To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Summa Technologiae - Czy leci z nami matematyk? albo lepiej psychiatra?

hugin - 13 Wrzeœśnia 2017, 16:20
Temat postu: Czy leci z nami matematyk? albo lepiej psychiatra?
Córka dostała to zadanie jako pracę domową:

Czy ktoś może mi wyjaśnić co trzeba zrobić w 5 punkcie?
Żona twierdzi że trzeba ułożyć równanie (dodać liczbę dziewczynek i chłopców albo coś w tym stylu), a moim zdaniem trzymając się zasady że najprostsze rozwiązanie jest prawidłowe wystarczy podać liczbę dzieci. Kto ma rację?


Co się stało z czytelnymi poleceniami w podręcznikach

konopia - 13 Wrzeœśnia 2017, 18:08

liczbę bym podał i tyle,
Beata - 13 Wrzeœśnia 2017, 20:02

Ja tam nie wiem, czy dziecko z piłką jest na pewno dziewczynką, gdyż wypisz wymaluj jest to wizerunek mojego kolegi, któren dziewczynki bez charakteryzacji mógłby u Szekspira grać do momentu aż sobie brodę zaprowadził. ;P: No ale dobrze, jest zdefiniowane, że to dziewczynka, czyli znowu za rzepa robię.
A wracając do ad remu: IMHO żona ma rację, albowiem pokazuje drogę dojścia do wyniku, a nie tylko sam wynik.

Martva - 13 Wrzeœśnia 2017, 20:20

Z jednej strony sformułowane to jest tak że wystarczy napisać ile dzieci, z drugiej jest podejrzanie dużo kratek na tak krótką odpowiedź ;)
nureczka - 13 Wrzeœśnia 2017, 20:39

Beata napisał/a
A wracając do ad remu: IMHO żona ma rację, albowiem pokazuje drogę dojścia do wyniku, a nie tylko sam wynik.

Do tego wyniku można dojść rachując dzieci po kolei. W tekście nie ma żadnego odwołania do poprzednich punktów. Pytanie jest durne.

ketyow - 10 Listopada 2017, 13:15

Przyciągnął mnie tytuł tego tematu, bo jakoś wcześniej go przegapiłem. Oczywiście nie można wykonać tu żadnych działań (ewentualnie 11 - 1, jeśli odejmiemy dorosłego). Nie widzę u żadnego dziecka deklaracji płci. Może się okazać, że to same dziewczynki, albo sami chłopcy (za wyjątkiem jedynej określonej dziewczynki z piłką). A może nawet "trzecia płeć". Zasadniczo w ogóle błędem jest wypełnianie pól przy czwartym myślniku, bo również nie wiemy ile spośród długowłosych to dziewczynki.

Czytelne polecenia w podręcznikach? To kiedyś były? Nie zliczę ile miałem uwag w dzienniku na temat dyskutowania z nauczycielami sensowności poleceń zadań :twisted:

Luc du Lac - 10 Listopada 2017, 13:23

w Szwecji nauczyciela już by zamknęli w piedrlu


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group