To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - Laboratorium - Q & A.

Kruk Siwy - 29 Czerwca 2012, 12:56

To ja po piwo leciałem...
Dunadan - 2 Lipca 2012, 10:51

Rafał, nie pierwszy ale lubię je identyfikować ;] dziwi mnie czemu Heavens Above nie ma tego w swoim katalogu. Chyba że to jakiś wojskowy tajniak który robił manewr zaciemnienia... słyszałem o tym, ale i wojskowe satelity można śledzić, choć pewnie sa takie o których nikt nic nie wie ;)

Swoją drogą przedwczoraj w Lądku Zdrój widziałem piękny bolid, płonący w atmosferze dobre 3 sekundy jak nie więcej. Cudo!

Rafał - 2 Lipca 2012, 11:02

Gdybyś napisał, że przed-przedwczoraj, to mógłbym być ja, jak leciałem swoim bolidem do Marianówki niedaleko Lądka :wink:

A cóż ty w Lądku porabiasz, i tak bez anonsowania się na moje kwadraty wpadasz, hę? :wink: :D

Dunadan - 2 Lipca 2012, 11:10

Rafał, o, to niecelowo, przyrzekam :D wspinałem się w tych waszych skałąch, fajne są ;]
Rafał - 2 Lipca 2012, 11:27

No, skałąchy fajne mamy :wink: , popróbuj wspinaczki w ciasnych szczelinach na stołowych, szczególnie na Szczelińcu Małym, IMO rewelka.
Dunadan - 2 Lipca 2012, 11:44

Rafał, w Stołowe skoczę po kursie który zaczynam jutro ;) w piaskowcu jest zupełnie inne, dużo trudniejsze (niebezpieczniejsze) wspinanie... wszystko w swoim czasie ;) chciałbym też w Sokoliki skoczyć kiedyś...
Martva - 15 Sierpnia 2012, 18:19

Zepsułam sobie googlowego tłumacza stron :( Miałam takiego w pasku zakładek, że jak otwierałam stronę po murzyńsku i klikałam w zakładkę, to strona pokazywała się przetłumaczona. Usunęłam go dość przypadkiem i w złości, bo sięchwilowo zbiesił, i teraz nie mogę znaleźć. Ktoś ma pomysł? Zakładka nazywała się 'polski' i za cholerę nie pamiętam skąd ją wzięłam.
Agi - 22 Sierpnia 2012, 18:21

Posty dotycząte nazewnictwa stnowisk w prywatnej firmie przeniosłam do sąsiedniego wątku
gorat - 25 Sierpnia 2012, 14:52

Martva, nie próbowałaś poszukać "google translator toolbar"?
Ziuta - 29 Sierpnia 2012, 18:09

Bardzo ważne bardzo pilne.

Wie ktoś, jak wstawić linka wo Worda (nie takiego gołego, ale słowo-odnośnik), żeby PDF Creator poznał to i zakodował jako link? Bardzo ważne, bardzo pilne.

Ziemniak - 29 Sierpnia 2012, 18:34

Obawiam się, że się nie da. Ten program ma taką możliwość, ale nie testowałem tego.
gorat - 29 Sierpnia 2012, 21:56

Wal Worda, LaTeX (z pakietem url) zrobi to lepiej.
Ziuta - 29 Sierpnia 2012, 22:09

Już problem rozwiązany. Dzięki wszystkim.
Fidel-F2 - 30 Sierpnia 2012, 08:27

Zamiast 'opróżnij kosz' kliknąłem 'usuń' i kosz zniknął. Pewnie to proste ale ja nie mam pojęcia jak go przywrócić. Pomoże ktoś? Dzięki.
Rafał - 30 Sierpnia 2012, 08:35

He, Chuck Norris to przy tobie betka, próbowałem z ciekawości na różne sposoby, nie idzie śmietnika ruszyć :lol:
Fidel-F2 - 30 Sierpnia 2012, 08:38

ma się ten talent w palcach
Ziemniak - 30 Sierpnia 2012, 10:03

Fidel-F2, jaki windows? O ile to windows :D
Fidel-F2 - 30 Sierpnia 2012, 10:15

vista
Ziemniak - 30 Sierpnia 2012, 10:18

Panel sterowania/Personalizacja/Zmień ikony pulpitu/zaznaczyć kwadracik
gorbash - 30 Sierpnia 2012, 10:18

Może jest w koszu?
Żart na bok - znalazłem takie coś: http://forum.dobreprogram...ta-t207282.html. Próbowałeś? Nie mam Visty żeby sprawdzić niestety.

Fidel-F2 - 30 Sierpnia 2012, 10:28

dzięki, zadziałało
gorat - 9 Października 2012, 20:09

Coraz mocniej mnie wiatraczek w laptopie zastanawia - od tygodnia intensywnie terkocze, wręcz obudowa przy nim się trzęsie. Wpadło coś?
ilcattivo13 - 9 Października 2012, 20:26

może to podwójne uderzenie awarii regulacji obrotów/termometru i łożysk? Albo samych łożysk.
gorat - 9 Października 2012, 20:30

Brzmi groźnie. Jak to dokładniej sprawdzić?

(Edit: znalazłem sterownik do kontroli wiatraczka, który fabrycznie nie był zainstalowany. Pomoże w czymś?)

ilcattivo13 - 9 Października 2012, 20:45

Przynajmniej będziesz wiedział, czy to awaria regulacji obrotów/termometru. Ten wiatraczek zawsze się kręcił z jednakową prędkością?
Godzilla - 9 Października 2012, 21:11

A może jest zakurzony?
gorat - 9 Października 2012, 22:29

Godzilla: nie wykluczam. Jak go przedmuchać? Próbowałem już przez kratkę - nieźle zapyliło, ale i tak się trzęsie.

ilcattivo13: Nawet nie wiem.

ilcattivo13 - 9 Października 2012, 23:04

Jeśli się trzęsie, no to albo łożysko, albo któreś skrzydełko jest uszkodzone (co też w końcu spowoduje awarię łożyska), albo może odkręcił się częściowo wiatraczek. Enyłej, bez rozebrania sprzętu się nie obejdzie.

Ew. spróbuj jeszcze, przy wyłączonym komputerze, zakręcić tym wiatraczkiem - poruszaj go jakimś patyczkiem, drucikiem albo dmuchnij pod odpowiednim kątem sprężonym powietrzem. Jeśli wiatraczek zakręci się z oporami, jeśli będzie słychać jakieś dziwne odgłosy (szuranie, zgrzytanie, stukanie - coś w tym guście), albo "śmigiełko" szybko się zatrzyma, to znaczy, że łożysko jest do wymiany.

Starscreem - 8 Maj 2013, 16:06

Czy ktoś wie, gdzie można w sieci poczytać o takich rzeczach jak budowa statków (niszczycieli, pancerników) i samolotów. Takie rzeczy stosunkowo ogólne i ewentualnie ciekawostki. Na szczegóły technologii jestem za głupia i za leniwa :P
Luc du Lac - 8 Maj 2013, 17:51

poszukaj starych odcinków Laboratorium Dextera


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group