To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Do redakcji - Marcin Wolski - Numer

Koran - 15 Sierpnia 2006, 01:13
Temat postu: Marcin Wolski - Numer
Pamiętacie to opowiadanie? Jak dla mnie bomba. Możeby tak przedrukować je w SFFH? (O ile będzie wszystko ok z prawami autorskimi, etc. ;) ) Nie wiem czy wszyscy młodzi je znają, a IMHO warto!
Studnia - 15 Sierpnia 2006, 01:25

Nie wiem czy to o to opowiadanie Ci chodzi, bo nigdy go nie czytałem. Teraz też nie pora na to. Może w ciągu dnia... I nie wiem też czy jet to tam umieszczone legalnie. Więc jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia...
Koran - 15 Sierpnia 2006, 01:45

Hmm. Nie wiem gdzie ono jest zamieszczone? Może rzeczywiście już późno Studnia, co? :) Mówię o opowiadaniu Marcina Wolskiego pt. "Numer". Wydane było ono w latach 80. ale nie pamiętam gdzie. Jest gdzieś na półce, jak znajdę to podam wydawnictwo. Swoją drogą jak ktoś chce to mogę ...... :) bo nie wiem czy gdzieś to jeszcze można kupić.
NURS - 15 Sierpnia 2006, 01:51

Numer, to słuchowisko radiowe, o gościu, któremu nagle odmieniono numer z 1000000 na 0000001. niezłe było. Klasyczny Wolski to było coś.
Tomcich - 15 Sierpnia 2006, 09:24

W radiowej Trójce czasem można usłyszeć słuchowiska Wolskiego - w "Powtórce z Rozrywki". Z pół roku temu skończyli powtarzać "Matriarchat" :D
Ale Numer ukazał się też w formie książkowej - za Wikipedią -

Cytat
Numer (KAW, 1982, wznowiony w zbiorze The Bestiarium, Solaris 2002, ISBN 83-88431-35-8)


Czyli całkiem niedawno.

Rodion - 15 Sierpnia 2006, 09:36

Jak sie wydaje bylo też wydane w innej formie :roll: lecz glowy za to nie dam :D
NURS - 15 Sierpnia 2006, 09:49

Solaris prawie wszystko Wolskiego wydał, z tych poza powieściowych rzeczy.
Studnia - 15 Sierpnia 2006, 10:44

Hmmm... Zapomniałem linka wstawić.
Hmm... chyba z jakimś punktem paragrafu ten link koliduje.

mad - 1 Października 2006, 11:20

Stare wydanie KAW było w formie zeszytowej w formacie zbliżonym do A4. Tekst raczej długi, rozmiarami zbliżony do powieści. Spokojnie by 3/4 numeru by zajął. Chyba, żeby skrócić. Możliwe, że jeste jakaś inna wersja - krótsza (słuchowisko?)
Do nowej wersji jeszcze nie dotarłem...

Anonymous - 2 Października 2006, 20:21

Czytałem, czytałem. Też mam to wydanie z KAW. Wyśmienity utwór. A Wolskiego to pamiętam jak miał w radiu program satyryczny "Zsyp". Tylko nie pamiętam na którym. Bardzo lubiłem "Będąc młodą lekarką". :) Podobało mi się też słuchowisko o Jinie, który zamienił się w gin. :mrgreen: :mrgreen:
Tomcich - 2 Października 2006, 20:33

"Zsyp" jest w dalszym ciągu emitowany w radiowej jedynce w niedzielę o 11:30. :D A z radiowych opowiadań to pamiętam jeszcze Laboratorium nr 8 i Świnkę. :D
Anonymous - 2 Października 2006, 20:43

Ale odgrzewane czy nowe odcinki Zsypu?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group