To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Stare ogłoszenia - Potrzebna krew

merula - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:22
Temat postu: Potrzebna krew
Słuchajcie, ja nie mogę, ale może ktoś z Was? Pozwalam sobie przekleić apel z zaprzyjaźnionego bloga.

Potrzebna krew - sprawa pilna
Ojciec mojego kumpla leży w szpitalu i potrzebuje dużych ilości krwi. Żeby ją dostał w odpowiedniej ilości, ktoś musi ją oddać, bo w szpitalu jak w wojsku, cyfra się musi zgadzać. Grupa dowolna, miejsce dowolne ale trzeba dostarczyć zaświadczenie o tym, że się krew oddało. Po kolei.

Województwo mazowieckie
Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ulicy Saska 63/75. Oddając krew należy zaznaczyć, że to na Andrzeja Jurgiela (Andrzej Jurgiel) i wziąć zaświadczenie. Jeżeli oddajecie na Saskiej, można je zostawić w recepcji, kumpel odbierze i pokaże lekarzowi.

Lista oddziałów RCKiKa na terenie województwa mazowieckiego. Oddając tam krew też można zostawić zaświadczenie i oni sobie automagicznie wszystkie informacje przetransferują. Z tym że zawsze warto mieć wątpliwość, bo przemiła i uczynna pani na telefonie to jedno, a nasza polska rzeczywistość drugie. Dlatego jeżeli ktoś zdecydowałby się oddawać krew w oddziale, to niech na wszelki wypadek dopyta czy jeżeli zostawi zaświadczenie na miejscu, wszystko będzie w porządku.

Jeżeli okazałoby się, że nie w porządku, to zaświadczenie można wysłać pocztą na adres kolegi:
Paweł Jurgiel
ul Olesińska 6/52
02-548 Warszawa

Jeżeli ktoś odda krew poza Warszawą ale pracuje tutaj, może podrzucić zaświadczenie do:
knajpy Paradox - Jezierskiego 3/5, boczna Rozbratu, powiedzcie barmanom o co chodzi, dadzą znać kumplowi
do mnie do Agory - zostawić na nazwisko Radosław Teklak i powiedzieć dziewczynom, że to pilne - zadzwonią
dać mi znać skąd można zaświadczenie odebrać - podjadę i zabiorę. Kontakt albo telefoniczny (jak ktoś zna) albo mailowy teklak na gmailu albo radkowiecki na gazecie.

Opcje związane ze mną są ważne do końca tego tygodnia, w przyszłym wyjeżdżam z Warszawy. Gdyby ktoś więc miał do przekazania zaświadczenie w przyszłym tygodniu, niech kontaktuje się bezpośrednio z kolegą na adres mailowy: larpownia małpa gmail kropka com. Ewentualnie mail/telefon do mnie i wystąpię za pośrednika.

Osoby spoza Warszawy

Oddajecie krew, bierzecie zaświadczenie, wysyłacie na adres kumpla.

Kryteria dla krwiodawców
Dyskwalifikacja czasowa: http://www.rckik-warszawa.com.pl/index.php?docid=5
Dyskwalifikacja stała: http://www.rckik-warszawa...ex.php?docid=16

Stan ojca Skały jest taki, że liczy się czas i oczywiście im szybciej krew zacznie płynąć, tym lepiej. Ale jeżeli ktoś nie może jej oddać w tym tygodniu, przyszły też będzie bardzo dobry.

Wiem, że sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż kliknięcie w brzuszek pajacyka ale mam prośbę żebyśmy zrobili przynajmniej tyle, ile jesteśmy w stanie. Jeżeli nie możesz oddać krwi, przeklej linka u siebie na stronie, blogu czy facebooku. Powiedz znajomym w pracy, szturchnij rodzeństwo. Po coś przecież ten web 2.0 powstał.


Poniżej link do źródła.
http://radkowiecki.blox.pl/html

baranek - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:34

nie mogę, choćbym chciał :(
Witchma - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:38

Ja niestety też nie :(
dalambert - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:40

ba diabetycy się nie nadają - niestety :(
aniol - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:41

oddalem 2 tyg temu, wiec najwczesniej za 1,5 mies bede mogl, ale przekazalem dalej
tylko nie wiem czy to dziala pomiedzy wojewodztwami? czy kazde wojewodztwo nie rozlicza sie osobno czasem?

Pako - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:48

Apel jako ogół popieram, ale jak to jest? Ktoś potrzebuje krwi, to powinien ją dostać, nie? Co to za jakieś zaświadczenia i w ogóle?
Wiadomo, że żeby ktoś mógł krew dostać, to ktoś inny musi ją oddać, ale jak ktoś potrzebuje, to nie powinien jej dostawać z automatu?

Martva - 30 Wrzeœśnia 2010, 17:58

Takie sytuacje się często zdarzają latem, jak krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje, a że teraz to nie wiem. Może grupa rzadka i jest problem z zabezpieczeniem większych ilości?
Kai - 30 Wrzeœśnia 2010, 18:42

dalambert napisał/a
diabetycy się nie nadają - niestety :(

Ano niestety.
Ale mam paru znajomych, podam dalej.

nureczka - 30 Wrzeœśnia 2010, 21:58

Pako, mnie kiedyś podawano krew w sytuacji super pilnej. Po czym lekarz prowadzacy stwierdził, że mnie nie wypisze dopóki ktoś z rodziny lub znajomych mnie nie "wykupi" oddajac analogiczną ilość krwi.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group