To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Pierwsze koty za płoty - Anatomia-fantasy!

Matrim - 27 Czerwca 2013, 09:55

Anatomia napisał/a
Dzień był ładny, słoneczny, lekki wiaterek chociaż trochę chłodno było. W końcu jesień, liście z drzew opadały powoli na ziemię, rumieniąc się na różne kolory.

Jak dla mnie powyższe zdanie jest przykładem głównej Twojej bolączki, Autorze. Niezdecydowanie. Jest tak, ale jednak trochę inaczej. Zrobił to, ale chyba nie do końca. W ten sposób daleko nie zajedziesz, bo najwspanialsza nawet fabuła utonie w rozmemłanym świecie. Musisz być bardziej stanowczy i wyrazisty. Jak już się na coś decydujesz, to się tego trzymaj. Ma być słonecznie? Niech będzie, ale już bez "lekkiego wiaterku". No i te rumieniące się liście... Skupiasz się na niepotrzebnych detalach (na dodatek przesadzając z poezją). Tolkien w jakimś eseju napisał (a Kres chyba też o podobnej kwestii wspominał), że niepotrzebne jest szczegółowe opisywanie drzewa, bo każdy czytelnik ma swoje jego wyobrażenie i automatycznie sobie taki obraz podstawia. Drzewo, to drzewo. Kropka.

To pracuj dalej :)

Anatomia - 15 Lipca 2013, 19:29

Ops, trochę zaniedbałem pisanie. No ale to przez wakacje, powyższa uwaga została wzięta przeze mnie pod uwagę. Nie pisałem bo... No wakacje, i po prostu nie było kiedy, na dniach naskrobię kolejną część, mam nadzieję że już trochę lepsza od poprzednich. :)

PS : Nowy wpis na blogu. :)
Link :tutaj



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group