To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

Mechaniczna pomarańcza [film] - Seriale, seriale...

konopia - 22 Października 2020, 08:42

Godless netflix , ktoś oglądał? Dobre?

Ostatnio obejrzałem:
Crazyhead - dobre, lekkie, rozrywkowe, a teraz oglądam Misfits jeszcze lepsze, a to wszystko to chyba z powodu wydłużającego się czasu oczekiwania na drugi sezon the end of the f***ing world, pierwszy był mistrzostwem świata, mam nadzieję że drugi to powtórzy,

ja nie wiem jak ja to robię, ze przegapiam to wszystko w normalnej TV, tzn. wiem, poza BBC News nic na żywo nie oglądam, kompletnie rozjechałem się z taką formą oglądania, żeby czekać do konkretnego dnia i godziny,
rozbrat z TV na żywo zaczął się pare lat temu jak pozbyłem 'mondrego" dekodera co to wszystko nagrywał i nawet potrafił wznowić nagrywanie przy kolejnym sezonie, ale nie tylko ja tak mam,
czasem się zastanawiam, po co te dziesiątki kanałów TV, dla kogo?
wiem, są te aplikacje (player-y), można coś z żywej tv na nich obejrzeć, ale... właśnie, ja nawet nie wiem co nadają, bo te informacje do mnie nie docierają .

Dzieciaki to tylko Youtube i netflix, jak przez jakiś czas router szwankował, to siedziało toto na kanapie wpatrzone w migające kontrolki na "zepsutym" urządzeniu, syn lat 9, podsumował to tylko, że jak caveman (jaskiniowiec) siedzi, jak w ubiegłym wieku, a potem poszedł bawić się lego :lol:

Znajomi, tu dziwna sprawa, bo mniej więcej po połowie to się rozkłada, bo dalej są tacy co to włączają TV zaraz po wejściu do domu i tak sobie gra przez cały czas, często sam dla siebie, a są tacy co tylko netflixy itp.

Coś z kinami muszą zrobić, czyżby miały "wyginać" :? :cry:

LadyBlack - 22 Października 2020, 14:10

Był już taki czas zapaści, że kina zamykali. Ale potem się odmieniło. Mam nadzieję, że teraz to tez chwilowo-covidowe. Uwielbiam chodzić na filmy do kina. Moje dzieci też.

Ostatnio nie siedzę na Netflixie, tylko na Viki https://www.viki.com/explore i zgłębiam azjatyckie seriale i filmy. Chwilowo amerykanizacji mam serdecznie dość.

TV ogląda u nas dziadek i dzieci, gdy coś jedzą.

konopia - 23 Października 2020, 08:29

hm, kina, a kto ich nie lubi, kiedyś obowiązkowa część randkowania to była, staną się reliktami dawnych czasów, telewizor w domu przejmuje ich rolę (komórka w tramwaju)

Cineworld , to oni zamknęli swoje kina w UK, to jest (była :( ) druga co do wielkości "grupa kinowa" na świecie (127 kin w UK, 536 w USA).
może jeszcze jeszcze je otworzą, może nie, firma traci płynność finansową jak inwestorzy nie pomogą to padnie. w samym UK to 6 tys. miejsc pracy.

Kina wydały dodatkowe pieniądze na przystosowanie się do nowych wirusowych zasad i ... d.....pa, nie ma wielkich premier, nie ma co przyciągnąć widzów do kin, wracają bardziej rygorystyczne zasady.

Disney (gigant, bo Disney to min: Pixar, Star Wars, Marvel, ABC, Searchlight, 20th Century.. itd.) zmienia profil, przebudowuje się, priorytetem dla nich od teraz ma być Disney+ (streaming) nie wiem czy już jest w Polsce.
Tam gdzie jest, to puścili na nim premierę Mulan, w kinach było tylko tam gdzie ich platformy jeszcze nie ma.
z Soul ma być tak samo, kina zostają na lodzie.
To filmy dodatkowo płatne, w UK 20 funtów trzeba było zapłacić za odblokowanie Mulan (IMO za drogo, cena nie powinna być wyższa niż biletu do kina),
ciekawy sposób dystrybucji (coś al'a amazon prime, nie wszystko jest w pakiecie, niektóre rzeczy płatne extra) i ludzie się na to godzą, pewnie za jakiś czas (ciekawe za ile miesięcy, lat) trafi to do pakietu podstawowego.

Bonda chyba się nigdy w kinach nie doczekamy.

BTW: słyszeliście jaki jest prawdziwy powód tego, że każą na utrzymywać dystans 2m?
ziemia jest przeludniona, wirus się nie sprawdza, obliczyli, że, jeśli ludzie będą się stosować to część po prostu spadnie z krawędzi w otchłań kosmosu
:twisted: :lol: :wink:

Goria - 7 Listopada 2020, 13:05

Stargirl - dobre, chociaż tytuł mnie tyci zraził. Fajna historia, lepsze od Enoli Holmes.

Truth seekers - rewelacja! Dobry brytyjski serial z granicy fantastyki, horroru i komedii. Gorąco polecam.

konopia - 20 Listopada 2020, 18:38

the end of the f***ing world, sezon drugi dalej cieszy, ale jedynka była lepsza
Fidel-F2 - 1 Grudnia 2020, 13:41

OD NOWA / The Undoing

Patrzenie na Nicole Kidman robi człowiekowi przykrość, Hugh Grant za to elegancki. Zaczęło się fajnie, potem też szło nieźle, ładnie zrobione, dawali rozmaite zmyłki, Donald Sutherland dostał rewelacyjną scenę "wesołego *beep*". No i zakończyli marniutko. Szkoda. Inaczej typowałem. Twist sądowy tez marny. Szkoda. Ale można obejrzeć.

7/10

Agi - 9 Grudnia 2020, 01:07

Gambit królowej na Netflixie. Nie gram w szachy i zupełnie się na nich nie znam, ale serial obejrzałam z dużym zainteresowaniem. Ameryka lat sześćdziesiątych, upiorny sierociniec, gdzie dzieciom podaje się psychotropy i niezwykła dziewczynka, której świat jest zamknięty w 64 polach szachownicy. Śledzimy rozwój dziecka jako szachistki i jako człowieka, trudne relacje z otoczeniem, sukcesy, porażki.
Scenarzyści stawiają pytanie o to ile trzeba poświęcić żeby wygrać, jak w szachowym gambicie królowej.
Twórcy serialu twierdzą, że to zamknięta historia, ale publika i krytycy zachwyceni, więc kto wie?
Niezła rola Marcina Dorocińskiego jako radzieckiego arcymistrza Borgowa. Anya Taylor-Joy jako Beth Harmon przekonująca.

Kruk Siwy - 9 Grudnia 2020, 01:09

Khem... khem. A nureczce się nie podobało. Może wrzuci tu opinie, bo stoję w rozkroku...
Fidel-F2 - 9 Grudnia 2020, 10:58

Główna aktorka robi niezłą robotę, ale fabuła i narracja papkowata, politpoprawna, schematyczna, stereotypowa. Wszystko jest rysowane komiksowo, grubymi kreskami i ograniczoną paletą barw, czasem wyraźnie przerysowane. Psychologia uproszczona i skrótowa. Obejrzałem bez bólu ale bez specjalnej satysfakcji. Czasem trafia się fajna scena.
nureczka - 9 Grudnia 2020, 21:00

Wiem, że jestem w zdecydowanej mniejszości, bo wszędzie czytam/słyszę głównie pochwały, ale mnie się podobało umiarkowanie. Filmy, gdzie bohaterowi wszystko zawsze wychodzi są dla mnie:
a) niewiarygodne
b) nudne
c) przewidywalne (wiadomo, że wygra, czym tu się emocjonować)
Nasza bohaterka spuszcza bęcki bez litości wszystkim, jeden Borgow daje jej radę. Nawet w bierki trzeba nieco poćwiczyć. Wolałabym jednak widzieć jak się rozwija, pokonuje trudności, itd. A tu taki superman w wydaniu szachowym. Nigdy nie lubiłam supermana, bo jak tu się identyfikować z kimś, kto nie ma żadnych ograniczeń?
Na plus, dobra gra aktorska i fajne realia.

Agi - 9 Grudnia 2020, 21:32

nureczka, tak, jak napisałam na szachach się nie zam. W serialu ważne było dla mnie tło obyczajowe, te wszystkie smaczki. Co do superbohaterki, może jej trud nie był mozolny, ale przecież ćwiczyła nieustannie, nie miała żadnego życia poza szachami. No, na późniejszym etapie ciuchy i alkohol, ale to w zasadzie wszystko.
nureczka - 10 Grudnia 2020, 09:53

Mnie raczej chodziło o to, że gdzie się nie pojawi, tam od razu wygrywa z marszu, szczególnie na początku. Żadnych porażek, żadnych klęsk, po których trzeba się podnieść. Dopiero Borgow. PS. Też się nie znam na szachach i mogę nie mieć racji. Taki mój subiektywny odbiór.
Agi - 10 Grudnia 2020, 10:28

Z woźnym przegrywała. Wyszyła na zewnątrz, gdy woźny uznał, że jest gotowa i zaprosił pana od klubu szachowego z pobliskiego liceum.
Fidel-F2 - 10 Grudnia 2020, 12:07

The Liberator

Taka trochę Kompania braci w skrócie. Serial ma cztery odcinki i opowiada historię jednostki piechoty walczącej na frontach II wojny światowej. Jej wyjątkowość wynika z tego, że składa się głównie z Indian i Meksykanów.

Cechą charakterystyczną produkcji jest technika wykonania, czyli animacja. Animacja mocno naturalistyczna, ale jednak. Pozwoliło to ograniczyć koszty produkcji i jednak przyniosło pewną jakość.

Komentarz dotyczący wojny jest oczywisty i nienadzwyczajny, jednak stosowny. Do wad należy odrobina naiwności, czasem przesadnej cukierkowatości i mocno amerykańskiej bohaterszczyzny szlachetnobrylantowej. Trafiają się czasem momenty niewiarygodne, naciągane pod zaplanowaną fabułę (np. starcie oddziały silniejszego, schowanego za osłoną, z przeciwnikiem na odkrytym terenie, gdzie ci silniejsi i osłonięci, zupełnie wbrew logice, przegrywają). Mamy tu też aspekt wynikający ze składu narodowościowego oddziału. Wydaje się to głównym przesłaniem obrazu. Patrzcie, mimo że w swoim kraju jesteśmy dyskryminowani, to jednak w obliczu zagrożenia stajemy do walki i jesteśmy jednymi z najodważniejszych i najlepszych. W dobie szalejącej politpoprawności nie wydaje się by twórcy przesadzili w tym aspekcie.

Rzecz oglądałem z przyjemnością
7/10

https://www.filmweb.pl/vi...+1+polski-55542

Goria - 25 Grudnia 2020, 11:22

Ozark, Derry girls - zupełnie inne seriale, ale bardzo mi się spodobały.
Ozark - trochę jak Braking Bad, z tym, że facet już jest uwikłany w pranie pieniędzy meksykańskiej mafii.

Derry girls - opowiada o dorastaniu w Irlandii podczas konfliktu. Zabawnie przedstawione losy pewnej niezbyt bogatej rodziny, w tle konfliktu o niepodległość. Zachód bez sztucznej otoczki jak w Beverly Hills.

Fidel-F2 - 25 Grudnia 2020, 13:10

Tak, Derry girls jest niezły, a ma momenty świetne. Bywało, że rechotałem w głos.
Kruk Siwy - 26 Grudnia 2020, 19:10

Oglądam sobie świątecznie "Expanse". Kiedyś mnie nudził potem wciągnął, ale nie miałem szansy obejrzeć ciągu dalszego.. Teraz mam pięć sezonów, z kieliszkiem wina w ręku, zborsuczony na leniwcu popatruję i jestem dość zadowolony. Co więcej, z lubością sobie podziwiam sierżant Draper, od takiej to nawet w pysk dostać to sama przyjemność...

Partner forum