Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ale za co?
Autor Wiadomość
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:17   

Mirio - ja się zgadzam. Ale widzisz - posądzić kogoś o coś jest łatwo. Ale jeśłi mod ma pełne prawo do powiedzenia, że coś jest nie tak, to luz. Gorzej jeśłi ewidentnie widał, że to właśnie user zawinił, a tak było chyba w tym wypadku. Może nie zawinił bezpośrednio jednym postem, ale kilkoma. I widzisz, z policjantem też można pogadać, ale nie powiesz mu potem, że dał ci mandat, bo miał inne zdanie o opowiadaniu. Nie. To jego zajęcie jest i on ma ci ten mandat dać, jeśłi złamałaś przepisy. Tak samo mod ma pojechać zielonym tekstem, żeby było widać właśnie, że to mod mówi, a nie user. Jak na razie nie spotkałem się jeszcze z pojeżdżaniem userów przez modów mających inne zdanie w dystkusji.
Co innego, że widziałem, jak jeden admin banuje drugiego, ale to długa historia jest i nic nie wnosi do dyskusji :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:18   

i jeszcze jedno, jesli ktoś przekracza swoje uprawnienia, albo sie myli w osądzie, to rzecz jest do spokojnego wyjasnienia. Czarny IMO nie przekroczyl uprawnień. A pręgierz jest tu po to, żeby każdy mógł wyjasnić wątpliwości z tym związane. I jak na razie ruch tutaj, to bardziej nasza dyskusja a nie wpisy z karami.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:36   

Może dlatego, że tu nie pręgierz, ale wątek "ale za co"? :)

Nie zarzucam nikomu przekroczenia uprawnień, zwracam tylko uwagę na pewne sprawy. Przemyślałam to, co napisaliście i zgadzam się z tym - nie widzę lepszego rozwiązania. Trudno oczekiwać, żeby moderator był tylko od spraw porządkowych, a nie mógł brać udziału w dyskusjach. Natomiast miło by było, gdyby nie tworzyły sie opozycje moderator konta zwykły user, a to od obu stron wymaga odrobiny zrozumienia i przyjaznego nastawienia.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:39   

O. to to! Zrozumienie i zaufanie i przyjazne nastawienie! To jest warte zapisania!
Tylko ciężko to zorganizować. Ale jak my nie damy rady, to kto? Jak nie nasze środowisko, to które? Moherowe berety tylko mogą sobie z tym dać radę leipej ;)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 16:30   

Miria napisała do mnie:
Cytat
Zresztą, porównaj swoje posty z wypowiedziami innych - sam zauważysz różnicę.
Uważasz ze jestem inny tak? To chciałaś powiedzieć? :twisted:
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 16:37   

Starałam się byc delikatna, ale skoro tak stawiasz sprawę...

TAK!!! :twisted:

I offtop sie zrobił, ja uciekam.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 17:35   

Hauer:
Cytat
Uważasz ze jestem inny tak? To chciałaś powiedzieć?

Miria:
Cytat
Starałam się byc delikatna, ale skoro tak stawiasz sprawę...

TAK!!!


O tak! Zdecydowanie jesteś inny :twisted:
Wiesz, ja w zasadzie lubię dziwaków, ale tylko tych sympatycznych dziwaków :twisted: :twisted: :twisted:

(I już uciekam przed groźnymi moderatorami :wink: )
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 17:37   

Z drugiej strony wszystko zależy od punktu widzenia. Dla kogoś, kogo ty nazwiesz "innym" sama możesz być "Inna".
Nadto kto ma być wyznacznikiem normalności ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 20:26   

Hansag:
Cytat
Z drugiej strony wszystko zależy od punktu widzenia. Dla kogoś, kogo ty nazwiesz innym sama możesz być Inna.
Nadto kto ma być wyznacznikiem normalności ?


Ciut za poważnie to potraktowałeś. To były tylko żarty i dalekie jesteśmy od osądzania czyjejkolwiek inności. :)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 20:49   

A ja jestem inny i jestem z tego dumny. Bo co to za frajda by była, jakby kazdy był taki sam? Nie.. każdy jest inny i to jest w świecie piękne.
Sry za offtop, ale przynajmniej się nie kłócimy o moderatorów. A to już jest jakiś sukces.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 7 Kwietnia 2006, 20:56   

Proszę, skończe offtopować w tym miejscu.
 
 
Yeri 
Sky Captain


Posty: 190
Skąd: katowice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 22:08   

Heloł!Mam nadzieję,że to nie będzie off-top,wyszło mi,że najlepiej poruszyć tą kwestię w tym miejscu.
Szanowny Moderatorze!Zostałem ukarany upomnieniem(skądinąd słusznie) i od tego czasu nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości.czy można coś z tym zrobić?Będę zobowiązany.
_________________
Hej,dlaczego nie mogę wstawić swojego zdjęcia jako avatarka?

Sprzymierzeniec Hauera;)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Kwietnia 2006, 22:29   

Poprawione, w jednym miejscu było poprawnie, w drugim nie, ale już powinno działać. to chyba nie ma nic wspólnego z samym ostrzeżeniem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Yeri 
Sky Captain


Posty: 190
Skąd: katowice
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 22:10   

Ok.,dzięki bardzo.
_________________
Hej,dlaczego nie mogę wstawić swojego zdjęcia jako avatarka?

Sprzymierzeniec Hauera;)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 14 Maj 2006, 22:16   

Z tym banem Samanty to tak całkiem serio? A jakieś ostrzeżenia były?
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2006, 22:20   

Pewnie, że były - i tak duzo cierpliwości jej okazano.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 14 Maj 2006, 22:27   

Przegapiłem najwyraźniej ostatnio nie śledziłem zbyt uwaznie wszystkich wątków. Pytałem o ostrzeżenia bo w "pręgieżu" nie widziałem nic takiego, tylko od razu "ban dożywotni". :|
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 14 Maj 2006, 22:30   

Były w innych wątkach - na pewno za któryms razem, gdy pisała to swoje podanie o status, dostała wyraźne ostrzeżenie. Poza tym ewidentnie złamała regulamin - i to w kilku punktach.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Maj 2006, 05:58   

Ostrzeżenia były jedynie w postach, tych czerownych paseczków nie było - tak gwoli informacji i jasności.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 15 Maj 2006, 10:34   

( i tak nie zrozumialaby, co to, i zazadalaby niebieskich kokardek zamiast czerwonych wstazek :mrgreen: )
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 15 Maj 2006, 18:59   

Ja wiem, ostatnio nie śledziłem forum zbyt uwaznie. Jednak przed chwila zadalem sobie trud przeczytania wszystkich wpisów Samanty i nie znalazłem nic co by moim zdaniem zasługiwalo na pernamentny ban. tym bardziej, ze zadnych oficjalnych (opublikowanych w "Pręgieżu" czy zaznaczonych w profilu) ostrzeżeń nie dostała.
Czzby jakies jej wyjątkowo obrzydliwe i obraźliwe wpisy zostały skasowane przez administrację i nie ma ich w archiwum?
:|
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:21   

Nie. Przeczytaj sobie chociażby fragment maila Samanty w topicu Karczma. Mail adresowany do Dzejesa o sprawach forumowych.
Pomyśl, jaka upierdliwa była, wszędzie walając posty o tym, że chce mieć inny status.
Ile razy pisała: głupie jest to, SFFH jest nedzne i nawet go nie czytam, ale NURS powinien się wstydzić. No ileż można?
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:27   

Czy ja wiem? Tak strasznie duzo to nie napisała. Poza tym moze jakby sie ja raz czy dwa postawiło pod pręgieżem to by wystarczyło... a tak to: "ban! ban! I już cie nie ma!".
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:31   

Hauer, nie. Ile razy ją gorat upominał? Sam NURS ją upominał. Myśmy upominali (;atrz post Miri na górze). Bez przesady... byawlem na forach różnych. Za takie coś niejeden już poleciał. Słusznie w pełni moim zdaniem. Trzeba mieć trochę szacunku do innych, jak się chce między nimi żyć.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:35   

E tam przesadzacie. Nie była taka straszna. Oficjalne upomniemnie z czerwonym paskiem na pewno yb pomogło. Poza tym moge zrozumieć, ze dziewczyna nie chce być jakimś Tomem. Ja tez nie chce byc jakąś Vampirella (dlatego troche pospamuje, co jest nastepne??), no sam popatrz jak to wygląda :?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:41   

Popieram zdanie Hauera. IMHO reakcja była za silna. Upierdliwa była, fakt, ale mnie to nawet momentami bawiło. I tak bez ostrzeżeń formalnych. Na początku było z niej trochę żartów to się dziewczyna potem wyzłośliwiła żeby się odgryźć. A że może lotna niezbyt była? Toż to nie przestępstwo. No chyba że to takie elitarne forum. :) Ale każde doświadczenie czegoś nas uczy.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:43   

Jak wygląda? Ładnie. Też to przechodziłem i nie rozumiem sprzeciwu. To o niczym nie świadczy, tylko zabawa to jest, te statusy. Mogłoby ich nie być. Tak samo licznika postów. Olać to. Ale po prostu są ciekawe niektóre. I spójrz, jak różnorodne?

A Samanta była moim zdaniem niereformowalna. JAkby dostała pasek, to zaczęłaby spamować, że pasek niesprawiedliwie, że ona nic nie zrobiła, że ona tylko Tomkiem nie chce być a tą swoją Andromedą, którą być nie może. Ja uważam, żę ban słuszny.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:45   

...no to by dostała drugi pasek itd. ze wszystkimi konsekwencjami. ...a moze by sie zreformowała po pierwszym?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:46   

Ale od tego jest stopniowanie kary, żeby za kradzież czereśni z sadu nie dostać kary śmierci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 15 Maj 2006, 19:54   

No to spójrzmy:
zaczyna od notorycznego offtopowania "prośbą" o zmianę statusu
po odmownej odpowiedzi w ogóle nie zwraca na nią uwagi -> lekceważenie zasad forum i podważanie decyzji admina
rozmowa z dzejesem - przekroczenie granicy dobrego smaku

I to nie wszystko. Jak widać, uzbierało się na sześć ostrzeżeń. A chyba nikt nie sądzi, by rzeczywiście się zmieniła.
Nie wspomnę o prośbie Lu czy opinii Godzilli (już po banie).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group