To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Konwenty dawno minione - LUFA podczas falkonu 2009

Kasiek - 9 Października 2009, 22:45

Klimat ma być staropolski, ale nei wiem, czy chciałabym jeść mięso, które ma ze 400 lat :P

Pytam, bo jeśli coś będę musiała załatwić, to najprawdopodobniej będzie jakaś składka i to raczej przed falkonem, bo mnie czekają takie wydatki, że nie wiem, gdzie ja znajdę tyle pieniędzy :/

Jeśli bigos, chleb ze smalcem i ogórki, to składki może nie być, tylko przy rezerwacji nadmienię, że konsumpcja będzie do późna w nocy :D

jeśli pieczony świniak, to niestety, numer konta porozsyłam :(

Jedenastka - 10 Października 2009, 07:43

RD napisał/a
Hamburger po sarmacku, hot dog szlachecki, cola hetmańska, kurczak KFC (kapłon faszerowany cebulą), krewetki po chłopsku, piwo z puszki (może śmigownicy?), kołacz na sztucznym miodzie.

:D Nie tyle pseudo- co raczej współczesno- ...

Coś znalazłam i chyba się trochę rozpiszę...
Kiedy ma być ta LUFA? Podczas Falkonu. Kiedy ma być Falkon?
13-15 listopada.
Jest taka książka (chyba niestety to nie jest science-fiction ale może chociaż fantasy i horror?) pt. "Polskie tradycje świąteczne", autorką jest Hanna Szymanderska.
Można trochę przeczytać o świętach, obrzędach, wierzeniach, zwyczajach i... o jedzeniu :D
Jakie święto wypada najbliżej Falkonu?

11 listopada - Dzień świętego Marcina !
:mrgreen:

Dużo jest przepisów, z lektury których wynika, że w tym terminie należy spożywać gęś !

Ale ona jest chyba nieprzyzwoicie droga... odpada ?

Może być gęś faszerowana cielęciną albo jabłkami, albo nadziewana kaszą gryczaną, gęś na zimno, gęś pieczona z ziołami, gęsia szyja po polsku...

Jest jeszcze osiemnastowieczny wierszyk :

Marcin święty bez gęsi nas tego nauczy;
jeśli dzień czysty, zimny niedostatek dokuczy;
jeśli jaśnie pogodny: miej zimy nadzieję,
suchy mróz mokrych śniegów za szyję nawieje.

Kasiek - 10 Października 2009, 08:50

Ja tam imieniny własnego chłopa mogę w ten sposób obchodzić ;D

I zorientuję się w cenach takiej gęsi i dam znać.

LUFA będzie w sobotę.

ilcattivo13 - 10 Października 2009, 18:37

Kasiek - znaczy się, będzie połączona z oblewaniem "Żuławskiego"? Bo jeśli tak i jeśli będzie nas mnogo, to proponowałbym jednak pieczonego parszuka. Gęsią raczej się nie najemy, a wypadałoby zjeść jakąś jedną porządną obiadokolację w czasie całego konwentu. Poza tym, przy dobrym i obfitym jedzonku mniej się alkohol odczuwa.
Wypadałoby też coś wegetariańskiego skombinować, coby niektórzy mieli w co ślinę (cieknącą na widok pieczonego prosiaczka) "wycierać" :wink:
Tylko teraz musisz ustalić ile taki prosiaczek kosztuje (u mnie, w lokalach nastawionych na turystów, to od 200 do 300 pln). I z grubsza ustalić ile osób pisze się na niego. W razie co jestem przesłać swoją część zrzutki przelewem.

Jedenastka - 10 Października 2009, 19:24

ilcattivo13 napisał/a
Wypadałoby też coś wegetariańskiego skombinować, coby niektórzy mieli w co ślinę (cieknącą na widok pieczonego prosiaczka) wycierać :wink:


We wspomnianej wcześniej książce znalazłam jeszcze to:
"Upieczone w ognisku kartofle obcierano, krojono na plastry i układano w wyłożonym plasterkami słoniny kociołku warstwami, przekładając plastrami boczku lub słoniny i plastrami cebuli i zapiekano tak długo, aż się tłuszcz wytopi".

Nie jest to przepis w 100% wegetariański ale może kartofle są godne uwagi?

I tanie :wink: .

RD - 10 Października 2009, 20:21

Frytki po piastowsku? :mrgreen: Ze staropolskim ketchupem "Pudliszki"?
Jedenastka - 11 Października 2009, 07:56

Co myślicie o ofercie Lajkonika?

http://www.lajkonik.pl/produkty.html

ilcattivo13 - 11 Października 2009, 12:48

zamiast paluszków, wolałbym uszka. Świńskie. Wędzone.
Kasiek - 11 Października 2009, 14:58

Jak powiedziałam - zdecydujta się :D a ja to spróbuję załatwić. Jest opcja, żeby zrobić to w knajpie Sielsko-Anielsko, klimat powiedzmy że odpowiedni, porcje jak dla wygłodniałego furmana, a przed jedzeniem dostaje się jeszcze chlebek, smalec, twarożek i ogórki kiszone jako zakąskę. Zrobiłabym tak:

Lista, obliczenie ile kosztowałoby to dla tych zgłoszonych, składka, impreza. Dla reszty impreza również otwarta, o ile się zmieszczą, ale jedzenie w swoim zakresie by zamawiali.
Nie chcę, żeby było tak, że zapłacę 300 zł za świniaka, rezerwację i inne rzeczy, a potem albo będzie mniej osób i kasa przepadnie, albo przyjdzie od groma, a ja nie będę łazić i pytać czy mogą mi coś dać i odhaczać na kartce. Poza tym niestety do falkonu nie będę mieć pierwszej pensji, co oznacza, ze kolejny m-c będę mieć tylko 400 zł, więc nie bardzo mnie stać na zaklepywanie imprezy. Mówię szczerze. Bardzo chętnie to zorganizuję, ale... :/

edit: co do Żułąwskiego to pogadam z Krzysiem Misiem i zobaczymy co i jak.

Lynx - 11 Października 2009, 16:00

LUdzie opamiętajta się. Kuńkrety, Mociumpaństwo, azaliż nie widzicie, że dziewczę rude nam się konfuduje? Ja tam wolę tego świniaka w bigosie. A, jesli sie objawię, to smalcu nieco mogę tez przywieźć. Więc jak?
ilcattivo13 - 11 Października 2009, 16:21

Kasiek napisał/a
Jest opcja, żeby zrobić to w knajpie Sielsko-Anielsko, klimat powiedzmy że odpowiedni, porcje jak dla wygłodniałego furmana, a przed jedzeniem dostaje się jeszcze chlebek, smalec, twarożek i ogórki kiszone jako zakąskę.


jak dla mnie, to pasi :D

Cytat
edit: co do Żułąwskiego to pogadam z Krzysiem Misiem i zobaczymy co i jak.


myślałem raczej o mniej formalnej imprezie, takiej jak rok temu. Bo czuję, że formalna impreza przyciągnęła by za dużo chętnych do udziału i najzwyczajniej w świecie byśmy się nie pomieścili.

Kasiek - 11 Października 2009, 20:26

Napisałam do Misia. Nie po to, zeby robić większą imprezę, ale żeby nie robić drugiej konkurencyjnej i dzielić ludzi. Jeśli imprezy jakoś się wyjkluczą w sobotę, zrobimy w piątek. Ok? W najbliższym czasie powiem co i jak z knajpkami :) A teraz błagam, zróbcie listę, ja nie mogę siedzieć na necie dziś.
Jedenastka - 12 Października 2009, 08:34

Kasiek napisał/a
Ja tam imieniny własnego chłopa mogę w ten sposób obchodzić ;D

Czy Twój własny ma na imię Marcin i czy będzie na LUFIE ?

Virgo C. - 12 Października 2009, 10:01

Skromna póki co ta lista :roll:

1. Kasiek
2. Virgo C.
3. ilcattivo13
4. Sosnechristo
5. mawete
6. Tu jest miejsce na Twój nick

merula - 12 Października 2009, 10:47

jak w piątek, to moze nawet mogłabym pomyśleć. w tej chwili oczywiście, bo to wiadomo co los przyniesie?
mawete - 12 Października 2009, 11:23

Virgo C.: dopisz mnie
Kasiek - 12 Października 2009, 12:21

Jedenastka napisał/a
Kasiek napisał/a
Ja tam imieniny własnego chłopa mogę w ten sposób obchodzić ;D

Czy Twój własny ma na imię Marcin i czy będzie na LUFIE ?


Tajest, odpowiedź twierdząca na oba pytania :D Samej mnie przecież nie puści. Ni9e po SKOFIE, na której takie rozwodówki powstały, że hej :D Tym razem weźmie ze sobą coś do obrony

1. Kasiek
2. Virgo C.
3. ilcattivo13
4. Sosnechristo
5. mawete
6. Kozi
7. Brainer ?
8. Asia ? (dwójka moich bardzo dobrych znajomych, którzy siedzą w klimacie, choć nie mogę przekonać ich do forum ale na LUFACH już byli)
9. MilleniumFalcon ? - na razie ze znakiem zapytania, ale chyba nie odpuści :D

Ilcattivo włączył się aktywnie w przygotowania, brawo dla tego pana i trzymajcie kciuki, żeby się udało :D

Jedenastka - 12 Października 2009, 12:37

Kasiek napisał/a
Samej mnie przecież nie puści. Ni9e po SKOFIE, na której takie rozwodówki powstały, że hej :D Tym razem weźmie ze sobą coś do obrony

Prawidłowo myślący facet :wink: .
Dopiszcie mnie proszę, ale koniecznie przy nr 11...
:mrgreen:

Kasiek - 12 Października 2009, 12:51

1. Kasiek
2. Virgo C.
3. ilcattivo13
4. Sosnechristo
5. mawete
6. Kozi
7. Brainer ?
8. Asia ? (dwójka moich bardzo dobrych znajomych, którzy siedzą w klimacie, choć nie mogę przekonać ich do forum ale na LUFACH już byli)
9. MilleniumFalcon ? - na razie ze znakiem zapytania, ale chyba nie odpuści :D
10. merula ?
11. Jedenastka
12. Lynx
13. No,dawać, zaczyna być dla kogo szukać tego świniaka :P

Lynx - 12 Października 2009, 14:48

Kasiek, ale przy mnie jak zawsze znak zapytania. Do ostatniej chwili.
feralny por. - 12 Października 2009, 14:58

Może to zabrzmi głupio, ale na jaki dzień planowana jest lufa?
Lynx - 12 Października 2009, 15:01

feralny por., dla mnie piątek odpada. A dokładnie to jeszcze chyba nie ustalono, czy w piatek czy w sobotę.
feralny por. - 12 Października 2009, 15:15

No właśnie, mnie też piątek nie pasuje, bo nie mam takiego teleportu, żeby znaleźć się w kozim grodzie o rozsądnej godzinie. Co innego sobota :wink:
Jedenastka - 12 Października 2009, 15:33

Lynx napisał/a
feralny por., dla mnie piątek odpada. A dokładnie to jeszcze chyba nie ustalono, czy w piatek czy w sobotę.

Dla mnie też piątek raczej odpada... nie może być w sobotę? :roll:

Kasiek - 12 Października 2009, 16:46

Słuchajcie, jak chcecie, czekam właśnie na odpowiedź Krzysia, organizatora Falconu, co do imprezy po rozdaniu nagród Żuławskiego. Jak pisałam - nie chcę dzielić ludzi na dwie grupy i dwie imprezy, tym bardziej, że część pisarzy będzie chciała pójść na tamtą. Chciałabym, żeby LUFA była tradycyjnie, w sobotę. Wtedy będzie najwięcej ludzi, no i ja w pracy też mogę wziąć tylko 2 dni pod rząd wolnego, więc wolałabym sobotę, żeby niedzielę odespać potem.

Co do listy nie tylko ja mam prawo ją edytować. Wrzucajcie w swoich postach.

Wstępnie LUFA w sobotę.

MilleniumFalcon - 12 Października 2009, 18:42

1. Kasiek
2. Virgo C.
3. ilcattivo13
4. Sosnechristo
5. mawete
6. Kozi
7. Brainer ?
8. Asia ? (dwójka moich bardzo dobrych znajomych, którzy siedzą w klimacie, choć nie mogę przekonać ich do forum ale na LUFACH już byli)
9. i 10. MilleniumFalcon (bez znaku zapytania) + Mason (ze znakiem zapytania)
11. merula ?
12. Jedenastka
13. Lynx

e: A tak na marginesie, IMHO odpuścić wypasione pomysły. Albowiem doświadczenie uczy, że niekoniecznie frekwencja wypala, pojawiają się trudności obiektywne itp. Z klimatów sarmackich to proponuję rezerwację w "Sarmacie" i wąsy z włóczki. I starczy - prosiak fajnie brzmi, ale w to, że prosiak składkowy wypali nie wierzę.

ilcattivo13 - 13 Października 2009, 22:15

Wysłałem zapytanie do Sielsko-Anielsko, mają przysłać cennik. Wtedy zobaczymy jak wyjdzie z jadłem - muszę przyznać, że menu wygląda nieźle - oby ceny też były niezłe (znaczit - niskie). Mają też odpowiedzieć na pytanie, czy da się w miarę sensownie połączyć stoły i ile osób dadzą radę pomieścić. Mam nadzieję, że nie będzie drożej, niż w tych knajpach, w których byliśmy podczas poprzedniego Falkonu. A biorąc pod uwagę, że to impreza zorganizowana, to może uda nam się zniżkę uzyskać.
Poza tym zaczynam się zastanawiać, czy w tym internacie nie ma jakiejś świetlicy (jak to mówią - PiZedjU).

Jak na razie, do przybrania udało mi się skombinować "siablę". Inaczej tego czegoś nie nazwę... no, przynajmniej dopóki "ronczka odlata" ;P:

Nutzz - 13 Października 2009, 22:20

Reflektuję ;)
Jedenastka - 14 Października 2009, 05:09

ilcattivo13 napisał/a
Wysłałem zapytanie do Sielsko-Anielsko, mają przysłać cennik.


Nie jestem z Lublina więc podanie jedynie nazw miejsc spotkania niewiele mi mówi.
Poza tym lubię wiedzieć jak daleko jest od knajpy do hotelu, w którym śpię (a do tego potrzebny jest adres).

Czy chodzi o te dwa? :
http://www.sielskoanielsko.pl/g_gospoda.htm
http://www.sarmata.lublin.pl/galeria.html

Może dobrze byłoby skontaktować się z jednymi i drugimi i porównać ? Co mają, co mogą zrobić specjalnie dla nas, jakie dają rabaty... Ale najpierw trzeba znać przynajmniej orientacyjną liczbę uczestników... bez tego trudno negocjować cokolwiek.

Kasiek - 14 Października 2009, 06:46

Cny są średnie, nie jest to ar mleczny, ale baardzo wysokich cen ni ma, zwłaszcza jeśli przełożyć to na porcje. Polecam szczerze polędwiczki z jabłkami. Jezuuu, ślinka mi cieknie, bardzo dobry jest kurczak zapiekany z oscypkiem, Marcin zawsze beirze schab grillowany w ziołach (4 plastry z grilla w porcji, wielkości średniego kotleta.

edit: to knajpa Fabrykantów, znają nas tam, trzeba będzie to zaznaczać przy negocjacjach :)



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group