To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Hanna Fronczak

nimfa bagienna - 14 Sierpnia 2011, 17:38

Navajero napisał/a
A zatańczycie przy okazaji kankana? Proooszę... ;)

Śnij dalej, Navajerito. Życie jest po to, by śnić. ;P:

Navajero - 14 Sierpnia 2011, 20:25

Ech... Niedobra Nimfella, niedobra... ;P:
nimfa bagienna - 11 Października 2011, 09:58

Zaległostki:
MiauuuÓóóUU!
Mriiiii!

Agi - 11 Października 2011, 10:16

nimfa bagienna napisał/a
Zaległostki:
MiauuuÓóóUU!

Nie widziałaś tego wcześniej? :)

Pochwalisz się nimfo , jak długo będziemy jeszcze czekać na następny Twój tekst?

dalambert - 11 Października 2011, 10:18

Agi, Na SKOFach nie bywa, do Paradoxu nie zagląda, to może i coś tam pisze :wink:
nimfa bagienna - 11 Października 2011, 10:18

Agi napisał/a
Nie widziałaś tego wcześniej? :)

Nie, dopiero teraz.
Agi napisał/a
Pochwalisz się nimfo , jak długo będziemy jeszcze czekać na następny Twój tekst?

RD ma dwa moje opowiadania. To juś od niego zależy. :)

nimfa bagienna - 20 Października 2011, 18:12

Agi napisał/a
Pochwalisz się nimfo , jak długo będziemy jeszcze czekać na następny Twój tekst?

moje urocze mła napisał/a
RD ma dwa moje opowiadania. To juś od niego zależy. :)

Pierwsze w styczniu.

Agi - 20 Października 2011, 19:10

Hurrra! :D
Tekst odrębny, czy powiązany bohaterami lub światem przedstawionym z wcześniejszymi?

nimfa bagienna - 20 Października 2011, 19:33

Odrębny i absolutnie jednorazowy. Głupek wioskowy i jego przypadki. Tekst broń Boże nie humorystyczny.
Witchma - 20 Października 2011, 19:34

nimfa bagienna napisał/a
Głupek wioskowy i jego przypadki. Tekst broń Boże nie humorystyczny.


:mrgreen: Ja już kcem styczeń!

Agi - 20 Października 2011, 19:35

nimfa bagienna napisał/a
Tekst broń Boże nie humorystyczny.

Bo wioskowe głupki na ogół nie są śmieszne tylko mocno nieszczęśliwe.

Matrim - 20 Października 2011, 22:58

nimfa bagienna napisał/a
Głupek wioskowy i jego przypadki.


Bajka o głupim Jasiu - tak mi się skojarzyło :)

dalambert - 9 Stycznia 2012, 13:26

Przeczytane - ""Deszczowe lato" smutna / pewnie wesoła nie miała być/, ale doskonale napisana historia - Dziękuję .
nimfa bagienna - 9 Stycznia 2012, 20:21

Któregoś dnia podejmę szalone wyzwanie i napiszę coś, co jest wesołe i dobrze się kończy.
Podejrzewam, że będzie to dzień, w którym - TADAM! - pęknie niebo. :idea:

shenra - 9 Stycznia 2012, 20:27

nimfa bagienna, nie przesadzaj. Jak Ty nie sprostasz wyzwaniu, to kto? :twisted:
nimfa bagienna - 9 Stycznia 2012, 20:35

Imię ich Legion ;P:
Humor to fajna rzecz. Jeśli potrafi się użyć go w taki sposób, żeby bawił. Póki co - nie wiem, nie próbowałam. ;P:

shenra - 9 Stycznia 2012, 20:36

Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Tylko się nie rozpuknij, jak już Cię dopadnie ;P:
dziko - 9 Stycznia 2012, 22:03

Ja nie mam nic przeciw smutnym historiom, o ile są po prostu inteligentnie napisanymi smutnymi historiami, a nie dołującymi tekstami o beznadziejności wszechrzeczy.

"Deszczowe lato" jest właśnie tak smutne, ale nie dołujące. Zdecydowanie najlepszy tekst SFFiH 1/2012.

Adrianna - 10 Stycznia 2012, 08:22

Nie lubię bad endów :P Ale nie ma co udawać - w "Deszczowym lecie" coś innego zepsułoby efekt. Cały tekst ma taką smutną, melancholijną plastykę. Obrazy, które rzucasz, nimfo, czytelnikowi przed oczy są naprawdę sugestywne. Świetny język.
Zwykle krytycznie podchodzę do tekstów o osobach w różny sposób niepełnosprawnych, ale tutaj chyba przede wszystkim wsiąkłam w klimat.
Brawa dla autorki :)

cranberry - 11 Stycznia 2012, 10:33

Ja lubię smutne teksty, Deszczowe lato mi sie podobało, ale przyznam się, że kartkowałam przed czytanem i myślałam, że sobie już bad end zaspoilerzyłam. A potem się okazało, że jest znacznie bardziej ponuro niż myślałam - i to mnie już rozmaśliło. No ale trudno, żebym miała pretensje do Autorki ;)
Witchma - 12 Stycznia 2012, 18:38

nimfo, przeczytałam "Deszczowe lato". Pięknie piszesz, wiesz? :)
Pandemon - 21 Stycznia 2012, 13:31

Świetne opowiadanie :bravo
I miałem podobne odczucia jak cranberry - po kilku stronach myślałem, że już wiem, choć nie wiedziałem. A to bad-endowe zakończenie mnie pozytywnie zaskoczyło, akurat miałem ochotę na coś mniej wesołego.
Tak więc - brawo raz jeszcze i gratulacje.

Więcej takich poprosimy :P

Fidel-F2 - 21 Stycznia 2012, 13:53

Pandemon, poszukaj innych dokonań autorki. Jeszcze nie napisała niczego słabego.
Mara - 22 Stycznia 2012, 11:38

Brawo, nympho! Bardzo mi się podobało opowiadanie. Zakończenie jest takie, jakie powinno być :-) I to wcale nie dlatego, że nie lubię happy endów, ale dlatego, że jakiekolwiek zakończenie optymistyczne byłoby sztuczne i nie na miejscu.
Pozdrawiam!

Fidel-F2 - 23 Stycznia 2012, 13:52

Przeczytałem Deszczowe lato. Kolejna cudna emanacja szczególnej wrażliwości podparta nadzwyczajnej urody darem pisarskim. Szczere gratulacje.
Lowenna - 6 Lutego 2012, 21:52

nimfa, :bravo :bravo :bravo
Jestem pod wielkim wrażeniem. Daaaawno nie czytałam równie dobrego tekstu. Właśnie przekonałaś mnie do przedłużenia prenumeraty. Dla takich perełek warto przerzucać tony mułu i wodorostów.

nimfa bagienna - 13 Lutego 2012, 11:27

Czekałam na zakończenie głosowania styczniowego, bo chciałam podzielić się pewną refleksją.

Czas temu jakiś, niedługo przed publikacją Deszczowego lata, przeglądałam recenzje w necie - szukałam opinii o kilku książkach. I w pewnym momencie dotarło do mnie, co - według netowych opinii - cenią w literaturze odbiorcy szeroko rozumianej popkultury. Powtarzały się wartości takie jak: "niespodziewane zwroty akcji", "szybka akcja", "humor", "dosadny język", "doskonała rozrywka". Pomyślałam sobie wtedy o moim opowiadaniu, które już za chwileczkę, już za momencik...

I doszłam do wniosku, że nie ma ono żadnej z powyżej przytoczonych cech. Nie ma w nim niespodziewanych zwrotów akcji (prawdę mówiąc, trudno w nim o coś takiego jak akcja), absolutnie nie jest humorystyczne, język nie ma w sobie krzty dosadności, a co do rozrywki, doskonałej czy niedoskonałej, mija się z nią w bezpiecznej odległości.
A jednak.
Cieszy mnie ogromnie, że spodobało się - jednak, mimo wszystko. Wyrażone przez was w powyższych postach opinie dają wiarę, że czytelnicze spektrum zainteresowania jest baaaaardzo szerokie. Że jednak warto trochę inaczej. Serdecznie dziękuję.
Takie jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :idea:

Fidel-F2 - 13 Lutego 2012, 11:35

nimfa bagienna, ważne coby dobre było.
dalambert - 13 Lutego 2012, 11:38

nimfa bagienna napisał/a
Że jednak warto trochę inaczej. Serdecznie

można, a nawet TRZEBA, ale do tego tez trzeba być niejaką Hanną Fronczak i mieć jej talent :!:
nimfa bagienna, dawaj dalej :D

Witchma - 13 Lutego 2012, 11:49

nimfo, ja tak sobie myślę, że dobry tekst to taki, który wywołuje jakieś emocje. A do tego nie muszą się dużo strzelać ;)


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group