To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Park marzeń [gry] - Goniec na C6, czyli potyczki na planszy

Radomir - 7 Października 2014, 19:10

Aha, czyli zostałem wprowadzony w błąd. W każdym razie ja ostatni gram ciągle w Osadników z Catanu. Gra bardzo ciekawa, megaintegracyjna. Niestety najlepiej gra się w 3 osoby, a ja najczęściej mogę grac w dwie lub cztery - w dwie ta gra nie ma sensu. Ostatnio wyszła nawet wersja dla dzieciaków.
Fidel-F2 - 7 Października 2014, 19:37

zdecydowanie lepiej we czwórkę, we trójkę jest na wyspie odrobinę za luźno ale osobiście bardziej mi sie podoba wersją 5-6 osobowa
mesiash - 8 Października 2014, 12:31

A mi się przestała podobać ostatnio, gdy przegrałem przez rzuty kostkami.

Niedługo będę miał okazję (a przynajmniej tak wieść gminna niesie) na roztwarcie Shadows over Camelot. I dobrze, bo już zaraz jej stukną 3 lata na półce :)

Luc du Lac - 8 Października 2014, 12:46

mesiash napisał/a
A mi się przestała podobać ostatnio, gdy przegrałem przez rzuty kostkami.

Niedługo będę miał okazję (a przynajmniej tak wieść gminna niesie) na roztwarcie Shadows over Camelot. I dobrze, bo już zaraz jej stukną 3 lata na półce :)


SoC na dłuższą metę nudny - no i wśród graczy musi być zdrajca :)


Osadnicy z C. mają dobrą platformę do grania przez .net

Fidel-F2 - 8 Października 2014, 14:51

Ale przez net to słaba frajda. Zdecydowanie.
thinspoon - 8 Października 2014, 14:53

mesiash napisał/a

Niedługo będę miał okazję (a przynajmniej tak wieść gminna niesie) na roztwarcie Shadows over Camelot. I dobrze, bo już zaraz jej stukną 3 lata na półce :)


Battlestar Galactica już próbowałeś?

mesiash - 8 Października 2014, 16:05

nawet nie znam :)
A co do gier ze zdrajcą, to akurat całkiem je lubię - kiedyś w jakieś gremliny czy jakoś tak (budowanie kopalni) i świetnie się w kilka osób bawiliśmy, a granie w Alcatraz i Scotland Yard (choć to trochę inny model "zdrajcy") uwielbiam :)

thinspoon - 8 Października 2014, 18:00

BSG to właśnie kooperacja z elementem zdrajcy. Świetna.
Witchma - 18 Listopada 2014, 11:39

Można już kupować Wiedźmina na planszy.
Radomir - 19 Listopada 2014, 22:51

Witchma napisał/a
Można już kupować Wiedźmina na planszy.


Jak ktoś zakupi niech da znać jakie wrażenia.

Witchma - 20 Listopada 2014, 10:18

No właśnie ja się waham... zamawiać, nie zamawiać.
Radomir - 20 Listopada 2014, 12:10

Ja też się waham... Czekam na wiarygodne opinie. :)
dalambert - 20 Listopada 2014, 12:55

Ja sie nie waham, za taką kasę to na pewno NIE :!:
ketyow - 20 Listopada 2014, 13:03

dalambert, a co jest dziwnego w tej cenie? Raczej dość typowa jak na zawartość.

Chyba tu nie pisałem - Tzolkin, mimo braku bezpośredniej integracji między graczami, zarąbiaszczy!

Witchma - 20 Listopada 2014, 14:53

No dobra, zamówiłam. Mam bardzo słabą silną wolę :D
Luc du Lac - 20 Listopada 2014, 14:54

albo bardzo silną słabą wolę ;)
dalambert - 20 Listopada 2014, 15:32

Witchma, to jak użyjesz opowiedz co to jest. :)
Witchma - 20 Listopada 2014, 16:09

Się przyśle, się obejrzy :)
Radomir - 20 Listopada 2014, 22:47

A ja póki co dokupiłem Kataklizm do Warhammera: Inwazji.
Witchma - 24 Listopada 2014, 18:57

Wysłali Wieśka :omg:
arqueek - 27 Listopada 2014, 07:36

Dział planszowkowy, wypowiem się wiec i ja :D

Ja bardzo lubię planszowki nastawione mocno na bezposrednia rywalizacje.
Karciana Cytadela, choć prosta i ma swoje lata, wydaje się tutaj być niezastąpiona :) Zagrywam się juz ze 3 latka za każdym razem, gdy wracam do kraju, a mimo godzin wciąż mnie zaskakuje. Ogromna regrywalnosc, każda gra jest całkiem od poprzedniej odmienna, nie wpada się w schematy. Gdyby do tego dodać niska cene (60pln za nowke z dodatkiem bodajże) można powiedzieć, ze idealna na wprowadzenie kogoś do planszowek :)

Dominion również mnie pochłonął. Chyba nie trzeba tego nikomu przedstawiać. Deckbuilding z mnóstwem możliwości i znowu - prostymi zasadami. Niestety, miałem przyjemność grac tylko w podstawowa wersje, wiec po kilku wieczorach można było juz wszystko sobie wyliczac w głowie.

No i oczywiście jedna z najstarszych planszowek w historii - szachy! Ktoś w to jeszcze, w XXI wieku, gra?

mesiash - 27 Listopada 2014, 09:54

arqueek, ostatnio kolega próbuje mnie wciągnąć w grę królów, ale ciągle znajduję wymówki by tego nie robić. Boję się, że wsiąknę.
thinspoon - 27 Listopada 2014, 10:07

arqueek napisał/a

Dominion [..] Niestety, miałem przyjemność grac tylko w podstawowa wersje, wiec po kilku wieczorach można było juz wszystko sobie wyliczac w głowie.


No ale przecież wtedy zaczyna się dopiero prawdziwa gra.

ketyow - 27 Listopada 2014, 10:36

arqueek, a która z karcianek powyżej 2 osób wypada wg Ciebie najlepiej? Grałeś w MTG? Nie grałem w inne kolekcjonerskie karcianki, ale styl gry MTG, mimo nieco przestarzałej mechaniki, mi odpowiadał - niesamowita różnorodność, kupa strategii i jatka na całego. Chciałbym coś dla czterech osób, w co będzie można ciekawie zagrać bez dokupowania ton dodatkowych kart. Zaryzykowałem z Summoner Wars, chociaż tutaj i dokupować trochę trzeba, i ta gra na 4 osoby to taka naciągana, ale ostatecznie po pierwszej rozgrywce mi się odechciało, bo gra wyszła raczej na prostacką i nudną z bardzo niską różnorodnością kart.

Podobał mi się Konwój, ale to tylko na 2 osoby, pewnie kochałbym Android Netrunnera, ale też tylko 2 osoby.

thinspoon - 27 Listopada 2014, 10:41

ketyow, w mojej grupie sprawdził się Thunderstone.
Lowenna - 27 Listopada 2014, 10:47

Kupiliśmy karcianych Osadników z Catanu. Zapowiada się nieźle. Dedykowane dla 4 osób ale można grać 2 taliami w większej grupie
Fidel-F2 - 27 Listopada 2014, 11:00

ketyow, Monopol karcianych jest świetny. Na cztery osoby najlepiej.
mesiash - 27 Listopada 2014, 11:23

Fidel-F2, mówisz serio? Bo dla mnie to jest rozrywka podobna do zwykłego monopolu, gdzie optymalna taktyka jest z góry narzucona, i bardzo dużo zależy od Twojego szczęścia.
Witchma - 27 Listopada 2014, 11:51

Przepraszam, że się wtrącam, ale Wiedźmin przyszedł :mrgreen:
hrabek - 27 Listopada 2014, 12:03

Mówił coś?


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group