To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Stare ogłoszenia - Warsztaty literackie dotyczące polskiego SF Warszawa

rafalgrzenia - 2 Stycznia 2011, 16:25
Temat postu: Warsztaty literackie dotyczące polskiego SF Warszawa
Zapraszam na warsztaty literackie dotyczące polskiego SF dla licealistów i studentów - darmowe, w Warszawie.
Warsztaty mają charakter półtwórczy – to znaczy są adresowane do tych, którzy usiłują pisać literaturę SF, ale także do tych, których interesują największe polskie dokonania gatunku. Nie będziemy uczyć się pisać, ale czytać. Całość pomyślałem jako analizę siedmiu powieści – począwszy od „Na srebrnym globie” z roku 1902, przez Lema, Snerga i Żwikiewicza, skończywszy ,na czasach współczesnych – która ma pokazać i rozwój gatunku, i najważniejsze elementy jego poetyki.

W styczniu: „Na srebrnym globie” Żuławskiego (o opisie) [15tego o 18tej] i „Solaris” Lema (o bohaterze) [29ego o 18tej].
Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe ul. Podskarbińska 2
Najlepiej poszukać mnie na Facebooku, tam wydarzenia opisuję dokładnie. Warsztaty Literacko-Filozoficzne się nazywamy [http://www.facebook.com/?sk=events#!/profile.php?id=100001652970800].
Pozdrawiam,
Rafał Grzenia

Sauron - 2 Stycznia 2011, 16:29

a ja zapraszam do wątku powitalnego:
http://www.science-fictio...179&start=15090

ilcattivo13 - 6 Stycznia 2011, 01:06

Sauron, nie rozumiem czego chcesz od człowieka... On przecież jest z "Centrum Promocji Kultury", więc wie jak się kulturalnie zachować :wink:
baranek - 6 Stycznia 2011, 07:25

ilcattivo13, szelma z Ciebie.
Pucek - 6 Stycznia 2011, 10:03

Jako że imprezka ma się odbywać na grochowskim podwórku, to możemy pójść i obadać. A nawet przekazać wasze słuszne uwagi :wink:
Kruk Siwy - 6 Stycznia 2011, 10:22

Pani Wasiak w akcji, nespa?

Edit. Może i ja wpadnę? Czytać mnie nauczą.

Pucek - 6 Stycznia 2011, 10:33

Pani W. to przeca najwyższa dyrekcja, a tu to jakaś inicjatywka od nowego roku, jedna z wielu, albowiem CPK prężne jest.
E: Wpadaj, wpadaj, promną cię w kulturę :wink:

Kruk Siwy - 6 Stycznia 2011, 10:34

Bez Jej Wiedzy i Kierownictwa NIC, chyba żeby coś się dramatycznie zmieniło.
merula - 6 Stycznia 2011, 10:57

Ja zrozumiałam, że to dla młodzieży jest. Ale skoro Wy czujecie sie adresatami tego zaproszenia, to może i ja się łapię? :wink:
Kruk Siwy - 6 Stycznia 2011, 11:00

Warto zobaczyć co jest warta ta inicjatywa. Poza tym pogadać o ulubionych pisarzach przyjemnie jest.
Pucek - 6 Stycznia 2011, 11:09

Kruk Siwy, słusznie prawisz.
dalambert - 6 Stycznia 2011, 12:00

rafalgrzenia, sie zareklamował i nie chce z nami gadać :( , no to wpadniemy my, posłuchamy my i podadamy MY :twisted:
Hubert - 6 Stycznia 2011, 21:41

dalambert, brzmisz groźnie. :mrgreen:
rafalgrzenia - 21 Stycznia 2011, 14:12
Temat postu: warsztaty literackie SF dla licealistów i studentów
Panowie kochani, jednak was nie było... O pierwszych polskich opowiadaniach SF rozmawiałem z pięcioma paniami w wielu 60-80 i jednym studentem.

Może wpadniecie tym razem?

Najbliższe spotkanie: „Solaris” Lema 29ego stycznia o 18tej.
Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe ul. Podskarbińska 2

„Solaris” Lema (1961)– czyli o bohaterze w SF
Opowiadanie Lema, przez wielu uważane za najdoskonalszy polski utwór gatunku, podpowie nam, jaką rolę odgrywają portrety psychologiczne bohaterów oraz jak je ożywić w anegdocie. Mistrz daje nam co ma najlepsze – panoramę wewnętrznych dylematów, marzeń, emocji, które tylko fantastyka może tak mocno wyeksponować.
Pokażę fragmenty klasycznych adaptacji filmowych „Solaris” (przypomnimy sobie najlepsze sceny), ale przede wszystkim podyskutujemy o samym opowiadaniu.

Uwaga!!! Czytamy SOLARIS na zajęcia!!!


Pozdrawiam,
Rafał Grzenia

ketyow - 21 Stycznia 2011, 14:15
Temat postu: Re: warsztaty literackie SF dla licealistów i studentów
rafalgrzenia napisał/a
Panowie kochani, jednak was nie było... O pierwszych polskich opowiadaniach SF rozmawiałem z pięcioma paniami w wielu 60-80 i jednym studentem.


A nie pomyślałeś o tym, że to mogli być stali bywalcy tego forum?

Ja bym poszedł, ale niestety, nie to miasto, nie ta planeta.

Aha, no i 29-go jeśli mnie pamięć nie myli, jest forumowa impreza. Możesz zawsze dołączyć i podyskutować.

nureczka - 21 Stycznia 2011, 14:43

rafalgrzenia napisał/a
z pięcioma paniami w wielu 60-80

A co za różnica w jakim były wieku? To był casting na modelkę?
Możewcześniej musiały podcierać tyłki przyszłym lyteratom i dopiero teraz mogą się zająć tym, co je interesuje.

Pucek - 31 Stycznia 2011, 11:10

No to byłam. Na chwilę, bo nałożenie się tego spotkania na termin Skofy - wiadomo że niekorzystne... Tak że jeszcze raz przepraszam rafalgrzenia, za wcześniejsze wyjście, ale sam pan rozumisz...

Faktycznie było tylko parę starszych pań, chętnych do rozmowy - jedna. Kobita dzielnie podejmowała dyskusję - wypowiedź nureczki jak najbardziej na rzeczy.

Do następnych warsztatów zapewne ze dwa tygodnie, daj pan pan znać kiedy - a na razie może jakiś czwartek w Paradoxie?. Informacje o tym w "Towarzyskich spotkaniach fantastów", a i w "SKOFIE" warto popatrzeć :) .
Nie ma to jak spotkania III stopnia. W bardziej kameralnej scenerii, bo sala w CPK poraża wielkością i atmosferą. Za to możliwości techniczne że ho, ho!



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group