To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Publicystyka numeru 52 - głosujemy do 12 marca

khamenei - 6 Lutego 2010, 12:55

No proszę.
Mnie też się podobały wstępniaki Matuszka, bo były po trosze również zabawne, lubię bowiem, gdy ktoś myśli, że jego racja jest najsłuszniejsza, a pozostałych uważa za gorszych. Rzecz jasna miał sporo racji w tym, co pisał, ale nie zgadzałem się z nim w pełni. Nie zawsze człowiek ma ochotę na prozę dajmy na to Egana. Gdy się wraca z pracy, zmęczony i wyzuty z sił, ma się ochotę sięgnąć po coś lekkiego, niewymagającego nadmiernego wysiłku. Chce się zwieńczyć dzień czczą rozrywką i lekkimi przygodami. Tym bardziej tylko człowiek docenia wtedy te poważniejsze powieści, gdy w końcu w odpowiednim czasie po nie sięgnie. I nie, Witchma, nie wziąłem oczywiście tego do siebie, bo czytam różne rzeczy ;) , raz to, raz siamto.

xan4 - 6 Lutego 2010, 13:53

Matuszek ze wstępniaków był ok, czasami jak dla mnie przeginał, ale bardzo ceniłem jego recenzje. Dowiedziałem się z nich o pozycjach, po które normalnie bym nie sięgnął.


edit: lierówki.

Martva - 6 Lutego 2010, 17:13

Ja raz sięgnęłam, przekartkowałam i stwierdziłam że nigdy więcej ;P:
Hubert - 7 Lutego 2010, 14:00

Punkt na Grzędowicza. Ma rację. Od Janosików z Google wolę już Margrabiego Gatesa. Swoją drogą, Google i M$ od ładnych paru lat toczą zaciekłe boje.
mBiko - 8 Lutego 2010, 22:33

Pawlak.
terebka - 10 Lutego 2010, 23:34

Punkt pójdzie jeden, na tekst Grzędowicza, malującego bardzo upiorną rzeczywistość, ale robiącego to z jajem. Z jednym tylko małym zgrzytem - kradzież is kradzież, bez względu na skalę. Bywają okoliczności łagodzące, ale trudno argumetnować marginalizując zjawisko. Reszta publicystów jakoś do mnie tym razem nie dotarła. Krańcowo odległy od mej sfery pojmowania był Cebula - nie moja bajka.
Padre - 18 Lutego 2010, 05:31

Pilipuk tragedia , idealnie swoim językiem wpisuje się w temat przez siebie poruszany oto nowomowa kręgu IPN w pełnej krasie , jeśli NSDAP to dla pana Pilipiukla lewica to przepraszam chyba pan przespał wykłady z historii powszechnej XX w. , zapraszam do polemiki obrońców "lewicowości" NSDAP argument w postaci bo przecież miała w nazwie i socjalistyczna i pracy jest na poziomie albo dziecka albo politruka do wyboru.

Cieszy powrót imć pana Cebuli , z Grzędowiczem można się zgodzić należy bronic praw intelektualnych autorskich twórców , ale blokowanie publikacji książek unikatowych nie wznawianych bądź publikacji tych autorów których ochrona wygasła zuboży nas niestety , wszystko trzeba robić z umiarem .

użytkownik1765 - 19 Lutego 2010, 16:57

Pilipiuk. Bardzo na czasie.
dalambert - 19 Lutego 2010, 18:12

Padre napisał/a
zapraszam do polemiki obrońców lewicowości NSDAP

tu nie ma czego bronic - to jest Fakt, a że jedna lewica co dobrze chciała dla swego narodu dostała bęcki od ruskich imperialistów kryjących się pod hasełkami dobra całej ludzkości to wcale nie zmienia faktu, że i faszyści i naziści i socjaliści i komuniści to lEWICA jeno różnej masci i stopnia łajdactwa,
Padre, gdzies Ty się historii uczył ? u Jerzego Urbana ?

dzejes - 19 Lutego 2010, 18:18

Kończcie tę dyskusję, miejsce wysoce niewłaściwe sobie znaleźliście.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group