To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Park marzeń [gry] - Wiedźmin

Ixolite - 6 Wrzeœśnia 2006, 17:22

A mnie się ten filmik średnio podoba... Ciemno, mało widać, scenki pourywane tak, że ledwie da się szczegóły wyłapać, w zasadzie tylko ostatnia scena mi się podobała.
kruczywiatr - 11 Wrzeœśnia 2006, 14:13

Sytuacja z "Wiedźminem" przypomina mi sytuacje z hollywoodzkimi superprodukcjami. Produkcje te są mocno reklamowane przed premierą i dogłębnie omawiane we wszelakich programach o tematyce filmowej i nie tylko, co póżniej ma taki efekt, iż znacząco nadwyręża efekt zaskoczenia i psuje widzowi przyjemność z oglądania.
Z tą gierką jest podobnie.

Dunadan - 11 Wrzeœśnia 2006, 16:06

ja bym sie nie wypowiadal o czyms co jeszcze nie wyszlo... Jak wyjdzie - zobaczymy - poki co mozna powiedziec ze grafika jest cudna i tyle...
kruczywiatr - 11 Wrzeœśnia 2006, 19:42

"Cudna grafika" to wymóg nie zaleta, bo ogólnie poziom grafiki w grach jest bardzo wysoki (tyle genialnych screenów z różnych gierek już widziałem, że mi spowszedniały) i przewyższa inne aspekty (co pokazał niedorobiony pod względem grywalności i jakości świata Morrowind i jego następca). Mnie obchodzi głębia przez tę grafikę tworzona i grywalność gry, co przekłada się na ogólny klimat. Mam nadzieję, bo dobrze życzę tej produkcji, że nakład sił i środków zainwestowanych w marketing dorównuje temu włożonemu w samą grę (o ile pamiętam 6,5 miliona złotych miało pójść na produkcję gry i tyle samo na marketing).
To kiedy premiera?

Dunadan - 11 Wrzeœśnia 2006, 23:56

Morrowind niedorobiony... wow, sory ale dla mnie to juz przekracza lekko kwestie gustow - IMHO to najlepszy RPG - przynajmniej najlepszy w jaki gralem. Owszem znudzil mi sie po roku grania, owszem mozna go przejsc w 15 minut ale... no sory - ZADNA gra nie miala tak wspaniale stworzonego swiata.
No, ok, ale wrocmy do Wiedzmina. Na pytanie - kiedy wyjdzie gra, tworcy odpowiadaja "kiedy bedzie gotowa"... no comment...
Ja tam cholernie trzymam za nich kciuki...

Ixolite - 12 Wrzeœśnia 2006, 00:09

Morrowind jest bardzo niedorobiony, konkretnie mechanika i różne rozwiązania takie jak np. sposób podróżowania. Nie wspominając o fatalnej optymalizacji silnika gry :)
Dunadan - 12 Wrzeœśnia 2006, 00:32

optymalizacji...? mechanika dla mnie byla wysmienita . niezbyt skomplikowana i nie za prosta. Ale... kurde, grajac w Morrowinda przenosilem sie do innego swiata - ta muzyka, ci 'interaktywni' npc, taka masa questow... sama fabula. Same LOKACJE - nie mozesz negowac tych faktow - zadna gra nie miala tak rozbudowanych lokacji... A co ci sie nie podobalo w podrozowaniu?...
Pako - 12 Wrzeœśnia 2006, 08:03

Rozbudowane czy nie, jeśli Oblivion na naprawdę dobrym sprzęcie wymaga patcha, żeby dało się jakoś grać, a morrowind też nie jest genialnie zoptymalizowany, yo giera traci. Poza tym świat światem, a fabuły to ja sięw tym dopatrzeć nie mogłem. I Świat... za wielki jest, zbyt różnorodny. Bo co z tego, że tam kilkanaście ras jest, skoro ich nie spamiętam, nie spamiętam też imion ludków.
Może to i dobre... ale nie dla mnie ;)

Dunadan - 12 Wrzeœśnia 2006, 10:01

Pako
Cytat
I Świat... za wielki jest, zbyt różnorodny.

Heh - wychodzi na to ze twrocy wyprzedzili swoja epoke :D no wlasnie o to przeciez chodzi! zeby swiat byl jak najbardziej rozbudowany, jak najbardziej realistyczny pod wzgledem budowy, wydarzen, postaci, przygod... przeciez o to wlasnie chodzi w Fantasy. Tzn. moze nie tyle o to chodzi, tylko konstrukacja nowego swiata, jego zbudowanie od podstaw tak by sie wsztystko trzymalo kupy, wykreowanie ras, kultur, jezykow itp itd. jest czyms co sprawia ze tworzone swiaty w fantasy nabieraja realizmu. Wymieniac przykladow nie bede bo sa zbyt oczywiste :)
Dla mnie Morowind spelnial wszystkie te wymagania, dlatego kiedy sie wczuwalem totalnie odplywalem...
W Oblivionie dochodzi jeszcze powalajaca grafika - chcialbym zagrac ale nie stac mnie na razie na takiego kompa :/
A co do patch'ow - slyszalem ze grafika nie jest najwazniejsza w grach... :roll:

Wracajac do Witchera - tworcy niemal moga sobie odposcic tworzenie swiata bo ten juz jest stworzony. Jedyne co musza zroic to przelac go na zera i jedynki w odpowiedni sposob, wiec sporo roboty maja juz na tacy. Co do samej fabuly to bedziemy mogli mowic jak gra wyjdzie - bede czekal na wasze opinie bo ja sobie nie pogram :(

kruczywiatr - 13 Wrzeœśnia 2006, 15:23

Morrowind miał fajną grafikę i pomysł na świat, ale został za szybko wypuszczony na rynek. Moje uwagi: rasy nie były nowatorskie, za to fauna owszem. Lokacje były zrobione schematycznie. Proces tworzenia postaci był pomysłowy, ale stwarzał zbyt duże pole manewru, a co za dużo, to niezdrowo. Brak ograniczeń w magii na dłuższą metę psuł rozgrywkę. Poza tym gra była męcząca (nie tylko ja odczuwałem w miarę grania narastające znużenie, to opinia kilku graczy).
Oblivion był za to przereklamowany (co, mam taką nadzieję, nie spotka "The Witchera").
Co do świata "The Witchera", to choćby proces tworzenia mapy świata miał jakiś dziwny przebieg (konkurs na mapę (chwyt marketingowy), kłótnie na forum o prawa autorskie do prac). I jak tu nie dyskutować o "The Witcherze", skoro sami twórcy takie dyskusje z premedytacją wywołują. Gra nie wyszła, a już ma niemiecką stronę fanowską. Marketing skutkuje. Wolę być krytycznie nastawiony i zostać mile zaskoczony, niż był optymistycznie nastawiony i doznać zawodu. Bo przypomina mi się, jak mnie mile zaskoczyły nieznane, niereklamowane gierki w stylu Baldur`s Gate i Diablo, i jak rozczarowały pod wieloma względami ich mocno reklamowane kontynuacje.
I bardzo się ciesze, że Tobie, Dunadanie, gra w Morrowinda sprawiła tyle frajdy. Bo nie ma to, jak dobry rpg 8)

Dunadan - 13 Wrzeœśnia 2006, 23:19

No, OK, OK - przyznaje racje co do Morrowinda - nie przeszedlem gry bo za dlugo w nia gralem i mi sie znudzila. Nie mam zamiaru wracac do niej. Ale wlasnie - sprawila mi swego czasu niesmaowicie duzo frajdy. Teraz pragne zagrac w Obliviona - wlasnie ze wzgledu na fizyczny i techniczny realizm gry...
Co do Witchera - w sumie masz racje - lepiej sie przygotowac na zle...

Ixolite - 13 Wrzeœśnia 2006, 23:59

Morrowind - owszem, grą wielką jest, ale im więcej czasu się przy niej spędza, tym więcej niedoróbek się wyłapuje. Spaprana mechanika to np. praktyczny brak ograniczeń w stosowaniu alchemii i magii, inne błędy to teraz już mało bolesne, ale w dniu premiery gigantyczne wręcz wymagania sprzętowe, co spotkało zresztą i Obliviona, brak wyraźnie wyznaczonej ścieżki fabularnej (to w końcu gra, a nie symulator życia), całe mnóstwo drobnych błędów i niedoróbek, naprawianych potem przez fanów modami... Długo by wymieniać, a lista zastrzeżeń wobec Obliviona jest jeszcze dłuższa. Żeby za bardzo nie offtopować, to jeśli ktoś jest zainteresowany to można by na taką dyskusję nowy wątek założyć.

A co do Wiedźmina - zapowiada się naprawdę świetnie, ale już tak długo zajmuje się grami nie tylko jak gracz, ale i jako recenzent, że z oceną poczekam do premiery. A czekam niecierpliwie.

Dunadan - 14 Wrzeœśnia 2006, 14:30

Temat o Oblivioniez istnieje - zapraszam tam :)
Co do wiedzmina - ehh, co ja mamz robic biedny... nawet jak wyjdzie za pol roku to i tak nie pogram - nie stac mnie na nowego kompa :/ a jak juz bede mial akse to pewnie wydam na obiektyw do aparatu :D bo to jednak dla mnie wazniejsze...

Dabliu - 16 Wrzeœśnia 2006, 09:33

Patrz tutaj
Dunadan - 16 Wrzeœśnia 2006, 14:15

widzialem :D ja nie moge sie doczekac tego filmiku z PlatigeImage... no, ale niestety Blizzarda czy Kojimy to oni nie pobija. NIemniej Witcher moze byc najlepsza gra polska w historii
Słowik - 2 Stycznia 2007, 11:30

http://wiadomosci.gazeta....00,3819876.html
Dunadan - 2 Stycznia 2007, 11:39

ale o tym było wiadomo zdaje się w październiku... kiedy to wypuszczony został trailer :roll: Swoją drogą trailer jest taki sobie... nie umywa się do Blizzarda...(?)
Słowik - 2 Stycznia 2007, 11:49

W porządku :)
Może jednak czytają ten wątek inni profani mojego pokroju :D

hjeniu - 2 Stycznia 2007, 11:55

Nie wiem czy zauważyliście ale jako współautor scenariusza wymieniony jest imć Jacek Komuda, może uda się wydębić jakieś przedpremierowe ploteczki? :wink:
Dunadan - 2 Stycznia 2007, 11:58

Nie no, Słowiku, ja miałem na myśli ludzi z Onetu... nagle odkryli że jest takie coś jak Wiedźmin i Bagiński tam im pomaga... fajnie.
Słowik - 2 Stycznia 2007, 12:02

To jest link z Gazety :D

Ano własnie hjeniu, też to zauważyłem, można podpytać :)

Dunadan - 2 Stycznia 2007, 12:08

hehe, no tak... no więc ludzie z Gazety :P też się obudzili...

A co do info o Jacka... IMHO prędzej się czegoś można dowiedzieć na forum Wiedźmina ;)

Chociaż może...? :twisted:

gorat - 2 Stycznia 2007, 14:38

I co? Nikt się nie pofatygował? :twisted: :lol:
mert - 2 Stycznia 2007, 17:19

Ja się akurat cieszę, że nie wypuszczają gry szybko... wolę coś dopracowanego, a przynajmniej wolę tak myśleć. Niech starają się dopracować każdy szczegół - źle na tym nie wyjdą. Gorzej jeżeli wydadzą grę za późno i ona się po prostu zestarzeje, ale to już inny problem. Na razie ominęli gorączke NWN2, G3 i Obliviona - to również wyjdzie im na plus. Wypuszczanie gry pomiędzy jednego z tych molochów mogło nic nie dać... gra przeszłaby bez echa.
Natomiast co do trailera Bagińskiego - jest świetne. Grafika, dynamika i cała reżyseria tego, jest dla mnie genialna. Odpowiada mi klimatycznie i z chęcią go oglądałem.
Na grę czekam średnio na jeża. Z jedneo strony za długo przekonywałem się do twórczości pana Sapkowskiego i za bardzo ją potem polubiłem, żeby odpuścić. Z drugiej zaś... ciągle mam w pamięci niesmak po Wiedźminie i moje retoryczne pytanie, czy w filmie oprócz pokazywania gołych panien coś jeszcze było? Pograć pogram, może również z przekory, żeby zobaczyć co wyszło naszym ambitnym, polskim twórcom:)
Chociaż zapewne bardziej bym się ucieszył z dwóch faktów - Sapkowski wraca do Wiedźmina, albo... Hollywood zainteresowane Wiedźminem. Ale chyba nie zapowiada się na takie wieści... jeno pozostaje czekać na grę.

gorat - 29 Maj 2007, 23:17

Komuś udało się ściągnąć trailer i z jakiego linka? Probowałem z onetu i zresetowało plik (ściąga samoistnie od nowa), nawet nie wiem czemu :? Chodzi o coś w stylu "Witcher_Trailer_1280X720.mov"
Ixolite - 30 Maj 2007, 00:30

ftp://ftp.thewitcher.com/..._trailer_qt.zip

Z oficjalnej strony.

EDIT: Ale to nie jest HD. Nie widzialem nigdzie wersji HD prawde powiedziawszy.

Homer - 5 Czerwca 2007, 21:46

Trailer jest świetny! Świetny to zresztą za małe słowo by go opisać!

Dziwię się strasznie bo z tego co czytałem wcześniej filmik Bagińskiego miał mieć około 6 minut, a po tym co widać w trailerze to mi wygląda, że będzie dużo dłuższy. Poza tym widać w nim sceny z jakiegoś innego wątku (pojedynek z kapturem).

I ta muzyka :) . Dla mnie bomba mógłbym sobie takie pełnometrażowe dzieło obejrzeć i byłbym zachwycony!

Dunadan - 5 Czerwca 2007, 23:29

Trailer jest przeciętny. IMHO gra może mieć aspiracje na walkę na rynku światowym ( a pewnym stopniu rzecz jasna ), a skoro już o nim mówimy to trzeba trailer porównywać to trailerów światowych ;-) pod względem animacji jest raczej przeciętny.
Homer - 6 Czerwca 2007, 00:55

Daj linki na you tube do tych światowych, do których mam porównywać. :)
Niby do czego sądzisz porówywałem ten trailer? :)
I na pewno nie jest przeciętny! Nie z taką ilością detali :) .

Dunadan - 6 Czerwca 2007, 05:23

Np. World of Warcraft.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group