To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Park marzeń [gry] - Co robić? Czyli w co grać?

ketyow - 24 Listopada 2016, 20:18

Endless Space trochę grałem, ale gra jest zdecydowanie robiona pod rozdzielczość HD, czcionki się nie skalują i wobec tego na FullHD przy 15,6 cala musiałbym w to grać z lupą, więc bardzo szybko się z grą pożegnałem, choć wydawało się fajne.
ilcattivo13 - 24 Listopada 2016, 20:27

Tera masz większy monitor ;)
ketyow - 24 Listopada 2016, 20:31

Teraz to ja nie będę miał czasu: Wiedźminy trzeba przejść :twisted:
ilcattivo13 - 24 Listopada 2016, 22:46

Tylko zainstaluj sobie aplikację, która Ci będzie wybipywała brzydkie słowa ;P:
Matrim - 25 Listopada 2016, 09:23

ketyow napisał/a
Matrim, a jak sądzisz? Przypuszczam, że za jakieś dwa-trzy lata kupię w promocji i pogram Jak na razie mam na dysku i nie ruszyłem Pillars of Eternity, a jeszcze mam chrapkę na Divinity Original Sin, no i wreszcie Wastelanda 2 wypadałoby ograć.

Oj, tak spytałem, bo wszędzie trąbią o Czarnym Piątku, to myślałem, że może gdzieś się wyłapie tanio ;)

Divinity jest fajne, ale przejściu połowy zostawiłem ją na jakiś czas i po powrocie poległem na pierwszej potyczce i wywaliłem w cholerę razem z sejwami :P I chyba mi się nie chce od nowa.

Wasteland... Włączyłem testowo, na zasadzie "czy mi ruszy". I mi cięło niemiłosiernie :( To chyba zostały mi Pillarsy do sprawdzenie.

Wiedźmina bym z chęcią skończył, ale u mnie działa tylko w obniżonej rozdzielczości i zostawiłem go jakiś czas temu, bo szkoda było.

ketyow - 25 Listopada 2016, 10:30

Ja głównie przez Wieśka kupiłem tego nowego lapsa :mrgreen:
Matrim - 25 Listopada 2016, 12:50

Wiedźmin w 1366x768 też ładnie wygląda :P Taki bardziej pastelowy... Impresjonistyczny, rzekłbym. Jak piękny obraz :)

ilcattivo13, co byś polecił? Pillars, czy jednak Divinity? Albo coś innego? Są okazje przez te wyprzedaże, to może coś trafię.

ilcattivo13 - 25 Listopada 2016, 13:39

Matrim - dla mnie wybór jest oczywisty, Divinity :) Nigdy nie byłem fanem Baldursów, więc ich klony też do mnie nie przemawiają :)

ketyow - z tym Wastelandem 2, to zaczekaj aż do samiuśkiego końca rejsu, jak już wszystko inne będziesz miał ograne na maksa i nuda w wolnych chwilach będzie wyciskała Ci mózg przez uszy. Delikatnie mówiąc, gra żopy nie urywa ;)

Matrim - 25 Listopada 2016, 15:37

ilcattivo13 napisał/a
Nigdy nie byłem fanem Baldursów, więc ich klony też do mnie nie przemawiają
Ale z drugiej strony jesteś fanem New Vegas od Obsidianu, więc wolałem się upewnić ;)
ilcattivo13 - 25 Listopada 2016, 17:59

No tak, ale gdzie New Vegas, a gdzie Baldursy ;)
Melfka - 25 Listopada 2016, 19:54

ilcattivo13 napisał/a
Matrim - dla mnie wybór jest oczywisty, Divinity Nigdy nie byłem fanem Baldursów, więc ich klony też do mnie nie przemawiają

+1 ;)
W Pilars pograłam z kilka(naście?) godzin i nigdy do nich nie wróciłam. Divinity przeszłam prawie całe (aż coś mnie oderwało) i teraz na PS4 gram w Enhanced Edition.

Luc du Lac - 25 Listopada 2016, 22:38

kumpel był developerem/szefem tej gry ;) (Divinity)
Matrim - 26 Listopada 2016, 00:01

ilcattivo13 napisał/a
No tak, ale gdzie New Vegas, a gdzie Baldursy

Dwa konie z jednej stajni, którą chwaliłeś za fabułę :)

Melfka napisał/a
teraz na PS4 gram w Enhanced Edition

Jest znacząco różne od pierwszej wersji? Mam zawsze opór przed wracaniem do gry, żeby ją zaczynać od początku, bo szybko mi się nudzi :)

ilcattivo13 - 26 Listopada 2016, 02:48

Matrim - to, że stajnia jest ta sama, to nie znaczy, że wszystkie konie są jednakowe. W tym wypadku jeden to porządny wierzchowiec, a drugi to coś, co powinno zastąpić w kieracie woły ;)

Zawsze lepiej grać w takie rozszerzone edycje, bo to nie dość, że na maksa spatche'owane, to jeszcze ma zawartość rozszerzoną o rzeczy, które nie były dostępne w momencie premiery :)

Matrim - 26 Listopada 2016, 19:53

I tak pewnie wrócę do Wiedźmina albo Skyrima, bo chęci u mnie większe od możliwości czasowych :)
Melfka - 27 Listopada 2016, 22:15

Matrim napisał/a
Jest znacząco różne od pierwszej wersji? Mam zawsze opór przed wracaniem do gry, żeby ją zaczynać od początku, bo szybko mi się nudzi

Nie wiem, co rozumiesz przez "znacząco".
Dodano trochę historii, różdżki dla użytkowników magii, kusze dla strzelców (a może już były? nie pamiętam), poprawiono działanie umiejętności, grafikę, dodano głosy dla NPCów (Captain Aureus jest cudowny :D ), ale jeśli oczekujesz jakiś drastycznych zmian w fabule lub mapach, to się zawiedziesz - to nie Divinity 2, a "enhanced edition" :P .
Moim zdaniem warto zagrać jeszcze raz - zwłaszcza, jeśli od czasu pierwszej gry minęło dużo czasu. :)

Skoro już o tym mowa, dostałam z Kickstartera swoją wersję alpha Divinity Original Sin 2. Pierwsze wrażenia mieszane, ale skoro ta wersja jest wciąż w produkcji i nie wiem, co po drodze się zmieni, wciąż mam nadzieję na świetną grę. Żal tylko muzyki, która - choć wciąż dobra - sprawia wrażenie bardziej "typowej" niż niespokojne melodie z pierwszej części.
Teraz muszę tylko gdzieś znaleźć pieniądze na nowego laptopa (albo PCta), bo mój obecny niestety zaczyna się poddawać.

ketyow - 27 Listopada 2016, 23:23

Ja się namęczyłem, żeby Mad Maxa odpalić na zewnętrznym monitorze, oczywiście twórcy nie testują gier czy one będą działać przy dwóch monitorach i potem są jajca. Wystarczy podpięty do displayportu kabel od wyłączonego (!) monitora zewnętrznego, żeby gra crashowała przed wyświetleniem menu. Ale scwaniłem się, w oknie się odpaliła i wtedy ją dałem na pełny ekran, no i działa skubana. 144 FPS na ultra bez żadnych dropów - czuję się jak w jakimś innym świecie, nie sądziłem, że kiedyś czegoś takiego doznam :omg:
Dunadan - 2 Grudnia 2016, 16:49

ketyow napisał/a
Ja się namęczyłem, żeby Mad Maxa odpalić na zewnętrznym monitorze

Mad Max jest naprawdę fajną i łądną grą (mimo że jest nieco pusta). Musi robić wrażenie na takim monitorze...

ketyow - 2 Grudnia 2016, 23:29

No fajnie się gra, dobry gameplay. I żeby taką grafikę miało Borderlands albo Fallout! Dla mnie szokiem jest gra na ultra przy 120 FPS (jednak ze 144 przesadziłem, po prostu nie widać żadnego tearingu czy szarpania, więc nie dostrzega się zmian FPS), przyzwyczaiłem się już do 45-50, choć mnie męczyło ;P:
Fidel-F2 - 3 Grudnia 2016, 01:19

Dziś dotarły Endless Legend i Age of Wonders III ZE. Jeszcze nie bardzo wiem kiedy, ale w najbliższej przyszłości pewnie odpalę i obadam.
konopia - 3 Grudnia 2016, 09:47

ketyow, IMO Borderlands ma bardzo dobrą grafię, inną , nietypową doskonale dopasowaną do tej luzackiej gry, ta grafika nigdy się nie zestarzeje i nie będzie "raziła w oczy" na tle innych fotorealistycznych opraw graficznych.
ketyow - 4 Grudnia 2016, 09:05

A słyszeliście ścieżkę z nowego Dooma? Ja się na razie nie przymierzam do gry, bo mam jeszcze mnóstwo do przejścia, a nawet Mad Max zapowiada się długi, bo mam już 20 godzin, a końca nie widać - ale posłuchać można.

https://www.youtube.com/watch?v=5a9E3n_VZRQ

ketyow - 4 Grudnia 2016, 23:56

Mam tyle gier do przejścia, że zaczynam wyszukiwać tych najkrótszych i nie wciągać się na bardzo długo w jedną (jak to się stało z Mad Maxem, który w trybie czyszczenia to pewnie ze sto godzin zajmuje). Więc Wiedźminy chyba poczekają... W każdym razie jest fajna stronka, na której można przeliczyć ile czasu zajmie nam ukończenie wszystkich gier na naszym koncie steam (brana jest pod uwagę średnia długość gry u osób, które daną grę ukończyły).

https://howlongtobeat.com/steam.php

No i wyszło mi, że potrzebuję 148 dób... :twisted:

gorat - 5 Grudnia 2016, 01:28

...czyli ile godzin?
ketyow - 5 Grudnia 2016, 09:06

3558. Tylko ta stronka nie wzięła chyba pod uwagę, że ja przechodzę gry w trybie "completionist" co czasami wydłuża długość gry trzykrotnie ;P:
thinspoon - 5 Grudnia 2016, 11:43

Ładnie. U mnie ledwie 2 miesiące.
ketyow - 5 Grudnia 2016, 14:16

Gry kupowałem, bo promocje, a nie było sensu grać na sprzęcie, na którym musiałbym obniżać detale. No i teraz mam wybór taki, że dokładnie jak z książkami: nie mogę się zdecydować co następne ;P:
Dunadan - 5 Grudnia 2016, 18:57

ketyow, wspominałem ci na FB o Oxenfree i INSIDE - proste przygodówki 2D z fantastycznym klimatem ;) pomyślałem że dla potomnych i tu o nich wspomnę :D Przejście każdej to OK 3-4 godziny.

Posłuchajcie tego kawałka: https://www.youtube.com/watch?v=Wkg8WhKzPVg

ketyow - 6 Grudnia 2016, 13:35

No, najpierw i tak pod nóż idzie Dear Esther, SOMA i Obduction. Potem pomyślimy.
ketyow - 6 Stycznia 2017, 15:13

Graliście w grę SOMA? Najlepsza gra SF z jaką miałem do czynienia, jeśli chodzi o fabułę. Mieszanka Dicka i Strossa. Jest to przygodówka-horror, osobiście gry straszące mnie nie ciągną, ale tutaj klimat jest rewelacyjny i jeszcze poprawia odbiór fabuły. Łażenie i poznawanie historii, bez strzelania. Polecam mocno, ale jednocześnie radzę unikać wszelkich opisów, gra jest zalana prawdziwą falą spoilerów niestety, a tam duuużo samodzielnie myślimy o tym, co mogło się wydarzyć.

Dear Esther i Obduction też świetne. Choć Dear Esther to godzina gry (choć warto przejść kilka razy, bo za każdym razem mamy inne losowe kwestie), więc raczej nie kupowałbym w cenie większej niż 10 Euro. Trzeba powiedzieć, że VR zaczęło wyciskać z przygodówek ile się da, nadchodzą fajne czasy.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group