To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Piknik na skraju drogi [książki/literatura] - buksi.pl, biblioNETka i inne książkowe społecznościówki

SithLady - 14 Stycznia 2016, 10:03

buksi jeszcze dziala? Bo mi pokazuje "You don't have permission to access / on this server."
Lowenna - 14 Stycznia 2016, 11:58

U mnie to samo. Pewnie kasa z unii się skończyła :wink:
SithLady - 14 Stycznia 2016, 17:54

Pozapisywalam sie na biblionetke i lubimyczytac, ale chyba glownie pozostane przy goodreads.
ketyow - 20 Czerwca 2016, 14:19

Jakby ktoś chciał dorwać czasem jakiś recenzencki egzemplarz książki, to w Bnetce coś organizują, ale nie wiem czy dużo tam będą mieli fantastyki, bo po patronatach jak dotąd nie było widać (może właśnie z braku recenzentów tego gatunku?).

http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=993408

ilcattivo13 - 20 Czerwca 2016, 22:25

ketyow napisał/a
(może właśnie z braku recenzentów tego gatunku?).


Wszyscy najlepsi są od dawna na Szortalu :D

ketyow - 9 Listopada 2018, 20:54

Pisałem tu kiedyś, jeszcze w rozmowie o Buksi, które bardzo szybko zostało przez twórców olane (notabene chyba nigdy nie mieli zamiaru serwisu rozwijać tak naprawdę), że rozdzielanie wydań książek nie ma sensu, bo się robi burdel w katalogu i tyle. Uzupełniłem sobie w końcu profil na lubimy czytać - masakra, mój pedantyzm nie pozwoli mi się nigdy do tego serwisu przenieść.

Odpaliłem rekomendacje a tam:
Spoiler:


Wśród rekomendacji nie ma ani jednej książki, które nie czytałem - to książki żywcem wyjęte z moich ocen tylko w innych wydaniach, chyba z cztery razy mam w polecankach Drużynę Pierścienia.

Błędne nazwy cykli (i to nie w niszowych pozycjach, tam się "Saga o wiedźminie" nazywa "Wiedźmin Geralt z Rivii"). Błędy w opisach i zdania samodzielnie dopisane przez użytkowników - gdzie jest moderacja przy takiej liczbie ludzi? :shock: Książki wydane kilka razy pod zmienionymi tytułami figurują jako osobne pozycje, totalny bezsens.

Cóż, szkoda że PWN ostatecznie dowiodło, że Biblionetkę ma kompletnie w *beep*. Tam z kolei zostali chyba sami tacy pedanci jak ja.

Fidel-F2 - 10 Listopada 2018, 02:26

A na co mnie rekomendacje kiedy ja mam zaplanowane lektury na jakiejś 130 lat czytania?
gorat - 10 Listopada 2018, 02:33

Chyba rzecz nie w tym, żeby poznać coś nowego, tylko w tym, że poleca na jedno kopyto "przeczytaj to jeszcze raz" i to jeszcze z gracją menela bełkoczącego nazwy proszków do prania znalezionych na śmietniku.
ketyow - 10 Listopada 2018, 09:45

Ja osobiście też mam taką listę, że żaden serwis mi jej nie zastąpi. Ale aż dziw bierze, że tak stosunkowo nietrudna rzecz do zrobienia leży, zresztą z całą resztą funkcjonalności. Rozumiem, że Biblionetka nie ma w ogóle kasy ani etatowego programisty i się już nie rozwija za bardzo, ale tak wielki serwis jak LC - przyznam, że jestem zaskoczony. Brak opcji komentarza pod opinią to też nędza - w Biblionetce prawie nie ma co komentować, tutaj w ogóle się nie da. Z deszczu pod rynnę. Wygląda na to, że nie ma już miejsca, w którym wychodzi się naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.
Fidel-F2 - 10 Listopada 2018, 11:03

ketyow napisał/a
Brak opcji komentarza pod opinią to też nędza
mnie to cieszy, zrobiłoby się bagno
Anonymous - 10 Listopada 2018, 12:27

ketyow napisał/a
tak wielki serwis jak LC - przyznam, że jestem zaskoczony.


Ale to jest przecież znak rozpoznawczy LC, że na technikaliach to oni cebulą arcymistrzowsko.

ketyow - 10 Listopada 2018, 13:23

Fidel-F2 napisał/a
ketyow napisał/a
Brak opcji komentarza pod opinią to też nędza
mnie to cieszy, zrobiłoby się bagno


Nie zrobiłoby się bagno, jest cała kupa możliwości, wraz z wyłączeniem odpowiedzi do swoich opinii, komentowaniem tylko przez znajomych, albo ukrywaniem tych komentarzy w standardowym widoku.

Fenrir, nie korzystałem aktywnie z LC, sądziłem że za taką kasą i ludźmi, którzy są przecież specami od pozycjonowania, musi iść jakość techniczna. Nie bez powodu wszyscy tam pobiegli, ale jak widać chyba się ewolucja serwisu i tu skończyła.

gorat - 18 Stycznia 2019, 23:07

http://lubimyczytac.pl/ks...peracja-war-war

Parskłem - to chyba najwyższa średnia, jaką da się w ogóle z tego serwisu wyciągnąć. Geniusz i mistrz, mało powiedziane.

Silaqui - 18 Stycznia 2019, 23:35

heh, całe Lubimyczytać :D
Z czystej złośliwości popsułam trochę statystyki.

Ale - przypomniała mi się sytuacja sprzed lat kilku: na blogu skrytykowałam pewną książkę. Zrobiłam to na miarę swoich możliwości merytorycznie. I gdy tylko wkleiłam "reckę" do LC, to nagle pojawiło się z 10 kont, które ten chłam wychwalały. Co więcej - kilka tekstów napisane było na zasadzie "opinia Silaqui to żart i/lub hejterstwo, ona się nie zna, bo to jest przecudowna pozycja"
:D



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group