To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Andrzej Sapkowski

dalambert - 13 Lutego 2016, 15:05

Adon, :bravo :D
konopia - 13 Lutego 2016, 15:52

Adon, ale część tych stworów jest mocno człekokształtna, poza tym z oszczepem czy widłami ciężko byłoby kręcić piruety. zresztą potrafisz sobie wyobrazić wiedźmina z siecią i oszczepem? bo ja nie.
nureczka - 13 Lutego 2016, 20:01

Adon napisał/a
Ot, zadumałem się, a potem wróciłem do machania mieczem.

I to była słuszna decyzja :mrgreen:

bio - 13 Lutego 2016, 21:26

Na me oko średni powód do zadumy, ale co kto woli. Może kiedy jakiś czytelnik fantasy zaduma się czemu jakiś Gandalf, czy inny super Czaruś używa swej magii tylko wtedy, gdy to wygodne autorowi? Czarodzieje to koniunkturaliści, w innym razie by ich nie napisali. Podkładają się autorom. Dlatego nie są godni zaufania. Nawet Gandzio.
Luc du Lac - 14 Lutego 2016, 00:16

Gandzio woli machać mieczem lub lagą niż czarować. Zresztą w Hobbicie3 całą Rada preferuje fizyczną konfrontacje.
Adon - 14 Lutego 2016, 00:31

Bo w zdrowym ciele zdrowy duch.
Rafał - 18 Lutego 2016, 08:27

A oto i miecz do zabijania dzikiego zwierza. No, w pewnym sensie :wink:


Luc du Lac - 18 Lutego 2016, 08:44

szlachtujesz nim świniaki na wiosce ?
Rafał - 18 Lutego 2016, 08:54

Świniaki??? Świniaki to som oswojone gadziny, no też miastowy wyjechałeś z ignorancją jak cygan na targ z kobyłą.
mesiash - 18 Lutego 2016, 10:37

że na cyganów?
Adon - 19 Lutego 2016, 01:07

A potem biegają takie bezgłowe cygany po wiosce jak kuraki przed rosołem i straszą ludzi.
aniol - 19 Lutego 2016, 18:44

Adon napisał/a
Grałem sobie w wiedźmina i przy wymachiwaniu mieczem i zabijaniu kolejnych potworów naszła mnie taka myśl: przecież to wszystko bez sensu! ;) Nie pamiętam ani jednego historycznego przykładu miecza do zabijania dzikiego zwierza. Owszem masa różnych oszczepów, łuki, pałki, ale zero mieczy. A czymże innym są potwory, jak nie specyficznym dzikim zwierzem? Ot, zadumałem się, a potem wróciłem do machania mieczem. :wink: ;P:


tu masz współczesną replikę
jak wrócę do TM to poszukam, bo gdzieś mam fotkę oryginalnego miecza do polowania na dziki
miecz do polowań

Adon - 19 Lutego 2016, 21:50

Eeeee, współcześnie to masa replik nieistniejących rzeczy istnieje. ;P: Nie uwierzę, dopóki oryginału nie zobaczę. Poza tym nie zmieni to faktu, że jeśli jakiś cudak miał miecz na zwierza, to normalnie na zwierza szło się z oszczepem, pałką, toporem, czy łukiem. ;P:
Fidel-F2 - 19 Lutego 2016, 21:57

Dziś też są tacy co jeżdżą Multiplą.
Adon - 21 Lutego 2016, 00:17

Tej wypowiedzi nie sposób odmówić racji.
Luc du Lac - 21 Lutego 2016, 15:45

Nienacki zainspirował projektanta Multipli


swoją drogą , jakby obecnie kręcili jakiegoś Pana S. to po prostu wsadziliby go do FiataM i już

aniol - 22 Lutego 2016, 11:11

skaner mnie zdechł, więc musicie mi uwierzyć na słowo - cytata z książki wklejam

Aleksander Czerwiński "Dawna broń myśliwska" Alma-Press W-wa 1997
str.14
- "[...] Miecz myśliwski zwany po niemiecku Schweinschwert (świński miecz) miał znacznie krótszą historię, Wywodził się z miecza bojowego i w swoisty rodzaj broni myśliwskiej przekształcił się w XV i XVIw. Służył do polowania zarówno pieszo jak i konno na grubego zwierza takiego jak niedźwiedź, dzik, jelen. Od miecza bojowego różnił się tym, że jego tępą, często czworograniastą głownię kończył ostry, obosieczny sztych o formie grotu, zaopatrzony u nasady w stałą lub doczepianą poprzeczkę. Poprzeczka ta, podobnie jak u oszczepu spełniała rolę ogranicznika przed zbytnim zagłębianiem się miecza w tuszy zwierzęcia. Rękojeści mieczów myśliwskich były początkowo w XV i XVI w. dwuręczne, a i same miecze większe. W XVII wieku miecze stają się mniejsze o rękojeściach przystosowanych do ujęcia jedną ręką. Ma to związek z rozwojem i doskonaleniem broni palnej, coraz powszechniej używanej do polowania. [...]"
i do tego dochodzą jeszcze fotki wzmiankowanych mieczy, w tym 3 egzemplarze ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
acha - autor wyraźnie rozróżnia w/w miecze myśliwskie od myśliwskich tasaków i kordelasów, którym poświecony jest osobny rozdział

dalambert - 22 Lutego 2016, 12:09

Rafał napisał/a
A oto i miecz do zabijania dzikiego zwierza. No, w pewnym sensie :wink:
no w pewnym sensie, to przecież jest miecz KATOWSKI, no zbrodzień niejeden grubymzwierzem był.
krisu - 22 Lutego 2016, 23:42

dalambert, :mrgreen: :mrgreen: :bravo :bravo
Rafał - 23 Lutego 2016, 08:11

Ale że co? To najprawdziwszy miecz katowski na dzikiego zwierza w ludzkiej skórze. Tym się głowy ścinało.
Nocturn - 12 Lipca 2016, 09:22

Gratulacje :) I fajnie w końcu mieć to u siebie.


GRATULACJE!!!


/Edit link poprawiony

dalambert - 12 Lipca 2016, 10:00

No i bardzo dobrze :bravo jak to pięknie udana gra wpływa na promocję autora opowieści, :wink:
merula - 12 Lipca 2016, 23:56

gratulacje :D

miło słyszeć takie wieści

ihan - 16 Lipca 2016, 17:25

Brawo, brawo brawo. Że cykl wiedźmiński wielbię, a pana Sapkowskiego wielbię do kwadratu, tym bardziej cieszy mnie ta informacja.
krisu - 9 Sierpnia 2016, 18:58

Nie wiem za co. Żeby nie gra komputerowa AS nie dostałby tej nagrody.
m_m - 9 Sierpnia 2016, 19:30

:fp:
bio - 9 Sierpnia 2016, 22:06

Gdyby AS nie napisał, to kto inny by nie stworzył gry. Podniecasz się nagrodami? A zgrywasz takiego cynika. To niezłe, byle z sensem.
Fidel-F2 - 9 Sierpnia 2016, 22:11

krisu, od dwudziestu siedmiu lat, niezmiennie, pozostaje czterolatkiem. bio, traktuj go delikatnie.
bio - 9 Sierpnia 2016, 22:15

Nie znamy się za bardzo. To nie uprzedzam biegu wydarzeń.
krisu - 10 Sierpnia 2016, 00:38

A bo psipadkiem dostał tę nagrodę jak gra Wiedźmin 3 się ukazała i takie dobre oceny zbiera. Zresztą sam AS mówi w wywiadach, że gdyby nie erpeg, nie byłoby całego szumu.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group