To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Powrót z gwiazd - J.K.R = aktorka?:)

Rodion - 12 Grudnia 2005, 11:10

Jakiś czas temu stwierdziłem, ze z uwagi na "pożyteczność" HP, gdyby Pani R. nieistniała to trzeba by ją wymyślić! A że "gada się" fajnie, po co nowy temat robić?
Czarny - 12 Grudnia 2005, 11:15

Rodion napisał/a
po co nowy temat robić?


Może dla zmyłki :mrgreen:

Rodion - 12 Grudnia 2005, 11:17

Czarny napisał/a
Może dla zmyłk


Żeby ludzie nie znależli?! :shock:

Margot - 12 Grudnia 2005, 12:30

Jej, no, bo co więcej można o Rowling jako aktorce domniemanej lub nie napisać? Wierzę-nie wierzę? Się już dawno rozwinęło w temat oboczny, jak to dyskusje zaangażowane :)

Rodionie, Zajdel, jak wino, im starszy, tym lepszy :mrgreen:

Rodion - 12 Grudnia 2005, 12:44

Margot napisał/a
Zajdel, jak wino, im starszy, tym lepszy


Zgadzam się! Lecz w latach 80- siątych, czytało się z" wypiekami" na twarzy. A dziś "tylko" z uznaniem. Świat się zmienił i my wraz znim. :cry:

Margot - 12 Grudnia 2005, 13:30

Powieść o planecie Ksi dopiero teraz ma wymiar ciekawszy :D
Ale reszta, faktycznie, nieco inaczej wygląda bez kontekstu cenzury, dwuznaczności, etc.

Rodion - 12 Grudnia 2005, 13:53

Margot napisał/a
Powieść o planecie Ksi dopiero teraz ma wymiar ciekawszy


W jakim sensie?
Jak myślisz ilu "młodych" załapie klimat i wyłowi "kwiatki"? Niestety, a może stety, dzieje się tak z wieloma książkami.

Iscariote - 12 Grudnia 2005, 15:17

Pan Lem powiedział kiedys cos w stylu że ludzie nie czytaja ksiązek... jesli czytają to nie rozumieją co czytają... a jesli juz przeczytają i zrozumieja to zaraz to zapominają... i tyle na temat czytania...
Margot - 12 Grudnia 2005, 15:20

Rodion napisał/a
Margot napisał/a
Powieść o planecie Ksi dopiero teraz ma wymiar ciekawszy

W jakim sensie?
Jak myślisz ilu młodych załapie klimat i wyłowi kwiatki? Niestety, a może stety, dzieje się tak z wieloma książkami.

W "Całej prawdzie o planecie Ksi" poruszany jest temat terroryzmu o zasięgu ogólnoświatowym (oczywiście, niezupełnie pierwszoplanowo). I jest tam trochę rozważań, które dopiero niedawno zauważyłam. Dla mnie ta powieść dopiero teraz się zaktualizowała :D :D:D

A ilu młodych załapie klimat? Pewnie bardzo niewielu, niestety. Ale Zajdel nie starzeje się łatwo, choć odczytanie bez kontekstu jego utworów, IMAO, zubaża interpretacje :D

Ziuta - 12 Grudnia 2005, 15:24

Margot napisał/a
A ilu młodych załapie klimat? Pewnie bardzo niewielu, niestety. Ale Zajdel nie starzeje się łatwo, choć odczytanie bez kontekstu jego utworów, IMAO, zubaża interpretacje

Mnie Zajdel się podoba. Bardzo. W przciwieństwie do Pottera, z którego już wyrosłem (choć, przyznam, dalej mogę go czytać bez większej dezaprobaty)

Rodion - 12 Grudnia 2005, 15:32

Margot napisał/a
W Całej prawdzie o planecie Ksi poruszany jest temat terroryzmu o zasięgu ogólnoświatowym


Fakt! Jest, ale tak jakoś "doklejony", może był to wygodny sposób wytłumaczenia motywów jakimi kierowali się porywacze? Jednak meritum to to co było potem, a co znaliśmy z za okna. :wink:
Dygresja: Dzisiaj korzystając z bankomatu, przypomniały mi się "klucze"! :shock:
Skąd on wiedział?! :lol: :lol:

Iscariote napisał/a
Pan Lem powiedział kiedys cos w stylu że ludzie nie czytaja ksiązek... jesli czytają to nie rozumieją co czytają... a jesli juz przeczytają i zrozumieja to zaraz to zapominają... i tyle na temat czytania.

To co? NIe czytać?! Nawet Lema?!! :evil:

Iscariote - 12 Grudnia 2005, 15:43

hmmm... nikt czytac nie broni... ja mówie tylko to co przeczytałem w jakiejs gazecie... kazdy moze interpretowac słowa Lema jak chce...
Pako - 12 Grudnia 2005, 15:46

To raczej ironiczne poczucie Lema dało o sobie znać :) Bo inaczej to by sam nie czytał, wychodząc z takiego założenia. A że facet obstrzelany we wszystkich chyba książkach, to nie ma co - żartował :)
Iscariote - 12 Grudnia 2005, 16:29

Zart żartem ale wizja okrutna...
gorat - 12 Grudnia 2005, 20:47

Margot napisał/a
Ale reszta, faktycznie, nieco inaczej wygląda bez kontekstu cenzury, dwuznaczności, etc.

A cenzura korporacyjna, kapitałowa? Nie da się pod nią podciągnąć?

Rodion - 12 Grudnia 2005, 21:34

gorat napisał/a
A cenzura korporacyjna, kapitałowa? Nie da się pod nią podciągnąć?


Podciągnąć się da, tylko to nie będzie to samo. Jakby to...? A, już wiem!
To tak jakbyś chciał poznać 19-sty wiek, czytają cykl "Honor Harington". Jest on inspirowany cyklem C.S. Forestera, osadzonym w tych realiach ale to nie to samo. Inne tło, odniesienia i historia.

gorat - 12 Grudnia 2005, 22:08

Albo tak, jakbym chciał poznać kapitalizm czytając prace z XVIII czy XIX wieku.
Rodion - 12 Grudnia 2005, 22:33

Coś w ten deseń. Tylko że jak pamiętam to oni właśnie to cudo wymyślili. :wink:


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group