To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Park marzeń [gry] - Goniec na C6, czyli potyczki na planszy

merula - 14 Lutego 2015, 10:23

a ja chyba zabiorę Splendor.
Fidel-F2 - 14 Lutego 2015, 10:25

Próbowaliśmy grać w Splendor na Falkonie i szybko się zniechęciliśmy.
ketyow - 14 Lutego 2015, 13:17

Fidel-F2 napisał/a
ketyow, weź Neuroshimę na Nidzicę.


Raczej nie będę w tym roku.

Fidel-F2 - 14 Lutego 2015, 13:54

A no tak, koncert. Nie bądź *beep*.
ketyow - 14 Lutego 2015, 14:28

Jest dużo zmiennych. Nie wiem czy uda mi się znaleźć na tyle krótki rejs, żeby w ogóle wrócić w czerwcu. Jak wrócę na czas, może nie być miejsc na Nidzicę/biletów na koncert. To czy będę, będę wiedział w czerwcu.
Fidel-F2 - 22 Lutego 2015, 11:41

Grał ktoś w Brass?
http://www.rebel.pl/produ...1466/Brass.html
Jakie wrażenia?

ketyow - 13 Maj 2015, 13:21

W mordę jeża! Nareszcie wznowili Manewry Morskie!
http://www.rebel.pl/produ...0/Warships.html

Fidel-F2 - 13 Maj 2015, 14:17

Niom, fajna rzecz. Graliśmy ostatnio z synem.
ketyow - 13 Maj 2015, 17:38

I nic nie napisałeś :twisted:
Lowenna - 13 Maj 2015, 17:45

Bo grali w wersję z poprzedniej epoki, pewnie starszą od Ciebie :roll:
Fidel-F2 - 13 Maj 2015, 18:36

Niom, kupiona gdzieś w 82'-83'. ;P:
ketyow - 13 Maj 2015, 18:55

A, no myślałem, że remake kupiłeś i nic nie mówisz. W starą się ogrywałem całe dzieciństwo (o tym gadaliśmy), ale po przeprowadzce, a potem remoncie, gdzieś mi tę grę zagubiono. Dlatego od lat czekałem na wznowienie.

Za to na rebelu Neuroshima Hex Duel za 20 zł :!:
http://www.rebel.pl/produ...edycja-2.5.html

Chyba tylko dlatego, że wydano 3 wersję, w której żetony są nieco inne graficznie (w niczym to jednak nie przeszkadza). Nie wiem jaka plansza jest w podstawce 3.0, ale ta z Duela jest ulepszona o dodatkowe zasady w stosunku do podstawowej z 2.5, więc nawet dla samej planszy może być warto. Tak czy owak świetna okazja, żeby się z grą zapoznać i zastanowić nad rozszerzeniem.

Fidel-F2 - 13 Maj 2015, 18:59

Jakiś czas temu coś tam pograłem i raczej się nudziłem. Nie jarało mnie to.
ketyow - 13 Maj 2015, 19:12

Ale raczej jesteś jednym z niewielu, którzy kończą z taką opinią o grze :)
Lowenna - 13 Maj 2015, 19:34

By Neuroshima zaczęła się podobać, trzeba trochę więcej niż jedna rozgrywka :twisted:
Fidel-F2 - 13 Maj 2015, 19:54

Oj, ze trzy były, albo z pięć

Nie mówię, że zła, ale mnie nie kręci.

Iwan - 27 Lutego 2016, 13:20

Grał już ktoś w Wiedźmina? jakie wrażenia?
thinspoon - 27 Lutego 2016, 14:30

Ja grałem. *beep* nie urywa. Przygodówka z jakimś tam elementem planowania. Stopniem złożoności przypomina raczej Runebound niż Talisman.
Tequilla - 29 Lutego 2016, 16:33

"Studium w szmaragdzie" na podstawie opowiadania Gaimana naprawdę jest spoko. Trzeba tylko z początku przez nie całkiem dobrze wyjaśnioną instrukcję przebrnąć, ale jak już się pozna zasady to jest prosto. Mi się w to świetnie gra.
mesiash - 11 Marca 2016, 10:35

Jutro (jak nic się nie wydarzy) jadę na pierwszy prawdziwy (tj. w ramach sportu) turniej szachowy. Nie muszę chyba mówić, że będę zawyżał średnią wieku bardzo znacznie? Na szczęście wczoraj na liście startowej znalazł się ktoś starszy ode mnie, choć niewiele :) Jak brałem kiedyś udział w turnieju ot tak, to przegrałem dwie partie z dziesięcio-jedenastoletnimi przeciwnikami, ale to byli "starzy" wyjadacze :)
ketyow - 28 Października 2020, 19:44

Hah, przez moje ciągłe dyskusje o planszówkach przy stole, kapitan dał się namówić i zgodził się wyłożyć ze statkowych pieniędzy pięć stów na planszówki. Zamówiłem już Blood Rage (z dodatkiem na 5 os.) i Survive: Escape from Atlantis!, a żona mechanika już odebrała i za kilka dni w Gdyni wpadną w nasze ręce. Od lat nie grałem w planszówkę, nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że uda się zebrać ekipę jako tako, bo przez system zmianowy jeden będzie musiał grać zamiast spania, a drugiemu wypadnie w godzinach wachty, mam nadzieję, że nie będą specjalnie kręcić nosem ;P:
gorat - 7 Listopada 2020, 00:16

Jak długie rozgrywki? 8h jedna sesja?
ketyow - 19 Listopada 2020, 22:22

Nie, mamy tak niepokrywające się godziny pracy, że gramy 18-21. Survive do 45 min, Blood Rage ok. 2 godzin przy czterech graczach, zależało nam na czymś szybkim. Blood Rage to bardzo ciekawa pozycja, lepsze niż Cyklady, bo więcej strategii, więcej negatywnej interakcji, większe znaczenie i rozmiar bitew, ale to jednak wciąż nie Gra o tron. Tę ostatnią bałem się jednak kupić, bo lubi się przeciągnąć czasowo i balans przy 3-4 graczach nie jest za dobry. Ale jakbym mógł to jednak chętnie bym też dokupił :-P
Fidel-F2 - 26 Stycznia 2021, 15:08

Zanabyłem sobie

https://www.rebel.pl/gry-...ka-2001744.html

ketyow - 23 Marca 2021, 21:23

Zazdro, może kiedyś uda mi się zagrać... Zaskakuje mnie to, że w prawie każdej grze muszą strzelić w tłumaczeniu jakieś byki, które zmieniają często zasady gry i potem trzeba po forach szukać co było w wersji angielskiej.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group