To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Jacek L. Komuda

mawete - 2 Października 2008, 22:13

Jest tam kilka genialnych opisów....
Jacek L. Komuda - 2 Października 2008, 22:28

Ja bym tego nie wznawiał, bo to straszna staroć, ale się podobało Dukajowi :D Więc nie będę protestował.
Adon - 4 Października 2008, 14:48

Jacku, trochę zbyt krytycznie podchodzisz do swoich starszych tekstów. Rozumiem Cię, ale jednak uważam, że wstydu Ci nie przynoszą, a skoro ludzie chcą je czytać, niezależnie od Twoich obecnych opinii o nich, to niech czytają. Ja tam, jak wspominałem, z przyjemnością całkiem niedawno przeczytałem Twoje opowiadanie warhammerowe z MiMa.
Hubert - 14 Października 2008, 17:15

Może niepotrzebnie prowokuję, możliwe nawet, że popełniam faux pax, ale ciekaw jestem, co Ty, Jacku, sądzisz o TYM. Chodzi mi zwłaszcza o to, co Dukaj na myśli mówiąc o stanie polskiej literatury historycznej/przygodowej, aczkolwiek...
Fidel-F2 - 16 Października 2008, 09:28

Sosnechristo, a Ty co sądzisz?
Witchma - 16 Października 2008, 15:56

Wow, okładka Herezjarchy robi wrażenie :D
hrabek - 16 Października 2008, 16:00

Kurcze, ja wciaz jestem bardzo do tylu jesli chodzi o ksiazki Jacka. I zamiast nadrabiac, to zaleglosci rosna, bo autor nie proznuje. Z jednej strony sie ciesze, ale z drugiej to kiedy ja to wszystko przeczytam...
Adon - 16 Października 2008, 17:13

Witchma napisał/a
Wow, okładka Herezjarchy robi wrażenie :D

A gdzie ją można zobaczyć, bo albo ślepym na starość kompletnie, albo nie ma na stronie Fabryki.

Adashi - 16 Października 2008, 17:19

Ano na stronie Fabryki była widoczna, była... bo teraz też jej nie widzę :shock:
Hubert - 16 Października 2008, 19:08

Cytat
Sosnechristo, a Ty co sądzisz?


Fidel
, ja się mogę wypowiadać co najwyżej o odbiorze książki, na polemizowanie w sprawach rynku książki, tudzież stanu jakiejś literatury jestem za chudy w uszach. Zwłaszcza, gdy ma to miejsce na forum ;) Ja jeno sądzę, że archetypiczne postacie do prozy Jacka jak najbardziej pasują (zresztą, nie wszystkie są takie - np. Brat Gedeon). Proza awanturnicza jest przede wszystkim po to, żeby dać się porwać przygodzie, czyż nie?

Natomiast ciekaw jestem zdania autora, bo zapewne wie na te tematy ciut więcej ode mnie.

Witchma - 16 Października 2008, 19:14

Adashi napisał/a
bo teraz też jej nie widzę :shock:


Faktycznie, zniknęła... :roll:

Jacek L. Komuda - 16 Października 2008, 20:56

Sosnechristo napisał/a
ciekaw jestem, co Ty, Jacku, sądzisz o TYM. Chodzi mi zwłaszcza o to, co Dukaj na myśli mówiąc o stanie polskiej literatury historycznej/przygodowej, aczkolwiek...


Ja myślę, że trafił w sedno. Mnie osobiście cieszy to, że tej literatury nie ma, nie mam konkurencji. Tyle, że z literaturą historyczną jest tak: sprzedaje się bardzo dobrze, ale prawie żadne wydawnictwo nie chce jej wydawać pod pretekstem "że się nie sprzeda". De facto niektóre moje książki musiałem zatem sprzedawać niejako pod szyldem fantastyki - a i w wydawnictwie wydającym fantastykę (Fabryka Słów), bo żaden inny wydawca nie był tym zainteresowany.
Tym niemniej ja już nie będę niczego udawał - Samozwaniec to jest powieść sensu stricte historyczna i nie będę na siłę podciągał jej pod fantastykę.
Inna rzecz, ze inne wydawnictwa, o ile nigdy nie chciały mnie wydawać, to kiedy już zobaczyły, jak mi się sprzedają książki, zaczynają rzucać się na XVII wiek jak robaki na trupa. Mam już sygnały, że iluś tam podnajętych autorów być może spróbuje zrobić mi konkurencję.
Ale, cóż, zobaczymy :evil:

Samozwaniec już się pisze. Na razie pierwszy tom, ale to gruba książka będzie.

Adashi napisał/a
Ano na stronie Fabryki była widoczna, była... bo teraz też jej nie widzę


Bo pewnie jeszcze nie jest gotowa. Zgłosiłem do niej kilka poprawek, bo mi się nie podobała. Myślę, że już jutro powinna się pojawić.

EDIT: W sobotę będę w Lubartowie pod Lubliniem na Mantikorze. Organizatorzy chcieli, abym po podpisywaniu książek zrobił nieformalne spotkanie poświęcone fandomowym plotkom, oczywiście przy piwie w knajpie. Jak ktoś wpadnie to dowie się np. kto złamał rękę Sapkowskiemu i ile naprawdę sprzedało się Lodu Dukaja :P

Taselchof - 16 Października 2008, 21:48

Cytat
Samozwaniec już się pisze. Na razie pierwszy tom, ale to gruba książka będzie.


Cieszy :D a to trylogia ma być ;) ?

Witchma - 17 Października 2008, 08:52

Jacek L. Komuda napisał/a
ile naprawdę sprzedało się Lodu Dukaja :P


No żesz... być nie mogę, a chętnie bym się dowiedziała - liczę na wywiad forumowy :D

Homer - 22 Października 2008, 16:23

Jacek L. Komuda napisał/a
Tym niemniej ja już nie będę niczego udawał - Samozwaniec to jest powieść sensu stricte historyczna i nie będę na siłę podciągał jej pod fantastykę.

Eee tam! Na pewno będzie fantastycznie napisana!

Ale, ale... Kto złamał rękę Sapkowskiemu?!

mawete - 24 Października 2008, 09:56

Homer: Komuda :mrgreen: :wink:
MrMorgenstern - 24 Października 2008, 20:10

Sosnechristo napisał/a
Cytat
Sosnechristo, a Ty co sądzisz?


Fidel
, ja się mogę wypowiadać co najwyżej o odbiorze książki, na polemizowanie w sprawach rynku książki, tudzież stanu jakiejś literatury jestem za chudy w uszach. Zwłaszcza, gdy ma to miejsce na forum ;) Ja jeno sądzę, że archetypiczne postacie do prozy Jacka jak najbardziej pasują (zresztą, nie wszystkie są takie - np. Brat Gedeon). Proza awanturnicza jest przede wszystkim po to, żeby dać się porwać przygodzie, czyż nie?

Natomiast ciekaw jestem zdania autora, bo zapewne wie na te tematy ciut więcej ode mnie.


Tekst Dukaja dość obszerny, ale jako że jakieś tam ;) względy nie pozwalają się Ci wypowiedzieć, Hrabio, sądzę takoż, że chodzi o końcową krytykę czynioną przez Dukaja Jackowi Komudzie :twisted:

Ja widzę w tym polskie piekiełko, niestety. Bo: Jacek odniósł sukces. Punkt i kropka. Jest sprzedawany. Punkt i kropka. Można się usprawiedliwiać, że pisanie o sprawach skomplikowanych jest szlachetne (czy jak to tam określić) ale: sztuką jest pisanie lekkie' żeby zaciekawić. Jacek pisze lekko, lecz może nie o alfie i omedze. Dukaj pisze skopmlykowanie, ale cięhnszko :)

IMO jest 1:1 :P

Jacek L. Komuda - 9 Stycznia 2009, 15:23

Witam po długiej nieobecności
Właśnie ruszyła tymczasowa strona filmu fabularnego na podstawie powieści Samozwaniec: Orzeł na Kremlu.
Zajrzyjcie proszę pod:

www.samozwaniec.info

Albo pod:

www.1604.pl

Adon - 9 Stycznia 2009, 16:50

Rewelacyjny news! :bravo Książka i film równocześnie się ukażą?
Jacek L. Komuda - 9 Stycznia 2009, 17:08

Na to już niestety nie mam wpływu, ale ksiązka jest prawie gotowa i pod koniec stycznia idzie do redakcji. :)
Hubert - 9 Stycznia 2009, 17:34

A więc - na jakim etapie są prace nad filmem? :)
Jacek L. Komuda - 9 Stycznia 2009, 17:39

Sosnechristo napisał/a
A więc - na jakim etapie są prace nad filmem? :)


Niestety nie mogę nic powiedzieć :)

dalambert - 9 Stycznia 2009, 18:19

Panowie znając branżę obawiam się, ze premiera filmu odbedzie sie dla uczczenia 25 rocznicy wydania"Samozwańca" :x
Gustaw G.Garuga - 9 Stycznia 2009, 20:28

www.samozwaniec.info napisał/a
...nie jest politycznie poprawnym dziełkiem, w którym bijemy się w piersi za grzechy przodków...

Czyli w projekcie nie macza palców Hoffman :mrgreen:

mawete - 14 Stycznia 2009, 13:49

Jacek L. Komuda: pogoń ich z realizacją filmu - jak muszę długo czekać to się robię agresywny... :mrgreen:
Dabliu - 14 Stycznia 2009, 18:42

Całkiem pomysłowy sposób na promocję książki. Oczywiście, żadnego filmu nie będzie? To tylko seria zdjęć udających foty z planu filmowego, prawda?
Homer - 14 Stycznia 2009, 18:57

Wreszcie będzie można Komudę poczytać będzie nowego! Zobaczymy czy pan Jacek L. się już aby nie wypalił ;) . [nie liczę Herezjarchy]
Hubert - 16 Stycznia 2009, 14:59

Jacku, proszę, odpowiedz na priva, bowiem my tu nie wiemy, co począć z wiadomą sprawą...
Jacek L. Komuda - 16 Lutego 2009, 14:31

Na mojej stronie www.samozwaniec.info, jest już dostępny film na motywach z powieści: Orły na Kremlu: Samozwaniec.
Zapraszam

Fidel-F2 - 16 Lutego 2009, 15:36

no fajne, tylko szkoda, że szlachcic na siwku, ten który ginie pierwszy taka *beep* nie jeździec ;P:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group