To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Rafał Kosik

Michael_Savage - 13 Października 2012, 13:03

Bez przeczytania książek to by było mi ciężko ogarnąć o co chodzi w filmie.
I żałuję, że nie zobaczyłem Pustyni Mazowieckiej

nureczka - 21 Października 2012, 22:57

Ogromne podziękowania dla Rafała i Kasi za bezinteresowną pomoc okazaną potrzebującym psiakom!
Rafał - 6 Czerwca 2013, 09:31

Przeczytało mi się felieton w Fantastyce i tak sobie myślę, że z tym piwem to faktycznie coś jest na rzeczy. Jesteś w moim wieku, więc miałeś szansę raczenia się piwem w kuflolotach, kuflotekach, wypożyczalniach piwa, czy jak to u was zwano - w każdym razie, powinieneś pamiętać piwo z pipy. Często było to piwo z żółcią byczą, wzbogacane przez "barmankę" ludwikiem. Piwko to było doskonałe do 3 dni od uwarzenia. Potem jeden cap. Świerza beczka z browaru to było to, więc to chyba nie kwestia żółci, bo nie podejrzewam takich praktyk u masowych producentów napojów piwopodobnych, prędzej będzie to koncentrat chmielowy z Chin. HGW, (jak mawia poeta) co oni tam do tych koncentratów ładują. Gdzieś czytałem, że jest sprowadzany na potęgę, o razu mam skojarzenie z chińskim czosnkiem, w smaku niepodobnym do niczego, za to z gwarancją zgagi, pryszczycy, choroby popromiennej i obesrania się po uszy po zażyciu. Fakt faktem, piwa u nas chyba się już nie kupi, ostatnio, tak dla zdrowotności przerzuciłem się na czerwone wino i chyba tak mi zostanie, aczkolwiek od czasu do czasu będę sondował rynek "piwny" czy aby nie ma się ku lepszemu.
ilcattivo13 - 6 Czerwca 2013, 19:05

Czerwone wino, mówisz? Te, które zaprawia się sokiem z aronii, żeby lepszy kolor miało? I które fermentuje w kadziach, potem podróżuje po świecie w cysternach, a potem jest butelkowane w wioskowych rozlewniach, takich jak ta przy trasie Suwałki - Raczki? ;P:
Martva - 6 Czerwca 2013, 19:43

Sok z aronii jest zdrowy ;P:
Rafał - 6 Czerwca 2013, 19:45

A nalewka arioniowa ... hmmm, poezja :D
Lynx - 6 Czerwca 2013, 19:47

Rafał, to prawda. Moja dwuletnia właśnie się skończyła. Teraz muszę tylko znaleźć aronię na nową :D
ilcattivo13 - 6 Czerwca 2013, 19:58

Domowa nalewka aroniowa tak, ale czy chiński sok z aronii będzie w jakimkolwiek aspekcie lepszy od chińskiego ekstraktu z chmielu, tudzież chińskiego czosnku? Nie wiem :wink:
Martva - 6 Czerwca 2013, 20:25

Będzie miał chińskie flawonoidy ;P:
Poza tym Polska jest chyba jednym z największych producentów aronii na świecie, nie wiem czy ona rośnie w Chinach.

ilcattivo13 - 6 Czerwca 2013, 20:33

Kiedyś byliśmy też największym światowym eksporterem pralek - w kilogramach ;P:
Rafał - 8 Czerwca 2013, 00:45

No tak, mogłem się spodziewać. :wink: Z win przetestowanych niejednokrotnie, to mogę polecić z czystym sumieniem mołdawskie z serii "dusza monacha" (cyrlicą pisane), jakieś bułgarskie oraz mimo wszystko Carlo Rosi. Całkiem serio idzie to wypić.
Witchma - 2 Lipca 2013, 20:16

Sfinks w kategorii polskie opowiadanie roku trafił do Rafała za opowiadanie Miasto ponad i pod. Gratulacje! :bravo
ilcattivo13 - 5 Lipca 2013, 22:21

Zdaje się, że gratulowałem osobiście :) Ale co mi tam - można jeszcze raz :)

Gratulacje! :D

Kyle Katarn - 1 Sierpnia 2013, 13:23

Wczoraj Rafał Kosik wystąpił w Teleexpressie, razem z psem (wilczarzem irlandzkim?). Kolejny "nasz" autor, którego tam zaproszono, po Łukaszu Orbitowskim bodajże.

Gratulacje, Rafale!

Martva - 1 Sierpnia 2013, 14:34

Kyle Katarn napisał/a
(wilczarzem irlandzkim?)


To nie jest rosyjski terier? Wilczarze są takie wypłoszowate.

gorat - 8 Października 2013, 00:44

Zanim sobie stąd pójdę: zdrowie Rafała, oby kaca nie miał.
dalambert - 8 Października 2013, 00:53

Sto lat , weny i mnóstwa książek :D
Agi - 8 Października 2013, 07:08

Wszystkiego fantastycznego Rafale!
Witchma - 8 Października 2013, 08:42

Samych sukcesów! :)
Martva - 8 Października 2013, 10:15

Najlepszego!
Magnis - 8 Października 2013, 13:43

Wszystkiego najlepszego :D .
fealoce - 8 Października 2013, 19:07

Spełnienia marzeń! :)
shenra - 8 Października 2013, 19:30

Wsiego przechomiczego :!:
Lynx - 8 Października 2013, 20:23

Najlepszego :)
hijo - 8 Października 2013, 22:21

Najlepszego
Rafal Kosik - 14 Października 2013, 07:40

Dzięki wszystkim za życzenia:) Właśnie dlatego, żeby Wam podziękować, przeszedłem arcytrudną procedurę zmartwychwstania na forum.

P.S. Też zauważyliście, że w adresie (i nazwie) jest literówka? ;)

Agi - 14 Października 2013, 08:18

Rafal Kosik napisał/a
P.S. Też zauważyliście, że w adresie (i nazwie) jest literówka? ;)

Rafale, to nie literówka, tylko nasza oryginalna nazwa kosmicznego statku szaleńców.

Początek Latającej Holery był spontaniczny i dał nam wiele uciechy.

Rafal Kosik - 14 Października 2013, 09:48

Wiem, że ot nie literówka, ale to i tak jest literówka. Szczęście, że nie klnę, bo bym się zacżął mylić.
Agi - 14 Października 2013, 09:51

Nazwy rządzą się swoimi prawami, a nasza Holera nie jest przekleństwem. :wink:
FTSL

Fidel-F2 - 14 Października 2013, 11:09

Co najwyżej klątwom.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group