To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Rafał Kosik

Anko - 26 Stycznia 2006, 16:47

Rafal Kosik napisał/a
Witam! Dzięki temu, że sam miałem kontrolę nad procesem powstawania książki od pierwszej notatki, aż do ostatecznego projektu, wszystko wygląda tak, jak chciałem. Właściwie to do tego ilustrowania zostałem namówiony, bo sam nie byłem przekonany. W końcu nie jestem zawodowym ilustratorem. Okazało się jednak, że ilustracje autora są dobrze przyjmowane już nawet przez sam fakt, że są autorskie.

I słusznie. Przynajmniej wtedy wiadomo, że ilustracje oddają to, co autor rzeczywiście miał na myśli. A w zalewie bohomazów w różnych książkach, nie masz się czego wstydzić. Ilustracje są śliczne (i zabawne :D ). Dlatego przekonaj się, przekonaj... :bravo

A w ogóle to fakt, nie doczytałam o tym wydawnictwie. :cry: Ale powiedz, jak to jest z wydawnictwem: jedni mówią, że to opłacalne, inni - że trudne i w ogóle wyjście na swoje i niezbankrutowanie to rzadkość. To jak to jest? :?: A przy okazji: wydajesz tylko "Felixy", czy następną edycję "Marsa" także zobaczymy z logiem Twojego wydawnictwa?

Rafal Kosik - 26 Stycznia 2006, 22:59

Anko napisał/a

A w zalewie bohomazów w różnych książkach, nie masz się czego wstydzić. Ilustracje są śliczne (i zabawne :D). :bravo


Dzięki:) Faktycznie, jak oglądam niektóre polskie książki dla dzieci/młodzieży to moja dusza estetyczna pragnie czym prędzej opuścić księgarnię. Nie chciałem, żeby Felix miał szatę graficzną stworzoną w dwa popołudnia.

Anko napisał/a
Ale powiedz, jak to jest z wydawnictwem: jedni mówią, że to opłacalne, inni - że trudne i w ogóle wyjście na swoje i niezbankrutowanie to rzadkość. To jak to jest? :?: A przy okazji: wydajesz tylko Felixy, czy następną edycję Marsa także zobaczymy z logiem Twojego wydawnictwa?


Jeszcze nie wiem, jak to będzie, ani czy się opłaci. Na razie nie zdradzam planów, poza tym że moja nowa, "dorosła" powieść ukaże się właśnie w wydawnictwie Powergraph. Nie chcę robić żadnego zamieszania na rynku, nie chcę wyciągać autorów z innych wydawnictw. Już raz popełniłem ten błąd, że rozwinąłem nadmiernie firmę, zatrudniłem ludzi. Rzuciły się na mnie ZUSy, USy i wszelkie inne wampiry do wyciągania łatwych pieniędzy. To wciąż nie jest kraj do uczciwego robienia businessu, a nieuczciwego robić nie chcę.
Zamierzam działać powoli i spokojnie. Cierpliwości.

pozdr., Rafał Kosik

Anko - 31 Stycznia 2006, 12:44

Rafal Kosik napisał/a
Dzięki:) Faktycznie, jak oglądam niektóre polskie książki dla dzieci/młodzieży to moja dusza estetyczna pragnie czym prędzej opuścić księgarnię. Nie chciałem, żeby Felix miał szatę graficzną stworzoną w dwa popołudnia.

A tak spytam: długo Ci zajęło stworzenie tych wszystkich ilustracji? :?: I skąd pomysły na te wszystkie dowcipy :?: (np. na wklejce) - po Twojej stronie internetowej sądzę, że masz żyłkę do kawałów, ale mimo to istota tego talentu chyba zawsze pozostanie dla mnie zagadką. :roll: (To mówię jako człowiek o szczątkowym poczuciu humoru, niestety.)

Indy - 1 Lutego 2006, 20:33

Ja też gratuluje za "Felix, Net i Nika". Czekam na dalesze części (przynajmniej tak pisało pod koniec 2-giej części)
Rafal Kosik - 2 Lutego 2006, 18:41

Anko napisał/a
A tak spytam: długo Ci zajęło stworzenie tych wszystkich ilustracji? :?: I skąd pomysły na te wszystkie dowcipy :?: (np. na wklejce) - po Twojej stronie internetowej sądzę, że masz żyłkę do kawałów, ale mimo to istota tego talentu chyba zawsze pozostanie dla mnie zagadką


Rysowałem to ze dwa tygodnie, licząc do gotowej książki złożonej w komputerze. Wolno mi idzie, bo mało ćwiczę. A skąd pomysły? Pojęcia nie mam, skąd się biorą! Widzę scenkę na ulicy i zaczyna mi się do tego w głowie dorabiać cała historia. Pewnie stąd moje roztargnienie. Jak mam pięć rzeczy do kupienia, to muszę sobie zapisać listę :)

pozdr., Rafał Kosik

Rafal Kosik - 2 Lutego 2006, 18:44

Za trzecią część Felixa zaraz się biorę. Pomysły są i na trzecią i na czwartą :)

pozdr., Rafał Kosik

Pako - 2 Lutego 2006, 18:57

Felix i s-ka są książką raczej przeznaczoną dla dzieci, co nie? Jaki przedział wiekowy jest dla ciebie docelowy?


Edit:
Jeszcze jedno... jak ja nie lubię stron z menu w flashu tak olbrzymim, jak na stronie felixa i s-ka ;)

Piech - 2 Lutego 2006, 19:06

Pako napisał/a
Felix i s-ka są książką raczej przeznaczoną dla dzieci, co nie?

No nie wiem. U mnie w domu wychodzi, ze prawie wszyscy czytaja. Najpierw przeczytala moja 11-letnia corka, a potem jej mlodsza siostra zazyczyla sobie, zeby tatus jej na glos przeczytal. To w sumie daje dosc duza rozpietosc wieku.

Pako - 2 Lutego 2006, 19:10

Tak... tego sie domyślam. Sam czasem sięgam myślami albo rękami do ksiażek czysto dziecięcych, zeby poczytać :) Bo one są fajne, proste i przyjemne.
Chodziło mi raczej o grupę docelową, że książki kierowane są do dzieci.

Rafal Kosik - 2 Lutego 2006, 23:06

Co do menu we flashu, to faktycznie postawiłem na efekt. Bardziej się tego skompresować nie dało, ale też i ze strony da się korzystać bez tego flasha. To tylko taki dodatek, chociaż przygotowanie go zajęło mi trochę czasu. Strona i tak jest niedopieszczona, ale... sam się wszystkim zajmuję.

pozdr., Rafał Kosik

Pako - 3 Lutego 2006, 10:04

Sam robisz we flashu? No, efekt wyszedł dobry. Mogło być lepiej, ale źle wcale nie jest. Tylko, że ładuje się długo ;)
Rafal Kosik - 14 Lutego 2006, 19:38

Przy okazji, jakby ktoś z Was w czwartek, 16-go lutego przechodził koło Galerii Mokotów, to może wpaść na spotkanie ze mną w EMPiKu. Godziny nietypowe - 13-14, ale nie mam na to wpływu. Temat to głównie Felix i spółka, ale nie tylko. Zapraszam i pozdrawiam.

Rafał Kosik

Este - 14 Lutego 2006, 21:57

Rafal Kosik napisał/a
Przy okazji, jakby ktoś z Was w czwartek, 16-go lutego przechodził koło Galerii Mokotów, to może wpaść na spotkanie ze mną w EMPiKu.

Nie ma szans, żeby mnie szefowa moja najdroższa wydelegowała w czwartek do stolicy. Mogę zakląć?

Jak chcesz, byle nie na forum.
modegorator

Indy - 25 Lutego 2006, 19:32

No tja tyle że musiałbym niezły kawałeczek przejść :mrgreen: :mrgreen:
gorat - 15 Maj 2006, 19:33

Ponieważ Rafał coś długo nie zagląda, zdradziecko zakabluję :P , że zgodnie z jego stroną szykuje jeszcze przed wakacjami powieść - Vertical. Jest już okładka :D
Indy - 16 Maj 2006, 07:59

Rafał, z tego co czytałem na stronie głównej Felixa i spółka ,szykuje się film, dwóch pierwszych części. Czy sznase są duże ?
Rafal Kosik - 16 Maj 2006, 21:56

Hey! Zaglądam tutaj, tylko nic nie piszę, skoro do mnie nikt nic nie pisze:)
Vertical miał być gotowy na targi książki, ale wziąłem się solidnie za poprawki i... nie będzie Verticala na targi ksiażki. Mam nadzieję, że bedzie przed lipcem. Mamy krótki cykl produkcyjny :)
W następnym albo zanastepnym numerze Science-Fiction pójdzie opowiadanko związane z powieścią.
Jakby ktoś z Was przypadkiem był w Warszawie w niedzielę, 21 maja, to zapraszam do Pałacu Kultury. Między 12:00-13:00 będę siedział w za stolikiem (Sektor B, stoisko 204) i się nudził.

Przy stoliku obok będzie siedział Stanisław Tym, więc spieszę z wyjasnienie dla tych, którzy mnie nie znają (albo nie znają Tyma), że ten z włosami to będę ja.

Rafal Kosik - 16 Maj 2006, 22:03

Teraz co do filmu: szanse są, ale oceniłbym je na 50%. Na razie napisałem scenariusz trzech pierwszych odcinków serialu. Uwierz mi, nie ma żadnego znaczenia, czy jest dobry, czy zły... Naprawde pokrętne są kryteria ocen i procedury decyzyjne poprzedające klepnięcie czegoś do produkcji. Myśle, że przy takim stopniu skomplikowania drogi od pomysłu do realizacji, ostateczny sukces można śmiało przypisac bezosobowemu Losowi.
NURS - 17 Maj 2006, 09:50

A kiedy będzie ksiażka, to skorelujemy daty dokładniej.
Henryk Tur - 17 Maj 2006, 10:16

Rafal Kosik napisał/a
Teraz co do filmu: szanse są, ale oceniłbym je na 50%.

Jak dla mnie to wogóle sukces, że takie szanse są.
Gratulacje i :bravo :bravo :bravo

Indy - 17 Maj 2006, 12:19

To trzeba cierpliwie czekać.
Rafal Kosik - 20 Maj 2006, 19:17
Temat postu: Vertical
Umieściłem na stronie kilka fragmentów Verticala. Jak chcecie, zerknijcie.

Rafał

Anko - 26 Maj 2006, 11:28

Tym razem też okładkę rysowałeś sam? :o
Rafal Kosik - 28 Maj 2006, 18:38
Temat postu: Vertical
Okładkę zaprojektowałem sam, ilustrację też sam wykonałem. Miałem wizję, jak powinna wyglądać, już podczas pisania pierwszych rozdziałów, czyli... w 2003 roku.

pozdr., Rafał Kosik

Anko - 2 Czerwca 2006, 13:28

:o :bravo :bravo :bravo

(Aż zaniemówiłam z wrażenia.)

NURS - 2 Czerwca 2006, 16:28

Jak ktos ma talent, to i pisze i rysuje, jak Leonardo :-)
FireStorm - 8 Lipca 2006, 14:00

Czy mozna zapytac jak sie miewa Vertical? :) Na Twojej stronie pisze, ze bedzie wydany na poczatku lipca.
Anko - 8 Lipca 2006, 22:12

NURS:
Cytat
Jak ktos ma talent, to i pisze i rysuje, jak Leonardo :-)
No to tylko czekać, aż ktoś napisze "Kod R. Kosika"... a media zobaczą w tym herezję i sprzedaż wzrośnie. :mrgreen:

Aha, po lekturze "Wyprawy Szaleńców" chciałabym się zapytać: czy w powieści jest to wyjaśnione, skąd dokąd te liny idą i w czym wiszą? Czy jest to zupełna zagadka? Bo sumie to s-f, więc nie można ot, tak snuć analogii z Pratchettem (czyli humorystycznym fantasy). Niemniej, wizja takiego "świata" lin (w próżni? w atmosferze?) jest nieźle zakręcona! :bravo

Fidel-F2 - 9 Lipca 2006, 10:10

A ja byłbym zawiedziony gdybym się dowiedział skąd te liny i jak. No ostatecznie na ostatnich pięciu kartkch, ale i tak miał bym to za błąd.
FireStorm - 9 Lipca 2006, 13:12

Ja bede szczegolnie zawiedziony jak sie dowiem tego na forum :mrgreen: Pozostaje czekac na ksiazke (oby juz niedlugo).


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group