To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Najnowszy numer - Okładka numeru 57 - głosujemy do 12 sierpnia

xan4 - 24 Czerwca 2010, 13:03
Temat postu: Okładka numeru 57 - głosujemy do 12 sierpnia
Głosujemy na lipcową okładkę.


Moja ocena tym razem na nie, tak średnio na jeża. Nie podoba mi się rysunek, białe tło i zlewające się z rycerzem nagrody.

Dwójka.

No i nie rozumiem polityki z nazwiskami na okładce. Pogubiłem się. RD zapowiadał, że nie będą wszystkie nazwiska i nie ma wszystkich, zgadza się, jest 5 z 7. Miało nie być nazwisk autorów szortów (nad czym strasznie boleję) i nie ma Adilewa, ok. Miało nie być nazwisk autorów z konkursów i jest, ale to mi nie przeszkadza, uważam, że powinny być, jak są w piśmie. Nie rozumiem jedynie, właściwie czemu nie ma Sławomira Zielińskiego na okładce, ani to krótkie, ani konkursowe, tak jakoś dziwnie. Z góry piszę, że nie czytałem więc nie wiem jakie jest, ani nie znam autora. Tak to jednak wygląda, jakby zabrało miejsca na okładce na nazwiska dwóch ostatnich autorów według spisu treści.

Jest jednak coś co mi się podoba ;P: Podoba mi się "bitewne" zdjęcie naszego naczelnego.

dalambert - 24 Czerwca 2010, 13:05

A u mnie LastViking rzondziiiiiiiiiiiiiiii :D
RD - 24 Czerwca 2010, 14:06
Temat postu: Re: Okładka numeru 57 - głosujemy do 12 sierpnia
xan4 napisał/a
Miało nie być nazwisk autorów z konkursów i jest

To tylko wyjątek potwierdzający regułę. Nazwisko znalażło się na okładce na moje osobiste życzenie, bo oceniam tekst Walczak wysoko i wziąłbym go nawet gdyby w konkursie nie wygrał :wink: .

Cytat
Jest jednak coś co mi się podoba ;P: Podoba mi się bitewne zdjęcie naszego naczelnego.

Zawsze to cóś :mrgreen:

Zagubiony - 24 Czerwca 2010, 17:46

Poszło 5. Wojak pozytywny, kruki jeszcze bardziej pozytywne :) .
xan4 - 24 Czerwca 2010, 18:14

RD, zawsze do usług :mrgreen:
czamataja - 25 Czerwca 2010, 09:32

Czas szybko leci. Jeszcze wczoraj wyciągałam pismo z czarnym panem na okładce, a dziś nagle to...

Rysunek mi się nie podoba. Białe tło również.

Trójka z plusem, a ponieważ równamy w dół- 3 w ankiecie ;)

Niemniej jednak, spis treści jest uroczy !

Martva - 25 Czerwca 2010, 10:53

RD napisał/a
Nazwisko znalażło się na okładce na moje osobiste życzenie, bo oceniam tekst Walczak wysoko i wziąłbym go nawet gdyby w konkursie nie wygrał :wink: .


Autorzy szortów idą płakać w kąciku.

RD - 25 Czerwca 2010, 13:16

Szorty nie mają tu nic do rzeczy :D
Arya - 25 Czerwca 2010, 16:45

Piąteczka.
robert70r. - 27 Czerwca 2010, 17:23

Dałem 3. Taka ta okładka jakaś smutna tym razem. Taka,... no... :?
baranek - 28 Czerwca 2010, 12:49

dwa
Agi - 28 Czerwca 2010, 13:14

Rycerz niczego sobie, ale źle komponuje się z resztą, a szczególnie z pstrokatymi paskami wchodzącymi mu na zbroję.

2

Chal-Chenet - 28 Czerwca 2010, 14:24

Nabyłem, spojrzałem na okładkę.

1.

Nitj'sefni - 28 Czerwca 2010, 19:28

Tak sobie myślę i myślę co postawić... Więc tak:
- ilustracja fajna, choć białe tło trochę drażni
- tradycyjnie wkurzające konkursy...
- ...i kolorystyka wśród tytułów opowiadań
W ogólnym rozrachunku - 4.

Nitj'sefni - 28 Czerwca 2010, 19:32

Nie chcę wychodzić zbytnio do przodu, ale... Ale wspomnę o sierpniowej okładce. Generalnie motyw z "Alicji..." nie jest zły (choć filmu nie widziałem), tylko, że tak trochę poniewczasie. Przy okazji premiery byłoby zrozumiałe. Za miesiąc zobaczę "na żywo" i w kolorze, wtedy powiem coś więcej, a na razie taka drobna uwaga. ;P:
Cedrik - 30 Czerwca 2010, 12:21

Cóż, mam numer przed sobą. Powiem tak; ostatnia okładka była dużo lepsza, ale ta też zła nie jest. Rozumiem, że chodzi o Trylogię Krzyżacką D. Domagalskiego, więc to jest bardzo na plus. Nie jest to szczyt graficznych umiejętności, ale naprawdę jest ładnie. Przyczepić się mogę tylko do kółek od kolczugi w prawym dolnym rogu; są trochę zbyt rysunkowe. Ale to jest już czepialstwo totalne.
4+ ode mnie :)

Ozzborn - 30 Czerwca 2010, 12:30

Zanabyłem - ilustracja mi się podoba, jej kolorystyka też, ostatnio nawet logo zakrywane jest oszczędnie i sensownie. Odrobinę się żrą kolorowe ramki i beznadziejne jest to "do wygrania" aż tak mało ludzi bierze udział w konkursach?
Suma sumarum dam 4

Ramzes - 2 Lipca 2010, 13:03

Piątka. Kupiłem.
Fidel-F2 - 3 Lipca 2010, 06:11

Grafika fajowa, wyrazista, tematycznie mniamuśna. Gdyby to było głosowanie na samą grafikę to byłaby 6. A tak:
-1 okładka książki
-2 spieprzenie estetycznego wyrazu głupawymi pastelowymi paskami i reklamówką 'do wygrania'

Po bilansie okładka na 3

xan4, brawa za gradację opisów, jestem pod wrażeniem

bogow - 5 Lipca 2010, 17:13

4 - podobnie jak Fidel-F2 uważam, że świetna grafika została spaskudzona przez "wstawki" za co odejmuję 2.
terebka - 5 Lipca 2010, 17:30

Bez zmian - 4
Matrim - 5 Lipca 2010, 18:25

Dałem dwa, bo jest z książki (chociaż, jak zauważył Last Viking w swoim wątku, w tym wypadku dobry tekst faktycznie promuje książkę; nie zmienia to faktu, że okładki "pożyczone" są niefajne).

Konkursy są obrzydliwe :) Swoją drogą, okładka numeru sierpniowego ma tylko trzy nagrody na okładce, rozstrzelane po szerokości i to wygląda jeszcze obrzydliwiej :) Zmieni się coś w sierpniu?

Nitj'sefni - 5 Lipca 2010, 20:20

Matrim napisał/a
Swoją drogą, okładka numeru sierpniowego ma tylko trzy nagrody na okładce, rozstrzelane po szerokości i to wygląda jeszcze obrzydliwiej :) Zmieni się coś w sierpniu?

W zapowiedzi numeru lipcowego też były tylko trzy nagrody, a jak się okazuje jest ich więcej. Pewnie w czasie miesiąca do wydania redakcja obczaja konkursy i je uzupełnia.

Szenute - 5 Lipca 2010, 22:04

I znów okładka to pierwsze na co zagłosuję. Tym razem czwóreczka, lekko powyżej średniej ale zestawienie kolorów nie bardzo mi się podoba.
Witchma - 7 Lipca 2010, 16:47

Okładki kołem się toczą...? Prawie równo rok temu mieliśmy grafikę z "Delikatnego uderzenia pioruna".
Pasek "do wygrania" do wyrzucenia!!! Kolorki niech zostaną, ale niech się jakkolwiek mają do grafiki albo do czegokolwiek w ogóle...
W sumie 2.

mad - 10 Lipca 2010, 19:27

5, bardzo ładne toto.
rybieudka - 14 Lipca 2010, 12:02

Bardzo fajna okładka. Biały w tle zaskakująco ładnie się komponuje z kapitalnym rysunkiem krzyżaka. Kruki też całkiem klimatyczne. Do tego logo w pasującym do całości kolorze czarno-szarym. Ja bym tylko zasugerował jednolite (i dopasowane do całości kolorystyki) tło dla wszystkich pozycji z wymienianej na okładce zawartości numeru (tu by pasowało np. czerwone). Pstrokacizna ciut psuje efekt. Ale ogólnie jest naprawdę bardzo dobrze.
ivaine - 24 Lipca 2010, 10:01

4 - w moim odczuciu niby ok, ale nie do końca.
mBiko - 11 Sierpnia 2010, 23:27

Dwa.

Właściwie chyba tylko z sympatii do książki.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group