To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ


Ludzie z tamtej strony świata - Terry Pratchett - humorysta i filozof

Martva - 28 Października 2009, 09:32

Mnie śmieszy, ale ten tom rzeczywiście jakoś mniej :)
Fidel-F2 - 28 Października 2009, 09:47

znaczy rozumiem, ze może smieszyć tom, drugi, trzeci, piąty ale, panie dzieju, nie trzydziesty
Witchma - 28 Października 2009, 09:49

Fidel, Pratchett ma to do siebie, że z czasem jest coraz lepszy ;) Mnie akurat pierwsze tomy średnio się podobały...
Martva - 28 Października 2009, 09:56

Dwa-trzy pierwsze w porównaniu z kolejnymi były mocno takie sobie. Potem znalazł formułę i bywają lepsze tomy, bywają gorsze, ale już nie zawsze chodzi tylko o to żeby były śmieszne - rozmawiałam kiedyś z Grzesiem Żakiem (ktos go jeszcze pamięta?) i mówił że nie czyta Pratchetta, bo jest strasznie smutny pod tą komediową maską. Coś w tym jest.
Świat finansjery akurat specjalnie mnie nie zachwycił, czekam na jakiś tom z Susan :)

Witchma - 28 Października 2009, 10:00

Martva napisał/a
nie czyta Pratchetta, bo jest strasznie smutny pod tą komediową maską.


Niestety to prawda. Na przykład taki "Złodziej czasu" albo "Straż nocna", która jest mhrrrroczna i przygnębiająca.

Martva - 28 Października 2009, 10:04

E, to było na tyle dawno, że chodziło o te starsze tomy (w którym roku był pierwszy Nautilus? Ile tomów Pratchetta wtedy było? Nie pamiętam :( )
Witchma - 28 Października 2009, 10:07

Martva, niektóre z wcześniejszych też nie są za wesołe, ale ostatnio jest coraz smutniej. Choć może to i dobrze, że autor nie trzyma się uparcie schematu, a jego książki dają coraz więcej do myślenia.
Toudisław - 28 Października 2009, 10:12

Fidel-F2 napisał/a
Toudisław, toż to Pratchet, nikogo nie śmieszy

Do nie dawna mnie śmieszył. Jego podejście do ekonomi raczej każe płakać


Pierwszy i drugi akurat mnie nie śmieszył

Ozzborn - 28 Października 2009, 10:15

Mogę się podlizać moderce? Mogę? ;P:
Przecież jest temat o Pratchetcie.

Hmm, może by tak przekleić? (to żem się podlizał ;] ).

Właśnie to jest nalepsze u Pratchetta - nie ma wtórności, wiadomo nie wszystkie książki są super śmieszne, a już na pewno nie tak jak pierwsze tomy ( :mrgreen: ) Za to z późniejszych można sporo ciekawych rzeczy wyciągnąć.

Homer - 28 Października 2009, 17:25

Fidel-F2: Uuuk!?
Fidel-F2 - 28 Października 2009, 17:31

Homer, teraz rozwiń
Homer - 28 Października 2009, 18:01

UUUK! {bum!}
Fidel-F2 - 28 Października 2009, 18:02

ok, miłej rekonwalescencji życzę
illianna - 28 Października 2009, 18:12

Fidel-F2 napisał/a
znaczy rozumiem, ze może śmieszyć tom, drugi, trzeci, piąty ale, panie dzieju, nie trzydziesty
mam wyjątkowo takie sam e odczucia, każdy olejny śmieszył mnie mniej, przestałam kupować po i tak zbyt dużej liczbie około 10
mBiko - 28 Października 2009, 20:49

A ja właśnie należę do opcji przeciwpołożnej. Pierwsze książki były jedynie zabawne, później pod warstwą dowcipów zaczęły się pojawiać kwestie do przemyślenia.


Ach tak, jeszcze jedno. Uuuk!

ilcattivo13 - 28 Października 2009, 22:32

ostatnie książki z cyklu (tak na oko jakieś 10, może 12 tomów) są inne, bo Pratchetta mocno zmieniła nieuleczalna choroba. Poza tym, on to pisał dla córki. Ona dorastała, inne rzeczy ją interesowały czy śmieszyły, to i styl i treść kolejnych części mocno się zmieniły.
Rudus - 29 Października 2009, 01:28

A mnie sie podobaly wybiorczo - jeden albo 2 takie wczesne, po kilka ze srodka i calkiem sporo tych z samej koncowki. Uwazam ze wszedzie cos dobrego sie znajdzie :]
Witchma - 29 Października 2009, 09:39

mBiko napisał/a

Ach tak, jeszcze jedno. Uuuk!


Dobrze powiedziane :D

May - 3 Listopada 2009, 21:38

Martva, nie wiem czy doczekamy jeszcze Susan. Najnowszy tom (kupiony, ale jeszcze nie przeczytany) jest o magach Widze, ze PWC juz na praktycznie na biezaco z tlumaczeniami :) gdzie czasy, kiedy czekalam na tlumaczenie po pare lat, zeby sprawdzic ilu rzeczy nie zalapalam w oryginale...
Homer - 4 Listopada 2009, 18:53

Jednak trochę poczekać trzeba. Akademicy dopiero w kwietniu. Ja również czekam na kolejną ekranizację po "Wiedźmikołaju" i "Blasku/Kolorze" w Sky1. "Piekło pocztowe" i von Lipwig zaatakuje nas 2x90min na Wielkanoc '10.
ilcattivo13 - 4 Listopada 2009, 19:04

szkoda, że nie ekranizują książek w kolejności wydawania :| A poza tym, chciałbym coś ze Strażą obejrzeć. Sam Vimes rulez! :D
Taselchof - 4 Listopada 2009, 20:11

albo wiedźmy w wersji nie rysunkowej ;P:
ilcattivo13 - 4 Listopada 2009, 23:08

no. Zwłaszcza będące w podróży. I Greebo.
Homer - 5 Listopada 2009, 00:22

W "poczcie" będzie Angua!
May - 16 Listopada 2009, 21:18

Zaczelam Unseen Academicals. Na tapecie futbol i kibole. Kilka uroczych cytatow juz zdazylo mi sie spodobac (a jeszcze nie dobrnelam do 100 strony!)
ilcattivo13 - 17 Listopada 2009, 20:50

May - PWC obiecał to na marzec po polskiemu :D
May - 17 Listopada 2009, 22:47

ilcattivo13, dawno nie czytalam PWCowych przekladow, nie docieraja za Wielka Wode :) , aczkolwiek chetnie bym przeczytala (tak Martva, to aluzja ;P: , pozyczysz?)
ilcattivo13 - 18 Listopada 2009, 17:42

Martva - no nie daj się prosić :mrgreen:
NasirWizz - 2 Grudnia 2009, 21:53

A czytał ktoś Humor i Mądrość Świata Dysku ? :>
Jakie odczucia ?

ilcattivo13 - 2 Grudnia 2009, 22:18

to są powycinane tylko (i aż) najlepsze gagi z wszystkich części ŚD. Przeglądałem to w Empiku i mam mieszane uczucia. Bo większa część tych gagów opiera się na przynajmniej podstawowej wiedzy o ŚD i bohaterach cyklu. A biorąc pod uwagę, że większa część tych urywków jest powyrywana z kontekstu, wątpię, czy będą aż tak śmieszne jak w oryginale. No i brak jest "wyjaśnień".
Jeśli chcesz zacząć przygodę z Pratchettem i jego ŚD, to daruj sobie tę książkę i skup się na książkach cyklu. Najlepiej w tej kolejności, w której były wydawane.



Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group