To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Rafał Kosik

mBiko - 17 Listopada 2011, 20:12

O ile wiem tylko na twardo.
Iscariote - 17 Listopada 2011, 20:23

Zly Powergraph :( No nic, trzeba kupi? twarde.
Lowenna - 17 Listopada 2011, 20:36

Teraz wszystko powergrapha ma wychodzi? w HC :roll:
Słowik - 19 Listopada 2011, 09:17

A to ci siurpryza na końcu Świata zero...to tak miało być czy się rozrosło w trakcie pisania?
Książka świetna, coraz mniej dziecinna i dużo smaczków dla większych dzieci ;)

Rafal Kosik - 17 Grudnia 2011, 19:25

Rozrosło się i nadal rośnie.
Ziemniak - 17 Grudnia 2011, 19:29

A kiedy coś dla dużych dzieci?
Iwan - 9 Marca 2012, 19:34

11 marca o 23.00 na tvp2 Rafał ma być gościem programu Wszystko o kulturze
Sauron - 9 Marca 2012, 22:11

Skończyłam czytać "Świat zero". Czytałam sobie, czytałam... a tu nagle koniec :(
To teraz pozostało czekać.

Pucek - 18 Marca 2012, 10:05

'Świat zero" przeczytany, Słowik, +1
Swoją drogą - Ałtor normalnie powieść historyczną przemyca. Horror historyczny wręcz, no będzie mi się śniło po nocach :shock: :bravo

Iscariote - 4 Kwietnia 2012, 09:49

http://rafalkosik.com/mar...twardej-oprawie
No nie, no nie. aghr :evil:

Agi - 4 Kwietnia 2012, 10:22

Iscariote, kup w pakiecie, razem z "Alkaloidem".
Jest taka opcja na stronie sklepu.
Z zabawną literówką, tak na marginesie zauważę.
Cytat
3-pack z Alakloidem.

Iscariote - 4 Kwietnia 2012, 11:31

Agi, oo ciekawa opcja. Tylko wpierw musiałbym opchnąć wydania miękkokładkowe. Pomyślimy nad tym :D
dalambert - 4 Kwietnia 2012, 12:29

Rafał I miejsce dla FNiN / po raz kolejny/ :bravo :D
Rafal Kosik - 7 Kwietnia 2012, 02:48

Staram się :)
dalambert - 15 Wrzeœśnia 2012, 10:42

Rafal Kosik, Hej pokaż się :!: Feliks, Net i Nika nadchodzą do kin a Ty co ?
Dawaj szczegóły :!:

Czarny - 16 Wrzeœśnia 2012, 16:42

Jest właśnie w trasie promującej film, to i się nie odzywa.
dalambert - 27 Wrzeœśnia 2012, 08:09

Przed jutrzejszą premierą Feliksa, Neta i Niki + katastrofa,Rafał z trójką młodociano aktorską wystąpił w w TVP / kawa czy herbata/ - wcale sympatyczna promocyjna zajawka, tajlerek piosenkowy filmu pokazali/ panienka śpiewa po hamerycku, ale melodyjnie/ obrazki z filmu się migają, ale rosiczka zjadliwa zuważalna :wink:
Młodzi powiedzieli pare sypatycznych zdań, Rafał błysnął swym tradycyjnym jeżykiem, tym razem posrebrzonym , czyl in plus.

A do kina to pewnie się w nadchodzącym tygodniu wybiorę

Agi - 27 Wrzeœśnia 2012, 09:19

Jest zdjęcie z występu:

Michael_Savage - 29 Wrzeœśnia 2012, 13:41

Hmm, film obejrzany... I byłem bardzo zawiedziony niestety.
B.A.Urbański - 29 Wrzeœśnia 2012, 16:41

Michael_Savage, napisz coś więcej, bo ja się zastanawiam, czy iść do kina czy poczekać i obejrzeć w domu.
Michael_Savage - 3 Października 2012, 17:07

Nie chciałbym robić antyreklamy, ale żałuję, że pojechałem na to do kina. Liczyłem że będzie lepsze.
dalambert - 5 Października 2012, 12:56

Byłem, widziałem, stanowczo nie polecam tym którzy NIE czytali książek Rafała. Film jest niesłychanie ubogą "ilustracją" do prawdziwych opowieści o F,NiN i ich przygodach,, kto czytał to wie co i dlaczego, kto nie czytał to pozostaje w nieustającym zadziwieniu dlaczego ? I czemu to tak?
ilcattivo13 - 5 Października 2012, 13:44

dalambert - może tak wyszło dlatego, że film to w sumie tylko ciut dłuższa zajawka serialu? :)
Witchma - 5 Października 2012, 14:06

ilcattivo13 napisał/a
film to w sumie tylko ciut dłuższa zajawka serialu?


Jak "Wiedźmin"? :shock:

dalambert - 5 Października 2012, 14:14

ilcattivo13, obawiam się, ze żadnego serialu nie będzie, wzięto drugi tom serii bo dzieje się w wakacje i można cały film oblecieć młodocianą trójką i czterema na krzyż dorosłymi, jak z książek nia poznałeś bohaterów to i tu ich właściwie nie poznasz. Włożono sporo wysiłku komputrowo scenograficznego, ale już z treścią i narracją gorzej.
Ot po prostu żal, że znowu można było. ale...

Ziemniak - 5 Października 2012, 14:38

dalambert, miał być serial na podstawie pierwszego tomu, a na podstawie drugiego - film. Niestety ostał się ino film. Może dlatego tak to wygląda.
A. Pilipiuk - 5 Października 2012, 15:48

Ja byłem wczoraj. Nie czytałem książki - więc mogę w miarę obiektywnie ocenić film jako widz.

Dzieciaki zagrały bardzo dobrze. Scenografię jak na polską produkcję oceniam jako udaną. Kostiumy też.

(z wyjątkiem kąpielowego którego nie wypada mi oceniać bo jeszcze by mnie żona wałkiem...) ;P:

Wywaliłbym scenę w szkole (czyli cały początek) - nie wnosi wiele, bohaterów można by wprowadzić inaczej a poszło na nią sporo i kasy i niestety "czasu antenowego". Trochę sypie się to w Londynie - jakby za długi epizod (zaburzona proporcja objętość/ważność) ale nie jestem ekspertem - mogę się mylić. tzn tych parę zaoszczędzonych minut można było wykorzystać do zalepienia jakiejś dziury fabularnej.

Bo niestety kilka ich było
Spoiler:


Efekty specjalne fajne - ale ja bym popracował raczej nad fabułą - efekty to nowotwór współczesnego kina...

Są drobne naiwności - na które można by przymknąć oko gdybyśmy mieli ciut młodszych bohaterów/aktorów.

Jak ocenić całość? Krok w dobrym kierunku ale i potknięcie nastąpiło. Może o kamuszek kosztów... Może śmiała wizja autora poległa w zderzeniu z mało śmiałą wizją reżysera?

*

Tak czy inaczej i dla Rafała i dla odtwórców ról - SZCZERE GRATULACJE.

A. Pilipiuk - 5 Października 2012, 15:52

dalambert napisał/a

Ot po prostu żal, że znowu można było. ale...


Zawsze "można było lepiej ale"...

Zawsze będzie żal dopóki za ekranizacje fantastyki nie weźmie się ktoś naprawdę kumaty i od nas - z fandomu.

B.A.Urbański - 5 Października 2012, 18:52

Czyli uważacie, że lepiej najpierw zapoznać się z książką, a później z filmem?
Lynx - 5 Października 2012, 20:58

B.A.Urbański, zdecydowanie tak.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group