To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Melodie przestrzeni [muzyka] - Nasze fantastyczne gusta muzyczne

Dunadan - 9 Stycznia 2006, 00:50

Wielkie dzięki Mad.
Rozumiem o co ci chodzi, dlatego też ja raczej staram się uciekać od zespoów PowerMetalowych w kierunku...hmm... staroci. Np. wspomniany przez emnie zespół Eloy - niektóre utwory są po prostu świetne a cały zespół absolutnia nieschematyczny. Albo taki David Bowie ze swoim Ziggy Stardust... absolutne arcydzieło :) i spiwanie wprost "o fantastyce" wcale nie musi być schematyczne - na tym m.in. polega jakość i poziom danego zespołu/wykonawcy...

Haletha - 9 Stycznia 2006, 13:05

Zapomniałam, że Jon Anderson nie tak dawno chyba temu nagrał płytę pt. "Lord of the Rings songs". Niestety mimo szczerych chęci nie udało mi się dotąd dowiedzieć o tym dziele więcej (tj. spiracić).
Rodion - 9 Stycznia 2006, 13:25

Kiedyś, dawno temu, mialem okazję uslyszeć muzyczną ilustrację do "Wojny swiatów", wykonywaną przez jakąś orkiestrę filharmoniczną. Coś pięknego!
Dunadan - 9 Stycznia 2006, 21:09

No nie mówiąc o The Lana Parsons' Project i płyta "I robot"... HAletha jak się czegoś dowiesz o tym projekcie Adnersona daj jakoś znać ( to jest John Anderson czy Ian Anderson? bo to zasadnicza róznica - Iana właśnie słucham w JethroTull :) )
Haletha - 10 Stycznia 2006, 11:51

Jon Anderson - dokładnie tak, jak napisałam. Śpiewał dla Vangelisa, niedawno koncertował w Polsce... :)
Duke - 11 Stycznia 2006, 10:29

Rodion napisał/a
Kiedyś, dawno temu, mialem okazję uslyszeć muzyczną ilustrację do Wojny swiatów, wykonywaną przez jakąś orkiestrę filharmoniczną

Wieki temu była taka gierka "Wojna Światów" te utwory zamieszczono jako soundtrack w wykonaniu praskiej opery symfonicznej. Najgorsze jest to że płytki pozyczył sobie ktoś odemnie i ich nie oddał, a właśnie nabrałem chętki na małe przesłuchanie.

Rodion - 11 Stycznia 2006, 10:32

Pamietam tylko ze bylo to bardzo klimatyczne! :D
Łukasz Śmigiel - 21 Stycznia 2006, 14:35
Temat postu: Jon
Co do Jona, to ktoś zna szczeg. dotyczące tej płytki nawiązującej do LOTRa? Nic o niej nie słyszałem, a jestem fanem Yes, w którym Joncio śpiewa (pamiętacie hita Owner Of A Lonely Heart?). Mam jedynie pewne pojęcie o jego solowym albumie pt. Promise Ring z roku 1997, który jest faktycznie folkowy, ale z władcą ma raczej niewiele wspólnego :?
Adon - 23 Stycznia 2006, 15:01

Hansag napisał/a
Arcana - dwie pierwsze płyty są o.k. Ale pozostałe to już nędzniejsza kopia Dead Can Dance. I przeraźliwa nuda. Jest taki fajny band z Finlandii - SHAM RAIN. Ich muzyka kojarzy mi się klimatami z soundtrackiem Twin Peaks.

:shock: Twin Peaksu tam przecie nie ma. To taki sobie przynudzający doom rock. Zniewieścienie ostatnich płyt HIM zmieszane z Anathemą. Ale przyznam, że utwór zamykający ich płytę jest fajny.
Hansag napisał/a
Hej, widzę że nie tylko ja tu wiem, co to jest Cold Meat Industry !

No przecież! Cold Meat roxx. :D Ja jeszcze bym dorzucił In Slaughter Natives.
A z nieco innej beczki znacie może Amber Asylum?

Z muzy związanej z fantastyką polecam australijski Paramaecium. Ich album "Within the Ancient Forest" to uzupełnienie książki fantasy napisanej przez wokalistę. Książki nie czytałem, ale płyta jest świetna zarówno pod względem muzycznym, jak i lirycznym.
No i dorzucę mało znany, ale mocno inspirowany Lovecraftem Foetor. Tytuły takie jak "Azatoth" czy "Nyarlathotep Crawl" mówią same za siebie.

Alkioneus - 23 Stycznia 2006, 16:43

Czytając tego posta zarzuciłem sobie coś, czego nie słuchałem od bardza dawna, czyli "Natural Philosophy of Love" wspomnianego wyżej Asylum. Pełen ukłon w stronę tej muzy/

Paramaecium? z Australii? A w czym robi ten Paramaecium?

Adon - 24 Stycznia 2006, 01:13

Alkioneus napisał/a
Paramaecium? z Australii? A w czym robi ten Paramaecium?

Chrześcijański doom/death metal. Bardzo fajna muzyka.

Wracając zaś do dark ambientu, co powiesz na Coph Nia i Northaunt?
I jeszcze jedna kapelka, o której bym nie słyszał, gdyby nie to, że dostaje promo z Firebox - Jääportit, naprawdę fajna rzecz, choć trudno dostępna i mało znana.

Henryk Tur - 24 Stycznia 2006, 09:23

Cytat
Twin Peaksu tam przecie nie ma. To taki sobie przynudzający doom rock. Zniewieścienie ostatnich płyt HIM zmieszane z Anathemą. Ale przyznam, że utwór zamykający ich płytę jest fajny.!

Wrażenie subiektywne. Tak mi sie jakoś skojarzyło.

Cytat
No przecież! Cold Meat roxx. :D Ja jeszcze bym dorzucił In Slaughter Natives.
A z nieco innej beczki znacie może Amber Asylum?


A znamy, ale już dawno nie słyszeliśmy :)

Argael - 24 Stycznia 2006, 18:31

Niedawno odkryłem kapelę X-Ray Dog. Są odpowiedzialni m. in. za muzykę do pierwszego trailera "Władcy Pierścieni".
mad - 28 Stycznia 2006, 01:17

Cytat
Chrześcijański doom/death metal. Bardzo fajna muzyka

Hm, metal i chrześcijaństwo? Toż to musi być jakaś większa awangarda niż death metal czy black lub grind. Lubię metal, nawet jego ostrzejsze odmiany, ale z natury jest to muzyka mroczna.

Dunadan - 28 Stycznia 2006, 01:51

to chyba tzw. white metal. Widziałem w TV: "łaaaaa!!!!! jezuuuuusss!!!! łaaaaa!!! jest panem!!!!!" śpiewał pan z gwoździami powbijanymi w skurzaną kurtkę. Coby nie patrzeć muzyka fantastyczna :)
Iscariote - 28 Stycznia 2006, 12:55

kocham takich ludzi. :? to tak samo jak usłyszałem że Rammstein to tanz metal i indutrial metal :shock:
Dunadan - 28 Stycznia 2006, 13:04

Tanz metal? wow, tego nie znam :D ale swoją drogą klasyfikowanie muzyki ma tyle samo sensu co klasyfikowanie książek. Choć z drugiej strony pozwala zrozumieć to i owo...
Iscariote - 28 Stycznia 2006, 13:07

Jeszcze fajne jest okreslenie Gej metal czyli wszystkie te zespoły z facetami ubranymi w lateksowe ciuszki i z gołymi klatami :D
Argael - 28 Stycznia 2006, 13:11

Iscariote napisał/a
Jeszcze fajne jest okreslenie Gej metal czyli wszystkie te zespoły z facetami ubranymi w lateksowe ciuszki i z gołymi klatami :D

Czyli muzykę klasyfikuje się po wyglądzie wykonawców?? :shock:

Iscariote - 28 Stycznia 2006, 13:14

nie da sie ukryć, że już do tego nawet dochodzi:] wiec powiedzmy taki zespół Manowar to i gej heavy metal :D a powiedzmy Hammerfall to Gej heavy power metal :lol:
kurcze jak ja kocham jak słysze mieszanki typu Szwedzki necro death wiking metal :lol:

Ziemniak - 28 Stycznia 2006, 14:02

Jeżeli chodzi o Rammstein to grają industrial a sami wymyślili dla swojej muzyki określenie tanzmetal - jak to określił Till "Bardzo ciężki, romantyczny, pełen kontrastów, częściowo także taneczny."
Henryk Tur - 28 Stycznia 2006, 14:51

Co do MANOWAR to co myśleć o kilku gościach ubranych w same slipy na okładce ?
A ja mam propozycję zrobienia ankiety pr. 3 najlepsze płyty IronMaiden.
Meine typpen :
1. Fear of the dark
2. Number of the beast
3. X-factor.

Ziemniak - 28 Stycznia 2006, 15:02

Niezły pomysł :mrgreen:
Moje typy:
Powerslave
Fear of the dark
Piece of mind

Iscariote - 28 Stycznia 2006, 15:25

A moje to:
seventh Son of the Seventh Son
Number of the Beast
Brave New World

tych słucham najczęściej ale nie mówie, że są najlepsze :D Wszystkie kocham

mad - 29 Stycznia 2006, 10:35

Robi nam się mini - kącik fanów Iron Maiden? Piszę się na to!!!!!!!
Moje typy:
1. Brave New World - mega-comeback Dickinsona i Nomad - najlepszy kawałek Ironów w historii.
2. Powerslave - kwintesencja starego Ironu.
3. Seventh Son... - nowe horyzonty :bravo

dzejes - 29 Stycznia 2006, 14:31

Oceniamy same okładki?

Rock in Rio
Fear of the Dark
Number of the Beast

Niekoniecznie w tej kolejności.

Iscariote - 29 Stycznia 2006, 14:46

z samych okładek to najlepsza według mnie jest z Seventh son a najgorsza z Dance of death
Dunadan - 29 Stycznia 2006, 17:08

Najlepsza płyta Ironów? oczywiście Live after Death - innych nie uznaję ( IMHO to jedna z najlepszych okładek jakie widziałem ).
Skoro już jesteśmy przy Ironach i płycie Live after death - to bardzo FANTASTYCZNA płyta. Czemu? spójrzcie chcociażby na okładkę jeśli macie pod ręką - na jednym z grobów widnieje słynny cytat H.P. Lovecrafta :)

Iscariote - 29 Stycznia 2006, 19:09

Maideni znani są z tego, że ich teksty w duzej mierze nawiązują do literatury.
Logan - 29 Stycznia 2006, 19:51

Ale od Franka Herberta nie dostali zgody na nazwanie utworu "Dune". Teraz nie pamiętam jak nazwali ten utwór, ale był na "Piece of mind".


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group