Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 03

Który tekst uważasz za najlepszy?
Piotr Rogoża - Rock'n'roll bejbi!
19%
 19%  [ 13 ]
Wojciech Piechota - Coś niezwykłego
0%
 0%  [ 0 ]
Tomasz Pruski - Proszę wstać, Sąd Boży idzie!
19%
 19%  [ 13 ]
Marek Żelkowski - Zmierzch bogów
12%
 12%  [ 8 ]
Sławomir Dzieniszewski - Paradoks bliźniaczek
0%
 0%  [ 0 ]
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew
48%
 48%  [ 32 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 14:43   

Rodion napisał/a
Rock'n'roll... W innym zestawieniu byłoby na miejscu pierwszym, bo jest dobre, nawet bardzo. Ale niestety, za mala sila ognia.
I jeszcze takie pytanko? Piotrek, czy Ty strugasz własną wersję egzorcysty bimbrownika?


Absolutnie nie strugam. Pierwsze opowiadania o Cielęcinie były już dawno napisane i leżały w - konkurencyjnej co prawda - redakcji, gdy z ciekawości przeczytałem Pilpiuka. Wędrowyczy widziałem dwa tomy, i szczerze mówiąc, ani mnie grzeją, ani ziębią.

Hansag napisał/a
Rogoża - taka sobie humoreska, co ma mieć wspólnego z SF czy F czy H ??? Nieporozumienie, taki tekst nadawałby się do jakiegoś pisma młodzieżowego.


Przyznaję, wiele wspólnego nie mieć.
Teksty o Cielęcinie mają elementy fantastyki, to wszystko. Akurat w "Rock'n'Roll" tych elementów nie było zbyt wiele. Szczerze mówiąc, to nie jest zbyt reprezentatywne opowiadanie. Jego, erm, target jest mocno zawężony - z czego znakomicie zdaję sobie sprawę.
Magazyny o fantastyce czyta chyba
przede wszystkim młodzież, więc może zbyt wiele miejsca nie zmarnowałem :P .

Hansag napisał/a
Mi sie niektóre teksty nie podobają, ale wiem, że jeśli nie podoba mi się np. tekst ROGOŻY ROCK'N'ROLL, to nie znaczy, że przy jego następnym tekście nie będę wył z zachwytu.


Jeśli będzie to opowiadanie o Cielęcinie - pewnie nie powyjesz. A epickiego fantasy/monumentalnej space opery/przerażającego horroru póki co nie mam w planach 8) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 14:48   

Ej, Piotrze, ja nie skreślam Cielęcina :D
SFFH czytają nieco starsze osoby, przynajmniej sądząc z uczestników tego forum :D
Po prostu tak mi się ten tekst skojarzył. No i jeszcze jest sprawa lustrzanego odbicia, o którym nic nie wiadomo na podstawie tego tekstu. Mógłbyś jakies szczegóły ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:00   

Hansag napisał/a
Ej, Piotrze, ja nie skreślam Cielęcina


To miło :) . Ale nie sądzę, żeby inne teksty były radykalnie odmienne. Jeśli ten Ci się nie spodobał, pozostałe raczej też nie podejdą.

Hansag napisał/a
SFFH czytają nieco starsze osoby, przynajmniej sądząc z uczestników tego forum


Ja sam znam kupę młodych ludzi czytających SFFH, NF i fantastykę w ogóle. Ludzi starszych - znacznie mniej. Przy czym sam jestem młody, i siłą rzeczy kieruję opowiadania do podobnych sobie. Nie mam jeszcze takich umiejętności ani wiedzy/doświadczenia, by napisać tekst, który przemówi do każdego. W przypadku "Rock'n'rolla" grupa docelowa to głównie fani rocka :) .

Hansag napisał/a
Po prostu tak mi się ten tekst skojarzył. No i jeszcze jest sprawa lustrzanego odbicia, o którym nic nie wiadomo na podstawie tego tekstu. Mógłbyś jakies szczegóły ?


Jeden z cielęcińskich rekwizytów. Po prostu. Tak samo jak wino, altanka i wspomniany gdzieś tam Krzywy. Nie pamiętam, czy w tym opku był też Pentagram Protekcyi :P . To motywy, które często się przewijają.

Aha - ja nie piszę tylko Cielęcina, żeby nie było. Po prostu tak wyszło, że póki co nie opublikowałem nic innego. Chyba czas na płodozmian, jak mawia Romek P. :) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:03   

Sam jestem fanem black metalu, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby tak szybko nauczyli się grać jako-tako na instrumentach. Przesadziłeś w tym miejscu :)
A co oprócz Cielęcina piszesz ? Jakies szczegóły ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:12   

Hansag napisał/a
Sam jestem fanem black metalu, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby tak szybko nauczyli się grać jako-tako na instrumentach. Przesadziłeś w tym miejscu


Mój kumpel grał na gitarze od dwóch tygodni, jak zaczynaliśmy rzępolić w garażu :) . Ale, jak już gdzieś zaznaczyłem, pisząc to opowiadanie nie miałem pojęcia o jakimkolwiek graniu. Dopiero później nauczyłem się grać na gitarze (grać, tja - brzdąkać na pudle albo rzępolić na elektryku, to lepsze określenia :P ).

Hansag napisał/a
A co oprócz Cielęcina piszesz ? Jakies szczegóły ?


Próbuję różnych rzeczy. Oprócz cielęcińskiej powieści mam na tapecie jedno zakręcone opko, w najbliższych planach inne. Nie wiem jednak, czy będą się nadawały do pokazania komukolwiek. Póki co - wszystko w proszku i sypie się przez palce.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:14   

Po prostu pisz i próbuj szczęscia.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:20   

Hansag napisał/a
Po prostu pisz i próbuj szczęscia.


Takoż właśnie zamierzam :) . Póki co priorytet ma jednak powieść, bo chcę ją wreszcie skończyć. Wtedy zacznę się brać na poważnie za opowiadania. A po maturze, jak będę miał kupę wolnego czasu, podwajam moce przerobowe :twisted: .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:24   

Polecam najpierw opowiadania ; z powieściami trudno się gdzieś dostac. Z autopsji wiem.
Tak czy owak - oby weny ci nie zabrakło. Ja mam jej nadmiar. 32 teksty zaczęte, w tym osiem powieści, he. I wszystko jest - sf, f, h... Ech, czasu brak na to wszystko. A jeszcze robię system RPG.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:32   

Hansag napisał/a
Polecam najpierw opowiadania ; z powieściami trudno się gdzieś dostac. Z autopsji wiem.


Nie tyle o publikację chodzi (wiadomo, jak z tym bywa), co o świadomość - zacząłem i skończyłem. Wspiera mnie wiele osób i głupio byłoby dać sobie teraz siana.

Hansag napisał/a
Tak czy owak - oby weny ci nie zabrakło. Ja mam jej nadmiar. 32 teksty zaczęte, w tym osiem powieści, he. I wszystko jest - sf, f, h... Ech, czasu brak na to wszystko. A jeszcze robię system RPG.


Trzymam kciuki.
Też maczam palce w systemie RPG; kumpel wymyślił zasady i świat, teraz trwa opracowywanie różnych niuansów. Ciężka sprawa.

Może kompetentna-do-tego-osoba przeniosłaby gdzieś te posty, bo bajzel tu robimy 8) .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Aquilion 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:32   

Hansag napisał/a
Polecam najpierw opowiadania ; z powieściami trudno się gdzieś dostac. Z autopsji wiem.

Ja też. Koszmar.
Hansag napisał/a
Tak czy owak - oby weny ci nie zabrakło. Ja mam jej nadmiar. 32 teksty zaczęte, w tym osiem powieści, he. I wszystko jest - sf, f, h... Ech, czasu brak na to wszystko. A jeszcze robię system RPG.

Witaj w klubie. Rozgrzebane 3 powieści (+ jedna skończona, ale przestała mi sie podobac) , 17 opowiadań w toku, kilka artykułów. I jeszcze robię system RPG :D (o studiach nnie wspominając)
_________________
9Tails
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:34   

Hansag napisał/a
Sam jestem fanem black metalu, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby tak szybko nauczyli się grać jako-tako na instrumentach. Przesadziłeś w tym miejscu :)
A co oprócz Cielęcina piszesz ? Jakies szczegóły ?


Na litości, przeciez to jest tekst prześmiewczy. Na skeczach o panu józku, tez masz wątpliwości, że jego kurczaki nie moga byc tak inteligentne? :-)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:37   

NURS napisał/a
Hansag napisał/a
Sam jestem fanem black metalu, ale mimo wszystko nie sądzę, żeby tak szybko nauczyli się grać jako-tako na instrumentach. Przesadziłeś w tym miejscu :)
A co oprócz Cielęcina piszesz ? Jakies szczegóły ?


Na litości, przeciez to jest tekst prześmiewczy. Na skeczach o panu józku, tez masz wątpliwości, że jego kurczaki nie moga byc tak inteligentne? :-)


Hej, Mr. NURS - jakoś szczerze mówiąc nie zauwazyłem, żeby było to prześmiewcze. Jest to napisane na granicy pomiędzy smiesznym a poważnym tekstem.

Hej, A - to jest nas dwóch. Daj mi cynk na priva o Twoim RPG - jaki świat, mechanika, itd. Ot, ciekaw jestem.

Piotr - może i bajzel, ale czyż nie rozmawia się przyjemnie ?? :) Przy okazji - rzuć okiem do mojego wątku, masz tam fragmenty moich tekstów.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:51   

Hansag napisał/a
Hej, Mr. NURS - jakoś szczerze mówiąc nie zauwazyłem, żeby było to prześmiewcze. Jest to napisane na granicy pomiędzy smiesznym a poważnym tekstem.


Czyli - moja porażka. Bo Cielęcin jest programowo prześmiewczy. (Hmmm, to może być kwestia poczucia humoru.)

Hansag napisał/a
Hej, A - to jest nas dwóch. Daj mi cynk na priva o Twoim RPG - jaki świat, mechanika, itd. Ot, ciekaw jestem.


Mechaniki, szczerze mówiąc, za dobrze nie znam - to domena mojego kumpla. Mnie erpegi od tej strony nie interesują. Przygotuję jakieś info i Ci podrzucę.

Hansag napisał/a
Przy okazji - rzuć okiem do mojego wątku, masz tam fragmenty moich tekstów.


OK, rzucam :) . Wypowiem się potem w stosownym miejscu.

Hansag napisał/a
Piotr - może i bajzel, ale czyż nie rozmawia się przyjemnie ??


Niby tak, ale zainteresowanych tematem "Tekst numeru" nasza rozmowa chyba średnio obchodzi. Gdzieś tu się NURS kręcił - przenosimy? Mój nowiutki autorski topic czeka na świeże posty :twisted: . Tja.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:54   

Mój topic tez czeka :)
Ale możemy tez dyskutować na privach.
To jak ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 15:57   

Przenosimy do mnie i do Ciebie (parzyste/nieparzyste ?), jeśli będą jeszcze jakieś wątpliwości - przechodzimy na priv. Może być? :)

A póki co znikam z forum.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Aquilion 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 16:03   

Własnie zorientowałem się, że tez mam swój temat w Mistrzach i Małgorzatach :)
_________________
9Tails
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 16:11   

Gratuluję refleksu :D
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4367
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 16:22   

Piotrek Rogoża napisał/a
Chyba czas na płodozmian, jak mawia Romek P. :) .


Wow! Zostałem klasykiem :)

Ale płodozmian rzeczywiście polecam :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 17:29   

Romek P. napisał/a
Piotrek Rogoża napisał/a
Chyba czas na płodozmian, jak mawia Romek P. :) .


Wow! Zostałem klasykiem :)

Ale płodozmian rzeczywiście polecam :)


Czas wydac dzieła zebrane i do piachu :-) A wracając do tematu. Szanowne panie i panowie. Do głosu!
 
 
RB 
Tom Bombadil

Posty: 46
Skąd: Nigdziebądź
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 17:34   

Rock'n'roll bejbi! - do połowy czytało mi się przyjemnie, potem pojawiły się zgrzyty które wybijały mnie z rytmu. Czegoś mi tam zabrakło, poza tym nie przepadam za takimi humorystycznymi tekstami. Ale czytało sie dosyć przyjemnie.

Coś niezwykłego - niezłe, choć chyba mógłby to być felieton. Ale napisane językiem, który czyta się bez bólu, i zdecydowanie mam pozytywne odczucia w stosunku do tego opowiadania.

Proszę wstać, Sąd Boży idzie! - strasznie naiwne, pomysł fajny - szkoda że takie krótkie, jakiś niedosyt mi pozostał.

Zmierzch bogów - bardzo 'pro', ale nie moje klimaty, nudziłem się czytając.

Paradoks bliźniaczek - szczęka mi opadła, niestety nie z zachwytu. Pomysł fajny, ale w takiej formie... nie ma nawet co oceniać. Do rozbudowania.

Pola dawno zapomnianych bitew - dla mnie tekst numeru.
 
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 20:04   

RB napisał/a
Rock'n'roll bejbi! - do połowy czytało mi się przyjemnie, potem pojawiły się zgrzyty które wybijały mnie z rytmu. Czegoś mi tam zabrakło, poza tym nie przepadam za takimi humorystycznymi tekstami. Ale czytało sie dosyć przyjemnie.


Dzięki za iskierkę nadziei ;) . To chyba sukces, że choć przyjemnie Ci się czytało opowiadanie z niezbyt lubianego gatunku. Prywatna prośba: czy mógłbyś napisać coś więcej o "zgrzytach"?
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 20:28   

Właśnie zajrzał logan i wspólnymi siłami sprawdzilismy pewna rzecz, którą zauważyłem wczoraj. W ankiecie pojawiło sie w krótkim czasie kilka głosów oddanych z kont zerowych, ktore zostały założone wczoraj i niemal wszystkie to darmowki w pewnym portalu.
To może nic nie oznaczać, ale także może znaczyć, że zaczynaja się zabawy a'la DB. A na to raczej nie pozwolimy, nie chcemy też rezygnowac z tej formy ocen tekstów przez czytelników, dlatego wprowadzimy pewne modyfikacje do głosowania.
W ostatecznym rozliczeniu liczyć się będą tylko głosy z uzasadnieniami oddane przez osoby, które nie mają kont zerowych na naszym forum.
 
 
mistique 
Yoda


Posty: 905
Skąd: Kowale
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 21:21   

NURS napisał/a
W ostatecznym rozliczeniu liczyć się będą tylko głosy z uzasadnieniami


To napiszę uzasadnienie, głos już oddawałam.

Rock'n'roll bejbi! - dla mnie, jak na temat, przegadane. Ale nawet zabawne, nie jest źle.

Coś niezwykłego - no, jak się ma jakąś teorię to trzeba umieć ją sprzedać. Fajne opowiadanko, prawie wcale nie widać, że pisane tylko pod ten przekaz. Chociaż mnie się ta teoria też nie podoba i już.

Proszę wstać, Sąd Boży idzie! - no, nie jest źle, ale jakieś to takie niedopracowane. Jakby tak na szybko spisany pomysł (całkiem niezły pomysł)

Zmierzch bogów - też trochę jakby streszczenie opowiadania. Może ja jestem stronnicza, bo lubię dłuższe formy? Ale jeśli chodzi o pomysł, to jak najbardziej moje klimaty.

Paradoks bliźniaczek - no, napisałam już wyżej, że teorię w opku to trza umieć sprzedać. A ta nawet wcale nie jest opakowana.

Pola dawno zapomnianych bitew - tekst numeru. Dopracowane, interesujące, długie z pomysłem i stylem.
_________________
Nie każda zupa to kapuśniak.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 22:15   

kornie przyjmuję razy i radośnie pochwały, kto nastepny odda głos w słusznej sprawie?
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 08:43   

coś się z ankietą zwaliło? czy o czymś nie wiem? nie mam żadnych cyferek....
/edit: a... doczytałem... ale dlaczego wynik będzie pokazywany dopiero po zakończeniu? ja ciekawski jestem. No i to może wpłynąć na wiarygodność ankiety, a wszelkich niejasności chyba lepiej uniknąć...
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 09:52   

NURS napisał/a

To może nic nie oznaczać, ale także może znaczyć, że zaczynaja się zabawy a'la DB. A na to raczej nie pozwolimy, nie chcemy też rezygnowac z tej formy ocen tekstów przez czytelników, dlatego wprowadzimy pewne modyfikacje do głosowania.
W ostatecznym rozliczeniu liczyć się będą tylko głosy z uzasadnieniami oddane przez osoby.


DB jak Dawid Brykalski, isn't ? - Jak mawiają starzy górale.
Co to są konta zerowe ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 09:58   

Hansag napisał/a
Co to są konta zerowe ?


Ja to zrozumiałem jako bezpostowe. Gość się loguje, głosuje, ale nic nie napisał (w żadnym wątku). Jeśli się mylę NURS sprostuje.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 10:00   

Rock'n'roll bejbi

Jeśli miała to być parodia, to średnio udana. Śmiałem się momentami, ale trzy zdania potem wszystko się robiło cholernie serio. Albo konsekwentnie jedziemy humoreską, albo wychodzi pomieszanie z poplątaniem.
Do tego kilka zgrzytów: nie trzyma mi się kupy prezentacja bohatera z późniejszymi uwagami na temat toaletek w domu.
Tego, że zakończenie kompletnie nierealistyczne (bo w Polsce nawet diabeł nie dałby rady wypromować nowego, punkowego zespołu z zadupia) czepaić się nie będę.
Generalnie przyjemne opowiadanie.

Coś niezwykłego

Kilka luźno rzuconych scen. Ptak spada. Jeśli już kolejna osoba mówi, że spada, to spada :)

Proszę wstać, Sąd Boży idzie!

Odrzucił mnie opis tego arcygrzesznika. Facet był jak Koło Gospodyń Wiejskich : tańczy, śpiewa i gotuje, daje d... i stepuje. Szkoda, że nie wspomniano o tym, jak to za młodu zabijał koty.
Poza tym ten proces tak ubogo przsedstawiony, do tego z błędami merytorycznymi (np. strona powołująca świdaków przepytuje ich jako pierwsza)->ale to już moje zboczenie :)
Jednak jeśli to debiut, to gratuluję, bo opowiadanie ciekawe.

Zmierzch bogów

Widać, że autor potrafi pisać. Dobrze się czytało, jednak chętnie poczytałbym więcej o owych bogach.
Przydałoby się pociągnąć pomysł.

Paradoks bliźniaczek

Znów kilka scen rzuconych luzem. Nie dla mnie.

Pola dawno zapomnianych bitew

Takie SF, jak lubię. Znów widać doświadczenie pisarskie. W zasadzie jedyną wadą to rozmiar : rozpycha numer do granic możliwości i chyba przez to w jednym numerze znalazły się "Paradoks..." i "Coś...". Gdyby były w osobnych numerach, to myślę, że i zebrałyby lepsze opinie. A tak nastąpiło zmęczenie materiału.

Głos na "Pola..."
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 10:11   

dzejes napisał/a
Rock'n'roll bejbi

Jeśli miała to być parodia, to średnio udana. Śmiałem się momentami, ale trzy zdania potem wszystko się robiło cholernie serio. Albo konsekwentnie jedziemy humoreską, albo wychodzi pomieszanie z poplątaniem.
Do tego kilka zgrzytów: nie trzyma mi się kupy prezentacja bohatera z późniejszymi uwagami na temat toaletek w domu.
Tego, że zakończenie kompletnie nierealistyczne (bo w Polsce nawet diabeł nie dałby rady wypromować nowego, punkowego zespołu z zadupia) czepaić się nie będę.


O, dokładnie tosamo czuję a propo tego tekstu. :bravo
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Vlad 
Gollum


Posty: 1
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 10:54   

Głosowałem na "Sad Boży" - Ciekawa humoreska, w nietuzinkowy i nie sztampmpowy sposób przedstawiająca życie pozagrobowe. Szatan juz nigdy nie będzie taki sam :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group