Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ale za co?
Autor Wiadomość
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 28 Lutego 2006, 22:50   

Oki Logan: przyjąłem do wiadomości. Przyjąłem też na wiarę, że "nie jest" :twisted: Gwoli wyjaśnienia: w ten nieporadnie oględny sposób chciałem zapytać o zakres ingerencji cenzorskich na tym forum :wink:
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
Ullikummi 
Jaskier


Posty: 72
Skąd: Urwelt
Wysłany: 2 Marca 2006, 00:54   

Szanowny Loganie. Określenie 'Tatusiek' odnosiło się do Pana statusu forumowego (np. Gollum, Ender, Tom Bombadil) wskazanego pod nickiem. Informację w pozostałym zakresie przyjęłem do wiadomości. Zdecydowanie. Zdaję sobie sprawę, że mamy do tu czynienia z technologicznie uwarunkowanym systemem monopolu na stosowanie efektywnych środków przymusu (por. Friedrich, Brzeziński 1956). Z władzą dyskutować należy zawsze.
Z poważniem
_________________
Am Anfang war die Tat
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 16:39   

Nie uważam bym sie dopuścił "bezsensowne off-topowanie". Po prostu wyraziłem swooją radość na wieść, że Robert M. Wegner przypuszczalnie pojawi się na forum. Ciekaw też jestem co powie jak przeczyta moją interpretacje swojego tekstu. Zrobiłem to w wątku o tekście Roberta M. Wegnera.

Wlepienie za to ostrzeżenia bez uprzedzenia przy powszchnym off - topie w praktycznie wszystkich innych wątkach zakrawa na złośliwość :?
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 16:48   

Po pierwsze - decyzje adminów i moderatorów nie podlegają dyskusji.

Po drugie - nawet swojego posta nie potrafiłeś umieścić we właściwym temacie tylko piszesz gdzie popadnie i musiałem przenosić.

Po trzecie - jak masz wyrażać opinię na jakiś temat to wyrażaj, a nie chwal się wszem i obec że napiszesz. Inaczej to bezsensowne off-topowanie.

EOT.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 17:03   

Ale za co?
Przecież nie chwaliłęm sie, zę "napisze interpretację", ona jest już napisana ... kilka postów wyżej w tamtym wątku i tylkjoczeka, zeby Robert M. Wegner sobie ją przeczytał :?

Off-topy z pytaniami skad Logan ma awatar przechodzą, a normalne wpisy są karane?
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 17:30   

Hauer za duzo mieszasz, tutaj faktycznie, odpowiedziałeś na temat, przyznaję, ale bez cytatu i pod offtopem, tak że trudno sie zorientowac, nie znając dokładnie prowadzonej dyskusji. Porozmawiam z Loganem, żeby ci tu cofnał karę.
nie ma w tym żadnej złośliwości, jak spojrzysz na swoje działania, zauważysz, że zachowujesz się, jak jakis rozpiszczony dzieciak. Wszyscy pytają o problemy z ustawieniami w odpowiednim wątku, ty komentujesz, że to złosliwość. I to nie raz robiłeś, dlatego bedziemy cie usadzac, bo to nie syff, tylko forum pisma, gdzie powinna obowiazywac nie tylko swoboda ale i pewna kultura wypowiedzi.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 17:47   

OK, będe już grzeczny. Moze troszeczke za brdzo brykam, a jeszcze mnie nie znacie i nie lubicie tak bardzo, zęby przymknąc na to oko. Przepraszam, nie wziąłem pod uwagę :)
Forum bardzo mi się podoba, fajne ludzie tu piszą i nie chciałbym wylecieć za off-topy :)

Pozdrawiam.
Hauer
PS
...a cytowac nie lubie bo coś zle działa, chyab nie tylko mnie? to dlatego nie zacytowałem ostatnio. Popracuje nad tym, zeby mi cytaty ładnie wychodziły.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Kwietnia 2006, 18:06   

Wystarczy wycinać fragment z nazwiskiem cytowanego, zeby cycat był prawidłowy. Na poczatku np [Hauer=.
A co do kary, niech to będzie nauczka, żeby stosowac sie do reguł gry. Logan zabija każdego, kto bruździ, to jest jego rola. ale w całej historii tego forum nikt z niego nie został wykluczony. Czasowego bana dostała za to osoba znajoma. Twój problem to nie off-topy, choć czasem szalejesz po wątkach, ale zbytnia napastliwośc.
Dam ci jeden przykład. Nie działał ci podpis. Inni forumowicze zgłaszali takie rzeczy na pw, albo w odpowiednim wątku, ale ty jeden skomentowałeś to, że celowo ci ktos wyłączyl, na złość.
Tutaj takich rzeczy nie robimy. Fakt, że krytykujesz coś nie znaczy, że ktos cie nie lubi (kolejny wtyk w innym wątku). Nie tylko ty wyrażasz krytyczne opinie, ale tylko ty robisz to w taki sposób (wątek pochwalny na przykład). Popatrz na Emilie, ona rozwaliła zimniaka w znacznie mocniejszy sposób, ale nikt jej nie odgryza głowy, bo zrobila to tak, jak trzeba. I tobie odpowiem na wątpliwości, jak skończy sie głosowanie.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 19:03   

Ale te ostrzezenia jakoś znikają co? Hm? Da sie cos z tym zrobic ?To brzydko wygląda. Nikt nie ma tylko ja. To wygląda jakbym był jakiś niedobry i trzeba na mnie uwazać. Czuje się napiętnowany. Co gorsza wcale nie off topowałem. Przynajmniej w tym momencie. Może kiedyś, ale jak moderator upominał to zawsze słuchałem i np. nie pisałem o kopnięciach chociaz bardzo chciałem. A mam o kopnięciach duzo do napisania., Ale nie bede was teraz zanudzac. Najbardziej mnie interesuje czy to paskudztwo jakoś przechodzi czy coś ??
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 19:06   

Za dużo hormonów czy co? Jeśli Logan uzna, że jesteś zbyt natarczywy zamiast błagac na kolanach i cierpliwie czekać na jego łaskawą decyzje to raczej nie zniknie :? No ale przynajmniej w ten sposób jesteś oryginalny. :D
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 19:19   

Tak, Hauer, to moja z czasem. A co do kopnieć, to możesz pisac do woli, byle na temat, a ten temat brzmi; czy opis walki w tekście literackim ma odpowiadac idealnie warunkom podrecznikowym i czy autor nie może stworzyc bohaterów zdolnych wykonywać akcje, jakich nie wykona normalny człowiek. Jesli odniesiesz sie do tego tematu pod tym kątem, to zapraszam, jesli natomiast będziesz chciał po raz kolejny odowodnić, czy kopnięty w nabiał schyli sie, czy nie, to możesz sobie to spokojnie darować, bo to do sedna problemu nie wnosi nic i jest efektem dryfowania.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 19:25   

BTW, znowu zadajesz pytanie na temat którego istnieje szczegółowy opis na samym forum - patrz ostrzeżenia uzytkowników na dole pod lista nazwisk obecnych na forum, pod tabelka po lewej.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 20:18   

Pewnie się niektórym narażę, ale ja bym od moderatorów chciał więcej uprzejmości. Nie trzeba od razu (jak Czarny) walić kolorem po oczach i sadzić pogrubioną czczioną "uważaj, bo offtopujesz" itp. Może jakieś zwykłe "Proszę nie offtopować" na początek, ha? A jak delikwent ma to gdzieś, to dopiero kolory, tłusty druk i ostrzeżenia z powoływaniem się na regulamin. Jak w wątku o Wegnerze - pozwoliłem sobie zakwestionować (i chyba słusznie) niewspółmierne ostrzeżenie dla Hauera, to kolorem i obcesowo walnął we mnie Czarny. A przecież moderator (zwłaszcza pomocniczy) to nie oficjel na urzędzie, a jeden z nas i kultura go obowiązuje. Osobiście przychodze na forum porozmawiać w ramach relaksu od pracy, i na ten relaks destrukcyjnie wpływa obecność naburmuszonego pana z pałką. Sorry, ale ja tak czasem odbieram reakcje moderatorów. Inny kolor nicka nie czyni nikogo lepszym.

I druga sprawa - niepodważalność i niedyskusyjność decyzji moderatorów. Rozumiem, czemu to służy, ale moderatorzy muszą też zrozumieć, że tak formułując swoje zadania, niesamowicie wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Logan źle zinterpretował post Hauera i pospieszył się z ostrzeżeniem z wpisaniem do akt. I jak to teraz wygląda? Kiepsko. A wystarczyło zastanowić się nad kontekstem wypowiedzi. Przecież wedle regulaminu "offtopy nie będą tępione za wszelka cenę". Tutaj akurat cena była wysoka.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 21:02   

Gustaw, poczytaj moje wyjaśnienia, chodziło bardziej o formę a nie treść tych offtopów. Właśnie rzecz wyglada tak, że poprzez niezwracanie ostrzejszej uwagi zaczął się robić bajzel. Logan zareagował w nie najlepszym momencie, ale podsumowujac całość problemu. Ja to sprostowałem.
A co do obecności pana z pałką, to zajrzyj na syff sprzed paru miesięcy. Brak reakcji prowadzi czasem do sytuacji, w których wszyscy przestają miec ochotę na wizyty w danym miejscu. Przypomnij sobie też, co stało się z Łowcą na forum MF. Po jednej rozróbie ruch sie skończył.
Własnie dlatego, że przychodzisz tutaj po pracy, powinienes mieć komfort, a pan z pałka ma być gwarancją, że nikt cię nie zbluzga, nie obrazi. Niezwykle trudno wyczuć intencję kogoś, kogo na oczy nie widziałeś, a kto zachowuje się agresywniej od otoczenia. W sytuacji, gdy jest to zwykłe luzactwo reakcja wydaje sie przesadzona, a jesli to troll, to mocno za słaba. ale tego z góry nie ocenisz.
Gustawie podjałes polemikę z decyzją admina nie tam gdzie trzeba, i po fakcie wyjasnienia i nie jako pierwszy - było juz ostrzeżenie, żeby dalej nie offtopować. Gdybys to zrobil tutaj, nikt by cie nie upominał - a może nawet byś nie wspominal, bo sprawa była tutaj juz wyjasniana.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 21:29   

Ja doceniam pracę pana z pałką, domyślam sie, że niełatwo jest czasem wybrać najwłaściwszy sposob reakcji, i cieszę się, że na Forum nie ma burdelu i samowolki. Chciałbym jednak, by pan z palką był mniej naburmuszony. Bo problem zaczyna się wtedy, kiedy w obronie forumowiczów przed "zbluzganiem i obrażeniem" zaczyna się ich rozstawiac po kątach jak dzieci. A dziećmi przynajmniej część z nas nie jest. Tego posta by nie było, gdyby Czarny napisał mi normalnie, gdzie kontynuować dyskusję, a nie wyciągał w poście atrybuty siły moderatora. Prośba ogólna - niech moderatorzy nie nadużywają koloru. Nie wiem, jak na to reaguja inni; dla mnie to brzmi jak warkot. I tak dobrze, że kolor jest zielony, bo czerwony brzmiałby jak bluzg.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 21:44   

Gustaw, masz trochę racji, ale... ja wolę taką sytuację, jaka jest, niż chamstwo, jakie się panoszy czasem na innych portalach czy listach, których nie da się czytać.
Ba, pewno pamietasz, że kiedyś sam dostałem ostrzeżenie :) to jest cena za porządek - i ja tę cenę akceptuję. Zobacz, że moderatorzy i admini czuwają, ale za to masz jeden z niewielu portali, gdzie praktycznie nie spotkasz wyzwisk ani takich czystych złosliwości... choć rozmowy czasem bywają zdecydowane. Nawet wątek potencjalnie wybuchowy, bo o polityce, nie popadł w to, co na innych forach.

Ergo: admini i moderatorzy mogą dawać mniej farby, ale jednak sprawa jest dosyć poważna...

To mówiłem ja, trener drugiej klasy :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 21:49   

Ponieważ Gustaw poruszył kwestię, ktora od pewnego czasu mnie męczyła (brawo Gustawie, podziwiam Cię za odwagę, ja raczej tchórzem jestem :| ), pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze.
GGG:
Cytat
Pewnie się niektórym narażę, ale ja bym od moderatorów chciał więcej uprzejmości

Cytat
Osobiście przychodze na forum porozmawiać w ramach relaksu od pracy, i na ten relaks destrukcyjnie wpływa obecność naburmuszonego pana z pałką. Sorry, ale ja tak czasem odbieram reakcje moderatorów. Inny kolor nicka nie czyni nikogo lepszym.


Mam identyczne odczucia. Uważam, że nieadekwatnie ostre reakcje modów nie sprzyjają dobrej atmosferze na forum. Dotyczy to zwłaszcza nowych uzytkowników. Kilka razy widziałam, jak nowy bądź to przywitał się w nieodpowiednim wątku, bądź poruszył jakiś temat w niewłaściwym miejscu, a reakcja modów była bardzo szorstka, obcesowa. Czy nie powinnismy wykazywać sobię więcej zrozumienia? Forum jest już mocno rozbudowane, naprawdę cięzko prześledzić wszystkie wątki, o pomyłkę nie trudno. W większości wypadków wystarczy skierować użytkownika do odpowiedniego wątku, ale robiąc to w sposób przyjazny, nie traktowac go od razu jak intruza. Sama nie zauważyłam, żeby któryś forumowicz miał na wejściu złe intencje i chciał komuś zrobić na złość. Podobnie jest zresztą z offtopami - stali bywalcy nie są za nie tak tępieni, jak nowi. Podsumowując, byłoby miło, gdyby moderatorzy trochę przyjaźniej odnosili się do uzytkowników, udzielając informacji (przynajmniej na początku), a nie od razu grożąc palcem.

Cytat
I druga sprawa - niepodważalność i niedyskusyjność decyzji moderatorów.


Tu też mam mieszane uczucia. Tak jak Gustaw, rozumiem uzasadnienie tego punktu regulaminu. Z drugiej strony moderator to też człowiek, może się pomylić. Może dać jednak szansę na obronę uzytkownikowi zagrożonemu ostrzeżeniem? A przynajmniej dokładnie uzasadnić swą decyzję, i to merytorycznie, bo mam wrażenie, że niektóre z nich są podyktowane emocjami...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 22:14   

Tłumaczyłem już gustawowi, ale powtórze raz jeszcze - odpowiedź na pytanie, ktore tam zadałes padła tutaj, zanim je zadałeś. mod ma regulować dyskusje:
Właśnie piszesz nie na temat Gustaw. Zacytuję:

W tym wątku nie drąż już tego tematu Gustawie

Czy to jest obcesowe zwrócenie uwagi? Jesteś starym forumowiczem, powinienes wiedzieć, gdzie takie rzeczy sa rozstrzygane. Stąd reakcja moda, po akcji Logana i jej wyjasnieniu tutaj, powyżej.

Mirio, ja sam staram sie odpowiednio łagodnie traktowac takich forumowiczów. Ale kiedyś, na początku załozylismy, że nie dopuścimy tutaj to trollowania. Każda, nawet najbardziej ostra dyskusja, nie prowadziła do żadnych reperkusji. O ile miesciła się w ramach kultury wypowiedzi.
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Kwietnia 2006, 22:41   

Nie zabieram głosu w sprawie słuszności ostrzeżenia.

Prawdą jest, że Hauer zbyt mocno wyluzował i zanosiło się na to, że zachłyśnięty wolnością sieci zapominając o dobrym obyczaju, zacznie naprawdę rozrabiać. Bałam się np. wziąść udział w dyskusji na temat tekstów numeru. :( Wiem, że to może wydać się komuś śmieszne. Wprawdzie potrafię bronić swojego zdania lub mogę ignorować zaczepki, ale jak się zdenerwuję to boli mnie głowa, albo płaczę. Co z tego, że mogę się rozłączyć z forum, od swoich uczuć się nie odłączę. :cry: Myślę, że dzięki sprawiedliwej czy nie ale zdecydowanej reakcji zrozumiał, że może realizować swój indywidualizm w sposób akceptowalny dla innych. Przypomnijcie sobie, pierwsze wypowiedzi Hauera na temat nielubienia. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie bardzo fajnym forumowiczem.

Akcentowanie kolorem jest uzasadnione, a słowo proszę mile widziane. :)
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 06:17   

Dzięki NURS-ie za poparcie, prawidłowo odebrałeś moje podejście. Pozwolę sobie jednak też trochę się wytłumaczyć.
Po pierwsze nie nadużywam zieloności - może znajdzie się z dziesięć postów, gdzie go użyłem. Po drugie - zwykle zwracam uwagę normalnym kolorem posta. Ale Twój post Gustawie, następował zaraz po ostrzeżeniu dla jednego offtopującego, czym w ogóle się nie przejąłeś i nie dość, że też offtopowałeś to na dodatek podważałeś decyzję Logana - administratora. Stąd ta feeria kolorów i tłustości, byś zastanowił się nad tym co robisz. Pociągnięcie tej dyskusji dalej w tamtym miejscu i w tym samym tonie mogłoby doprowadzić do kolejnego ukarania forumowicza. Jak dostałeś zielonym po oczach od razu pomogło.
Poza tym modzi są ludźmi - znaczy forumowiczami - i stoją nad nimi Logan i NURS. Jeżeli nie zgodzą się, z którąś z naszych decyzji na pewno nam to wytkną. Zawsze można się poskarżyć - ale w odpowiednim wątku, bądź na priva.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 08:24   

To jest właśnie Czarny to podejście, o którym mówię:
Cytat
Jak dostałeś zielonym po oczach od razu pomogło

Informuję Cie uprzejmie, że wypraszam sobie takie uwagi.

Nie pisz, że się nie przejąłem ostrzeżeniem dla Hauera, bo nie offtopowałem sobie ot, tak, sobie a muzom, tylko zareagowalem (i nie tylko ja) na w moim odczuciu niesprawiedliwe postępowanie admina. Decyzja Logana byla przesadzona, wyżej pisze o tym NURS. Uważam, że koloru nadużyłeś - gdybyś mnie normalnie, jak NURS, odesłał do niniejszego wątku, nie byłoby sprawy. Ale Ty wolisz "dawać po oczach", szybki efekt, po co się cackać. Zastanów się nad tym, jak korzystasz ze swoich przywilejów, bo niepotrzebnie zagęszczasz atmosferę.

Poza tym radzę od czasu do czasu przypominać sobie regulamin. Nie ma tam NIC o niepodważalności i nieodwołalności decyzji administratorow - w dyskusji NURS tłumaczy, że trąciłoby to faszyzmem. Poza tym regulamin stanowi, że :
Cytat
Administrator lub moderator proszą tylko raz użytkownika o wykonanie ich polecenia.

Czarny mnie nie poprosił, tylko zastosował od razu tryb rozkazujący (środki przymusu bezpośredniego). Tak, NURSie, w polączeniu z kolorem było to w moim odczuciu podejście obcesowe. I to mnie boli.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 09:43   

Gusta przeprosiłem cie powyżej, a ty drążysz temat, jakbys nie rozumiał tego, co ci napisałem ja a potem Czarny. Wszelkie uwagi co do tej kary nalezało wpisac w pręgierzu a nie w tamtym wątku, bo od tego jest pręgierz, i tutaj, gdybys zajrzał było wszystko wyjasnione. Dlatego poszła uwaga, bo impulsywnie zareagowałeś nie tam gdzie trzeba.
Owszem, nie wprowadzam tutaj zamordyzmu, co widać i choć bezdyskusyjnośc decyzji admina to prawo zwyczajowe w usenecie, nie trzymam sie go kurczowo - Hauer w tamtym miejscu nie offtopowal, wiec w odpowiednim watku rozmawialem z nim o tej karze, ty gustaw po prostu przeczytales cos i zaprotestowałeś natychmiast, czym sprowokowaleś dzialanie osoby pilnującej tamtego miejsca, proszącego (fakt, że na zielono, ale uwierz mi, znając twoja zaciekłośc w bronieniu swobód można by sie spodziewac replik w normalnym trybie) zeby zakończyc offtopa w wątku autorskim. IMO powiedzenie - W tym wątku nie drąż już tego tematu Gustawie jest grzecznym zwróceniem ci uwagi, ze wypowiadasz się w niestosownym wątku. Czyli grzecznym, acz stanowczym odeslaniem starego forumowicza- równego jednak prawami ze wszystkimi, taka zasadę przyjelismy i Romek P., nasz serdeczny kumpel zarobił punkt, kiedy zrobił coś źle - w trybie formalnym, bo to oznacza kolor do wlasciwego miejsca.
Ja na tym kończe wyjasnienia Gustawie, bo dalsza dyskusja nie prowadzi donikąd, jesli bedziemy się użerac o każde napomnienie, to dość szybko to miejsce stanie się kolejnym piekiełkiem.
Ostatnio zmieniony przez NURS 5 Kwietnia 2006, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 10:51   

Nie zamierzam się użerać. Wyjasniłem swoje odczucia, zapoznałeś się z moim punktem widzenia, nie podzielasz go "w całej rozciągłości", i tyle. Jeszcze tylko jedno:
Cytat
ty gustaw po prostu przeczytales cos i zaprotestowałeś natychmiast, czym sprowokowaleś dzialanie osoby pilnującej tamtego miejsca, proszącego (fakt, że na zielono, ale uwierz mi, znając twoja zaciekłośc w bronieniu swobód można by sie spodziewac replik w normalnym trybie) zeby zakończyc offtopa w wątku autorskim.

Wierz mi, że gdyby nie zielona czciona, niniejszej wymiany zdań by nie było. Naprawdę. Dlatego czekam jeszcze tylko na wyjaśnienia Czarnego (jeśli zechce ich udzielić) i sprawa zakończona.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 11:02   

Gustawie, to ja upowazniłem Czarnego do takich działań, i ja przyjmuje na siebie odpowiedzialność za nie. I to ja ci odpowiadam w imieniu adminicji.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 12:27   

Miria ma racje, forum jaest bardzo rozbudowane i na początku mozna się pogubic. w ogóle uwage mozna jakoś delikatniej zwracac. Ja tez postaram się dostosowac do wysokiego poziomu kultury na tym forum. Obiecuje. Juz nie będe taki niedobry nawet jak jakieś opowiadanie mi się nie spodoba. No chyba, że mi sie strasznie nie spodoba.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 13:08   

AJ to rozumiem tak: jak coś jest zieloną czcionką, to jest od moderatora, user nie ma tam nic do rzeczy. I nie obrażam się, jak mi ktoś na zielono pisze. Na innym forum jest taka zasada, że moderator edytuje posty, co do których ma wąty jakieś. Tam są poprawiane orty, sygnalizowane offtopici i nikomu to nie przeszkadzało, tutaj mi też nie przeszkadza, że ktoś mnie na zielono upomni, że dryfuję gdzieś daleko poza tematem. Od tego jest moderka właśnie i każde moderowanie powinno być zasygnalizowane wg mnie tym zielonym. Mi to absolutnie nie przeszkadza, zwłaszcza, że uwaga jest zazwyczaj zwracana całkiem uprzejmie, nikt nie bluzga ani nic takiego.
Ja nie widzę problemu.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:00   

Nie bardzo wiem co mam Ci Gustawie wytłumaczyć, więc może inaczej nieco opiszę mą reakcję/post na Twój offtop.
Wypowiedziałeś się nie na temat zaraz po poście Logana, który ukarał Hauera za offtopowanie, czyli nie zwróciłeś uwagi na post Logana, który kazał skończyć offtopa. Jeśli ten post nie zrobił na Tobie wrażenia, to ja swój wytłuściłem i wyzieloniłem (specjalnie dla Ciebie) żebyś przypadkiem też nie zaliczył ostrzeżenia przez zbyt emocjonalne podejście do decyzji Logana (wywnioskowałem to stąd, że musiałeś odpowiedzieć natychmiast i w tym wątku). Wg mnie należało Ci się małe wiaderko zimnej wody i to Ci zaplikowałem.
Nie zauważyłem bym przekroczył swe uprawnienia, bo żadnego sygnału z góry nie było, a i NURS broni mego stanowiska (za co dzięki, bo to utwierdza mnie w słuszności posta).
A jak zauważył Pako zieleń jest właśnie do uwag moderskich, bo mogę z Tobą dyskutować jako współforumowicz i wtedy zieleni nie używam, a zwracając Ci na coś uwagę zieleń jest jak najbardziej na miejscu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:06   

Hauer, krytykuj ile chcesz, nie w tym problem, rób to z klasą, jak Emilia, ktora ogryza do kości, ale nie insynuuje, ze trafila na kółko wzajemnej adoracji. to niepotrzebne emocje, które moga kogos obrażać. a jak widać w wątkach politycznych mimo czasem ostrych debat nikt nikogo nie zbanował, choc na początku istniała taka obawa, że ludzie zapomna się w dyspucie.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:10   

Hauer:
Cytat
Juz nie będe taki niedobry nawet jak jakieś opowiadanie mi się nie spodoba. No chyba, że mi sie strasznie nie spodoba.


Hauer, Ty chyba nic nie zrozumiałes z tej lekcji... Nikt Ci nie broni krytykować rzeczy, które Ci się nie podobają - sama krytykowałam i póki co, mam czyste konto. :P Liczy się FORMA, w jakiej to robisz. Nikt nie lubi lekceważącego zachowania, niegrzecznych odzywek czy osobistych wycieczek. Zresztą, porównaj swoje posty z wypowiedziami innych - sam zauważysz różnicę.

Pako napisał/a
AJ to rozumiem tak: jak coś jest zieloną czcionką, to jest od moderatora, user nie ma tam nic do rzeczy.


Tylko widzisz, Pako, jednak moderator JEST jednocześnie userem i czasem może byc trudno określić, czy uwaga moderatora nie wynika z tego, że user się wkurzył. :) ju noł łot aj min? Jeżeli mod uczestniczy w jakiejś dyskusji, opowiadając sie po jednej ze stron, a później, powiedzmy, uzyje koloru zielonego wobec drugiej strony, można to różnie interpretować. Bynajmniej nie chcę tu nikogo o nic posądzać, piszę tylko, jak takie postępowanie może zostac odebrane.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 5 Kwietnia 2006, 14:14   

Ale takie rozgraniczenie musi istnieć, Czarny bardzo ładnie to ujał. On jest naszym przedstawicielem, tam, gdzie nas nie ma. Jest kims więcej niż userem, dlatego uzywa zielenie tam, gdzie wypowiada się jako oficjel, a w takich wypadkach jest oficerem na służbie. Zresztą sformułował to zdanie bardzo łagodnie, zacytowałem je powyżej. Z aszacunkiem dla wspólforumowicza, ktorego zna, i z szacunkiem dla porządku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group