad ten zamach ma zwiazek z tym tematem. To JFK polozyl nacisk na rozwoj programu kosmicznego (zdaje sie, ze to on pierwszy obiecal ladowanie na Ksiezycu). Byc moze, gdyby porzadzil dluzej, amerykanski program kosmiczny rozwinal by sie bardziej.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 25 Lipca 2006, 07:24   

Cytat
Godzilla: ... z jednej z wiosek w głębi Polski, a potem ich potomkowie na Ziemię w ten sam sposób wrócili, w XX (czy XXI) wieku. Ubrani w samodziały, mówiący gwarą.


Znam ich. To posłowie Samoobrony.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Lipca 2006, 14:04   

Za młodzi trochę byli. Chociaż po paru latach, kto wie co by z nich wyrosło.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Lipca 2006, 20:44   

http://wiadomosci.gazeta....53,3513021.html

Rosjanie na razie robią lot na miarę naszych obecnych mozliwosci.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Lipca 2006, 09:13   

Nie pisałabym się na coś takiego. Tyle czasu w klatce. Nie mogliby jakoś zagiąć tej czasoprzestrzeni, żeby tak sobie z fałdki na fałdkę przeskoczyć, prosto na tego Marsa? A tu w domku bez klamek posiedzieć półtora roku, bez wyroku, i nawet nie dolecieć.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Lipca 2006, 09:16   

Kasa
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 1 Sierpnia 2006, 13:16   Re: Byliśmy na Księżycu? Będziemy na Marsie?

Vened napisał/a
Nie ukrywam, iz zaczynam powoli wierzyc w spiskowa teorie, głoszącą, iż amerykańskie ladowanie na Księżycu bylo wielkim spektaklem wyrezyserowanym przez Stanleya Kubricka, a Amstrong i spóka przeczekali lot w jakiejs tajnej bazie (na Ziemi, oczywiscie).


Słyszałem o takiej hipotezie. Jednak jeśli to prawda to co w takim razie stało się z rakietą Saturn V, która wyniosła astronautów w kosmos? SV jest to wieża o wysokości 111 m (cztery wieżowce) wadze prawie 3000 ton i prędkości w locie 9 km/s. Takim potworem nie da się sterować jak zwykła rakietą balistyczną. Musi lecieć pionowo albo się rozpadnie. Poza tym, co bardzo istotne, cały jej lot był obserwowany przez NORAD czyli do zabawy w ukrywanie rakiety musiało by być wciągnięte dowództwo NORAD oraz cała masa personelu. No i jeszcze jedno. Misji Apollo 11 bacznie przyglądało się ZSRR. Może Breżniew również uczestniczył w spisku?
_________________
...
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 08:25   

Teza że lot na Księżyc był sfingowany jest tak śmieszna, że aż straszna. Swoją drogą, oglądałem swego czasu na Discovery program rozprawiający się z rzekomymi "dowodami sfingowania" i nie mam najmniejszych wątpliwości, że do lądowania doszło.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 17:53   

Też to oglądałem. Co najciekawsze, dowody tych co twierdzą, że lądowania nie było świadczą jednak o tym, że się ono odbyło. :D
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 19:54   

Tomcich napisał/a
Też to oglądałem. Co najciekawsze, dowody tych co twierdzą, że lądowania nie było świadczą jednak o tym, że się ono odbyło. :D


Dwóch gości którzy napisali o tym książkę i rozpropagowali sprawę zarobili na tym tyle, że nie muszą już pracować do końca życia. To tak samo jak Randi. Przyznał kiedyś, że wierzy w zjawiska PSI np. duchy bo ma ku temu osobiste powody. Wymyślił sobie jednak fajny sposób na bycie popularnym i zbicie kasy. Jak ktoś dostarczy mu niepodważalny dowód to zyska na tym Randi, dopóki komuś nie uda się tego dokonać to oczywiście znowu zyskuje na tym...

Jak było z tym lądowaniem na księżycu? *beep* wie. Wtedy była tzw. "zimna wojna". Podobno przed kamerami występował trup Breżniewa a tekst czytał asystent.... *beep* wie jaka jest prawda :mrgreen:
_________________
...
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 18:04   

http://serwisy.gazeta.pl/...13,3534763.html

Ciekawe szczegoly wyprawy na Księzyc :mrgreen:
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2006, 19:14   Byliśmy na Księżycu? Będziemy na Marsie?

Cytuję:

"Co około 779 dni Mars i Ziemia znajdują się w opozycji. Zbliżają się wtedy na średnią odległość 80 milionów kilometrów. Jednak rzeczywista odległość w czasie opozycji może wynosić od 55 mln aż do 100 mln km. Opozycje, w czasie których Mars znajduje się w peryhelium, a odległość między nim a Ziemią jest zbliżona do 55 mln km nazywane są wielkimi. Szczególna była opozycja wielka z 27 sierpnia 2003 roku. Tego dnia o godzinie 9:51:13 UTC Mars znalazł się najbliżej Ziemi od prawie 60 tysięcy lat - dystans jaki dzielił obie planety wynosił tylko 55,758,006 km. Następne podobne zdarzenie nastąpi 24 sierpnia 2208 roku, a w 2287 roku nasz sąsiad zbliży się na jeszcze mniejszą odległość.

Wydaje mi się że dopiero w tedy dojdzie do lotu załogowego na Marsa :D
Może :!:
Pozdrowienia dla "forumowiczów" z Warszawy, Chwała Bogu że jest Was tak wielu !
 
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2006, 19:16   

Acha cytat z : http://pl.wikipedia.org/wiki/Mars_(planeta)
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2006, 20:06   

Marsjańska twarz
Link do strony z fotografiami zrobionymi ostatnio. "Sonda Mars Express wykonała nowe zdjęcia wzgórza przypominającego kształtem ludzką twarz - informuje serwis BBC News. "Obrazy są naprawdę niesamowite" - komentują naukowcy."
http://wiadomosci.onet.pl/7690,8,0,0,1,pokaz.html
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2006, 20:43   

O w kolorze :D ogladalem sobie te skany Marsa z THEMIS - nic ciekawego, choc znalazlem jeden dziwny obiekt, ale to nic szczegolnego ( wysoki stozek, rzucajacy ladny, stozkowaty cien )... ladne tam kiedys rzeki musialy plynac ( bulem pod wrazeniem widokow ).
Wspominaliscie o tym ze ludzkosc rozwija sie do wewnatrz - czy to zle? pomyslcie tylko - moze wkrotce powstana komputery ktore beda w stanie obliczyc budowe rakiet na Marsa? ktore beda w stanie powiedziec nam z jakich komponentow ma sie skladac? ile wszystko bedzie trwalo, kosztowalo, jakie beda szanse na katastrofe? a moze same wszystko zbuduja? poskladaja jak sklada sie samochody w fabryce...
jedno jest pewne - predzej czy pozniej bedzie nam potrzebna jakas droga ucieczki, bo jak wszystko zacznie sie walic... kazda cywilzacja predzej czy pozniej sie zawali :/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2006, 20:48   

Z tą twarzą, to jak z matkami boskimi na szybach :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 13:24   

To wszystko zależy od wyobrażni , ci co mają jej więcej widzą twarz a ci co mają jej mniej i twardo stąpają po ziemi zobaczą tylko formę skalną która nic im nie będzie przypominać .
Zupełnie jak na testach psychologicznych. :D
 
 
 
dareko 
Gromozeka


Posty: 3263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 14:29   

na tych testach zawsze wychodzi motylek ;)
_________________
Wiedzma wszystko wie!!!
IN NURS WE TRUST - Katowice 2009
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Listopada 2006, 09:48   

To będzie chyba dobre miejsce na to pytanie. :)

Próbował ktoś kupić działkę na Ksieżycu lub Marsie? A może już ktoś kupił?
_________________
GAndrel
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 15 Listopada 2006, 13:02   

z tego co wiem w polsce kupić ciężko
ale jest jedna firma amerykańska która się tym zajmuje
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2006, 13:33   

Jest więcej niż jedna. Pytanie, czy ktoś miał już z którąś z nich do czynienia?
_________________
GAndrel
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 15 Listopada 2006, 13:35   

hmm złapać kontakt próbowałem dowiedzieć się o cenę ziemi na księżycu ale kurde szkoda nabijać sobie rachunku telefonicznego a w polsce niczego takiego nie znalazłem
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Listopada 2006, 19:22   

1 akr kosztuje około $20. 1 akr to 0.4 ha.

Moon Shop
Mars Shop
Lunar Registry - tutaj można wybrać w jakiej okolicy działka ma być położona. :)

Na przykład, bo jest tego mnóstwo. Nadal nikt się nie przyzna, że już kupił?
_________________
GAndrel
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 16 Listopada 2006, 11:31   

Prawo międzynarodowe coś mówi o zakazie posiadania ziemi poza Ziemią, zdaje się? Dlatego nie ryzykują.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 16 Listopada 2006, 12:26   

zgodnie z kilkunastoma traktatami
kosmos, Antarktyda i głębiny morskie należą do res communis
czyli wszyscy są ich właścicielami
a te firmy sprzedające działki na księżycu czy marsie
działają na podstawie jakiejś luki prawnej co powstała
przy tworzeniu tych traktatów
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 16 Listopada 2006, 12:55   

Ja kupię działkę na księżycu, w podanej cenie, tylko, że :!: pod warunkiem okazania granic na koszt zbywcy :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group