To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Bramy domu umarłych - Andrzej Marks 1932-2006

Last Viking - 28 Października 2006, 19:11
Temat postu: Andrzej Marks 1932-2006
W maju 2006 zmarł dr inż astronomii Andrzej Marks, autor wielu artykułów z dziedziny astronomii i astronautyki, propagator nauki.
Przez lata współpracował z NF, wychowałem się na jego artykułach, można powiedzieć, że to właśnie On zaraził mnie bakcylem wiedzy, astronomii, nauki.

Będzie brakować jego chłodnego, analitycznego spojrzenia...

hjeniu - 28 Października 2006, 20:39

[']
Agi - 29 Października 2006, 02:58

[*]
NURS - 29 Października 2006, 02:12

Cześć jego pamięci. Kolejne nazwisko z górnej półki, ktore odchodzi do Valhalli.
[']

Kruk Siwy - 29 Października 2006, 10:12

Ten człowiek doprowadził mnie do szewskiej pasji. Nie pamiętam w jakim dziele ale z dużą pewnością siebie udowadniał, że loty międzygwiezdne są niemożliwe. No szlag mnie trafił. Miałem kilkanaście lat i już widziałem się pod słońcami Centaura. A tu masz!
Napisałem długi na wiele stron list, efekt moich poszukiwań i "badań" mających na celu danie odporu wrażym poglądom... Listu nigdy nie wysłałem. Ale pisząc go nauczyłem się korzystać ze źródeł, formułować mysli, prowdzić spór z poglądami a nie Autorem.
Będę pamiętał Zmarłego z widzięcznością choć nadal nie zgadzam się z Jego twierdzeniami.

mawete - 29 Października 2006, 11:36

[']
andre - 29 Października 2006, 12:24

"W poszukiwaniu kosmitów" którą dorwałem mając lat chyba 8 albo 9 pchnęło mnie do zainteresowania się astronomią i zbiegło się w czasie z początkami mojego czytania fantastyki.Szkoda gościa ale nikt nie jest wieczny...póki co...
Ziuta - 29 Października 2006, 13:13

Tak jak w przypadku, Kruka Siwego, mocno zirytowały mnie konkluzje "Podróży Międzygwiezdnych". Cóż, nadal mam nadzieję, że kiedyś polecimy hen, w galaktykę.
Tym niemniej, cześć i chwałą Andrzejowi Marksowi. Za godziny z przy Astro Cabinecie z Jego mapą Księżyca w ręku.
[']

gorat - 29 Października 2006, 14:30

[']
Viking: skąd masz wiadomość?

Ziuta - 29 Października 2006, 16:16

Był nekrolog (czy raczej wspomnienie) w przedostatnim "Czasie Fantastyki".
andre - 29 Października 2006, 17:40

i w Uranii-Postępach Astronomii...
Tomcich - 29 Października 2006, 22:16

[']
Gustaw G.Garuga - 29 Października 2006, 22:19

[*]
A. Pilipiuk - 5 Lutego 2007, 10:48

pamiętm na jakimś konwencie (gdzie to u licha było!?) jak opowiadał piękną anegdotkę. Po locie Gagarina napisał artykuł w którym podał m.in. połozenie kosmodromu Bajkonur. Nastepnej nocy przyszli do niego smutni panowie kazali zabrać szczoteczkę i piżamę i poinformowali go ze za sypnięcie tak ściśle strzeżonej tajemnicy układu warszawskiego bedzie miał wyrok że sie nogami nakryje. A on się zdziwił o jaką tajemnicę chodzi po czym wyciagnął z półki atlas geograficzny i pokazał im na mapie gdzie jest miejscowośc o tej nazwie...
baron13 - 5 Lutego 2007, 15:56

[`] Jeszcze jedna. Info dla admina: cztery komunikaty o przekroczeniu czasu. A Marksa szkoda nie tylko jako po prostu człowieka. Szkoda, że odchodzą porządni popularyzatorzy, a ich miejsce zajmują "siołmeni". Jak na statku, przy sterach, ktoś musi szybko zająć ten fotel.
mBiko - 7 Kwietnia 2007, 08:43

[']


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group