To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - Miejsce dla fajnych linków naukowych

Romek P. - 17 Lutego 2006, 15:24
Temat postu: Miejsce dla fajnych linków naukowych
Dużo fajnych linków jest rozsianych po tym Forum. Może warto je zebrać w jednym miejscu? A dokładniej, w dwóch - tutaj naukowe, w drugim miejscu poświęcone historii :)

Jeżeli ta inicjatywa się przyjmie, mam prośbę: dając link, opisujcie go w max. kilku zdaniach, żeby ktoś inny wiedział, do czego wiedzie. Ale dyskutujmy w normalnych wątkach, zgoda? :)

Zaczynam fajnym projektem "spisu powszechnego" mieszkańców głębin.
Tutaj jest strona główna.
Tutaj zdjęcia, w zipach, w fenomenalnej rozdzielczości. A tutaj są nawet filmiki :)
A dla cierpliwych jeszcze coś takiego.

Lu - 17 Lutego 2006, 16:03

Cuda!
Kiedyś próbowałam nurkować - co prawda w wodach krajowych miałam klaustrofobię a w Morzu Czerwonym nabawiłam się lęku przestrzeni, ale świat podwodny jest na prawdę cudowny. Zawsze dech mi zapiera jak oglądam takie zdjęcia - czuję się jak na obcej planecie 8)

Romek P. - 17 Lutego 2006, 16:09

Lu napisał/a
Cuda!
Kiedyś próbowałam nurkować - co prawda w wodach krajowych miałam klaustrofobię a w Morzu Czerwonym nabawiłam się lęku przestrzeni, ale świat podwodny jest na prawdę cudowny. Zawsze dech mi zapiera jak oglądam takie zdjęcia - czuję się jak na obcej planecie 8)


Żeby nie było offtopu, wrzucam jeszcze... uwaga... swoje ulubione humbaki. Tutaj można je pooglądać, ale przede wszystkim posłuchać!
Dla mnie ich śpiewy to czysta poezja... często słucham Radia Humbak, kiedy piszę..

GAndrel - 23 Lutego 2006, 19:58

Coś interesującego o komputerze kwantowym, który rozwiązuje problemy bez uruchamiania się
Słowik - 26 Maj 2006, 12:39

Kolejne marzenie fantastów i wojskowych spełnione ?
Peleryna niewidka w zasięgu ręki ?

Hauer - 28 Maj 2006, 19:21

...i dziwia się, ze nikt jej nie widział :D :bravo
Indy - 23 Czerwca 2006, 21:24

A znacie może jakieś strony o nowościach technicznych: wojskowych, latające samochody itp. ? Jak tak to prosze podajcie. Z góry dzięki :)
ihan - 30 Lipca 2006, 21:31

Dla wszystkich poszukujących publikacji naukowych
Indy - 8 Sierpnia 2006, 15:08

Przydatne. :)
Ciekawe czy później i w polskich stronach będzie mozna szukać.

GAndrel - 2 Wrzeœśnia 2006, 11:32

The Biology of B-Movie Monsters
Ixolite - 2 Wrzeœśnia 2006, 11:56

Heh, super! Dzięki! :bravo
Piech - 20 Stycznia 2008, 18:15

Misja sondy Messenger na Merkurego: http://messenger.jhuapl.edu/index.php

i zdjęcie wcześniej nie widzianej strony tej planety:
http://messenger.jhuapl.e...0108825371G.png

ihan - 26 Stycznia 2008, 12:09

Może nie link naukowy, ale ostatni hit naszego labu:
http://www.youtube.com/watch?v=x5yPkxCLads
I nie chwaląc się na termocyklerach bioradowskich też pracujemy ;)

Sirroco - 26 Stycznia 2008, 23:04

Strona bardziej rozrywkowa niż naukowa (ale stronka ma kócówke .edu),ustawiasz odpowiednie parametry dla miejsca które zechcesz i sprawdzasz co by się stało gdyby uderzył,w pobliżu lub w samo miejsce,kosmiczny odłamek.Jego prędkość,kąt spadania i takie tam też ustalasz.

BUM!

Nie musisz już opierać się tylko na swojej wyobraźni. :lol:

ilcattivo13 - 11 Lutego 2008, 18:45

dla miłośników śmiesznych i dziwnych (czasami nawet kretyńskich) eksperymentów
:arrow: polskie forum miłośników Brainiac'a

MLEKO - 25 Lutego 2008, 18:00

A tu link do stronki z fimami HD ze startów promów i misji NASA
naprawde dobra jakość palce lizać :)

gorbash - 18 Marca 2008, 14:19

Nie wiem czy to najlepsze miejsce dla tego filmiku.
Zrobił na mnie wrażenie:

http://uk.youtube.com/watch?v=W1czBcnX1Ww

Fidel-F2 - 18 Marca 2008, 14:34

o, żesz... rewelacja, a jaki kłus
Rafał - 18 Marca 2008, 14:51

Kurczę, niesamowite, nie sądziłem, ze to będzie możliwe jeszcze przez 50 lat, normalnie szok :shock: :bravo
Dunadan - 18 Marca 2008, 15:00

:shock: jak na razie drugi mech :mrgreen: pierwszym była maszyna krocząca ( harvester do ścinania drzew ). Ale to bije walking-machine na głowę! choć jest duuużo mniejsze. Rozwaliło mnie jak ten facet kopnął pieska :shock:
Gdybym takie coś w lesie spotkał to bym spierdzielał ile sił!

Fidel-F2 - 18 Marca 2008, 15:03

a to dopiero poczatek i kazdy z elementów tego robocika na pewno da sie udoskonalić
dzejes - 18 Marca 2008, 18:10

Tylko czemu ten robot wygląda jak dwóch kolesi pochylonych twarzami do siebie? :roll: :wink:
ilcattivo13 - 18 Marca 2008, 21:37

dzejes - nie ważne jak wygląda. Ważne, że to pierwszy robot, który umie w miarę normalnie chodzić. I do tego potrafi skutecznie zachować równowagę bez względu na przeszkody.

Wydaje mi sie, że robot ma zbyt wąską sylwetkę i za wysoko umieszczony środek ciężkości. Ciekawe, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyposażenie go w 6 nóg zamiast 4 (a'la krab) i zwiększenie ich rozstawu. Chociaż to akurat nie pomogłoby w skakaniu czy bieganiu.

dunadan drugi to był ten zrobiony przez Japończyków. Miał nawet działko na piłki tenisowe. Tyle, że był raczej krocząco-jeżdżący niż kroczący. Ale wyglądał jak prawdziwy mech.

Dunadan - 18 Marca 2008, 21:54

ilcattivo13, 6 nóg byłoby z pewnością bardziej stabilne - dlatego między innymi maszyna krocząca tyle miała.
Postęp jest oszałamiający - poszukajcie na youtube filmik z wcześniejszą ( o rok! ) wersją tej maszyny poruszała się strasznie mozolnie - ten nowszy ( i większy ) jest wprost niesamowity...

Jamochłon - 8 Maj 2008, 14:15

Tu można znaleźć Galaktyczne Zoo- projekt identyfikacji galaktyk przez internautów. Jak mi się nudzi, zidentyfikuję parę(dziesiąt) galaktyk i już mija pół godziny. :P
agnieszka_ask - 9 Maj 2008, 18:16

łeee, trzeba się zalogować :(
Fearfol - 10 Maj 2008, 10:15

A ten robot to z jakiego materiału ma zrobione te nogi ? Wątpię że byłby to jakiś metal.
GAndrel - 14 Maj 2008, 18:58

http://www.lhcountdown.com/

Jak sama nazwa wskazuje, pod linkiem znajduje się zegar odmierzający czas do końca świata. ;)

Dzisiaj na pewno nie zasnę. :)

Studnia - 14 Maj 2008, 20:21

Fearfol, nogi BigDog'a (tak się nazywa to ustrojstwo) to na razie goła konstrukcja, owinięta tylko jakąś tkaniną lub innym tworzywem. Mnie w tym urządzeniu bardziej przeraża dźwięk... A jest to odgłos silnika spalinowego napędzającego układ hydrualiczny. dla zainteresowanych:
http://www.bostondynamics...?section=BigDog

Edit: Wpatrywałem się do końca w licznik na LHCountdown.com i co??
So sorry to disappoint you all, but you wont be dying tomorrow. :shock:

Fearfol - 15 Maj 2008, 19:36

ja też się wpatrywałem ale pomyślałem że szkoda amperogodzin.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group