To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Felieton pana Ziemiańskiego (chyba jego), pytanie o detale

KarolKotowicz - 9 Wrzeœśnia 2012, 13:40
Temat postu: Felieton pana Ziemiańskiego (chyba jego), pytanie o detale
Witam.
Chciałbym się zapytać czy ktoś zechce mi pomóc z odnalezieniem/lokalizacją pewnego felietonu zamieszczonego dawniej na łamach SciFi (chyba jeszcze przed przemianowaniem na "fantasy i horror".

Wydaje mi się, że był to felieton pana Andrzeja Ziemiańskiego o tytule "Apokalipsa na zimno" (również domysł, pewien tytułu również nie jestem). Poruszona w nim była kwestia co by było według autora gdyby jakieś 99% populacji nagle zmarło/zniknęło. Jak przeżyć, jak zorganizować się, co zrobić w pierwszej kolejności, tego typu sprawy.

Szukałem tego felietonu w mojej kolekcji SciFi - ale bez skutku. Kilka lat temu pożyczyłem kilkanaście numerów dla znajomego - na wieczne nieoddanie niestety ;/ Może tam to było. Sam nie wiem.

Czy mogę poprosić o pomoc w zlokalizowaniu i podaniu mi numeru SciFi w którym ten felieton był. Oraz o poprawienie (o ile źle pamiętam) nazwy felietonu oraz nazwiska autora.

Za wszelką pomoc bardzo ciepło i serdecznie dziękuje.
Karol KOTowicz.

Fidel-F2 - 9 Wrzeœśnia 2012, 13:57

będziesz pisał post-apo?
nureczka - 9 Wrzeœśnia 2012, 19:34

Science Fiction 19 (Październik/2002)

PUBLICYSTYKA
- Jacek Dukaj: KETMAN XXI WIEKU
- Rafał A. Ziemkiewicz: KOGOŚ ZDROWO PORĄBAŁO
- Andrzej Ziemiański: APOKALIPSA NA ZIMNO

KarolKotowicz - 10 Wrzeœśnia 2012, 08:57

Bardzo dziękuję Nureczka za szybką i precyzyjną odpowiedź. Chyba uda mi się go zakupić bo ów numer figuruje w wykazie dostępnym w archiwaliach, i jestem pewien, że to ten bo nie dość, że Autor i Tytuł się zgadzają to doskonale pamiętam okładkę.

@Fidel-F2
Nie, moja narzeczona miłuje się w tematach post-apo, a w dyskusji przypomniał mi się ów felieton i chcę jej zrobić miłą niespodziankę dając go do przeczytania.

mesiash - 10 Wrzeœśnia 2012, 10:28

Cytat
Nureczka za szybką
gdzie? :)

KarolKotowicz, pomyśl sobie jaką jej niespodziankę zrobisz jak napiszesz

nureczka - 11 Wrzeœśnia 2012, 21:43

KarolKotowicz, cieszę się, że mogłam pomóc. Miłego czytania!
Agi - 11 Wrzeœśnia 2012, 22:56

Nadal nie widać pomarańczowej ikonki na zewnątrz.
gorat - 11 Wrzeœśnia 2012, 23:19

Wbijcie coś w Nautilusie merytorycznego, bo ja mam inne zagnieżdżenia na pomarańczowo. I nie mam jak odznaczyć, za dużo do czytania ;)

Edit: potwierdzam, już widzę problem.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group