To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Rafał Kosik

Anko - 1 Listopada 2006, 19:25

Rafal Kosik:
Cytat
Nemesis15: Nie przeczytaliśmy jeszcze tej powieści. Sorki, nie było po prostu czasu. Spokojnie, nie wylądowała w koszu ;)
Kiedyś mówiłeś, że nie planujesz wydawać książek innych autorów. Potem mówiłeś, że może jednak tak, ale później. Czy już nadeszło to (oczekiwane zapewnie przez wielu piszących 8) ) "później"? To byłaby bardzo pozytywna wiadomość. :mrgreen:

Cytat
Anko : Jest możliwe rozreklamowanie książki polskiego autora, jak się ma duuuużo kasy. Ja niestety nie mam :(
A jak to wygląda obecnie z działaniem reklamy? Reklamujesz się na łamach SFFH, MF i może jeszcze w innych czasopismach, których nie czytam, czy też miejscach, których nie znam... I jak się ma kwestia kosztów a skuteczności? :roll: Ciekawam bardzo, bo w sumie o reklamie wiem tyle, że powinna być... No i może jeszcze tyle, że powinna być w miejscach odpowiednich, gdzie zajrzą potencjalni klienci. Reszta to dla mnie czarna magia. Zdradzisz nieco tajników marketingu?
Rafal Kosik - 1 Listopada 2006, 21:22

Hey! Staram się przeczytać wszystko, co ludzie do mnie przysyłają. Chociażby po to, żeby to ocenić i odesłać pocztą zwrotną tę ocenę. W tym momencie nie mam możliwości zapewnienie autorom odpwiedniej promocji, więc nie chcę nikogo namawiać do publikowania w Powergraphie. Jest sporo wydawnictw, które wydają książkę, odwożą do hurtowni i koniec. Tak nie można.
Jak dostanę coś super, wówczas zapewne stanę na głowie, żeby to wydać. Ale też nie chcę z pisarza zamienić się w wydawcę, więc raczej nie będę konkurencją dla Supernowej, Fabryki Słów, czy WL. Mam dosyć bizesowania:) A co do mechanizmów reklamy, to pogadamy przy piwku, przy okazji.

pozdr., Rafał Kosik

gorat - 1 Listopada 2006, 21:40

Anko, masz zachetę, by przyjechać na SKOFĘ! :mrgreen:
Anko - 1 Listopada 2006, 21:51

Rafal Kosik:
Cytat
Staram się przeczytać wszystko, co ludzie do mnie przysyłają. Chociażby po to, żeby to ocenić i odesłać pocztą zwrotną tę ocenę.
Serce rośnie, że są jeszcze tacy ludzie. :bravo

gorat:
Cytat
Anko, masz zachetę, by przyjechać na SKOFĘ! :mrgreen:
Na razie mam w planach tylko Falkon - ale zdaje się, Rafał Kosik ma być? Rafale, będziesz? :D
Rafal Kosik - 2 Listopada 2006, 18:42

Plan jest taki, że będę :)

pozdr., Rafał.

Anko - 3 Listopada 2006, 15:30

To wedle planu mamy szansę to jednak obgadać. :mrgreen: Bo i ja mam w planach, że będę. Teraz do planów dopisuję rozmowę z Rafałem o marketingu książkowym. :wink: Bylebyś tylko uchwytny był.
Rafal Kosik - 3 Listopada 2006, 20:34

Zwykle jestem dostępny intelektualnie przed piątym piwkiem. Niektórzy mówią nawet, że przed siódmym. Musisz po prostu odpwiednio wcześniej mnie odnaleźć ;) Na Falkonie mam mieć spotkanie autorskie. Zapraszam na nie (jeszcze nie wiem, kiedy dokładnie). Potem, rzecz jasna, możemy kontynuowac rozmowę :)

Rafał

mawete - 5 Listopada 2006, 11:40

Przy piwie :mrgreen:
Studnia - 5 Listopada 2006, 16:25

Oznajmiam że w dniu dzisiejszym zakończyłem czytanie książki o tytule "Vertical". I zostałem powalony, znokautowany, zanihilowany i nie wiem co jeszcze światem przedstawionym w tej książce! Genialne, niespotykane, nowatorskie... Musze się pozbierać do kupy przemyśleć i potem może napisze coś bardziej logicznego i składnego na temat tego wiekopomnego dzieła.
Nexus - 5 Listopada 2006, 20:27

Kurczę... poszukiwałem "Vertical" w księgarniach wrocławskich i qpa. Chyba będę musiał zamówić przez interek. Chyba, że ktoś podpowie gdzie ją można tutaj dostać od ręki...
hjeniu - 5 Listopada 2006, 20:43

W Szczecinie :mrgreen:
Nexus - 5 Listopada 2006, 21:37

hjeniu, niemożliwe... to do Was dociera cywilizacja??? :P
Tak na serio... chciałbym przeczytać Vertical przed Falkonem i dlatego potrzebuję kupić od ręki.
No chyba, że hjeniu zakupi i podrzuci ją osobiście do Wrocka. Odpłacę wiktem w płynie :mrgreen:

hjeniu - 5 Listopada 2006, 21:47

Cywilizacja może nie, ale księgarnie w Szczecinie są naprawdę nieźle zaopatrzone.
mawete - 6 Listopada 2006, 08:26

Nexus: kupisz w piątek na Falkonie, do soboty rano przeczytasz i luz :D
Nexus - 6 Listopada 2006, 12:13

mawete, muahahahahaha... jasne. Znaczy o jakiej książce myślisz? Bo rzeczywiście będą takie, które będą czytane do późnych godzin nocnych :mrgreen:
mawete - 6 Listopada 2006, 12:36

No nie mów, że nie dasz rady... :twisted: Ty nie dasz rady? :twisted: :mrgreen:
gorim1 - 9 Listopada 2006, 22:15

rafale przeczytałem verticala
hmmmmm
książka jakoś mi łatwo nie przeszła
sporo nad nią spędziłem co doprowadziło mnie do kilku ciekawych przemyśleń :
primo że się tak wyrażę vertical mi przypomina życie wszyscy się ciągle chcą piąć w górę drogą pełną wyrzeczeń zagrożeń i niebezpieczeństw.
jednocześnie spadanie w dół jako przeciwstawienie się całemu światu.

flamenco108 - 12 Listopada 2006, 12:47

A ja zacząłem czytać "Mars" na przystanku, gdzie czekałem na zutobus, żeby wrócić po wczorajszej SKOFie do domu. I tak czytałem, w autobusie, w łazience, w łóżku i nagle patrzę... Trzecia w nocy! Bogowie! RATUNKU! Znowu książka, która nie daje spać! W ulubionym gatunku - twarde S-F, działa na wyobraźnię, no po prostu cud-miód. Oczywiście, już sobie wynotowałem w pamięci, żeby sprawdzić, ile kontrolowanych... ehm... nie spojleruję..., żeby uzyskać, co tam było do uzyskania. Wikipedia twoim przyjacielem oraz arkusz kalkulacyjny.

Jestem już na 100-stronie, ale już - gratuluję Rafał.

Rafal Kosik - 12 Listopada 2006, 14:14

gorim1: Możliwych interptercji jest wiele. Wciąż słyszę nowe, choć nie planowałem stworzyć alegorii.

flamenco108: Starałem się jak mogłem, żeby książka była bardziej nudna. No i nie wyszło. Więc sorry za zawaloną noc ;)

Rafał Kosik

dareko - 12 Listopada 2006, 20:35

flamenco108, a nie mowilem? ;)
gorat - 14 Listopada 2006, 19:15

Jako ciekawostkę podam, że pojawiłeś się w "Totenchamie" (konkurs polegający na odgadywaniu osób) jako Koralowcówból Sierpik ;)
Nexus - 20 Listopada 2006, 23:42

Rafale, niniejszym chciałbym podziękować Tobie i Claygirl za wspólnie spędzony czas na Falkonie. Interesujące rozmowy, szczególnie na tematy techniczne, dodały mi odrobinę spragnionej, a mocno nieobecnej na konwencie hard sf :) Doceniam również cierpliwość z jaką przechodziłeś przez pole minowe spojlerów Verticala. Książkę już kończę i jak na razie nieźle kosi w głowie :mrgreen:
Jeszcze raz dzięki!

Anonymous - 20 Listopada 2006, 23:53

Ja również Rafale chciałbym podziękować za wspólne imprezowanie, za spotkanie autorskie. Dobrze, że piszesz fantastykę dla młodzieży, bardzo mnie to cieszy. Popieram. Pozdrawiam krisu
Rafal Kosik - 4 Grudnia 2006, 14:16

W najbliższą sobotę, 9 grudnia w godz. 14.00-15.00 będę podpisywał moje książeczki. Konkretnie będzie się to odbywać na krajowych Targi Książki w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki, na stoisko Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk.

Po mnie, o godzinie 15, zasiada Marcin Przybyłek ze swoim Gamedekiem. Na spotkanie z nim oczywiście również zapraszam. Po 16 planujemy małe piwo/kawkę. Jeszcze nie wiemy gdzie. Jeśli ktoś ze znajomych ma chęć pogadać o literaturze i nie tylko, to zapraszamy do dołączenia się.

pozdr., Rafał Kosik

dareko - 4 Grudnia 2006, 14:25

Jakies 50% ze sie pojawie :) Ochote mam jak zawsze, gorzej z czasem :(
gorat - 4 Grudnia 2006, 19:28

Dzięki za info o targach :) Może zajrzę, choć będę raczej w piątek się szlajał. Ktoś będzie*?


*w piątek

Rafal Kosik - 6 Grudnia 2006, 13:25

Marcin zapowiedział, że posiedzi tylko trochę, bo ma ważne spotkanie, tak więc raczej skończy się na paru piwkach.
Dareko: Masz pomysł, gdzie blisko PKiNu jest dobre miejsce do posiedzenia? Robiliście rekonensans ostatnio. Może Drink Bar?

Rafał

Kruk Siwy - 6 Grudnia 2006, 13:27

Rafal Kosik, może Vena na Nowogrodzkiej przy Novotelu (d. Forum)?
Rafal Kosik - 6 Grudnia 2006, 14:45

Wygląda przyzwoicie. Piwo za 7 zeta, nawet nienajgorzej. Są tam wieksze stoły, żeby swobodnie usiąść w parę osób?

R.

Kruk Siwy - 6 Grudnia 2006, 14:47

Można zestawić spokojnie. A i są dwie sale - na parterze i w podziemiach. Ostatnio siedzieliśmy: Wiedżma, dareko, dracena i ja. Całkiem fajnie było wg mnie.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group