To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Jacek L. Komuda

mawete - 26 Października 2006, 09:49
Temat postu: Jacek L. Komuda
Skoro Jacek pojawił się na forum spełnione zostały oba warunki założenia tematu w dziale mistrzów:
1. konieczny - publikacja na łamach SFFiH,
2. dostateczny - zarejestrowanie się na forum.

Niniejszym zapraszam do rozmowy!

mawete - 26 Października 2006, 09:53

Zanim zczniemy rozmawiać o "Jeruzalem" to powiem, że przeczytałem właśnie "Bohuna" i jestem pod wrażeniem :bravo
Słowik - 26 Października 2006, 10:15

Kurcze, nie wiem co jest z tym tekstem. Świetnie napisany, ma rytm, nie można sie oderwać, ale pozostawił po sobie spory niedosyt.
Co tam jest fantastycznego ? Wiedźmińskie piruety i finty zamienione w piruety i inne wlewy. Tak mi się to skojarzyło, proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków ;)
Poza tym była jeszcze deux ex machina w postaci daru Krysińskiego.

Tekst fabularnie bardzo mocno skojarzył mi się z "Bo kocham cię nad życie" Wegnera ? Ciekawi mnie czy ktoś też tak miał ?

Fidel-F2 - 26 Października 2006, 10:20

ani deus ex ani wegner
mawete - 26 Października 2006, 10:24

Wyjątkowo zgodzę się z Fidelem. Elementem fantastycznym mogła być np. moc uzdrawiania, a text jest jednym z kandydatów do mojego punktu - muszę tylko dokończyć SFa :D
hjeniu - 26 Października 2006, 11:16

"Bohuna" i "Jeruzalem" przeczytałem jedno po drugim, jak zwykle mi się podobało :) no i świat wciąga jak chodzenie po bagnach. Teraz muszę przeczytać jakąś Space Operę bo zacznę waszmościować :mrgreen:
Dabliu - 26 Października 2006, 11:43

Słowik:
Cytat
Co tam jest fantastycznego ?


Słowik:
Cytat
deux ex machina w postaci daru Krysińskiego.


Co jest fantastycznego? Dar Krysińskiego właśnie... I żadne ta deus ex machina, dar Krysińskiego jest od początku do końca centralnym motywem fabuły, a nie jej łatwym rozwiązaniem. Jest to element fantastyczny, na którym zawieszono całą akcję. I to trzyma się kupy jak najbardziej :)

Mi "Jeruzalem" bodobało się bardzo. Nie mogłem się oderwać od lektury :bravo

Rafał - 26 Października 2006, 12:19

Ech, pozwolę się nie zgodzić z zacnym przedmówcą, dar Krysińskiego, to nie żaden element fantastyczny ale po prostu charyzmat uzdrawiania znany od tysiącleci, a obecnie spotykany zarówno w kościołach protestanckich jak i w Kościele Katolickim. Rzecz zgoła niefantasyczna, przynajmniej w literackim słowa znaczeniu.
A Jeruzalem również bardzo mi się podobało, radość czytania psuły tylko niekontrolowane parsknięcia śmiechem w niestosownych momentach :wink:

mawete - 26 Października 2006, 12:38

Rafał: dar - zgadza się, ale czy słuszałeś o potwierdzonych przypadkach tak dosłownego jego zastosowania? :)
Rafał - 26 Października 2006, 12:56

Tak, słyszałem i można rzec widziałem. Sam nawet uczestniczyłem. To jest niesamowite uczucie, ale jak to z charyzmatami bywa, "Duch tchnie kędy chce".
mawete - 26 Października 2006, 13:13

No to ja nie wiem co odpowiedziec... jestem sceptykiem i nigdy czegoś takiego nie widziałem i prawdę mówiąc nie wierzę w takie rzeczy - dla mnie to czysta fantastyka. Tyle.
Rafał - 26 Października 2006, 13:18

A podobno Jacek Komuda pojawił się na forum, kto on?
mawete - 26 Października 2006, 13:24

Jakoś doprecyzuj pytanie.... :D Jeśli chodzi Ci o nicka to Jacek L. Komuda :D
Rafał - 26 Października 2006, 13:28

Ach, myślałem, że to może ktoś z aktywnych forumowiczów, albo nawet sam mawete :wink: :mrgreen:

Kurczę, naprawdę taka myśl mi przyszła do głowy :shock: Nie, nic nie piłem, sam nie wiem dlaczego ...

mawete - 26 Października 2006, 13:34

Fotka Jacka jest w NURS-conie.... czy On jest do mnie podobny? :shock: :mrgreen: :bravo
Jacek L. Komuda - 26 Października 2006, 13:57

Ach, myślałem, że to może ktoś z aktywnych forumowiczów, albo nawet sam mawete :wink: :mrgreen:
quote]

Witam Waszmosciowie
Dziękuje bardzo za wszystkie opinie o Jeruzalem.

P.S. Mavete to zdecydowanie nie ja.

mawete - 26 Października 2006, 14:01

Jacek... i Ty Brutusie... mawete nie Mawete... Coż Waszmość prawisz... :mrgreen:
Jacek L. Komuda - 26 Października 2006, 14:06

mawete napisał/a
Jacek... i Ty Brutusie... mawete nie Mawete... Coż Waszmość prawisz... :mrgreen:


Ups, przepraszam. :)

Godzilla - 26 Października 2006, 14:07

mawete, zaprosimy go do wątku powitalnego?
gorat - 26 Października 2006, 14:08

Jacek, lepiej nie pisz nicka powyżej piszącego z dużej litery, bo chcemy jeszcze trochę o Sarmatach poczytać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: ładnie się temacik kręci - dwa posty mnie wyprzedziły... :oops:


Edit2: o tak - obić go, obić!

Godzilla - 26 Października 2006, 14:13

A po co ja pytam. Zapraszam waćpana do wątku http://www.science-fictio...179&start=4920, gdzie nowi użyszkodnicy są pożer... khm, witani uroczyście i serdecznie przez ogół forumowiczów.
mawete - 26 Października 2006, 14:30

No właśnie nie wiem czemu pytasz :D
gorim1 - 26 Października 2006, 14:43

widzę że waszmoć sie jeszcze w progi tematu powitalnego nie zawitał

bohuna czytałem świtnie napisana fikcja historyczna cóż jak sam imć komuda pisał temat jest niedopracowany z punktu widzenia historycznego i ze źródłami cuś ciężkawo ale cóż
w fałybłę tego dzieła waćpann nieźle mnie wessał (całkiem jak miłe bagienko) dodatkowo miałem przez waszmości zafundowany spacerek czterokilometowy (przegapiłem dwa przystanki i musiałem spacerek zrobić :D )
to świadczy o jednym zacnie napisana kniga
co do jeruzalem
przyznaję się bez groźby szabelką sprawnie napisane opowiadanko aczkolwiek po przeczytaniu bohuna nie robił na mnie wrażenia :roll: :oops: ale wpasowany w wizję świata jest świetnie :D

Jacek L. Komuda - 26 Października 2006, 14:57

gorim1 napisał/a
widzę że waszmoć sie jeszcze w progi tematu powitalnego nie zawitał

bohuna czytałem świtnie napisana fikcja historyczna...
co do jeruzalem
przyznaję się bez groźby szabelką sprawnie napisane opowiadanko aczkolwiek po przeczytaniu bohuna nie robił na mnie wrażenia :roll: :oops: ale wpasowany w wizję świata jest świetnie :D


Miło mi to słyszeć i cieszę się, że waszmości Bohunsię podobał. Nie ukrywam jednak, że po napisaniu tej książki byłem potwornie zmęczony. Dlatego Jeruzalem jest opowiadaniem zupełnie innego rodzaju. Przyznaję bez bicia, że chciałem napisać prostą i fajną historyjkę o arianach, taką do poczytania.
Tak samo mona kolejna książka - Czarna Szabla będzie nawiązywac do nurtu rozpoczętego w Opowieściach z Dzikich Pól. To będzie zbiór opowiadań o jacku Dydyńskim, stolnikowicu sanockim, zajezdniku i kondotierze na usługach szlachty. ksiązka jest gotowa i złożona w Fabryce Słów.

Godzilla - 26 Października 2006, 15:01

A tak zapytałam z grzeczności. Chociaż widzę, że nowy gollumek pojawił się tam już z szabelką, znaczy jatka będzie jak się patrzy. Przygotowany.
mawete - 26 Października 2006, 15:26

I tysiąc szabel za Nim stanie... :twisted:
NURS - 26 Października 2006, 15:51

a samurajski to miecz, czy szabla? :-)
bo też bym sobie stanął w tłumie.

Jacek L. Komuda - 26 Października 2006, 15:52

Waszmosciowie jesli jeszcze jakies pytania do mnie macie, to sluze uprzejmie.
Od jutra do niedzieli jestem na konwencie w Lubartowie, koło Lublina, więc jeśli ktoś chce pogadać o Dzikich Polach i Rzeczyspospolitej przy miodzie i piwie, to zapraszam.

NURS - 26 Października 2006, 16:05

Ale wróc, Jacku, bo pewnie wielu tam nie dojedzie, a tutaj bedziesz miał spotkanie autorskie jak sie patrzy przez całą dobę i na całym świecie :-)
BTW autorzy zazwyczaj laurki sobie piszą w tym dziale, wiesz, takie cv.możesz skrobnąć gęsią klawiaturą po pregaminie monitora slów parę?

gorim1 - 26 Października 2006, 16:41

ja mam jeszcze skromne pytanko na stronie fabryki w zapowiedziach widnieje książka pod tytułm diabeł stadnicki coś wiadomo?

Człowie kz tego stadnickiego był ciekawy a łańcucki pałac jest piękny
z resztą miejsca działania diabła sąurokliwe jak coś odsyłam do mojej galerii na fotosiku zdjątka z tamtych okolic są tamtylko że nie opisane http://gorim1.fotosik.pl/albumy/69517.html
a że okolice poznałem i historię diabła i diabląt to i chętke wielką na książkę przyznam się że mam



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group