To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Marek Ścieszek

terebka - 19 Kwietnia 2013, 16:32

Zawartość książki to wynik jednej z dość licznych prób goszczenia w świecie, wymyślonym ładnych parę lat temu... jakieś piętnaście? Coś około tego. Jest to świat fantasy, w którym, owszem, można się natknąć na postaci stereotypowe dla podobnych fantastycznych krain. Nie powiem jakie to postacie, by nie zniechęcać, zwłaszcza że jeśli nawet z nich korzystam, to w charakterze statystów - jak powiedział kiedyś Andrzej Grabowski w jednym ze swoich skeczy: byłem statystą w serialu "Daleko od drogi", ale nie widać mnie bo stałem bardzo daleko od drogi. Winą obarczam Wiedźminland, który to właśnie wywarł na mnie tak duży wpływ, że bezczelnie zasiadłem do tworzenia własnego landu.
Takich prób było w międzyczasie więcej, nie wszystkie zostały sfinalizowane. Cześć projektów leży odłogiem.
Wprawne czytelnicze oko wyłowi z książki wiele odnośników do oficjalnie panującej nam rzeczywistości. Są to, choćby, znane nam mitologie, z przewagą naszej rodzimej słowiańskiej. Są to również latynizmy. Ma to swoje uzasadnienie w pochodzeniu świata. W "Polach śmierci" nie ma o tym słowa, niestety. Ani w "Na czeladniczym szlaku", darmowym opowiadaniu promującym powieść. W swoim czasie i w innej opowieści wszystko zostanie wyjaśnione.

Magnis - 29 Października 2013, 23:06

W antologii 31.10 Księga cieni można znaleźć opowiadanie terebki pod tytułem “Będzina” :

Antologia 31.10 Księga cieni

Do pobrania za darmo ze strony co podałem. Gratulacje dla autora :bravo :D .

terebka - 1 Listopada 2013, 22:50

A dziękuję, dziękuję, Magnisie :) Rzeczywiście jestem tam i zapraszam do halloweenowej lektury.

Z innej beczki. Jako pomocnik baranka w sprawach związanych z konkursami literackimi na miłym nam Szortalu, śpieszę z taką oto informacją:

Obcy w swoim kraju



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group