To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Publicystyka - Publicystyka numeru 44 - głosujemy do 10 lipca

Kwapiszon - 1 Czerwca 2009, 12:19
Temat postu: Publicystyka numeru 44 - głosujemy do 10 lipca
Dwa teksty, ale trzy wpisałem, a co.
mawete - 1 Czerwca 2009, 22:00

Kres
Wstępniaka nie liczę, a innej konkurencji nie miał.

xan4 - 1 Czerwca 2009, 22:02

Pełne poparcie dla słów mawete.
Witchma - 1 Czerwca 2009, 22:04

No tak, owczy pęd na krytykę żetów...*

*przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.

mawete - 1 Czerwca 2009, 22:12

Witchma: tak, napadliśmy na Nich i będziemy gwałcić, a reszta owczym pędem.... wesoło będzie :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :wink:
Ziemniak - 1 Czerwca 2009, 22:18

Kres. Niestety, wygląda na to że duet Ż&Ż został przyspawany do publicystyki na sztywno :?
Adanedhel - 2 Czerwca 2009, 09:34

Z braku konkurencji Kres, choć nudne było. Żetów nie dałem rady doczytać do końca, czysta perwersja...
Fidel-F2 - 2 Czerwca 2009, 10:13

Żety lepiej niż zwykle, bez specjalnego zadęcia,jednakowoż o ile recenzja zachęciła o tyle inspira zniechęciła, nie wiem o co w niej chodzilo.
Kres na swoim poziomie, podoba mi się postawa w kwestii diet

Kres

FireStorm - 2 Czerwca 2009, 23:09

Kres.
Ż&Ż dobrnąłem do końca recenzji, ale była to droga przez mękę jak zwykle. Inspiry nawet nie probowalem, zeby sie calkiem nie dobic.
Cytuje: "Nie jest OK!" "Alez jest! (...) Ze tak sobie walne komunalem!" "Nie!" :? I pomyslec, ze niedawno za taki sam jezyk panowie "zjechali" autorke rozmow z P.K. Dickiem.
Wstepniak - nawet cieakwy, ale jakos nigdy ie traktowalem tego jako pelnoprawnej publicystyki. ;)

Zgredek - 3 Czerwca 2009, 16:47

Kres.
baranek - 3 Czerwca 2009, 16:58

Kres.
nureczka - 3 Czerwca 2009, 17:08

Zagłosowałam na wstępniak. Mimo że nie jest to "czysta" publicystyka, to jednak z trzech wymienionych tekstów czytał mi się najlepiej.
Innymi słowy, zabrakło mi w ankiecie opcji "żaden".

Kwapiszon - 4 Czerwca 2009, 09:27

O to ciekawy pomysł.
Jak się nie spóźnię w przyszłym miesiącu i nie pomylę
to ... zrobię to.

RD - 4 Czerwca 2009, 09:43

Bym jednak prosił, żeby na przyszłość nie dodawać wstępniaków do publicystyki, bo to IMO jednakowoż lekkie (co najmniej) nieporozumienie :D .
jewgienij - 4 Czerwca 2009, 16:18

Więc może czas najwyższy zrobić w publicystyce coś ciekawego, wtedy czytelnicy nie będą zmuszeni punktować wstępniaka. :wink:
ihan - 4 Czerwca 2009, 21:38

Można puścić na przykład 4 recenzje duetu w jednym numerze. Na 30 stron zamiast na 4.
Witchma - 4 Czerwca 2009, 21:49

ihan, Twoje pomysły są przerażające :!:
ihan - 4 Czerwca 2009, 21:50

Wiem, przymierzam się do pisania horrorów. Zaczynam od takich shortów jak powyżej.
Martva - 4 Czerwca 2009, 21:55

Tak jak już jesteśmy przy szortach - wybacz Adashi - to uważam że w każdej edycji forumowego konkursu jest po kilka lepszych niż te żetżetowe inspiry :twisted:
Witchma - 4 Czerwca 2009, 21:57

Martva, nie tylko Ty tak uważasz :)
Toudisław - 4 Czerwca 2009, 22:07

Kres i wszystko jasne
Fidel-F2 - 5 Czerwca 2009, 05:45

Witchma, ihan, Martva i wszystko jasne
ihan - 5 Czerwca 2009, 15:44

Pora na ocenę:
Ż&Ż poziom absurdu przekroczył możliwe granicę i zaczął dryfować przez wody surrealizmu. Oto wśród zaszczutych i przerażonych, chodzących na smyczy białych niedźwiedzi pojawił się jeden śmiałek nieustraszony. Śmiałek, który się nikomu nie kłania, mający odwagę krzyczeć o niebezpieczeństwie zza Wschodu, całkowicie oryginalnie, bo nikt przecież o takich niebezpieczeństwach nie krzyczy. Och, ach, tylko wypatrywać czy jacyś bliźniacy się wokół nie kręcą. Inspirę zaczęłam dzielnie czytać, ale drzwi jak kapsel na pełnym Żywcu uderzyły mnie w wykrzywioną bezmyślnie jak zużyta podpaska twarz i pozbawiły bezmyślnej, wijącej się jak tasiemiec uzbrojony pozbawiony uzbrojenia przytomności. Trudno, widać nie dorosłam do szczytnej literatury. Co tylko potwierdził felieton Kresa. Ów to młodzian, o zgrozo, nauczać nie pragnie, a jedynie krotochwilnie bawić. Główni bohaterowie, bywa, napawają go odrazą. Tak, tak, ci główni bohaterowie z których przykład dziecięcia (liczba mnoga od dziecię) biorą, ktorym ołtarzyki i pomniczki stawiają. Eh, kres nomen-omen, cywilizacji widzę rychły. I wskutek braku konkurencji, cóż, punkt.

Fidel-F2 - 5 Czerwca 2009, 15:47

ihan napisał/a
Inspirę zaczęłam dzielnie czytać, ale drzwi jak kapsel na pełnym Żywcu uderzyły mnie w wykrzywioną bezmyślnie jak zużyta podpaska twarz i pozbawiły bezmyślnej, wijącej się jak tasiemiec uzbrojony pozbawiony uzbrojenia przytomności.
nooo, pod wrażeniem jestem
ihan - 5 Czerwca 2009, 16:03

Po prostu od następnego numeru inspiry będą pisane przez trio. :mrgreen:
xan4 - 5 Czerwca 2009, 17:07

ihan, zdanie wymienione przez Fidela musiałem przeczytać trzy razy. Czego Ty wymagasz od biednego człowieka w piątek po pracy :?: ;P:
Witchma - 5 Czerwca 2009, 18:07

Przeczytałam Kresa i jakoś nie mogę się zmusić do przeczytania żetów... cztery strony są absolutnie odstręczające, nawet jeśli znaków tyle samo (efekt psychologiczny się liczy).
Witchma - 16 Czerwca 2009, 11:57

Przeczytałam. Chyba jestem za głupia na żetowskie inspiry :(

Dlatego punkt dla Kresa.

hrabek - 16 Czerwca 2009, 12:26

Ja żetów oficjalnie już dawno olałem. Nawet jak książka mnie interesowała, to forma ich rozmowy była dla mnie kompletnie niestrawna i nie czytałem, co mają o niej do powiedzenia.
Ale na Kresa też nie zagłosuję, mimo że przeczytałem. Wcale mi się tak bardzo nie podobał. Gdybym napisał, że zeżarł już dawno swój ogon, dupę, nogi i jedno płuco, to wciąż nie oddawałoby w całości tego, jak bardzo już się zapętlił.
Przydałoby się trochę świeżości także w jego ogródku.

Tequilla nie chce pisać felietonów na stałe? Moim zdaniem byłby cennym dodatkiem, bo pisze o naukowych teoriach z takim wdziękiem, że świetnie się to czyta i nie boli głowa na koniec.
Kilka osób już go o to pisało, ale o ile pamiętam, nikt się nigdy nie doczekał jednoznacznej odpowiedzi.

Chal-Chenet - 16 Czerwca 2009, 17:16

Kres.


Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group