To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Stare ogłoszenia - Naprawdę wielka katastrofa - KONKURS

LadyBlack - 25 Czerwca 2014, 12:47
Temat postu: Naprawdę wielka katastrofa - KONKURS
Na forum NF kolejny raz organizujemy konkurs na opowiadanie.
Zainteresowanych napisaniem tekstu dłuższego niż szort, zapraszamy do zabawy :D

Cytat

Temat: Naprawdę wielka katastrofa
- temat może być rozumiany wieloznacznie, dotyczyć wydarzeń historycznych lub bieżących, wiązać się z losami jednostki lub społeczności, może być dosłownie, ironicznie, metaforycznie.

Miejsce akcji: kosmos, jedna z planet, kilka planet, stacja badawcza, statek - co tam się autorowi uwidzi.

Forma: dowolna (opowiadanie, szort, dramat itp.).

Inspirujące motywy dodatkowe:

- część akcji dzieje się na scenie lub w jakiejś części budynku związanego ze sztuką - teatr, opera, sala koncertowa itp.
- do miłości i prokreacji w wykreowanym świecie konieczny jest udział trzech, a nie jak w przypadku zwykłych ludzi dwóch, osobników - po prostu jakaś mocna scena będzie mile widziana ;)
- mile widziane opowiadanie typu Space Opera
- występuje/pojawia się Bestia i Panna
- polityka wykreowanego uniwersum to siedzenie na jednym miejscu, knucie intryg i wzajemne mordowanie się,
- akcja jest sequelem lub prequelem czy innym nawiązaniem do znanej powieści (sagi )

Interpretacja i wybór motywów dodatkowych jest dowolna. Mają Was inspirować, a nie ograniczać.
Najważniejszy jest temat i osadzenie miejsca akcji w kosmosie. Jak bardzo ten kosmos będzie odlotowy zależy od uczestnika.

Termin: teksty przesyłacie na moje PW. Czekam do 20 lipca do północy. O ewentualnych zmianach będę informować na bieżąco, gdyż albowiem nieprzewidziane niespodziewajki mogą się zdarzyć.

Objętość: do 12 tys. znaków bez spacji, dolnego limitu nie ma. Jeśli ten limit będzie za mały, za dodatkowe 3-4 tys. znaków krzywdy nie uczynię, ale proszę nie przesadzać :P

Głosowanie:
- opowiadania pojawią się w nowym wątku na forum 21 lipca,
- teksty, do momentu ogłoszenia wyników, będą anonimowe,
- głosowanie trwa od 21 lipca do 10 sierpnia do północy,
- głosować mogą użytkownicy forum,
- oddać głos na zwycięzcę będzie można w komentarzu pod tekstem, co za tym idzie głosowanie będzie jawne,
- każdy autor może, a nawet powinien komentować i oceniać teksty rywali i swój przy okazji też - póki teksty są anonimowe rozmawiamy tylko o tekstach, nie o autorach i wtedy jest dobry moment, by z dystansem spojrzeć na swoje dzieło ;) ,
- głosy zostaną podliczone i ogłoszenie wyników nastąpi 11 sierpnia.

Formalności:
- konkurs jest przede wszystkim zabawą,
- swój tekst przesłać może każdy użytkownik,
- nie prowadzę wstępnej selekcji, teksty idą takie, jakie są; oceniają czytelnicy; na prośbę autora mogę przejrzeć przecinki i ortografy, w samą strukturę tekstu nie ingeruję, ma być naturalny,
- każdy uczestnik pilnuje sam siebie, żeby jego tekst zawierał odpowiednią ilość znaków i był zgodny z tematem konkursu.

Nagrody:
będą :mrgreen: jeszcze nie jest tak źle, żeby dla zwycięzcy nagroda się nie znalazła. Tradycyjnie będzie to książka.


Wszelkie dodatkowe informacje i rozmowy na temat konkursu toczą się tutaj http://www.fantastyka.pl/...8e3b7d4bebe26e1

Zapraszamy do zabawy :D

Kruk Siwy - 26 Czerwca 2014, 14:12

Generalnie fajne, nie podoba mi się tylko to
LadyBlack napisał/a
akcja jest sequelem lub prequelem czy innym nawiązaniem do znanej powieści (sagi )
.
mesiash - 26 Czerwca 2014, 14:54

Kruku, "czy innym nawiązaniem" to chyba nic innego, niż "użyj jakiejś znanej nazwy własnej" :)
Kruk Siwy - 26 Czerwca 2014, 15:13

Chodzi mi o nawoływanie do tworzenia fanfików.
LadyBlack - 26 Czerwca 2014, 15:33

Kruk Siwy napisał/a
... nawoływanie do tworzenia fanfików.

Czy Ty Kruku aby nie przesadzasz :shock:
To tylko zabawa. Wiesz jak tworzymy "warunki" - każdy dorzuca jakiś pomysł, skojarzenie i zbieramy to razem, a piszący wybierają element jaki chcą wykorzystać. Nic zobowiązującego. Jak wspominałam, tym razem, mamy luźne warunki:
Cytat
Interpretacja i wybór motywów dodatkowych jest dowolna. Mają Was inspirować, a nie ograniczać.

Bawimy się formą i treścią.

A poza tym fajnie, że zajrzałeś :)

Czy jakieś jeszcze wątpliwości? Zastrzeżenia? Ktoś chętny na pisanie?

Kruk Siwy - 26 Czerwca 2014, 15:48

A co ja ogrodnik jestem? Fanfiki tyż można, tylko mnie osobiście się to mniej podoba niż tfurczość oryginalna.
LadyBlack - 12 Lipca 2014, 11:50

Naprawdę Wielka Katastrofa już wkrótce :wink: !
Kto jeszcze ma ochotę napisać opowiadanie, zdąży to zrobić! Został tydzień z kawałkiem.
Zapraszamy!

LadyBlack - 28 Lipca 2014, 10:59

Opowiadania można poczytać tu http://www.fantastyka.pl/...c1b397fa974b492

Kto chętny na kosmiczna katastrofę, zapraszamy!
:D



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group