To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Recenzje numeru 47 - głosujemy do 12 pażdziernika

terebka - 20 Wrzeœśnia 2009, 22:56

Pod kątem tego, który spośród recenzentów najlepiej zrozumiał autora, nie mogę się wypowiedzieć. Powód jest wstydliwy: czytałem tylko "Dom na wyrębach". Ale już jeślibym miał zastanowić się, który z powyższej czwórki stworzył najlepszą zachętę? Hm. Jednak byłby to Czarny Iwan.

Krempa momentami zaprzecza sam sobie, o jego nieznajomości polskich autorów grozy zaś powiedziano już parę słów.
Michalak z kolei uczyniła coś, czego nie powinna, uważam. Zbyt dużo u Niej porównać "Homo Bimbrownikusa" do innych pozycji, czy też wręcz konkretnych postaci. A co, jeśli ani nie znam Babuni Jagódki, ani nie czytałem "Tortillia Flat" Steinbecka, "Warszawskiego Pacjenta" czy komiksowego cyklu "Pierwsza brygada"? Ile mi dają podobne porównania? Czy Michalak wzięła to pod uwagę? Chyba że chodziło Jej jedynie o to, aby pokazać wszystkim jaka jest oczytana.
Gonerski. Recenzja jak recenzja. Bardziej chodzi o sam produkt. Nie jestem fanem amerykańskich produkcji filmowych z duchami w tle. Wszystkie one jednakowe. Czyli nie recenzenta wina, że mnie nie przekonał.

Adashi - 12 Października 2009, 16:36

Punkcik na "Ostro skadrowane".
Witchma - 22 Października 2009, 22:24

Kurczę, nie ma tematu o recenzjach numeru 48, a ja jedną niechcący przeczytałam. I żałuję.

"Drakula przewraca się w grobie" tytuł tego dzieła, a tam czytamy:

Cytat
Dodam jeszcze coś, co kuło mnie w oko


Mnie też to kłuje, pewnie dzisiaj nie usnę.

Martva - 22 Października 2009, 22:40

Może w Firefoxie pisane, mi podkreśla 'kłuje' :D
Witchma - 22 Października 2009, 22:42

Martva, nawet trochę mnie to nie pociesza :D
Martva - 22 Października 2009, 22:47

Nie miało Cie pocieszać, tylko tak sie zastanawiałam :)
Witchma - 22 Października 2009, 22:49

Poza tym uważam, że była to wyjątkowo grafomańska recenzja, za pozostałe się chyba w ogóle nie wezmę.
Trochę mi smutno, bo lubiłam czytać SFFiH od deski do deski, a teraz coraz więcej rzeczy do omijania...



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group