To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Jarosław Grzędowicz

mawete - 1 Sierpnia 2006, 09:49
Temat postu: Jarosław Grzędowicz
Kurcze najlepszy aktualnie (wg. mojej oceny) Autor, a nie ma swojego tematu.... - jakaś nieprawdopodobna sytuacja....

Przeczytałem wczoraj "Popiół i kurz". Doskonała książka! Znalazłem kilka nieścisłości co prawda, w tym jedną dosyć poważną, ale to moje czepialstwo...

Zapraszam do rozmowy... :D

Kruk Siwy - 1 Sierpnia 2006, 09:58

mawete, książki nie czytalem ale Jeremiasz jest moim kumplem - wycyganię od niego egzemplarz. O ile pamiętam z jego mętnych zapowiedzi to miala być historia grozy? Zgadza się?
mawete - 1 Sierpnia 2006, 10:11

Kruk Siwy: kup sobie - niech zarobi kilka złotych. Zaczyna się od opowiadanka które było już gdzieś publikowane - nie dam głowy, ale chyba w NF. Potem jest nowość. Nie bedę pisał o czym bo nie chcę robić spoilerów. Polecam!
Godzilla - 1 Sierpnia 2006, 10:15

A on pisze coś innego niż opowieści grozy? "Księga jesiennych demonów", "Pan Lodowego Ogrodu", to wszystko jest grozą podszyte. To nie zarzut, czyta się świetnie, jest styl, atmosfera i w ogóle.
Słowik - 1 Sierpnia 2006, 10:18

Czytałem "Księge jesiennych demonów". Dobra rzecz. Będzie trzeba poszerzyc biblioteczkę.
mawete - 1 Sierpnia 2006, 10:22

nightingale: Zacznij od "Pana lodowego..." Doskonała książka :D
Kruk Siwy - 1 Sierpnia 2006, 10:23

Godzilla, "Pan Lodowego Ogrodu" historią grozy? Hmm. Stosujesz to pojęcie b. rozciągliwie.
No ale mawete ma rację - Grżędowicza należy czytać bo to czarodziej słowa i akapitu. Nawet jeżeli pisze o niczym jak w ostatniej NF hihihi.

Godzilla - 1 Sierpnia 2006, 10:26

Groza nie w dosłownym sensie - trupy w szafach, flaki na bruku i noże rzeźnickie na gardle. Ale atmosfera zagrożenia, czegoś co wisi w powietrzu.
Ziuta - 1 Sierpnia 2006, 10:29

Warto zauważyć, że Grzędowicz tworzy podobnych bohaterów. Zbuntowanych samotników.
Kruk Siwy - 1 Sierpnia 2006, 10:29

Czyli "duszna atmosfera". Z tym zgodzić się mogę. Generalnie opowiadania Jarka podobają mi sie bardziej od powieści. Dla różnych powodów. O tym sobie pogadamy w sobotę alibo u Wiedźmy i Pako.
mawete - 1 Sierpnia 2006, 10:36

Kruk Siwy: W sobotę... :D I o ile wiem to Miria ostatnio kupiła "Pana Lodowego..." ciekawe czy zdąży przeczytać... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Anonymous - 1 Sierpnia 2006, 10:42

Zmobilizuję się, żeby nie siedzieć jak na tureckim kazaniu. :wink:
Dabliu - 1 Sierpnia 2006, 12:03

Ja mam za sobą "Księgę Jesiennych Demonów", a teraz kończę "Pana Lodowego Ogrodu" i muszę przyznać, że już w tej chwili J. Grzędowicz dołączył do moich ulubionych autorów. Stylem i wyczuciem bije na głowę pozostałych polskich pisarzy. IMO tworzy na najwyższym, światowym poziomie, a w polsce jest obecnie no. 1.
Angelus - 1 Sierpnia 2006, 14:10

Czytam Popiół i kurz i jęczę z rozkoszy. :wink: Nic nie poradze, ze ksiązki Grzędowicza tak na mnie działają.Uwielbiam klimat jego dzieł, mam wszystkie wydane ksiazki i wybieram sie na Polkon po kolejne autografy. :twisted: Kocham go i nienawidze jednoczesnie, głównie za przymus oczekiwania na dalszy ciąg Pana Lodowego Ogrodu. :evil: To najlepszy autor jakiego odkrylam ostatnio i kupię wszystko, cokolwiek wyda.W ciemno. :mrgreen:
Godzilla - 4 Sierpnia 2006, 13:33

Oj, podobają mi się te szamańskie historie 8)
kingquest - 5 Sierpnia 2006, 14:34

Grzędowicz to z pewnością jeden z najlepszych polskich twórców !
Przeczytałem wszystkio co zostało wydane, a własnie kończę czytać Popiół i Kurz !
Świetna lektura, z resztą jka wszystko co wyszło z pod pióra Jarka...

Taclem - 7 Sierpnia 2006, 13:44

Fanom Grzędowicza (do których ja też się zaliczam) polecam wywiad z Jarkiem w nowym numerze Czasu Fantastyki.
Ziuta - 7 Sierpnia 2006, 14:25

Dałem siostrze na wyjazd Ksiegę Jesiennych Demonów. Wróciła i powiedziała, że miałą jakieś dziwne, surrealistyczne sny.
Zatem dałem jej Popiół i Kurz.

Angelus - 7 Sierpnia 2006, 16:03

:bravo Ziuta!hehehe :twisted:
lavojtek - 12 Sierpnia 2006, 18:52

Badz pochwalony panie Jaroslawie za tom 1 Pana Lodowego Ogrodu, a jednoczesnie badz przeklety ze skazales nas na oczekiwanie tomu 2!!! :bravo
Oczywiscie zartuje! Czy ktos wie ile trzeba czekac na drugi tom?

gorat - 12 Sierpnia 2006, 19:33

Przeniesione z Literatury. Czekamy oczywiście, aż Grzędowicz się pojawi w SFFiH i na forum, by znowu przenieść - do Mistrzów :twisted:
mawete - 16 Sierpnia 2006, 12:57

heh... gorat: sądzisz że Grzędowicz to nie literatura? :mrgreen:
lavojtek - 16 Sierpnia 2006, 17:51

Literatura przez duze "L". Powracajac do Pana Lodowego Ogrodu to mam nadzieje ze pan Jaroslaw tak naprawde nie usmiercil Vuko. Moze to tylko taki chłyt martekingowy :D ktory ma spowodowac ze tom 2 rozejdzie sie jak cieple buleczki!
mawete - 16 Sierpnia 2006, 18:31

A co ma sie nie rozejść... tu już jest zamach stanu szykowany :D
lavojtek - 16 Sierpnia 2006, 20:39

Zamach stanu? Mam nadzieje ze ma na celu zdobycie rekopisu 2 tomu!
gorat - 16 Sierpnia 2006, 22:15

mawete: niestety nic nie wiem o tym, by coś publikował w SF, więc to go raczej dyskwalifikuje z działu poświęconego tekstom wyłącznie z SF... :lol:
Dzisiaj wchłonąłem w trzęsącym się autobusie solidny wywiad z wiadomo-kim. Choćby za to można CF chwalić. Tyle szczególików... to była naprawdę przyjemność!

Ziuta - 16 Sierpnia 2006, 22:18

Tylko szkoda, że wywiad się skończył, gdy Grzędowicz zaczął opowiadać o ostatnich książkach. Więcej by poopowiadał.
mawete - 28 Sierpnia 2006, 07:34

Podczas Polconu Jarek sumiennie wypełniał obowiązki (Angelus jak zykle była w okolicy :mrgreen: ) i dobrze się bawił (obok członkowie redakcji Fabryki Słów)
ps. zgadnijcie gdzie była Angelus... :twisted:

savikol - 28 Sierpnia 2006, 09:25

Korzystając z okacji chciałem pogratulować Autorowi zgarnięcia dwóch Zajdli i Nautilusa. Jesteś pan niekwestionowany No 1 polskiej fantastyki. Szacuneczek! :bravo
Pako - 28 Sierpnia 2006, 09:36

Równierz dołączam się do szczerych gratulacji. Jest to nie lada osiągnięcie, zgarnąć dwa zajdle i nautilusa. Tylko Orbit się dzielnie postawił i jednego nautilusa odciągnął ;) Gratki Jarek :)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group