To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Zadomowienie - powitania na forum - O forum

Rafał - 27 Marca 2008, 09:03

Drastycznie spada ruch w interesie. Najgorzej w nowych tematach i nowych użytkownikach. "Nowe tematy" miesiącami w latach 2006-2007-2008: styczeń 79-44-21, luty 54-39-28, marzec 78-33-14. "Nowi użytkownicy" odpowiednio 74-36-30, 57-40-26 i 55-29-16. Przy tym tempie spadku za rok nowych tematów w miesiącu będzie w porywach do 10 (w tym trzy ankiety o nowym nr, jedna zapowiedź, jeden szort i pięć nekrologów).
Brak wspomnień o forum w piśmie? Brak konkursów z nagrodami? Kryzys silnych osobowości? Brak części autorów? A może po prostu nadmiar spamu?

hrabek - 27 Marca 2008, 09:08

Wiadomo, ze na poczatku forum tematy zakladane sa na potege. Teraz jest tego mniej, bo wszystkie tematy juz sa. Kupa tematow zabawowo-nabijajacych posty, sportowe praktycznie na kazda popularna dyscypline, filmowe sa, komiksowe sa, ksiazkowe sa, kazdy autor ma swoj watek. Spadek nowych tematow mnie nie dziwi, spadek nowych uzytkownikow jest juz bardziej symptomatyczny, ale byc moze limit zaczyna sie wyczerpywac? Przeciez SFFiH tez wychodzi w ograniczonym nakladzie?
dareko - 27 Marca 2008, 09:26

hrabek, dokladnie. Ilosc fanow fantastyki jest ograniczona. Nie bedzie ich przybywalo w zastraszajacym tempie. Moze Ci ktory mieli sie tu pojawic, w wiekszosci juz sa?
Nowe tematy nie beda powstawac jak grzyby po deszczu. Juz powstaly. Teraz sa tylko uzupelniane

Chal-Chenet - 27 Marca 2008, 09:36

Rafał napisał/a
A może po prostu nadmiar spamu?

Nie sądzę. Po ostatniej świętej krucjacie przeciwnicy spamu uzyskali swoje, teraz jak miałem momenty nie wchodzenia na forum przez około dnia to nie miewałem przekręconego licznika, ba, nawet nowych postów nie było więcej niż stronę. Zmniejszenie ilości spamu jest chyba zauważalne, więc nie zwalajmy na to winy. Zgadzam się też z przedmówcą, tematy już są.
Może faktycznie, przydałaby się znowu reklama forum w magazynie?

dzejes - 27 Marca 2008, 12:58

Rafał napisał/a
Drastycznie spada ruch w interesie. Najgorzej w nowych tematach i nowych użytkownikach. Nowe tematy miesiącami w latach 2006-2007-2008: styczeń 79-44-21, luty 54-39-28, marzec 78-33-14. Nowi użytkownicy odpowiednio 74-36-30, 57-40-26 i 55-29-16. Przy tym tempie spadku za rok nowych tematów w miesiącu będzie w porywach do 10 (w tym trzy ankiety o nowym nr, jedna zapowiedź, jeden szort i pięć nekrologów).
Brak wspomnień o forum w piśmie? Brak konkursów z nagrodami? Kryzys silnych osobowości? Brak części autorów? A może po prostu nadmiar spamu?


Ale jaki jest Twój punkt będący?

Rafał - 27 Marca 2008, 13:13

Wszystkiego po trochu. Bo nie wierzę w wyczerpanie się tematów do rozmów, prędzej uwierzę w wyczerpanie formy forumowicza :wink:
mawete - 27 Marca 2008, 22:37

Też zauwazyłem tendencję spadkową - widze po sobie, że mniej piszę. Przy pisaniu trzyma mnie czysta, żywa złośliwość... :D i kilka osób które lubię :D
Pako - 17 Wrzeœśnia 2008, 19:41




Miło, że forum pamiętało. Troszku poniewczasie, ale mimo wszystko miło ;)

Słowik - 18 Wrzeœśnia 2008, 10:41

O, to może to mi dzisiaj firefox zablokował. Też by było poniewczasie, ktoś się bawi w dobrego wujka? :)
gorat - 18 Wrzeœśnia 2008, 17:33

:mrgreen:

Takie coś chodzi mi po głowie: prywatny RSS z nieczytanymi tematami. Rozpoznawanie użytkownika byłoby po hashu (żeby podglądanie nie było za łatwe ;) ), po kliknięciu na link "newsa" forum sprawdzałoby, czy ten ktoś jest zalogowany i ew. kierowałoby do strony logowania (by po nim oczywiście wrócić do tematu). Pomysł dość lużny, musiałbym np. dokładniej sens RSS poznać. Promowani byliby stale zalogowani - nie musieliby wchodzić na forum, by sprawdzić tematy, a przeczytanie też byłoby łatwiutkie.

agnieszka_ask - 18 Wrzeœśnia 2008, 18:10

a co to w ogóle jest RSS?
gorat - 18 Wrzeœśnia 2008, 18:20

http://pl.wikipedia.org/wiki/RSS

Sam niewiele miałem do czynienia z tym, więc pytam tych, którzy już poznali praktycznie: warto pogrzebać przy kwestii, bo takie coś się przyda?

agnieszka_ask - 18 Wrzeœśnia 2008, 18:43

wiesz co gorat, ja to ciemna blondynka jestem :roll: i nadal niewiele z tego rozumiem. jak to niby miałoby ułatwić nam życie?
tylko tak łopatologicznie poproszę, jak dla trzylatka :roll: ja ze swojej strony obiecuję się skoncentrować, tak bardzo, bardzo mocno i może coś z tego uda mi się zrozumieć :lol:

gorat - 18 Wrzeœśnia 2008, 18:44

Ja na razie sam niewiele rozumiem z własnego pomysłu :P: I teraz czekam albo na głosy, że to do bani, albo przyjdzie spróbować :)
Adanedhel - 18 Wrzeœśnia 2008, 19:02

Próbuj śmiało. Co prawda też nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale możesz próbować :mrgreen:
agnieszka_ask - 18 Wrzeœśnia 2008, 19:21

Adanedhel napisał/a
Co prawda też nie mam pojęcia o co w tym chodzi, ale możesz próbować :mrgreen:

:mrgreen: :bravo :bravo :bravo

gorbash - 18 Wrzeœśnia 2008, 19:56

RSS to mechanizm który umożliwia wyświetlnie np w folderze zakładek przegladarki linki które są zdefiniowane na serwerze. W efekcie rozumiem że działałoby to tak, że mam podłaczony folder pod RSSa i pokazują mi się tam (automatycznie) nie przeczytane posty, czy tam tematy zawierające nieprzeczytane posty.
Czyli zamiast wchodzić na forum i do nieprzeczytanych, mam skróty (jak ulubione zakładki) które same się aktualizują, a w razie kliknięcia przenoszą do odpowiedniego tematu.
Mam nadzieje że nie namieszałem za bardzo ;-)

hrabek - 19 Wrzeœśnia 2008, 08:35

Moim zdaniem to nie bedzie za fajne. Jak to rozwiazesz? Lista tematow? Czy po prostu nieczytane tematy w jednym feedzie? Zeby odpowiedziec i tak bedziesz musial wejsc na forum.
A to forum ma jedna rewelacyjna rzecz - posty nieprzeczytane od ostatniej wizyty. Klikam na to i od razu widze w jakich tematach. Czytam co mnie interesuje, reszte oznaczam jako przeczytane, a pozniej tylko odswiezam strone, zeby zobaczyc, czy cos przybylo. Mysle, ze wiele osob tak robi. A to dziala lepiej niz dzialalby RSS, mam takie wrazenie.

Pako - 19 Wrzeœśnia 2008, 09:48

Zgadzam się z hrabkiem w pełni. RSS ma jednak jakby trocę inne zastosowanie, moim zdaniem. Świetnie by się nadał, do informowania o newsach na stronie głównej, o jakichś ważnych ogłoszeniach z forum (ale tylko jeśli by się miały pojawiać jakoś częściej niż trzy razy w roku). W innym wypadku jest to zabawa raczej bez sensu.

Lubię RSSa bo przeglądam szybko kilkadziesiąt newsów, wybieram trzy, które chcę przeczytać i wchodze na stronę. Na forum są nieprzeczytane posty i to jest dużo lepsze :)

hrabek - 19 Wrzeœśnia 2008, 09:52

O, dokladnie. Newsy na glownej - swietna sprawa, mozna informowac.
Jaden Kast - 19 Wrzeœśnia 2008, 10:06

Też uważam, że wykorzystywanie RSS na forum nie jest dobrym pomysłem, szczególnie, że lista tematów mogłaby porządnie 'urosnąć' i byłaby przez to bardziej nieczytelna niż ta z funkcji 'Zobacz posty od ostatniej wizyty'. Sam używam RSS do przeglądania newsów m.in. z Gildii i w tym wypadku sprawdza się do świetnie, ponieważ widzę tytuł danego artykułu + po kliknięciu na niego najpierw w małym okienku na dole wyświetla mi się początek treści artykułu (do przeglądania RSS używam dodatku do Firefoxa - NewsFox), natomiast w wypadku postów na forum nie sprawdziło by się to, po pierwsze ze względu na wspominany wcześniej brak przejrzystości (newsów jest zazwyczaj max 10, a tematów na forum, nie wiem, chyba ok 35?), a po drugie co, w przypadku używania wtyczek typu NewsFox, albo całych programów obsługujących RSS, byłoby wyświetlane jako fragment wiadomości - pierwsza w temacie, pierwsza na ostatniej stronie, ostatni post? Także wprowadzania tego systemu równolegle do używania forum 'tradycyjnie' w przeglądarce nie jest najlepszym pomysłem.

Zresztą do newsów na stronie SFFH chyba też nie, bo przecież nowe wpisy to i tak zazwyczaj jedynie wstępniaki, pojawiające się raz na miesiąc, także jeśli komuś będzie zależeć, żeby przeczytać go wcześniej to i tak wejdzie na stronę główną.

hrabek - 19 Wrzeœśnia 2008, 10:13

Majac RSSa nie trzeba bedzie wchodzic na strone glowna SFFiH. I nic na pewno Ci nie umknie. Ja osobiscie uzywam Google Reader i jest swietny. Chetnie dorzucilbym feeda SFFiH z glownej strony. Gandrel co prawda komunikuje, ze wlasnie wrzucil zapowiedz i okladke, ale jak kiedys nie zakomunikuje, albo wrzuci jakas niespodzianke, to ja bede wiedzial od razu, a nie za tydzien, jak zajrze przypadkiem.

Co do feeda forumowego, to technicznie widze to tak, ze pokazywane sa tematy, w ktorych pojawily sie nowe posty. Po kliknieciu na temat przekierowuje do forum i otwiera watek. Ale to tylko dublowanie funkcjonalnosci juz istniejacej. Wrzucanie do feeda samych postow spowoduje taki misz-masz, ze nikt sie nie zorientuje. Chyba, ze gorat ma jakis inny pomysl. Czasami (czytaj: z reguly) jego skroty myslowe sa dla mnie ciezkie do zrozumienia.

Jaden Kast - 19 Wrzeœśnia 2008, 18:52

OK, może rzeczywiście funkcja newsów ze strony głównej może być przydatna dla osób zainteresowanych.

Natomiast jeśli chodzi o RSS dla forum to masz rację, niech gorat trochę bardzie nakreśli swój plan, bo może być całkiem inny niż przypuszczamy.

gorat - 20 Października 2008, 22:04

Wstawiłem się do stopki dla niezalogowanych. Może być?
gorat - 7 Marca 2009, 22:30

Jest nowy dział. Nie powinien być mniej popularny od komiksowego :P:
Ziemniak - 7 Marca 2009, 22:34

A co ze spoilerami :twisted:
gorat - 7 Marca 2009, 22:48

Spoko, widzę ten miecz nad sobą :D
gorat - 9 Marca 2009, 18:13

Spoiler:

dzejes - 9 Marca 2009, 18:28

Spoiler:


EDIT
Spoiler:

Chal-Chenet - 9 Marca 2009, 18:35

Spoiler:



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group